Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1851 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa i iPhone je kinez... 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#1852 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ko ono reče da sam poranio sa zimskim gumama?
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/austr ... /131011007
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/austr ... /131011007
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#1853 Re: Dolazi zima - zimske gume
To ti u Austriji zivis ?
Ev vala, kod nas u BiH sunce danas
Ev vala, kod nas u BiH sunce danas
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#1854 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma jok u BiH, al i kod nas na prevojima zna puhnuti iznenada, tako da me nebi iznenadilo u nekoliko sljedecih dana da padne i kod nasskafiskafsnjak wrote:To ti u Austriji zivis ?
Ev vala, kod nas u BiH sunce danas
- avantgarde
- Posts: 7938
- Joined: 01/02/2010 22:02
- Location: u masi svakojako sarenih profila..
#1855 Re: Dolazi zima - zimske gume
HTC=Taiwan,nix Koreja,Samsung je Koraje i nije los,bolji je od Aple ali HTC je bolji od svihcitro wrote:A jesi li probao sa Samsung ili HTC telefonomjefferson wrote: Ipak nakon nedavnog iskustva sa Kumho ljetnim gumama (koje su dosle na autu kada sam ga kupovao kod dilera polovnog) vise ni zvakacu gumu iz Juzne Koreje necu kupiti (jer sam u isto vrijeme muku mucio i sa LG telefonom).
Te Kumho su bile OK, sve do nekih 15,000km kada se vise nisu mogle balansirati.Doduse i oni su Korejci
- Altsa
- Posts: 9224
- Joined: 19/03/2004 18:31
#1856 Re: Dolazi zima - zimske gume
Continental TS 850JOINT_1921 wrote:?? HelpJOINT_1921 wrote:Da li neko ima preporuku kojeg prozivodjaca guma da uzmem za sve 4 nove MS gume za Golfa 5???

Last edited by Altsa on 11/10/2013 12:27, edited 1 time in total.
- sema911s
- Posts: 5146
- Joined: 04/03/2013 15:37
- Location: mene nosi mutna rijeka
- JOINT_1921
- Posts: 2432
- Joined: 22/06/2012 16:03
- Location: Grbavica
- Vozim: odlično
#1858 Re: Dolazi zima - zimske gume
Znas li koliko je para, cijena sa ugradnjom sve 4 gume? HvalaAltsa wrote:Continental TS 850JOINT_1921 wrote:?? HelpJOINT_1921 wrote:Da li neko ima preporuku kojeg prozivodjaca guma da uzmem za sve 4 nove MS gume za Golfa 5???
Po cemu se npr. ova Continental razlikuje od Michelin Alpina A4 gume?
Last edited by JOINT_1921 on 11/10/2013 12:43, edited 1 time in total.
- sema911s
- Posts: 5146
- Joined: 04/03/2013 15:37
- Location: mene nosi mutna rijeka
#1859 Re: Dolazi zima - zimske gume
cijena continentala je oko 180km u 205 16 55 tako nesto ugradnja i balansiranje su vecinom dzaba
- JOINT_1921
- Posts: 2432
- Joined: 22/06/2012 16:03
- Location: Grbavica
- Vozim: odlično
#1860 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ove Michelin su dosta jeftinije, u Tz ima akcija 119 KM (195/65 R15) sa besplatnom ugradnjom, ovogodisnje gume...
-
Teufik
- Posts: 4886
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#1861 Re: Dolazi zima - zimske gume
Obje su vrhunske. E sad zavisno od tvojih potreba izaberi. Nijanse su u pitanju. Continental je novija (od prosle sezone) a Michelin ako se ne varam ide vec 3-4 godine.JOINT_1921 wrote:
Po cemu se npr. ova Continental razlikuje od Michelin Alpina A4 gume?
Imas ovdje ADAC test za 205/55/16
Code: Select all
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821- Altsa
- Posts: 9224
- Joined: 19/03/2004 18:31
#1862 Re: Dolazi zima - zimske gume
Altsa wrote:JOINT_1921 wrote:JOINT_1921 wrote:Da li neko ima preporuku kojeg prozivodjaca guma da uzmem za sve 4 nove MS gume za Golfa 5???
na svim testovima Continental zauzima uglavnom prva mjesta...185/60 R15 su oko 132 ili 133 KM sa montazom...cijena im je kao i goodyear UG8...e sad tebi treba veci promjer pa su i skuplje
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#1863 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koliko je otprilike michelin a4 u dimenziji 16 ne znam tacno ostale oznake
Ps. 205/55
Ps. 205/55
-
Teufik
- Posts: 4886
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#1864 Re: Dolazi zima - zimske gume
Izmedju 180-220 KM. Zavisi gdje.respo wrote:Koliko je otprilike michelin a4 u dimenziji 16 ne znam tacno ostale oznake
Ps. 205/55
-
dede merdzane
- Posts: 515
- Joined: 21/03/2013 10:11
#1865 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo i ovo, iz jucerasnjih novina:

