Od kad se rudarima nije uplacivalo penziono i zdravstveno, samo se dugo zataskavalo. Pogledaj ko su najveci duznici ovim fondovimaBloo wrote:Rudar Šefik Šišić uzalud je od maja 2018. godine čekao svoju rudarsku penziju. On i još 44 rudara uzalud su i molili i protestvovali.
Posljednju nadu rudar Šefik Šišić imao je nakon protesta ispred zgrade federalne vlade u Sarajevu. Obećali su uplatu doprinosa i prvu penziju u novoj godini.
Rudaru Šefiku Šišiću rečeno je potom da njegovog imena nema na spisku onih kojima će biti uvezan staž. Na spisku su oni kojima pola godine nije ništa uplaćeno. Njemu je uplaćen dio, ali nedovoljno da dobije penziju.
Za Dan rudara, 21. decembra iz zeničkog rudnika su najavili organizovanje svečanog ispraćaja ove godine penzionisanih rudara, koji su to samo na papiru, jer penzije još nisu dobili.
Na prozivci toga dana neće biti rudara Šefika Šišića. Njega su drugovi komorati ispratili danas, na vječni počinak. Supruzi i dvoje djece ostavio je oproštajno pismo.
Rudar Šefik Šišić šest je mjeseci molio da mu uplate radni staž kako bi mogao biti penzionisan.
Rudaru Šefiku Šišići nije ispunjeno obećanje da će biti na spisku.
Rudar Šefik Šišić ubio se 17 decembra 2018.
Rudar Šefik Šišić nije samoubica, on je ubijen.
(Amarildo Gutić, Žurnal)
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#18651 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#18652 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ja sam radio upravo u toj firmi jedno 8 mjeseci i onda napustio. Sagorio za 6 mjeseci, radili nenormalnim tempom upravo na jednom od pomenutih projekata u tom clanku War on Cancer. Dobio sam totalno losu sliku start-upa kod njih, koja je ovdje u Njemackoj i Berlinu popravljena. Da su dobra firma jesu, da cijede domace inzinjere u Bosni, cijede vala, mada isto kao i svaka druga IT firma u Sarajevu, Mostaru, Banja Luci, itd.The 51st State wrote:meh, ljudi se lose profesionalno profiliraju pa onda svi krivi, a ovaj primjer nema dalje, opaljuje Vas po usima iz Sarajevastakasa wrote:Krivo sjest pravo rec' ali gro ovih povratnika izade u novinamaThe 51st State wrote:http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/126 ... poput.html
samo treba pametan biti..., ostalo je neizivljeno preseravanje.
Po cemu su poznati start-upi jeste da radis mnogo ali bas mnogo zaradjujes. Ja sam tu bas mnogo radio, a nisam uopste bas mnogo zaradjivao. Zaradjivao sam tek nekih 300 - 400 maraka vise nego u prijasnjoj firmi gdje sam radio upola toga.
Poenta je da se svaka firma izgradjuje na tudjim ledjima, tako i Ministry of Programming, nije nista drugacija od svih drugih, mozda tek u poslovnoj kulturi (svaka im cast), ali poslovni principi su isti kao i svugdje drugdje.
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#18653 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
svugdje je to isto, cijedi i svabo.
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#18654 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Upravo, ovaj je renoviran i zato mi se jako svidja. 700 eura vruc, a tramvajska stanica minutu pjeske iz stana. 30 minuta do posla (tim istim tramvajem), autom 20. Ljepota prava.Rockefeller wrote:Dobra je Vonovia, imaju renovirane stanove.konjislav wrote:Joj tesko, nisam se jos toliko ovdje smjestio.vjesticanametli wrote:Pferdislave idel se koncerAt stinga![]()
On the other hand, hvala Bogu evo jucer sam dobio ugovor za stan od Vonovie, a sutra bih trebao ici da gledam drugi stan od druge agencije za koji sam isto vec dobio ugovor samo je na pogresnoj adresi, otisao na adresu mojih rodjaka kod kojih sam bio, jer nisam bio promijenio adresu na ovu novu, ovaj stan gdje zivim zadnjih 6 mjeseci.![]()
Mada mislim da mi se vise svida ovaj od Vonovie i da cu njega prihvatiti. Ovo je na duge staze stan, sto se kaze Unbefristet.
- konjislav
- Posts: 637
- Joined: 11/04/2012 02:18
#18655 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Znam zato sam i rekao:The 51st State wrote:svugdje je to isto, cijedi i svabo.
Konjislav wrote:ali poslovni principi su isti kao i svugdje drugdje.
