Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#18476 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Image
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18477 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

kakavdanakneiskustvu wrote:
cenecimoveocino wrote:Prica se o novom konkursu za MUP,da li je tacno?

nesto ne vjerujem,previse je mladih policajaca odjednom,u dvije godine primljeno,a s druge strane,babinih sinova koje negdje treba uhljebiti nikad nece nestati
Cuo sam da ce bit u drugoj polovici godine, valjda fali jos dosta policajaca...
Mustang1
Posts: 29931
Joined: 29/12/2010 17:31

#18478 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Kome i koliko treba platiti da se upadne u policiju? Gledam ove sto su primljeni da Bog sacuva. Mislim ima ok momaka (5-6 :D) za koje znam da su spremniji od mene, ali oni ostali.. :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18479 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Mustang1 wrote:Kome i koliko treba platiti da se upadne u policiju? Gledam ove sto su primljeni da Bog sacuva. Mislim ima ok momaka (5-6 :D) za koje znam da su spremniji od mene, ali oni ostali.. :D
Stranka... slabo ti šta pare mogu pomoć.

Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18480 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Mustang1 wrote:Kome i koliko treba platiti da se upadne u policiju? Gledam ove sto su primljeni da Bog sacuva. Mislim ima ok momaka (5-6 :D) za koje znam da su spremniji od mene, ali oni ostali.. :D
Šta bi s onim što si mu već platio? :D
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18481 Re: Zeničani

Post by doff »

Norm wrote:
...hahah GGM - Norm u pravu...grijanje Norm u pravu, KTG Norm u pravu...cuke Norm u pravu...nije Norm pljuvac, Norm je Ajnstajn za avenije... :D

Nisam upratio, ali koji je hejt vezano za GGM? Postoji neko stručno mišljenje?
Mustang1
Posts: 29931
Joined: 29/12/2010 17:31

#18482 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

ExNihilo wrote:
Mustang1 wrote:Kome i koliko treba platiti da se upadne u policiju? Gledam ove sto su primljeni da Bog sacuva. Mislim ima ok momaka (5-6 :D) za koje znam da su spremniji od mene, ali oni ostali.. :D
Šta bi s onim što si mu već platio? :D
A jos jedan covjek koji je tamo u Sarajevu je platio kada sam i ja, on je dao jos vise(kao da bude oficir odmah :D) i on je preuzeo na sebe da to ganja. Rekao je javiti kad budu pare, zadnji put kad smo se culi rekao je da smo dobili na sudu i sad se ceka.. A taj sto je zajebo treba u penziju i valjda nece moci dobiti penziju dok ne vrati ovo..
A i to je bilo u ono vrijeme kada se mijenjao ministar odbrane, do tada je bio neki iz SDA i bas tada se mijenjao ako nije iz DF dosao neki ili nemam pojma i sve se pojebalo :D A znam par momaka koji su preko ovog sto je mene zajebao upali prije mene.. :D
I jos nekoliko slicnih situacija sam imao i uvijek me nesto zajebe u zadnji momenat na sta ne mozes uticati. Kao da mi je neko sihir poturio majke mi :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18483 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

I nakon tog iskustva, ponovo bi tipla? :D
Mustang1
Posts: 29931
Joined: 29/12/2010 17:31

#18484 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

I da hocu nemam cime platiti :D Samo me zanimao cjenovnik :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66006
Joined: 03/08/2010 19:04

#18485 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Casual's wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
cenecimoveocino wrote:Prica se o novom konkursu za MUP,da li je tacno?

nesto ne vjerujem,previse je mladih policajaca odjednom,u dvije godine primljeno,a s druge strane,babinih sinova koje negdje treba uhljebiti nikad nece nestati
Čuo sam i ja za novi konkurs, izgleda da im iz nekog razloga ovih 100 nije dosta. PU Crkvice imaju mjesto za jednog kadeta, a 30 ih tamo na praksi.

iz nekog razloga svi kadeti iz kantona su na praksi u zenici,ima ih cak i iz drugog kantona,SBK
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#18486 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Image
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18487 Re: Zeničani

Post by doff »

Kahriman podnio ostavku koja je prihvaćena. Ispunjeno predizborno obećanje, da će bit smijenjen :-)
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#18488 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

doff wrote:Kahriman podnio ostavku koja je prihvaćena. Ispunjeno predizborno obećanje, da će bit smijenjen :-)
Dofu dominira... :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#18489 Re: Zeničani

Post by channel10 »

doff wrote:Kahriman podnio ostavku koja je prihvaćena. Ispunjeno predizborno obećanje, da će bit smijenjen :-)
Sta ga briga. Lova je njegova i dugorocno rijeseno finansijsko pitanje. Mogu li ja na njegovo mjesto? Bicu samo godinu dana i obecavam da cu podnijeti ostavku (naravno poslije isplacene premije).
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18490 Re: Zeničani