*zaboravih i ovo:


*zaboravih i ovo:

- GarfieldLover
- Posts: 432
- Joined: 05/03/2013 13:07
#1866 Re: Dolazi zima - zimske gume
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Last edited by GarfieldLover on 31/03/2017 14:45, edited 1 time in total.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#1867 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jbt beze pisao i nigdje posta uglavnom slobodno kupi te najjeftinije
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#1868 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gume 2008 godina nisu stare i ne treba ih mjenjati, ako je sara veca od 4mm.GarfieldLover wrote:Doslo vrijeme za zamjenu sve 4 gume (sara je jos dobra, ali su stare). Do sada sam imala Vrederstein, i meni su bile OK. Ali sam ih kupila 2008, ne znam da li se nesto promijenilo od tada? Molim one koji imaju pojmada mi kazu da li ove gume OK (vozim Megane Berlina benzinac 1.6). Na Savinoj stranici u cjenovniku vidim 3 razlicita tipa za profil 195-65R15, oznake su 91H, 91T i 95T XL (cijene 137, 115, 157). Da kupim ove prve (srednja cijena), ili ce mi neko objasniti u cemu je razlika?
![]()
![]()
Hvala unaprijed...
P.S. zensko sam, naravno, sto se da zakljuciti i iz posta
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#1869 Re: Dolazi zima - zimske gume
To je vezano za brzinu h 210 t 180 a ovo 91 kilaza 650 95 je 690
-
Teufik
- Posts: 4886
- Joined: 25/01/2010 18:51
- Location: TZ
#1870 Re: Dolazi zima - zimske gume
Da nam bude lakse.
Index brzine:

Index nosivosti:

Index brzine:

Index nosivosti:

-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#1871 Re: Dolazi zima - zimske gume
Svaka ompanija ima svoju hemijsku smjesu kao i dizajn sare.Po cemu se npr. ova Continental razlikuje od Michelin Alpina A4 gume?
Kompanije se takodje razlikuju kako pristupaju jacini nosivog sloja unutar gume, tj. koliko celicnih slojeva ima ili slojeva kevlara (to je poceo Michelin masovno praktikovati na Pilot gumama).
To obicno i razlikuje skupe od jeftinih guma. Skuplje gume imaju naprednije hemijske sastave i nosece slojeve.
E sad, kako su Michelin i Continental obe vrhunske gume, tu su u pitanju nijanse.
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#1872 Re: Dolazi zima - zimske gume
Malo sam preletio temu i dosao do zakljucka da sam jedan od rijetkih koji ima all seasons gume.
I to 15 godina unazad.
Good Year All Seasons
I to 15 godina unazad.
Good Year All Seasons
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#1873 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nit ti je ljeti dobro nit zimi
- RVP
- Posts: 180
- Joined: 28/12/2012 15:56
#1874 Re: Dolazi zima - zimske gume
m+s 83 km mogu 2 godine komotno 
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#1875 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo ja dosao do pete sezone pa gledam da uzmem nove.RVP wrote:m+s 83 km mogu 2 godine komotno
