Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1851 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drndalo »

Pa i iPhone je kinez... :roll:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1852 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

Ko ono reče da sam poranio sa zimskim gumama? :D
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/austr ... /131011007
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#1853 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by skafiskafsnjak »

To ti u Austriji zivis ?

Ev vala, kod nas u BiH sunce danas :D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#1854 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kloniran »

skafiskafsnjak wrote:To ti u Austriji zivis ?

Ev vala, kod nas u BiH sunce danas :D
Ma jok u BiH, al i kod nas na prevojima zna puhnuti iznenada, tako da me nebi iznenadilo u nekoliko sljedecih dana da padne i kod nas :D
User avatar
avantgarde
Posts: 7938
Joined: 01/02/2010 22:02
Location: u masi svakojako sarenih profila..

#1855 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by avantgarde »

citro wrote:
jefferson wrote: Ipak nakon nedavnog iskustva sa Kumho ljetnim gumama (koje su dosle na autu kada sam ga kupovao kod dilera polovnog) vise ni zvakacu gumu iz Juzne Koreje necu kupiti (jer sam u isto vrijeme muku mucio i sa LG telefonom :D ).
Te Kumho su bile OK, sve do nekih 15,000km kada se vise nisu mogle balansirati.
A jesi li probao sa Samsung ili HTC telefonom :razz: Doduse i oni su Korejci :evil:
HTC=Taiwan,nix Koreja,Samsung je Koraje i nije los,bolji je od Aple ali HTC je bolji od svih :D :lol:
:izet:
User avatar
Altsa
Posts: 9224
Joined: 19/03/2004 18:31

#1856 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Altsa »

JOINT_1921 wrote:
JOINT_1921 wrote:Da li neko ima preporuku kojeg prozivodjaca guma da uzmem za sve 4 nove MS gume za Golfa 5???
?? Help
Continental TS 850

Image
Last edited by Altsa on 11/10/2013 12:27, edited 1 time in total.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#1857 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sema911s »

ovo meni jutros osvanu na avtu,.pa ako kome pomogne


Image
Image
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2432
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#1858 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JOINT_1921 »

Altsa wrote:
JOINT_1921 wrote:
JOINT_1921 wrote:Da li neko ima preporuku kojeg prozivodjaca guma da uzmem za sve 4 nove MS gume za Golfa 5???
?? Help
Continental TS 850

Image
Znas li koliko je para, cijena sa ugradnjom sve 4 gume? Hvala

Po cemu se npr. ova Continental razlikuje od Michelin Alpina A4 gume?
Last edited by JOINT_1921 on 11/10/2013 12:43, edited 1 time in total.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#1859 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sema911s »

cijena continentala je oko 180km u 205 16 55 tako nesto ugradnja i balansiranje su vecinom dzaba
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2432
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica
Vozim: odlično

#1860 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JOINT_1921 »

Ove Michelin su dosta jeftinije, u Tz ima akcija 119 KM (195/65 R15) sa besplatnom ugradnjom, ovogodisnje gume...
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#1861 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

JOINT_1921 wrote:
Po cemu se npr. ova Continental razlikuje od Michelin Alpina A4 gume?
Obje su vrhunske. E sad zavisno od tvojih potreba izaberi. Nijanse su u pitanju. Continental je novija (od prosle sezone) a Michelin ako se ne varam ide vec 3-4 godine.

Imas ovdje ADAC test za 205/55/16

Code: Select all

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821
User avatar
Altsa
Posts: 9224
Joined: 19/03/2004 18:31

#1862 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Altsa »

Altsa wrote:
JOINT_1921 wrote:
JOINT_1921 wrote:Da li neko ima preporuku kojeg prozivodjaca guma da uzmem za sve 4 nove MS gume za Golfa 5???

na svim testovima Continental zauzima uglavnom prva mjesta...185/60 R15 su oko 132 ili 133 KM sa montazom...cijena im je kao i goodyear UG8...e sad tebi treba veci promjer pa su i skuplje
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1863 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by respo »

Koliko je otprilike michelin a4 u dimenziji 16 ne znam tacno ostale oznake

Ps. 205/55
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#1864 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

respo wrote:Koliko je otprilike michelin a4 u dimenziji 16 ne znam tacno ostale oznake

Ps. 205/55
Izmedju 180-220 KM. Zavisi gdje.
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#1865 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dede merdzane »

Evo i ovo, iz jucerasnjih novina:

Image


*zaboravih i ovo:
Image
User avatar
GarfieldLover
Posts: 432
Joined: 05/03/2013 13:07

#1866 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by GarfieldLover »

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Last edited by GarfieldLover on 31/03/2017 14:45, edited 1 time in total.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1867 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by respo »

Jbt beze pisao i nigdje posta uglavnom slobodno kupi te najjeftinije
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#1868 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by lavic »

GarfieldLover wrote:Doslo vrijeme za zamjenu sve 4 gume (sara je jos dobra, ali su stare). Do sada sam imala Vrederstein, i meni su bile OK. Ali sam ih kupila 2008, ne znam da li se nesto promijenilo od tada? Molim one koji imaju pojma :) da mi kazu da li ove gume OK (vozim Megane Berlina benzinac 1.6). Na Savinoj stranici u cjenovniku vidim 3 razlicita tipa za profil 195-65R15, oznake su 91H, 91T i 95T XL (cijene 137, 115, 157). Da kupim ove prve (srednja cijena), ili ce mi neko objasniti u cemu je razlika? :) :) :)
Hvala unaprijed...


P.S. zensko sam, naravno, sto se da zakljuciti i iz posta :)
Gume 2008 godina nisu stare i ne treba ih mjenjati, ako je sara veca od 4mm.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1869 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by respo »

To je vezano za brzinu h 210 t 180 a ovo 91 kilaza 650 95 je 690
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#1870 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Teufik »

Da nam bude lakse.
Index brzine:
Image

Index nosivosti:
Image
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#1871 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by jefferson »

Po cemu se npr. ova Continental razlikuje od Michelin Alpina A4 gume?
Svaka ompanija ima svoju hemijsku smjesu kao i dizajn sare.
Kompanije se takodje razlikuju kako pristupaju jacini nosivog sloja unutar gume, tj. koliko celicnih slojeva ima ili slojeva kevlara (to je poceo Michelin masovno praktikovati na Pilot gumama).
To obicno i razlikuje skupe od jeftinih guma. Skuplje gume imaju naprednije hemijske sastave i nosece slojeve.
E sad, kako su Michelin i Continental obe vrhunske gume, tu su u pitanju nijanse.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1872 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by pirmin »

Malo sam preletio temu i dosao do zakljucka da sam jedan od rijetkih koji ima all seasons gume.
I to 15 godina unazad.

Good Year All Seasons
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1873 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by respo »

Nit ti je ljeti dobro nit zimi
User avatar
RVP
Posts: 180
Joined: 28/12/2012 15:56

#1874 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by RVP »

m+s 83 km mogu 2 godine komotno ;)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1875 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by pirmin »

RVP wrote:m+s 83 km mogu 2 godine komotno ;)
Evo ja dosao do pete sezone pa gledam da uzmem nove.
Post Reply