hrvatska-more

Post Reply
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1851 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

Jay Gatsby wrote:Kaže na Klixu:

Inače, Pariz godišnje posjeti najmanje 33 miliona turista, a prema istraživanjima procent nezadovoljnih turista iznosi 97 posto. Haj' ti sad budi pametan :mrgreen:

meni je bilo super u paridjiju :D

ali je bilo par preduslova, imala sam svoju familiju za spavanje i koja me vodala u shopping i tako to, a bila je jedna pariska ekipa za obilazak, turisticki citavog pariza. ljudi koji znaju kote za parking, za dobru klopu, i td po normalnim cijenama. uz to znam jezik (a francuzi su tanki sa jezicima :-) )

sve zavisi sta ocekujes od pariza. zna se sta je pariz, nije turisticko mjesto, da neko titra oko tebe, nego mjesto gdje trebas vidjeti ono sto svi znaju. cijene su meni tada bile :shock: , ali to su sredili ovi moji :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51262
Joined: 29/06/2011 23:39

#1852 Re: Odg: hrvatska-more

Post by dječak sa šibicama »

Šveđanin wrote:A Jel ima Havaza na Kubi?


PS priča mi jaran koji je bio na Kubi sa ženom, on sve mislio, sirotinja, komunizam, ovo ono, biće džabane..

Kad ono uopšte nije toliko jeftino, čak šta više, a da su generalno sirotinja, jesu..

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4 Beta
Kuba je vec godinama top destinacija za turiste iz Kanade recimo.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1853 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

AmirBaa wrote:Ne razumijem po cemu su neljubazni ? Navedi mi licni primjer? A procitaj moj post par stranica prije o konobarima u hrvatskoj
Procitaj ovu temu od pocetka do kraja imas tu milion primjera njihove neljubaznosti od ljudi koji su isli u Hrvatsku na more.
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1854 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

Jay Gatsby wrote:Kaže na Klixu:

Inače, Pariz godišnje posjeti najmanje 33 miliona turista, a prema istraživanjima procent nezadovoljnih turista iznosi 97 posto. Haj' ti sad budi pametan :mrgreen:
i ako je tacno meni nije iznenadjujuce. nema neljubaznijih ljudi od parizana ( francuza generalno?) :D
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#1855 Re: hrvatska-more

Post by Jay Gatsby »

Bodkin wrote:
Jay Gatsby wrote:Kaže na Klixu:

Inače, Pariz godišnje posjeti najmanje 33 miliona turista, a prema istraživanjima procent nezadovoljnih turista iznosi 97 posto. Haj' ti sad budi pametan :mrgreen:
i ako je tacno meni nije iznenadjujuce. nema neljubaznijih ljudi od parizana ( francuza generalno?) :D
Statistički je tako. I to je poznato. Ali i pored svega toga... 33 miliona ljudi godišnje :-)
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#1856 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

Ako su tako neljubazni ne idem tamo. :D
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#1857 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

AmirBaa wrote:Ne razumijem po cemu su neljubazni ? Navedi mi licni primjer? A procitaj moj post par stranica prije o konobarima u hrvatskoj
Generalno, hrvatski ugostitelji slove za neljubazne.
Tamo neces dozivjeti da konobar, ugostitelj prilazi sa dobrodoslicom, ljubazno ugosti, zahvali na posjeti, pozeli ugodan odmor, sretan put...
Goste te preko rackua.... kao da je on tebi, a ne ti njemu potreban.
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#1858 Re: hrvatska-more

Post by mali_balon »

mali_balon wrote:Kakva je situejsn u Drveniku sa studioapartmanima i polupansionima

