Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#18476 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

90minut wrote:
un1ted wrote:
90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
I meni je bilo čudno, dok nisam čuo mišljenja drugih i probao gledati sa titlovima, nebitno engleski, ili naši, ljepši mi je ugođaj da gledam film sa titlovima, a posebno našim.
To može biti jedino slucaj ako nisi perfektan s engleskim.
Pusti bolan što se raspravljaš s njima, neka gledaju i traže titlove. Ljudi nisu ni svjesni šta mogu propustiti za tu 1 sekundu dok pročitaju titl. Od pokreta, gestikulacije i slično pa nadalje.
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#18477 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Fajcion »

Image
5korpus
Posts: 1186
Joined: 24/07/2015 14:45

#18478 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 5korpus »

Cernobil je betonara 8)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18479 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

5korpus wrote:Cernobil je betonara 8)
Cekam sve da izleti pa binge :D
last mohicans
Posts: 18267
Joined: 09/08/2012 23:19

#18480 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by last mohicans »

5korpus wrote:Cernobil je betonara 8)
Nevjerovatno dobra serija. Muzika drama, otkida. Ma sve je top. Evo s hanumom gledam prvu ponovo. Steta sto nije makar jedna sezona od 10 epizoda. HBO ima najbolje serije, ostali još pure trebaju jesti.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11670
Joined: 15/01/2010 18:31

#18481 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

5korpus wrote:Cernobil je betonara 8)
:mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18482 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Hocu da gledam The Shield koja mi je jedina ostala od vecih da pogledam prvo što nema niti jedan torrent drugo što ne mogu naci nigdje da gledam. :-)

Neko kad bi mi ovdje postavio ili jedno ili drugo da radi osevapio bi se.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#18483 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

90minut wrote:Hocu da gledam The Shield koja mi je jedina ostala od vecih da pogledam prvo što nema niti jedan torrent drugo što ne mogu naci nigdje da gledam. :-)

Neko kad bi mi ovdje postavio ili jedno ili drugo da radi osevapio bi se.

evo ja pronasao na piratebay torrente za sve sezone

a evo ti online sa prevodom


https://www.gledajsaprevodom.online/serija/the-shield
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#18485 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by lmo »

ferratilis wrote:Nisam imao pojma da su i kod nas poduzimane mjere zastite protiv radijacije, rodjen sam 1991. pa nisam imao to iskustvo. :D
Koliko sam skontao iz serije, oni su to htjeli sakrit ali su Svedjani detektovali radijaciju i onda Amerikanci otkrili cijelom svijetu. Da se Moskva pitala, mi bi svi danas imali po dva para ruku i osam ociju :D
da se moskva pitala, ne bi nas ni bilo.

a na temu serije, ne znam da sam bolju ikad pogledala.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3171
Joined: 16/06/2014 20:33

#18486 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

Tacno mi zao da pregledam cernobil odmah
User avatar
thekupus
Posts: 7388
Joined: 25/06/2011 22:38

#18487 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by thekupus »

Raja, mislim da niste spominjali, ima ova neka nova serija Černobil, pa eto, pogledajte



:lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18488 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

thekupus wrote:Raja, mislim da niste spominjali, ima ova neka nova serija Černobil, pa eto, pogledajte



:lol:

Sta tu ima biti zanimljivo osim ako nije neki dokumentarac. :? :lol: :run:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#18489 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

Dobra je serija ali pretjerujete sa epitetima.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2661
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#18490 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by TheWatcher »

kojim danom se prikazuje Cernobil i u koje vrijeme :?:
User avatar
SmokingMan
Posts: 22602
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#18491 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SmokingMan »

Uvijek imaš ilegalu ako ti je mrsko čekati. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18492 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Bloo wrote:Trenutno ide Doom Patrol
Awesome
:thumbup:
Napokon da DC nesto pristojno izbaci, osim onih animiranih dugometražnih.

Image
Samo da se ovo podeblja. Sjajno! Pregledao sam u par dana sve. :D Jedna od onih serija na koju se lako navučete.
A ima sve u jednom paketu. Karakternu dramu, otkačeni apsurdistički humor, sjajno izvedeno nelinearno pripovjedanje koje daje dodatan sloj
čudnosti same priče, odlična kinematografija i produkcijske vrijednosti. I naravno...sama glumačka postava, čija hemija i performansa
dodatno podižu kvalitetu za još jedan nivo. Alan Tudyk maestralan, kao i Diane Guerrero i stari lisac Timothy Dalton. Čak je i jebeni Brendan
Fraser odradio dobar posao! :mrgreen:

:thumbup:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18493 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:Trenutno ide Doom Patrol
Awesome
:thumbup:
Napokon da DC nesto pristojno izbaci, osim onih animiranih dugometražnih.

