Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18451 Re: Zeničani
...a hebo vas vise primjer skolstva, ufatili ste se za spin ovoga smarta...nisam ja pomjesao nadleznosti nega pitam VAS, sve, od cijih para se kupuju tableti da li je po vama uredu to sto se radi???
Meni nije, a eto ako vama jest...super...onda nam je dobro pravo i nema potrebe ici u NJemacku...
Meni nije, a eto ako vama jest...super...onda nam je dobro pravo i nema potrebe ici u NJemacku...
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18452 Re: Zeničani
kao i obicno ja sam hejter ali sam ovdje cijeli zivot i rat proveo i odgajam svoju djecu u ovome gradu...doff wrote:Norm wrote:...mozda se ja nisam dobro i jasno ocitovao...samo tvrdim da je guru sljedbenik 'stare skole' i da je zalud uprte oci u promjene...sve je to isto...a logika je onda, a davano je dobro rjesenje, ako grijanje nije rijeseno za 20 godina, ne treba biti ni za narednih 20...ako je problem pasa lutalica prisutan godinama, neka bude jos isto toliko...ako investicije nisu dolazile deceniju ne trebaju nam ni narednih 10 god...samo pitam u cemu je onda razlika?
Koliko je mjeseci proslo od 'ustolicenja'? Osim price sta je konkretno radjeno da ja kao stanovnik ovoga grada to osjetim? Makar to bilo malo kao sklanjanje cuka?
Znam ja i da postoji blokada u vijecu, ali se o tome trebalo misliti prilikom davanja svih onih obecanja i trebalo se imati rijesenje i za to...ili je sve smisljeno unaprijed...
Vidi, najprostije. Promjene ne mogu doći preko noći, ali za promjene ne treba čekati 20 godina. Konkretno za grijanje, 20 godina problematika grijanja, od 2008-9. nam se lažno obećava da ćemo se grijat iz gasne elektrane a uporedo se dešava da nam iz sezone u sezonu grijanje doživljava raspad. To je kapitalni projekat, a za kapitalne projekte treba vrijeme i novac, ne rješava se kroz par mjeseci, ali period od 20 godina je predug. Obećano nam je da će bit riješeno od sezone 2018/2019. (dakle 2 godine od obećanja). Kako možeš odmah sudit? Investitori nisu dolazili zbog administracije i procedura. I za izmjene tih prepreka treba neki period, ali niko nije radio ništa po tom pitanju preko 10 godina, dok su nam susjedi iz okruženja dočekivali investitore. Ja se nadam nekom većem investitoru u toku ove godine, a svjestan sam da je to bilo nemoguće u ovo par mjeseci. Reforma gradske uprave je mislim tek završena, tek sad možemo očekivati ona obećanja jer bi uprava trebala da profunkcioniše onako kako nam je obećavano.
Jedan od primjera su komunalne takse, jedva su prošle u ovom formatu, ali je bio plan i od telekoma uzet, a znamo ko je amandmanom taj dio izbacio. Hoće pare da toše a opstruišu pokušaj dodatnog priliva.
Godinama se pričalo o zajedničkim naplatnim službama, evo kolko vidimo riješeno je to u kratkom roku, znači neke stvari se mogu samo ako se hoće.
Njegov mandat je 4 godine, u prvoj godini bi trebalo bit ostvareno 15-20-tak posto obećanja. Ako u roku od 2 godine ne bude ispunjeno približno 40% obećanja, tek onda sa sigurnošću možemo tvrdit da su predizborna obećanja bile ublehe. Al sudit nakon par mjeseci je malo i bezobrazno, to je stvar čistog hejta na sve i svašta.
ocito niste svjesni sta znaci kada grad zavisi od kapitaliste kojemu je najbitnije ostvariti sto veci profit...ne nebavlja on kotlove zbog nas nego MI sto njemu treba u proizvodnom procesu...cijena plina, cijena toplotne energije koju ce isporucivati...mnogi ce se iskljuciti zbog te cijene,ali eto Vi tako hocete...ja sam problem rijesio...
Kakve komunalne takse od telekoma, pa telekom jedini i placa sve dozvole i takse...sta je sa Telemachom? sta je sa 'nisam znao' TXT-om, sve se usuti...
Vidjecemo...
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#18453 Re: Zeničani
Kažem ja da si hejter, nisu ni nabavljeni kotlovi a ti već ideš sa pričom da će se raja isključivat sa sistema jer će grijanje bit preskupo...pa ti kotlovi neće koristit samo zemni plin nego i nus-proizvod (koksni plin)...
Propuštena je prilika za TE Kakanj, preskup projekat da bi se u kratkom roku realizovao, a TE na gas nam je prosipana ubleha, samo smo ostali bez komada zemlje.
Ti ko i Čosić
kad se priča o telekomima, ne misli se samo na BH Telecom. Telemach plaća komunalnu taksu, ali koliko znam ne plaća stubove elektroprivredi, TXTV je na sudu...