- 512MB
- Posts: 11212
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#18656 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
U startupima se puno radi a još manje zarađuje...konjislav wrote: Ja sam radio upravo u toj firmi jedno 8 mjeseci i onda napustio. Sagorio za 6 mjeseci, radili nenormalnim tempom upravo na jednom od pomenutih projekata u tom clanku War on Cancer. Dobio sam totalno losu sliku start-upa kod njih, koja je ovdje u Njemackoj i Berlinu popravljena. Da su dobra firma jesu, da cijede domace inzinjere u Bosni, cijede vala, mada isto kao i svaka druga IT firma u Sarajevu, Mostaru, Banja Luci, itd.
Po cemu su poznati start-upi jeste da radis mnogo ali bas mnogo zaradjujes. Ja sam tu bas mnogo radio, a nisam uopste bas mnogo zaradjivao. Zaradjivao sam tek nekih 300 - 400 maraka vise nego u prijasnjoj firmi gdje sam radio upola toga.
Poenta je da se svaka firma izgradjuje na tudjim ledjima, tako i Ministry of Programming, nije nista drugacija od svih drugih, mozda tek u poslovnoj kulturi (svaka im cast), ali poslovni principi su isti kao i svugdje drugdje.
Nije to Deutsche Bank gdje imaš 100 miliona budget za utrošit, pa se rasipaš gdje stigneš
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#18657 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
vecina startupa su dimne zavjese za investiranje hedge fondova i izvlacenje love prodajom
tu su radnici samo kozmetika da se pokaze da je projekt ozbiljan..
najvise zarade visoki i srednji management, a ovi ispod dobiju nadu u bolje sutra, dionici i tako te bezvrijedne shuplje….
tu su radnici samo kozmetika da se pokaze da je projekt ozbiljan..
najvise zarade visoki i srednji management, a ovi ispod dobiju nadu u bolje sutra, dionici i tako te bezvrijedne shuplje….
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#18658 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Slučaj iz Opće bolnice Sarajevo: Porodi bez pedijatra, a intervju s direktorom uz prisustvo policije
https://www.klix.ba/vijesti/bih/slucaj- ... /190908068
Sarajevski pješački prijelaz je noćna mora za građane
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /190911084
https://www.klix.ba/vijesti/bih/slucaj- ... /190908068
Sarajevski pješački prijelaz je noćna mora za građane
https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /190911084
- Bluemore
- Posts: 4379
- Joined: 18/06/2010 21:18
#18659 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
E ovdje Nema sta da se iznivelise odlaskomBloo wrote:Rudar Šefik Šišić uzalud je od maja 2018. godine čekao svoju rudarsku penziju. On i još 44 rudara uzalud su i molili i protestvovali.
Posljednju nadu rudar Šefik Šišić imao je nakon protesta ispred zgrade federalne vlade u Sarajevu. Obećali su uplatu doprinosa i prvu penziju u novoj godini.
Rudaru Šefiku Šišiću rečeno je potom da njegovog imena nema na spisku onih kojima će biti uvezan staž. Na spisku su oni kojima pola godine nije ništa uplaćeno. Njemu je uplaćen dio, ali nedovoljno da dobije penziju.
Za Dan rudara, 21. decembra iz zeničkog rudnika su najavili organizovanje svečanog ispraćaja ove godine penzionisanih rudara, koji su to samo na papiru, jer penzije još nisu dobili.
Na prozivci toga dana neće biti rudara Šefika Šišića. Njega su drugovi komorati ispratili danas, na vječni počinak. Supruzi i dvoje djece ostavio je oproštajno pismo.
Rudar Šefik Šišić šest je mjeseci molio da mu uplate radni staž kako bi mogao biti penzionisan.
Rudaru Šefiku Šišići nije ispunjeno obećanje da će biti na spisku.
Rudar Šefik Šišić ubio se 17 decembra 2018.
Rudar Šefik Šišić nije samoubica, on je ubijen.
(Amarildo Gutić, Žurnal)
Ovo su ti nasi problemi u Koje tonemo dublje
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#18660 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Cekaj. Prvo parada pa rudari
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#18661 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma bitno je da se raja zaokupi neciminsomnia78 wrote:Cekaj. Prvo parada pa rudari
Hljeba i igara
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#18662 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ja sam isto naso stan, dobar 85 kvadrata 750 vruc hah. Spandau brate renoviran ko bajka. 35 minuta od posla sa javnim prevozom.

- muha_sa
- Posts: 140470
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#18663 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj velicini
boMMe i jedan plah za SDA-u
Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli
Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#18664 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Boga mi HaMu, kad bi i ti Svece i Svedjanki vidiomuha_sa wrote:Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj veliciniboMMe i jedan plah za SDA-u
![]()
Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli
- muha_sa
- Posts: 140470
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#18665 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
detroit-mercy wrote:Boga mi HaMu, kad bi i ti Svece i Svedjanki vidiomuha_sa wrote:Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj veliciniboMMe i jedan plah za SDA-u
![]()
Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli.
