Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1851 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by madner »

Avari nisu presli Savu, mitomane. :D
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1853 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by tandmand »

Mirno spavajte, od adaptiranog SSPa nema ništa. :oops:
Бањалука, Сарајево - Предсједник РС Милорад Додик поручио је јуче да Српска тражи да проблеми у вези са утврђивањем резултата пописа становништва буду ријешени у оквиру закона и да тренутна ситуација представља "црвену линију" испод које се не може ићи.

- Доста је више да се према РС понашају тако што нешто наметну и очекују да ће под притиском међународне заједнице то бити заборављено и прихваћено. РС неће наставити да разговара о било којем питању док проблем у вези са пописом не буде законски ријешен - рекао је Додик на конференцији за новинаре у Бањалуци.

Директор Агенције за статистику БиХ Велимир Јукић донио је без сагласности представника РС одлуку којом је предвиђено да око 196.000 људи из спорних пописница буду третирани као стални становници БиХ, иако годинама живе у иностранству. Народна скупштина заузела је у уторак став да је ова одлука незаконита и неприхватљива и да треба учинити све што је могуће да она буде поништена и да РС објави своје резултате пописа ако то не буде учињено. Посланици су усвојили закључак да се представници РС повуку из Централног пописног бироа ако Јукић до 25. јуна не поништи своју одлуку.

- Проблем ће бити ријешен ако буде повучена Јукићева одлука и ако буду прихваћена законска рјешења на којима РС инсистира - истакао је Додик.
....
Јукић је казао да нема намјеру да повуче одлуку, тврдећи да је она законита и да Агенција за статистику као независна институција нема никакве обавезе према закључцима политике, па и Народне скупштине РС.

- Агенција се придржава своје улоге и мисије и стручно и професионално обавља све послове, укључујући и послове у вези са пописом. У складу с тим не бавимо се коментарима онога што излази из оквира струке - рекао је Јукић "Гласу Српске".
statixx
Posts: 9796
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#1854 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by statixx »

Cova je bas na mukama. Zadovoljio je apetite Hrvata i Bosnjaka u vezi sa popisom, ali ga Ivanic i Dodik sada ucjenjuju sa SSP-om, sto je trebalo dopustiti bescarinski uvoz iz Hrvatske, dok Vucic, zadovoljno trlja ruke. :D
User avatar
Danguba
Posts: 15848
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1855 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Danguba »

Jedino se Bake jos nije aktivno ukljucio. :-)

Ne bi bilo lose da izadje ''zbog stalnih ucjena...nismo spremni za SSP...''. :D

Kad je bal neka bude maskenbal. :izet:
Rick_Grimes
Posts: 90
Joined: 14/06/2016 02:21

#1856 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Rick_Grimes »

I ne treba biti spreman na SSP, nasi su jos gori sto politiku domacih ustasa ne kaznjavaju odgovarajuci Hrvatskoj. Svakako Kitonda podrzava Covica i sve sto on radi, a Bake da je imali pametan odgovarao bi njoj, ne ovom Skutoru.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1857 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by arzuhal »

Uzdam se u srpsku tvrdoglavost i da će srušiti stvar :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1858 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by madner »

Ustanak, buna, dole Deyton. :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1859 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Hafis »

Bolje je imati 51% makar i na papiru, nego SPP na dugom štapu.
User avatar
ILVIIR
Posts: 1347
Joined: 23/01/2014 21:13

#1860 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by ILVIIR »

bio bi zabavan popis koji bi rs organizirala, prije svega sto bi ga vjerovatno svi bosnjaci i hrvati bojkotirali. slicno nesto je vec bilo na kosovu..

User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1861 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by BHCluster »

ILVIIR wrote:bio bi zabavan popis koji bi rs organizirala, prije svega sto bi ga vjerovatno svi bosnjaci i hrvati bojkotirali. slicno nesto je vec bilo na kosovu..

Gdje bi nasli 20 miliona KM-ova za tu avanturu?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#1862 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Ja_Ja »

agent_zero wrote:I naravno izdajnička osovina zla SDA/SBB šuti k'o zalivena i čeka ko će im ga prvi staviti u double penetrationu, navikli se ljudi zadnjih godina da ga redovno primaju od Čovića i RS-a...