Propuštena je prilika za TE Kakanj, preskup projekat da bi se u kratkom roku realizovao, a TE na gas nam je prosipana ubleha, samo smo ostali bez komada zemlje.
Ti ko i Čosić
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#18454 Re: Zeničani
Kako ne shvatate da Norm u stvari hoće da kaže da kad smo njegovim pustili da nas jeb*u 25 godina i kad su nas već doveli do pred kraj, da im pustimo da izjeb*u ovo malo ljudi što je ostalo i da nas dovedu do kraja. Dakle, nedaj bože da neko nešto proba promijeniti, pa makar i ne uspio. Bitno je ići zacrtanim stazama zelene revolucije i uhljebiti odabrane familije, uzeti što više para i poslati djecu na školovanje i život u inostranstvo. A ostali levati će svakako za njima doći da im peru guzice kad ostare.
Lik je trol koji baca floskule bez ikakve logike, gori ste vi što pokušavate da mu objasnite normalne stvari i da je 1+1=2.
Što se ne priča o predizbornim obećanjima SDA? Fudo kakav god da je, sa samo jednim sklonjenim kerom sa ulice je uradio više nego oni za 10 godina, a to znači da nam je već bolje s njim.
Lik je trol koji baca floskule bez ikakve logike, gori ste vi što pokušavate da mu objasnite normalne stvari i da je 1+1=2.
Što se ne priča o predizbornim obećanjima SDA? Fudo kakav god da je, sa samo jednim sklonjenim kerom sa ulice je uradio više nego oni za 10 godina, a to znači da nam je već bolje s njim.
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18455 Re: Zeničani
...tako jeeeee ja sam trolveliki_ah wrote:Kako ne shvatate da Norm u stvari hoće da kaže da kad smo njegovim pustili da nas jeb*u 25 godina i kad su nas već doveli do pred kraj, da im pustimo da izjeb*u ovo malo ljudi što je ostalo i da nas dovedu do kraja. Dakle, nedaj bože da neko nešto proba promijeniti, pa makar i ne uspio. Bitno je ići zacrtanim stazama zelene revolucije i uhljebiti odabrane familije, uzeti što više para i poslati djecu na školovanje i život u inostranstvo. A ostali levati će svakako za njima doći da im peru guzice kad ostare.
Lik je trol koji baca floskule bez ikakve logike, gori ste vi što pokušavate da mu objasnite normalne stvari i da je 1+1=2.
Što se ne priča o predizbornim obećanjima SDA? Fudo kakav god da je, sa samo jednim sklonjenim kerom sa ulice je uradio više nego oni za 10 godina, a to znači da nam je već bolje s njim.
ups, haman ipak da nije nista od toga...
Vrati se unazad par godina pa procitaj sta sam ja komentarisao o zelenima i njihovim aktivnostima...prije ce biti da je guru angazovao sve snage na medijske price, sto je nekada i sam priznao, a i zaposlio, koliko ono savjetnika, za medije i javne istupe...samo niste u pravu, za razliku od mnogih vas ja sto pisem ne pisem za platu...i da, pasa nije manje, nego vise na ulicama ali nemojte vjerovati svojim ocima nego onome sto vam kazu...
Nebitno vrijeme ce da pokaze....ali nemojte kao i sa Husom, KTG-om, da nadji moje postove glede ovoga mega-giga projekta kojeg su isto tako placenici hvalili na sva usta, pa moje postove o GGM i prevelikom zaduzivanju, da tvrdite nakon 4 godine - mi nismo znali!...ups ipak moji nisu zeleni, ali ovdje je izgleda puno onih koji mjenjaju dres za istu platu...
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#18456 Re: Zeničani
Zenica haman samo tebe ceka, ti sve probleme ekspresno rjesavas. Nadam se da ces se kandidovat na sljedecim izborima, pa da nam sve probleme rijesis prvi dan, cim sjednes u fotelju.
Mozda i djeci obezbjedis tablete, vec drugi dan.
Uradi nesto za grad, ocisti ispred avlije a ne samo kritike uprazno bacat. Valja se saget i ocistit, lakse je kritiku bacit, ha ya
Mozda i djeci obezbjedis tablete, vec drugi dan.
Uradi nesto za grad, ocisti ispred avlije a ne samo kritike uprazno bacat. Valja se saget i ocistit, lakse je kritiku bacit, ha ya
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18457 Re: Zeničani
...ma nema potrebe da ja cistim, guru ce to svesmartXL wrote:Zenica haman samo tebe ceka, ti sve probleme ekspresno rjesavas. Nadam se da ces se kandidovat na sljedecim izborima, pa da nam sve probleme rijesis prvi dan, cim sjednes u fotelju.
Mozda i djeci obezbjedis tablete, vec drugi dan.