Ja sam sve to vidio za Titina vakta
-
detroit-mercy
- Posts: 16994
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#18666 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ekimuha_sa wrote:detroit-mercy wrote:Boga mi HaMu, kad bi i ti Svece i Svedjanki vidiomuha_sa wrote:Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj veliciniboMMe i jedan plah za SDA-u
![]()
Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli.
![]()
![]()
Ja sam sve to vidio za Titina vakta
- muha_sa
- Posts: 140470
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#18667 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
to nisamdetroit-mercy wrote: Ekijesil i Cehinje ziogu
.
- Rockefeller
- Posts: 8709
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#18668 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Da je stara bila pametna ostala bi u Njemackoj, ne bi se vracalamuha_sa wrote:Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj veliciniboMMe i jedan plah za SDA-u
![]()
Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli
-
Hendrix
- Posts: 5290
- Joined: 27/02/2004 00:00
#18669 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Neki dan upoznam lika koji je zbriso u Australiju u ratu...tipicni dezerter paksu koji sada dolazi da kupi plac u Bosni da zivi od australske penzije. Kaze nece raja da radi u Bosni, ja odem tamo svi kafe piju, nece niko da mi kosi travu ja dajem pare bla bla...I onda mrtav hladan kaze nama je Australija sve dala i kuce i penzije, mi smo sve imali nismo morali raditi...frajer zivi 30 godina tamo i Englski jezik naglaba.
Jebo lud zbunjenog.
Jebo lud zbunjenog.
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#18670 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Piše li na forumu taj
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#18672 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
to tek kada ti i Havana dignete isti. bilo njemu ili drugoj strani...ko vas je vec natjerao u inostranstvo... mozda prije Izetbegovicima, jer su vam valjali i onda, a i sada... jednom da odete, a sada da plivate... jer, bez prvog ne bi plivali, a sa drugim ne bi otisli...muha_sa wrote:Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj veliciniboMMe i jedan plah za SDA-u
![]()
Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli
- muha_sa
- Posts: 140470
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#18673 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
belfy wrote:to tek kada ti i Havana dignete isti. bilo njemu ili drugoj strani...ko vas je vec natjerao u inostranstvo... mozda prije Izetbegovicima, jer su vam valjali i onda, a i sada... jednom da odete, a sada da plivate... jer, bez prvog ne bi plivali, a sa drugim ne bi otisli...muha_sa wrote:Pojedinci trebaju dic spomenik Bakiru u prirodnoj veliciniboMMe i jedan plah za SDA-u
![]()
Da nije njihA klinac bi Njemacke vidjeli
otkudA ti to da sam ja živio iliti radio u inostranstvu
Nekad je biro za zapošljavanje slao radnike u Njemacku pa i meni ponudili da idem u Oberhauzen
Jebo vas Oberhauzen i Njemacka
Bilo je još ponuda da se ide vanka--al ja JOK
ne racunam ono što sam par puta preko firme išAo u Libiju-al je to bilo pa dva mjeseca pa se moglo izdurat bez rajvaSa
- HAVANA
- Posts: 32694
- Joined: 19/08/2008 23:04
#18674 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Hendrix wrote:Neki dan upoznam lika koji je zbriso u Australiju u ratu...tipicni dezerter paksu koji sada dolazi da kupi plac u Bosni da zivi od australske penzije. Kaze nece raja da radi u Bosni, ja odem tamo svi kafe piju, nece niko da mi kosi travu ja dajem pare bla bla...I onda mrtav hladan kaze nama je Australija sve dala i kuce i penzije, mi smo sve imali nismo morali raditi...frajer zivi 30 godina tamo i Englski jezik naglaba.
Jebo lud zbunjenog.
- muha_sa
- Posts: 140470
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#18675 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
zato govori madarinski ko da se tamo rodioHAVANA wrote:Hendrix wrote:Neki dan upoznam lika koji je zbriso u Australiju u ratu...tipicni dezerter paksu koji sada dolazi da kupi plac u Bosni da zivi od australske penzije. Kaze nece raja da radi u Bosni, ja odem tamo svi kafe piju, nece niko da mi kosi travu ja dajem pare bla bla...I onda mrtav hladan kaze nama je Australija sve dala i kuce i penzije, mi smo sve imali nismo morali raditi...frajer zivi 30 godina tamo i Englski jezik naglaba.
Jebo lud zbunjenog.E cuj naglaba.Pa sta je radio 30 godina veseo bio?
