Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#1851 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by drekalica28 »

sitno wrote:
niko_niko_kao_ja wrote: pretpostavljam da misli na onaj u Lukavici, kad se prodje Terex pumpa.
Ma da, taj (valjda se pumpa zove Terex)... sa desne strane... Ogroman je, nemoguce je ne primijetiti reklamu.
Znaci - od Imzita furaj pravo prema RS-u (sada rade onaj rondo pa je ponekad cesta zatvorena) do Terex pumpe (sa desne strane). Samo jos vrlo malo naprijed i naici ces na Tehnomarket.
Ja i objasnjavanja pravaca... :oops:
Mozda je @madnesa negdje drugo kupila (mislim da je jucer ili prekjucer rekla da ga je kupila) pa pitaj nju gdje...
Eh, sad je već jasnije na koju lokaciju misliš. ;-)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1852 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Pasiflora »

hocunecu wrote:
madnessa wrote: Mene euforija drži otkako napravih ovaj friz sa četkom, pa se izvinjaJEM što je previše hvalim... Za mene je ovo investicija od koje očekujem povrat u cca mjesec dana (koliko bih se frizerki nadavala da me 'vako ispegla).
ako je to to, odlicna investicija
pored ulozenog novca meni je nekad vise zao vremena koje izgubim od,do i kod frizera
Upravo zbog ovoga sam i ja euforicna!!! Imam malo manje kovrcavu kosu od one na gornjoj slici. Prvi dan kad je operem izgleda dosta dobro. Drugi dan vec lose, a treci jaaaaaako lose. Perem je na 2. ili 3. dan, cisto da ne bih izgledala neuredno...
E sada - od kada imam cetku (hefta :-) ) tri dana mi je frizura potpuno uredna! Nevjerovatno!
Uz to sam ustedila vrijeme (a i lovu) kod frizera - kako god okrenes (cak i ako nema nikoga u salonu) izgubim sat vremena.
Ovako fino operem kosu, 15 min. mi treba da je osusim (da je izrotiram, kako se zezam sa mojima kuci :D ) i voala!!!! Frizurica ko pista :!: :!: :!: :!:
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#1853 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by madnessa »

Ista sam ti, sitno! Prvi dan ok, a drugi je već vežem. Još ako i prvi dan odem na trening onda je odmah svežem. Kako imam okruglo lice i visoko čelo to baš i ne izgleda kako treba, tj. kosa u repu mi baš i ne stoji.

Sada još idu zimski dani i izlazak iz frizeraja polu-mokre i razgrijane glave mi garantuje najmanje 2-3 upale sinusa (sklona sam im) u toku sezone. Tako da sam uštedjela i na frizeru i na lijekovima. O vremenu za posjete frizeraju i ljekarima da ne pričam!
User avatar
wild roses
Posts: 212
Joined: 05/11/2010 18:10
Location: Knocking on heavens door

#1854 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by wild roses »

Michun wrote:
wild roses wrote:Ima li neko savjet kako da od tamno smeđe boje kose koju sam kanila ili farbala smeđom kanom dobijem svjetlo smeđu boju kose, ima li načina, može li se to uopšte? Frizerka kaže da bi trebala blanširati, ali mi se to neradi.
opet ja sa svojom frizerkom...ona ce ti odraditi to. farbace ti izrastak jednom farbom a ostatk kose drugom - da dobijes istu i da ti posvijetli. ja sam bila haman crna (zajeb) pa me spasila i izasla sam na svijetlo smedju nakon 3-4 farbanja.
sad sam srednje semdja, ko prirodna.
Ko je frizerka?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1855 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

wild roses wrote:
Michun wrote:
wild roses wrote:Ima li neko savjet kako da od tamno smeđe boje kose koju sam kanila ili farbala smeđom kanom dobijem svjetlo smeđu boju kose, ima li načina, može li se to uopšte? Frizerka kaže da bi trebala blanširati, ali mi se to neradi.
opet ja sa svojom frizerkom...ona ce ti odraditi to. farbace ti izrastak jednom farbom a ostatk kose drugom - da dobijes istu i da ti posvijetli. ja sam bila haman crna (zajeb) pa me spasila i izasla sam na svijetlo smedju nakon 3-4 farbanja.
sad sam srednje semdja, ko prirodna.
Ko je frizerka?
imas pp
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1856 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by semmy »

ja danas bila kod hasana i nisam vise tamno smedja...sad sam med plava sa blagim bakrenim odsjajem na vrhovima..prezadovoljna sam :D
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1857 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Partizzanka »

jel to taj hasan o kojem svi pricaju ili se meni cini
kazu da je majstor samo takav!

kod narodnog ima salon??
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#1858 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by semmy »

Partizzanka wrote:jel to taj hasan o kojem svi pricaju ili se meni cini
kazu da je majstor samo takav!

kod narodnog ima salon??
to je taj hasan o kojem se prica....majstor nad majstorima za sve, pogotovo kad su boje u pitanju
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1859 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Partizzanka »

moji su mi o njemu pricali ali ja kontam ono... necu vala biti pokusni kunic - iduci put hocu :)
Zoya
Posts: 23399
Joined: 09/06/2008 14:54

#1860 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Zoya »

Partizzanka wrote:moji su mi o njemu pricali ali ja kontam ono... necu vala biti pokusni kunic - iduci put hocu :)
Kono, ali obavezno, momak zaista dobro radi, i sto forumasica iznad rece, pogotovo kad je farbanje u pitanju. Mani se color shampona :D
lol_sa
Posts: 99
Joined: 11/05/2007 18:07