Enibodi????
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1859 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

sandokann wrote:
AmirBaa wrote:Ne razumijem po cemu su neljubazni ? Navedi mi licni primjer? A procitaj moj post par stranica prije o konobarima u hrvatskoj
Generalno, hrvatski ugostitelji slove za neljubazne.
Tamo neces dozivjeti da konobar, ugostitelj prilazi sa dobrodoslicom, ljubazno ugosti, zahvali na posjeti, pozeli ugodan odmor, sretan put...
Goste te preko rackua.... kao da je on tebi, a ne ti njemu potreban.
Iskreno, svaki puta kada sam bio vani da jedem i pijem u restoranima odnosili su se prema meni isto kao i bilo gdje drugo u svijetu. Ja ne znam sta ljudi ocekuju, dobro vece, izvolite sjesti za ovaj sto, sta cete pojesti, sta cete popiti, molim racun, je li vam prijalo, dodjite opet i to je ono sto sam dobio u svakom restoranu na Jadranu. Sad sto neki ocekuju da im se i ispusi dok su na veceri je druga stvar. U principu svugdje je to otprilike isto osim u Idziptu, gdje rulja hoda za tobom i bukvalno te vuku za ruku, habiby, habiby :-) samo da te u vuku u njegovu radnju da ne bi otisao u radnju onog drugog, pa kad vide da odes kod nekog drugog jos te ko mrko gledaju, e takvi su mi gori sto puta nego tzv "neljubazni konobari" a to opet nasa raja tumaci ko "nosaju me ko malo vode na dlanu" :D .
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1860 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

Bodkin wrote:
Jay Gatsby wrote:Kaže na Klixu:

Inače, Pariz godišnje posjeti najmanje 33 miliona turista, a prema istraživanjima procent nezadovoljnih turista iznosi 97 posto. Haj' ti sad budi pametan :mrgreen:
i ako je tacno meni nije iznenadjujuce. nema neljubaznijih ljudi od parizana ( francuza generalno?) :D
Pa zamisli da se u tvoj grad slije toliko ljudi godisnje, i da svaki da na putu do posla te 20 ljudi pita gdje je Bascarsija ili gdje je Begova Dzamija, Zemaljski i td i tako svaki dan, godinu za godinu. I da pored toga ne mozes nigdje otici jer je sve puno turista svaki dan, pa i ti bi bio neljubazan :D .
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1861 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

detroit-mercy wrote:
Bodkin wrote:
Jay Gatsby wrote:Kaže na Klixu:

Inače, Pariz godišnje posjeti najmanje 33 miliona turista, a prema istraživanjima procent nezadovoljnih turista iznosi 97 posto. Haj' ti sad budi pametan :mrgreen:
i ako je tacno meni nije iznenadjujuce. nema neljubaznijih ljudi od parizana ( francuza generalno?) :D
Pa zamisli da se u tvoj grad slije toliko ljudi godisnje, i da svaki da na putu do posla te 20 ljudi pita gdje je Bascarsija ili gdje je Begova Dzamija, Zemaljski i td i tako svaki dan, godinu za godinu. I da pored toga ne mozes nigdje otici jer je sve puno turista svaki dan, pa i ti bi bio neljubazan :D .
pa ne rade dzaba majku mu :D ili su ko braca hrvati, ostavi lovu i brisi. i da, ne pije ti vode objasnjenje jer su isti i na aerodromu gdje ih ne pitam gdje je toranj i kapija :D
p.s. sto se tice tvog zadnjeg posta, ljudi i ugostitelji u zagrebu su za ove na moru izmislili ljubaznost. doduse ne dobijes ni tu pusu :lol:
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#1862 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

detroit-mercy wrote: Iskreno, svaki puta kada sam bio vani da jedem i pijem u restoranima odnosili su se prema meni isto kao i bilo gdje drugo u svijetu. Ja ne znam sta ljudi ocekuju, dobro vece, izvolite sjesti za ovaj sto, sta cete pojesti, sta cete popiti, molim racun, je li vam prijalo, dodjite opet i to je ono sto sam dobio u svakom restoranu na Jadranu. Sad sto neki ocekuju da im se i ispusi dok su na veceri je druga stvar. U principu svugdje je to otprilike isto osim u Idziptu, gdje rulja hoda za tobom i bukvalno te vuku za ruku, habiby, habiby :-) samo da te u vuku u njegovu radnju da ne bi otisao u radnju onog drugog, pa kad vide da odes kod nekog drugog jos te ko mrko gledaju, e takvi su mi gori sto puta nego tzv "neljubazni konobari" a to opet nasa raja tumaci ko "nosaju me ko malo vode na dlanu" :D .