[img]

Samo da se ovo podeblja. Sjajno! Pregledao sam u par dana sve. :D Jedna od onih serija na koju se lako navučete.
A ima sve u jednom paketu. Karakternu dramu, otkačeni apsurdistički humor, sjajno izvedeno nelinearno pripovjedanje koje daje dodatan sloj
čudnosti same priče, odlična kinematografija i produkcijske vrijednosti. I naravno...sama glumačka postava, čija hemija i performansa
dodatno podižu kvalitetu za još jedan nivo. Alan Tudyk maestralan, kao i Diane Guerrero i stari lisac Timothy Dalton. Čak je i jebeni Brendan
Fraser odradio dobar posao! :mrgreen:

:thumbup:
A magarac, zohar, stakor osvetnik nista ha? :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 31379
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18494 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

SanskiBiser wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote:Trenutno ide Doom Patrol
Awesome
:thumbup:
Napokon da DC nesto pristojno izbaci, osim onih animiranih dugometražnih.

[img]

Samo da se ovo podeblja. Sjajno! Pregledao sam u par dana sve. :D Jedna od onih serija na koju se lako navučete.
A ima sve u jednom paketu. Karakternu dramu, otkačeni apsurdistički humor, sjajno izvedeno nelinearno pripovjedanje koje daje dodatan sloj
čudnosti same priče, odlična kinematografija i produkcijske vrijednosti. I naravno...sama glumačka postava, čija hemija i performansa
dodatno podižu kvalitetu za još jedan nivo. Alan Tudyk maestralan, kao i Diane Guerrero i stari lisac Timothy Dalton. Čak je i jebeni Brendan
Fraser odradio dobar posao! :mrgreen:

:thumbup:
A magarac, zohar, stakor osvetnik nista ha? :lol:
Brotherhood Of Animals ftw! :D Ko bi rekao da će žohar imati toliko osobnosti i karaktera. :mrgreen:
Ma previše je toga stvarno odlično urađenog da se može spomenuti u postu, a da se ne napravi esej od toga. Zaboravio sam i muziku.
Clint Mansell & Kevin Kiner su odradili odličan posao, a i izbor pjesama u samoj seriji je bio vrh! :-D
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18495 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

kakavdanakneiskustvu wrote:
90minut wrote:Hocu da gledam The Shield koja mi je jedina ostala od vecih da pogledam prvo što nema niti jedan torrent drugo što ne mogu naci nigdje da gledam. :-)

Neko kad bi mi ovdje postavio ili jedno ili drugo da radi osevapio bi se.

evo ja pronasao na piratebay torrente za sve sezone

a evo ti online sa prevodom


https://www.gledajsaprevodom.online/serija/the-shield
Pronašao da rade?

Šalji u pm.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#18496 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

pa nisam provjeravao da li rade,ima ih pun klinac
drogon2
Posts: 1423
Joined: 30/05/2016 15:23

#18497 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by drogon2 »

The 51st State wrote:Dobra je serija ali pretjerujete sa epitetima.
Slazem se.Glavno mi sto mediju objavljuju vijesti da je kao pretekla Breaking Bad i GOT po ocjeni tamo na imdb,a Chernobyl ocijenilo svega 40k ljudi,dok su GOT i Breaking Bad ocijenjeni od preko 1.3 miliona ljudi.A u biti serija nista neocekivano.Ko je iole citao o Cernobilu znao je za vecinu ovog sto izbacuju u seriji.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#18498 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

drogon2 wrote:
The 51st State wrote:Dobra je serija ali pretjerujete sa epitetima.
Slazem se.Glavno mi sto mediju objavljuju vijesti da je kao pretekla Breaking Bad i GOT po ocjeni tamo na imdb,a Chernobyl ocijenilo svega 40k ljudi,dok su GOT i Breaking Bad ocijenjeni od preko 1.3 miliona ljudi.A u biti serija nista neocekivano.Ko je iole citao o Cernobilu znao je za vecinu ovog sto izbacuju u seriji.
Tesko da mozes napraviti losu seriju sa tako jakom pozadinskom pricom. Mene je dojmila scenografija I rekviziti zasad uz atmosfericnu muziku I ti neki detalji kako sovjetska aparatura donosl odluke u kriznim momentima.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18499 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

kakavdanakneiskustvu wrote:pa nisam provjeravao da li rade,ima ih pun klinac
Šalji u pm nisam tamo provjeravao.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66016
Joined: 03/08/2010 19:04

#18500 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

razumio

nema na čemu
Post Reply