A onaj čovjek Fatić, svaka mu čast, jedini se oglasio i jasno rekao kako stvari stoje. A izdajnici Kakir i Fahro, koalicija za dugogodišnjeg zatvora, šuti i pušta niz vodu destrukciju BiH da bi lakše nastavili krasti.
Radi se o najpametnijem potezu Bosnjacke politke od rata na ovamo. Najbolje je sutiti a raditi svoj posao. Jos kada imas ljude poput Fatica da odradjuju ono sto treba da odrade to je jos i bolje. Mozda da sam na mjestu Izetbegovica, mozda bih izasao i rekao da su Bosnjaci kompromisan narod, da smo fini, lijepi, da zelimo saradjivati sa svim narodima, itd.itd. A nastavio bih podrzavati Fatica i indolentno se ponasao do iza objave rezultata, kada bih rekao da smo mozda i trebali sacekat, al eto ebi ga, desilo se.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1863 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Hafis »

Ja_Ja wrote:[
Radi se o najpametnijem potezu Bosnjacke politke od rata na ovamo. Najbolje je sutiti a raditi svoj posao.
Upravo tako: bolje je danas 51% na papiru nego SPP na dugom štapu.

Inače ovaj potez bošnjačke politike je više nego veličanstven. Suvišno je i nabrajati sve opipljive koristi koje će donijeti bošnjačkom narodu, kako danas, ali i ubuduće.
Sada samo još preostaje barem nekoliko takvih dobrih poteza koji bi se osjetili i na terenu...ono...vezano za politiku zapošljavanja, rast proizvodnje, i općenito dizanje standarda naroda koji ima ovako mudre lidere.
Last edited by Hafis on 23/06/2016 18:02, edited 1 time in total.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1864 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by prog321 »

Ako ćemo realno domaća proizvodnja ne dobija ništa sa ovim SSP.
Možda je kratkoročno pametnije da se odbije.
Dugoročno može biti problem :-D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1865 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Hafis »

prog321 wrote:Ako ćemo realno domaća proizvodnja ne dobija ništa sa ovim SSP.
Možda je kratkoročno pametnije da se odbije.
Dugoročno može biti problem :-D
Tako je. Bolje je imati fix od 51% na papiru, nego nekakav SPP od kojeg može glava zaboliti.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1866 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by prog321 »

Dobro je ba Hafizaga.
Ovakav SPP najviše odgovara Hrvatskoj privredi, pa razumijem tvoju brigu :-D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1867 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Hafis »

prog321 wrote:Dobro je ba Hafizaga.
Ovakav SPP najviše odgovara Hrvatskoj privredi, pa razumijem tvoju brigu :-D
Iskreno, brinem se za hrvatsku privredu koliko i ti za izbor novog župnika u Župi Svetog Ivana Apostola i Evanđelista
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1868 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by prog321 »

Dobro, onda ćeš se slożiti sa mnom da je domaća privreda malo żivnula od kako je Cefta sa Hrvatskom stopirana.

Ovaj ugovor otvara širom vrata Hrvatskoj da opet poklopi domaće proizvođače.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1869 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Hafis »

prog321 wrote:Dobro, onda ćeš se slożiti sa mnom da je domaća privreda malo żivnula od kako je Cefta sa Hrvatskom stopirana.

Ovaj ugovor otvara širom vrata Hrvatskoj da opet poklopi domaće proizvođače.
Ovaj ugovor svakako dopušta EU da poklopi domaće proizvođače.
Obzirom da je Hrvatska jako blizu, da je stari poslovni kompanjon, da već postoje brojne tvrtke koje su odavno inkorporirane u naše tržište s uhodanim kanalima i komitentima, to nije ništa novo. Normalno je da će Hrvatska imati veće aspiracije za ovo tržište od recimo Portugala ili Estonije.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1870 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Hafis wrote:
prog321 wrote:Dobro, onda ćeš se slożiti sa mnom da je domaća privreda malo żivnula od kako je Cefta sa Hrvatskom stopirana.