Vlasnica kafića na Rabu gostima: Gadite mi se, od vaše dvije kave nemam profita!

Hrvatski turizam nadaleko je čuven zahvaljujući uistinu prekrasnom moru, razvedenoj obali i savršenoj klimi. Kamen spoticanja oduvijek bila je dodatna turistička ponuda, cijene i neprofesionalizam turističkih djelatnika, a napose onih ugostiteljskih. Nevjerojatnu priču o tome koliko pojedini konobari (u ovom slučaju vlasnica) kafića mogu s visoka gledati na goste, pa čak ih poniziti i vrijeđati, podijelila je s nama čitateljica iz Zagreba Olivera G.:

'Susrela sam se s najneprofesionalnijom konobaricom u svom životu!'

- Ljetovali smo ove godine na Rabu, jako nam se svidio otok i doći ćemo sigurno ponovno jer imamo malo dijete, a plaže su idealne za djecu... Na plaži San Marino smo proveli nekoliko dana i prvi dan kad smo došli zamijetili smo prekrasan klub Bamboocho, koji je stvarno na idealnom mjestu. Sve bi bilo savršeno da dojam nije pokvarila jedna od najneprofesionalnijih konobarica koju sam srela u svom životu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17545
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1863 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

Havatar wrote:
AmirBaa wrote:Ne razumijem po cemu su neljubazni ? Navedi mi licni primjer? A procitaj moj post par stranica prije o konobarima u hrvatskoj
Procitaj ovu temu od pocetka do kraja imas tu milion primjera njihove neljubaznosti od ljudi koji su isli u Hrvatsku na more.

I imaš milijun primjera ljubaznosti... Kome onda vjerovati?

Možda sljedećem istraživanju:

http://www.klix.ba/biznis/privreda/istr ... /130705038

Crna Gora daleko lošija u neovisnom istraživanju, što zaključiti iz toga?


Daleko od toga da je Hrvatska savršena, al brate nije ni toliko dno koliko ti i par ostalih crnogorskih plaćenika pokušavate ovdje pokazati. Hrvatska je obični turistički prosjek, a vidimo po istraživanjima da je npr. Crna Gora i ispod toga...
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1864 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

AmirBaa wrote:Skupe se cetvorica jarana iz Bosne, i hoce malo da se provedu, okupaju, prociste pluca na moru. Nisu nekakve dobre parali situacije, nece biti duze od 4-5 dana. E hajd mi samo recite hoce li bolje proci u hrvatskoj ili po vasim antalijama, maldivima itd. Pa vi pricate isto kao da svi djecu imaju pa hoce da idu 7 dana all inclusive, da im je dobro u hotelu i da trckaraju svi oko njih, i kao da imaju posao pa da mogu iskesirat 1400 km :-) Bit ce ti dobro koliko ti hoces da ti bude dobro :-D
Skupe se cetvorica jarana iz Bosne,

ako imaju malo love odu u Tuzlu,

ako imaju malo vise odu u Ulcinj,

ako imaju puno odu u Tursku.

Na sva tri mjesta im pozele dobrodoslicu i zahvale na boravku.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1865 Re: hrvatska-more

Post by mO k3 »

sandokann wrote:
detroit-mercy wrote: Iskreno, svaki puta kada sam bio vani da jedem i pijem u restoranima odnosili su se prema meni isto kao i bilo gdje drugo u svijetu. Ja ne znam sta ljudi ocekuju, dobro vece, izvolite sjesti za ovaj sto, sta cete pojesti, sta cete popiti, molim racun, je li vam prijalo, dodjite opet i to je ono sto sam dobio u svakom restoranu na Jadranu. Sad sto neki ocekuju da im se i ispusi dok su na veceri je druga stvar. U principu svugdje je to otprilike isto osim u Idziptu, gdje rulja hoda za tobom i bukvalno te vuku za ruku, habiby, habiby :-) samo da te u vuku u njegovu radnju da ne bi otisao u radnju onog drugog, pa kad vide da odes kod nekog drugog jos te ko mrko gledaju, e takvi su mi gori sto puta nego tzv "neljubazni konobari" a to opet nasa raja tumaci ko "nosaju me ko malo vode na dlanu" :D .