Post by doff »

channel10 wrote: Sta ga briga. Lova je njegova i dugorocno rijeseno finansijsko pitanje. Mogu li ja na njegovo mjesto? Bicu samo godinu dana i obecavam da cu podnijeti ostavku (naravno poslije isplacene premije).
Ako posjeduješ kompetencije, imaš šanse 8-)

Što Fudo kaže, isplata je legalna ali nije moralna. Tu sve počinje i završava. Ništa nije protuzakonito učinjeno, ali obraz nije ostao čist, a ko još danas gleda obraz...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18491 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Uvalio ženu i sina u Telekom, pokrao više love nego što mu praunuci za života mogu potrošiti, čime se do skora sam hvalio, pa sada kada je konačno dospio u fokus javnosti kao kleptoman kakav i jeste, daje ostavku, te kao odgovoran i primjeran službenik odlazi uživati u zasluženoj penziji.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18492 Re: Zeničani

Post by avenija »

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18493 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Grad mora tužiti JP Autoceste.
Jebem im sarajevsku zaobilaznicu.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18494 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

doff wrote:Kahriman podnio ostavku koja je prihvaćena. Ispunjeno predizborno obećanje, da će bit smijenjen :-)

Otisao u penziju, kakvo predizborno obecanje :-)
wasabi
Posts: 216
Joined: 22/09/2015 22:59

#18495 Re: Zeničani

Post by wasabi »

Ma Ekrem Kahriman je dao ostavku iz skroz drugih razloga. Ni Zenicablog neće da napiše šta se u stvari dogodilo. Ponovo je na konkursu došlo do uhljebljavanja stranačke familije nekog Saudina Burića iz SDA koji je bio predsjednik Nadzornog Odbora ViK-a. Njegovo dvoje familije primljeno nakon konkursa sa spiska uspješnih sa 9. i 19. mjesta . Nakon toga lik koji je bio daleko najbolji na konkursu zaprijetio tužbom gradu jer se radi o mjestu rukovodioca za ona zajednička naplatna mjesta (u stvari bi izabrani trebali biti uposlenici Grada Zenice), a VIK je samo tehnički provodio konkurs. Čak je bilo o tome i na zadnjem Opštinskom Vijeću među vijećničkim pitanjima. Fudo je na kraju poništio konkurs. Saudin Burić je smijenjen sa mjesta predsjednika Nadzornog odbora, a Kahrimanu je dat izbor hoće li u penziju ili će ga smijeniti. Taj isti Saudin Burić je potpisao famoznu odluku kojojm se Kahrimanu dodjeljuje menađerski bonus od 150.000 hiljada pa mu je ovaj to pokušao vratiti uhljebljivanjem rodbine. Fudo je o sve to razjebao nakon pritisaka i sad će biti novi konkurs... evo ima o tome i ovde...http://www.072info.com/vik-zenica-kahriman-podnio.../
Last edited by wasabi on 08/04/2017 02:47, edited 3 times in total.
User avatar
asMir11
Posts: 113
Joined: 31/08/2009 09:20
Grijem se na: Gree Hansol 12

#18496 Re: Zeničani

Post by asMir11 »

Casual's wrote:Grad mora tužiti JP Autoceste.
Jebem im sarajevsku zaobilaznicu.
JP Ceste FBiH je nadležno za magistralu koliko znam.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18497 Re: Zeničani

Post by doff »

clio_dci120 wrote:Otisao u penziju, kakvo predizborno obecanje :-)
Uslov za penziju ispunjava tek u 6 il 7 mjesecu. Ostavku je saam podnio jer bi svejedno dobio otkaz ovog mjeseca...
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#18498 Re: Zeničani

Post by belfy »

https://www.zenicablog.com/foto-pehare- ... jesakinja/

ja bih samo ponovo da se svim nadleznim sjetim blize i dalje familije. prosli put je ovo bio smrtni slucaj. a sve to radi jednog kabla koji Federacija treba da odobri da se postavi. jos je tamo postavljen onaj reflektor od strane vlasnika restorana koji ne doprinosi vidljivosti, nego upravo suprotno. hvala vlastima (svakoj ponaosob i svima zajedno) picka im materina. izvinjavam se na mom francuskom...

P.S. ja mislim da barem cetvrti put pominjem ovaj problem u nekoliko godina (barem dvije)...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66006
Joined: 03/08/2010 19:04

#18499 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

gdje u zenici ofarbati hlače?
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18500 Re: Zeničani

Post by Casual's »

asMir11 wrote:
Casual's wrote:Grad mora tužiti JP Autoceste.
Jebem im sarajevsku zaobilaznicu.
JP Ceste FBiH je nadležno za magistralu koliko znam.
Pardon, do mene. I njima yebem.
Post Reply