#1861 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by lol_sa »

i kolko je farbanje kod njega??? u pitanju je duzina kose do ramena...
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#1862 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Partizzanka »

predomislila sam se
juce sma gledala farbe i nekako beze mi sve one boje, mojoj nista ne fali cak imam i viska sad sa tim sijedim hahaha
i jos mi i partizan rece "nisi bona luda takvu kosu farbati"

samo bih se eto sisnula kod tog hasana :)
radenska
Posts: 1264
Joined: 13/07/2011 22:43

#1863 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by radenska »

Koje su cijene tog hasana, sisanje, farbanje pramenovi, dajte malo vise detalja, mnogo ga hvale :D :D
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#1864 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by mimsy »

treba mi sampon bez sulfata.gdje ih mogu naci i po kojoj cijeni?
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1865 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by alica.k »

mimsy wrote:treba mi sampon bez sulfata.gdje ih mogu naci i po kojoj cijeni?
mislis bez sodium lauryl i laureth sulfata?
imas takvih...svi sto se vode da su prirodni nemaju sls.

imas urtekram sampone u makroviti koji nemaju sls. kostaju OKO 12KM. imas i natuderm, l'occitane itd itd.
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#1866 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by mimsy »

[quote="alica.k"][quote="mimsy"]treba mi sampon bez sulfata.gdje ih mogu naci i po kojoj cijeni?[/quote]
mislis bez sodium lauryl i laureth sulfata?
imas takvih...svi sto se vode da su prirodni nemaju sls.

imas urtekram sampone u makroviti koji nemaju sls. kostaju OKO 12KM. imas i natuderm, l'occitane itd itd.[/quote]
hvala puno!
spoky
Posts: 38
Joined: 31/10/2008 08:57

#1867 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by spoky »

dajte cijene kod tog Hasana, ja pod hitno moram nešto uraditi sa kosom( sa ovim što je od nje ostalo, nažalost ošišah se na kratko :((((, u stvari pitanje prije svih pitanja: mogže li farba ili pramenovi na oknivenu kosu?
p.s. ako ko hoce rotirajucu cetku ja bih svoju prodala,samo je upotrijebljena jednom, skontala da nije za mene i stoji u ormaru. prodala bi je za jedan tretman kod tog Hasana :))))))
Zvrkicaa
Posts: 63
Joined: 19/02/2011 00:10
Location: Sarajevo

#1868 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Zvrkicaa »

Curke ali i decki, kakva su Vasa iskustva sa Fitoval samponom ? :)
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#1869 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by CherryLips »

Ima li koja hanuma da se farba sama kuci? Ja se nekad davno farbala i tada sam koristila Palette. I sad,posto mi sijede pocinju opasno izbijati,kontam da opet pocnem sa farbanjem. Imate li nekih preporuka za farbe,cije su dobre,koje koristiti? Jedino sam (bar prije) alergicna bila na Lorealove,svrbila me glava za poluditi kad stavim farbu..
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1870 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

Zvrkicaa wrote:Curke ali i decki, kakva su Vasa iskustva sa Fitoval samponom ? :)
OK je. Ali moras biti uporna, ukljuciti i tablete bi bilo pozeljno.
*mima*

#1871 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by *mima* »

CherryLips wrote:Ima li koja hanuma da se farba sama kuci? Ja se nekad davno farbala i tada sam koristila Palette. I sad,posto mi sijede pocinju opasno izbijati,kontam da opet pocnem sa farbanjem. Imate li nekih preporuka za farbe,cije su dobre,koje koristiti? Jedino sam (bar prije) alergicna bila na Lorealove,svrbila me glava za poluditi kad stavim farbu..

sve su iste ....nema tu neke razlike.....ja sam sve moguce probala......sad koristim...syoss.....ali ja uvijek mijesam boje.....najmanje 3 boje....
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1872 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Michun »

*mima* wrote:
CherryLips wrote:Ima li koja hanuma da se farba sama kuci? Ja se nekad davno farbala i tada sam koristila Palette. I sad,posto mi sijede pocinju opasno izbijati,kontam da opet pocnem sa farbanjem. Imate li nekih preporuka za farbe,cije su dobre,koje koristiti? Jedino sam (bar prije) alergicna bila na Lorealove,svrbila me glava za poluditi kad stavim farbu..

sve su iste ....nema tu neke razlike.....ja sam sve moguce probala......sad koristim...syoss.....ali ja uvijek mijesam boje.....najmanje 3 boje....
po pricanju frizera a i po licnom iskustvu. palete, najgora farba. kene (kao se pise :) ) ne prekriva bijele, i ako prekrije, ispere se brzo. revlonissimo odlicna farba ali je nema kupiti u radnjama nego samo od ovih sto rade za revlon...smedje tonovi ima odlicne. ona lorealova skupa (preko 20ak KM) je super, tako kaze moja sestra. a i dosta cura kkoje su probale avonove farbe su zadovoljne.
syoss, ne znam. ali su dostupne na svakom cosku a i to je bitno.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 6857
Joined: 01/05/2010 19:03

#1873 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Digla_da_kreci »

Ja sam dosta puta cula da je Palette uzasna farba...valjda previse isusi, osteti, ispere se brzo...sta li...
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#1874 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

Ja koristim garnier farbu i super mi je :)
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#1875 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by nera18 »

smedje nijanse-avon :)
Post Reply