Ovaj ugovor otvara širom vrata Hrvatskoj da opet poklopi domaće proizvođače.
Ovaj ugovor svakako dopušta EU da poklopi domaće proizvođače.
Obzirom da je Hrvatska jako blizu, da je stari poslovni kompanjon, da već postoje brojne tvrtke koje su odavno inkorporirane u naše tržište s uhodanim kanalima i komitentima, to nije ništa novo. Normalno je da će Hrvatska imati veće aspiracije za ovo tržište od recimo Portugala ili Estonije.
Neka Hafise, nije ni SSP sveto slovo. Evo prvo da vidimo da li će EU opstati, šta će biti sa Brexit-om...itd. Ne treba trčati pred rudu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#1871 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Hafis »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Hafis wrote:
prog321 wrote:Dobro, onda ćeš se slożiti sa mnom da je domaća privreda malo żivnula od kako je Cefta sa Hrvatskom stopirana.

Ovaj ugovor otvara širom vrata Hrvatskoj da opet poklopi domaće proizvođače.
Ovaj ugovor svakako dopušta EU da poklopi domaće proizvođače.
Obzirom da je Hrvatska jako blizu, da je stari poslovni kompanjon, da već postoje brojne tvrtke koje su odavno inkorporirane u naše tržište s uhodanim kanalima i komitentima, to nije ništa novo. Normalno je da će Hrvatska imati veće aspiracije za ovo tržište od recimo Portugala ili Estonije.
Neka Hafise, nije ni SSP sveto slovo. Evo prvo da vidimo da li će EU opstati, šta će biti sa Brexit-om...itd. Ne treba trčati pred rudu.
Eh, kao da ja ne znam kakav mentalitet preovladava: ćući i ćekaj, bit će zar nekad neke nafake...eno rekli su na tv FBiH.

inače, gore ne može biti. Današnja uposlena generacija (u koju i sebe ubrajam) treba biti debelo zabrinuta da li će ova država, kada dođe vrijeme moći isplaćivati mirovine.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1872 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Hafis wrote: Eh, kao da ja ne znam kakav mentalitet preovladava: ćući i ćekaj, bit će zar nekad neke nafake...eno rekli su na tv FBiH
inače, gore ne može biti. Današnja uposlena generacija (u koju i sebe ubrajam) treba biti debelo zabrinuta da li će ova država, kada dođe vrijeme moći isplaćivati mirovine.
Ništa se ne mijenja na terenu ako ljudi u glavama ne promijene razmišljanje, nema čarobnog štapića da preko noći riješi naše probleme. Treba EU dovesti u glave ljudi a ne samo formalno potpisati nešto što će biti mrtvo slovo na papiru. Taman da nas sada ovog trenutka prime u EU i NATO niko ti neće riješiti probleme već ih mi moramo rješavati. Ko nama brani da od ove države napravimo prosperitetno mjesto? Mislim da ti priča baš i nema smisla...popis, pravo na jezik su neke osnovne norme prije SSP-a. SSP će prije ili kasnije biti potpisan a kada pogledam ovu garnituru političara možda bolje sačekati neka bolja vremena. Ko zna za šta je ovo dobro, nije više ni EU što je bila prije 20 godina.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 23/06/2016 18:36, edited 1 time in total.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#1873 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by GeeTnT »

Hafis wrote: Današnja uposlena generacija (u koju i sebe ubrajam) treba biti debelo zabrinuta da li će ova država, kada dođe vrijeme moći isplaćivati mirovine.
Treba da budes zabrinut, obzirom da u drzavnu kasu slabo uplacujete (sjecas se one vijesti "milion nocenja" a ni marke za porez)...s druge strane, hranimo vam pukovnika koji je u ratu imao 12 godina....
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1874 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by seln »

Hafise, ne brini zbog popisa, Bosna ce uvijek postovati prava manjina. :wink:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1875 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ne znam zašto Hafis priča o SSP-u kada ga je F.BiH (Bošnjaci i Hrvati) prihvatili bez uslovljavanja. Jedini koji prave probleme su Srbi, tj. politika Dodika, ali Hafis smatra da Bošnjaci trebaju opet praviti kompromis zarad SSP-a kojeg ne spore i kojeg su usvojili zajedno sa partnerima iz F.BiH među kojima je i HDZ. :-) Ko je ovdje lud?
Locked