Vlasnica kafića na Rabu gostima: Gadite mi se, od vaše dvije kave nemam profita!

Hrvatski turizam nadaleko je čuven zahvaljujući uistinu prekrasnom moru, razvedenoj obali i savršenoj klimi. Kamen spoticanja oduvijek bila je dodatna turistička ponuda, cijene i neprofesionalizam turističkih djelatnika, a napose onih ugostiteljskih. Nevjerojatnu priču o tome koliko pojedini konobari (u ovom slučaju vlasnica) kafića mogu s visoka gledati na goste, pa čak ih poniziti i vrijeđati, podijelila je s nama čitateljica iz Zagreba Olivera G.:

'Susrela sam se s najneprofesionalnijom konobaricom u svom životu!'

- Ljetovali smo ove godine na Rabu, jako nam se svidio otok i doći ćemo sigurno ponovno jer imamo malo dijete, a plaže su idealne za djecu... Na plaži San Marino smo proveli nekoliko dana i prvi dan kad smo došli zamijetili smo prekrasan klub Bamboocho, koji je stvarno na idealnom mjestu. Sve bi bilo savršeno da dojam nije pokvarila jedna od najneprofesionalnijih konobarica koju sam srela u svom životu.
Avaz piso??
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#1866 Re: hrvatska-more

Post by IlijaLadin »

lamudan wrote:opet ljudi vade cijene iz konzuma i kazu skuplje nego u tuzli,znam da je skupo u konzumu zato i ne idem vise na more u makarsku gradac tucepe i slicno,bio sam u puli kupovao u lidlu kauflandu i bilo mi je jeftino a puno ljepse nego dole i nisam morao nosit nista iz bih,ljudi su vam slikali racune stavljali kataloge lidla ako vam to nije dovoljno da shvatite onda necete nikad,nego sebi fino napakujte iz bosne pun gepek pa ako prodjete prodjete
znas li gdje je cres? losinj? mozda makarska rivijera?

ja ne kukam, samo dajem kakav takav doprinos temi. lidl nemas svuda gospon, i nije valjda da trazis plazu sa lidlom da se na nju s peskirom zaputis?

a da ti posaljem sliku sa cijenama voca i povrca koju sam upravo fotografisao? breskva 33kn, grozđe 42!

na cresu sam vec 4. put i opet cu doci,em zbog lubenicke plaze, em losinj, em osorake noci... ali nema potrebe da branim hrvatski turizam i njihove cijene.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1867 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Jbte haj sto smo mi eto levati, po misljenju pojedinaca, pa ljetujemo u Hrvatskoj al koji su levati onda oni Poljaci koji spice 1500 km u jednom smjeru da bi ljetovali u Hrvatskoj? U cemu je tu fazon zna li mi ko objasnit? Ja se nebi zaputio u CG daleko mi a o Grckoj il Turskoj da ne pricam a njima to nist.
Novac nije, ako ima novca za put plus ljetovanje u Hrvatskoj ( koja je skuplja i od Munchena kako vi velite ) sto ne idu u Tursku ili Grcku?
Jestel razmisljali o opciji da se nekom nesto svidja? Nekom je sasvim ok Hrvatska, evo meni na primjer, a neki uporno namecu nesto ljevo.
Jbte pusti ako neko zeli eto bas kod te usluzne konobarice/vlasnice Olivere, ak se tak zove, i ako hoce da plati njenu kafu i 250 kuna sta koga briga?
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1868 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

JohnnyS wrote:
Havatar wrote:
AmirBaa wrote:Ne razumijem po cemu su neljubazni ? Navedi mi licni primjer? A procitaj moj post par stranica prije o konobarima u hrvatskoj
Procitaj ovu temu od pocetka do kraja imas tu milion primjera njihove neljubaznosti od ljudi koji su isli u Hrvatsku na more.

I imaš milijun primjera ljubaznosti... Kome onda vjerovati?

Možda sljedećem istraživanju:

http://www.klix.ba/biznis/privreda/istr ... /130705038

Crna Gora daleko lošija u neovisnom istraživanju, što zaključiti iz toga?


Daleko od toga da je Hrvatska savršena, al brate nije ni toliko dno koliko ti i par ostalih crnogorskih plaćenika pokušavate ovdje pokazati. Hrvatska je obični turistički prosjek, a vidimo po istraživanjima da je npr. Crna Gora i ispod toga...
pisao sam vec, crnogorci se ne pokusavaju predstaviti kao vrhunski turisticki radnici.on je takav kakav je i boli ga cuna :mrgreen: mrsko mu je da prica strani jezik pa mu je drazi nas. zato mu je piva 1.6eur sto u hr ne mozes naci. iz istog razloga ga boli cuna sto je grad malo prljav, malo ofarbam sprejevima i sto su fasade malo nesredjene :)
User avatar
JohnnyS
Posts: 17545
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1869 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

Warashii wrote:Jbte haj sto smo mi eto levati, po misljenju pojedinaca, pa ljetujemo u Hrvatskoj al koji su levati onda oni Poljaci koji spice 1500 km u jednom smjeru da bi ljetovali u Hrvatskoj? U cemu je tu fazon zna li mi ko objasnit? Ja se nebi zaputio u CG daleko mi a o Grckoj il Turskoj da ne pricam a njima to nist.
Novac nije, ako ima novca za put plus ljetovanje u Hrvatskoj ( koja je skuplja i od Munchena kako vi velite ) sto ne idu u Tursku ili Grcku?
Jestel razmisljali o opciji da se nekom nesto svidja? Nekom je sasvim ok Hrvatska, evo meni na primjer, a neki uporno namecu nesto ljevo.
Jbte pusti ako neko zeli eto bas kod te usluzne konobarice/vlasnice Olivere, ak se tak zove, i ako hoce da plati njenu kafu i 250 kuna sta koga briga?

Logično, hrvatski konobari pružaju oralna zadovoljstva poljskim gostima, dok bosanske goste gledaju s prijezirom... Živa istina, evo mrAdil će potvrdit...
User avatar
JohnnyS
Posts: 17545
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1870 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

Bodkin wrote: pisao sam vec, crnogorci se ne pokusavaju predstaviti kao vrhunski turisticki radnici.on je takav kakav je i boli ga cuna :mrgreen: mrsko mu je da prica strani jezik pa mu je drazi nas. zato mu je piva 1.6eur sto u hr ne mozes naci. iz istog razloga ga boli cuna sto je grad malo prljav, malo ofarbam sprejevima i sto su fasade malo nesredjene :)

Pa ne znam, mnogi su baš se ovdje raspričali o toj crnogorskoj gostoljubivosti što se kosi s tvojim upisom i s ovim istraživanjem. Je ne branim Hrvatsku ni pod razno, ima sto mana, prosječna država s prosječnim turističkim osobljem, boljim nego u Parizu, lošijim nego u Pragu, ali da ga jebeš nije onako kako pojedinci ovdje pišu...
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1871 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

JohnnyS wrote:
Bodkin wrote: pisao sam vec, crnogorci se ne pokusavaju predstaviti kao vrhunski turisticki radnici.on je takav kakav je i boli ga cuna :mrgreen: mrsko mu je da prica strani jezik pa mu je drazi nas. zato mu je piva 1.6eur sto u hr ne mozes naci. iz istog razloga ga boli cuna sto je grad malo prljav, malo ofarbam sprejevima i sto su fasade malo nesredjene :)

Pa ne znam, mnogi su baš se ovdje raspričali o toj crnogorskoj gostoljubivosti što se kosi s tvojim upisom i s ovim istraživanjem. Je ne branim Hrvatsku ni pod razno, ima sto mana, prosječna država s prosječnim turističkim osobljem, boljim nego u Parizu, lošijim nego u Pragu, ali da ga jebeš nije onako kako pojedinci ovdje pišu...
Znaci, izmedju Pariza i Praga i biramo Pag :lol:
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1872 Re: hrvatska-more

Post by Bodkin »

cuj istrazivanjem :D jeste, radjeno na uzorku od 5 kafana u 4 dana :D i niste bas bolji od praga :evil:
svakako je to sve subjektivno. imas bar 30% nasih ljudi koji iz navike i sentimenta idu u hr. imas bar 20% koji nista drugo vidjeli nisu ali su culi da je u turskoj bolje :D hr je i dalje za ljude koji zele mir i ljepotu, a da je blizu. jezik je samo plus

p.s.sad skontao na koje istrazivanje mislis 8-)
Last edited by Bodkin on 22/07/2013 22:23, edited 1 time in total.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1873 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Warashii wrote:Jbte haj sto smo mi eto levati, po misljenju pojedinaca, pa ljetujemo u Hrvatskoj al koji su levati onda oni Poljaci koji spice 1500 km u jednom smjeru da bi ljetovali u Hrvatskoj? U cemu je tu fazon zna li mi ko objasnit? Ja se nebi zaputio u CG daleko mi a o Grckoj il Turskoj da ne pricam a njima to nist.
Novac nije, ako ima novca za put plus ljetovanje u Hrvatskoj ( koja je skuplja i od Munchena kako vi velite ) sto ne idu u Tursku ili Grcku?
Jestel razmisljali o opciji da se nekom nesto svidja? Nekom je sasvim ok Hrvatska, evo meni na primjer, a neki uporno namecu nesto ljevo.
Jbte pusti ako neko zeli eto bas kod te usluzne konobarice/vlasnice Olivere, ak se tak zove, i ako hoce da plati njenu kafu i 250 kuna sta koga briga?
E, ovo je najbolje. Sada se tvrdi da poljaci ne idu nigdje nego u Hrvatsku. Ne mozes se popisati od njih u Alanyi, ali eto oni ne idu tamo.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1874 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

mrAdil wrote:
Warashii wrote:Jbte haj sto smo mi eto levati, po misljenju pojedinaca, pa ljetujemo u Hrvatskoj al koji su levati onda oni Poljaci koji spice 1500 km u jednom smjeru da bi ljetovali u Hrvatskoj? U cemu je tu fazon zna li mi ko objasnit? Ja se nebi zaputio u CG daleko mi a o Grckoj il Turskoj da ne pricam a njima to nist.
Novac nije, ako ima novca za put plus ljetovanje u Hrvatskoj ( koja je skuplja i od Munchena kako vi velite ) sto ne idu u Tursku ili Grcku?
Jestel razmisljali o opciji da se nekom nesto svidja? Nekom je sasvim ok Hrvatska, evo meni na primjer, a neki uporno namecu nesto ljevo.
Jbte pusti ako neko zeli eto bas kod te usluzne konobarice/vlasnice Olivere, ak se tak zove, i ako hoce da plati njenu kafu i 250 kuna sta koga briga?
E, ovo je najbolje. Sada se tvrdi da poljaci ne idu nigdje nego u Hrvatsku. Ne mozes se popisati od njih u Alanyi, ali eto oni ne idu tamo.
Ja ne znam kako ti citas al kao sto vidis nisam nigdje napisao "SVI" Poljaci jbte nego oni sto idu u Hrvatsku.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17545
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1875 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

Bodkin wrote:cuj istrazivanjem :D jeste, radjeno na uzorku od 5 kafana u 4 dana :D i niste bas bolji od praga :evil:
svakako je to sve subjektivno. imas bar 30% nasih ljudi koji iz navike i sentimenta idu u hr. imas bar 20% koji nista drugo vidjeli nisu ali su culi da je u turskoj bolje :D hr je i dalje za ljude koji zele mir i ljepotu, a da je blizu. jezik je samo plus
Pa kažem, Hrvatska je bolja od Pariza (bio u više navrata, takav snobizam od svog živog osoblja se uistinu rijetko viđa, u zadnje vrijeme uzimao sam well done bifteke iako krvavo volim samo da ih iziritiram :D ), ali lošija od Praga, tj. u Pragu je generalno bolja usluga.

Doduše, ovdje ljudi generaliziraju na temelju 50-ak od ukupno 1000 kilometara obale, i to onog najnekvalitetnijeg dijela...
Post Reply