Uradi nesto za grad, ocisti ispred avlije a ne samo kritike uprazno bacat. Valja se saget i ocistit, lakse je kritiku bacit, ha ya
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#18458 Re: Zeničani
Kada smo kod nacelnika, najvise mu zamjeram stalno sticenje Mitala.
https://www.zenicablog.com/detaljna-ana ... ormittala/
Zalosno, jos zalosnije je da su vecina firmi-kooperanata izvan Zenice (uglavnom iz entiteta RS-a).Zenicka djeca se truju, drugi pare uzimaju, dok su im porodice na sigurnom u nekim drugim gradovima.
https://www.zenicablog.com/detaljna-ana ... ormittala/
Zalosno, jos zalosnije je da su vecina firmi-kooperanata izvan Zenice (uglavnom iz entiteta RS-a).Zenicka djeca se truju, drugi pare uzimaju, dok su im porodice na sigurnom u nekim drugim gradovima.
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#18459 Re: Zeničani
Norm wrote:...ma nema potrebe da ja cistim, guru ce to sve...ja znam svoje kapacitete, i nemam obraz dzon da obecavam kule i gradove a onda se vadim ja nisam znao, to je mimo mene, ja ne mogu nista....moja djeca imaju tablete ja im kupio nisu bili dzaba...ali nisu ni 600KM...doduse da su i meni ponudili mozda bi ga i ja sad hvalio...a ovako samo preseravam i kritikujem...a hebi ga, ne bi, ipak moja je cijena malo veca od 600KM...
![]()
![]()
Dok znas kritikovat, mora da radis bolje
Takav nam treba, glasat cemo za tebe, ne znas obecat al znas kritikovat, znaci da znas i radit.
Kritikujes rad od par mjeseci, hoces prvi dan da se sve rijesi, sto se nije dvije decenije radilo.
Ispunio je prvo obecanje, da ce postat gradonacelnik, drugo za komunalne takse, zajednicka naplatna sluzba, rjesava pse sa ulica (manje ih je nego je bilo), reforma gradske uprave.
Sto neko rece, u prvoj godini treba ispunit cca 20% obecanja da bi mogli pratit dalji tok. Ti sudis nakon par mjeseci, ko osoba onda postajes nekredibilna.
Zato si ti ta osoba koja nam treba, da pokrene grad. Ti bi grijanje rijesio preko noci, plavu vodu bi lopatom naveo...
Javi se u decembru na ovu temu, pa da zajeno kritikujemo, posto ti ne znas pohvalit, citajuci ti sve postove, niko nevalja samo ti valjas
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#18460 Re: Zeničani
Za takse jos nista nije rijeseno...
KGZ se jos uvijek placa i kao takav predstavlja veliki teret poslodavcima!
Sam nacelnik je nedavno rekao da ne podrzava ukidanje pausala za grijanje, a i fiksnog troska od 3KM za vodu (doduse to halalim ako ce se zaista od tih sredstava realizovati projekat Plava voda (a ukidanje sve tri nabrojane stavke najavio u predizbornoj kampanji).
Svi su oni u pet deka...

KGZ se jos uvijek placa i kao takav predstavlja veliki teret poslodavcima!
Sam nacelnik je nedavno rekao da ne podrzava ukidanje pausala za grijanje, a i fiksnog troska od 3KM za vodu (doduse to halalim ako ce se zaista od tih sredstava realizovati projekat Plava voda (a ukidanje sve tri nabrojane stavke najavio u predizbornoj kampanji).
Svi su oni u pet deka...
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18461 Re: Zeničani
...eh vidis plavu vodu sam zaboraviosmartXL wrote:Norm wrote:...ma nema potrebe da ja cistim, guru ce to sve...ja znam svoje kapacitete, i nemam obraz dzon da obecavam kule i gradove a onda se vadim ja nisam znao, to je mimo mene, ja ne mogu nista....moja djeca imaju tablete ja im kupio nisu bili dzaba...ali nisu ni 600KM...doduse da su i meni ponudili mozda bi ga i ja sad hvalio...a ovako samo preseravam i kritikujem...a hebi ga, ne bi, ipak moja je cijena malo veca od 600KM...
![]()
![]()
Dok znas kritikovat, mora da radis bolje
Takav nam treba, glasat cemo za tebe, ne znas obecat al znas kritikovat, znaci da znas i radit.
Kritikujes rad od par mjeseci, hoces prvi dan da se sve rijesi, sto se nije dvije decenije radilo.
Ispunio je prvo obecanje, da ce postat gradonacelnik, drugo za komunalne takse, zajednicka naplatna sluzba, rjesava pse sa ulica (manje ih je nego je bilo), reforma gradske uprave.
Sto neko rece, u prvoj godini treba ispunit cca 20% obecanja da bi mogli pratit dalji tok. Ti sudis nakon par mjeseci, ko osoba onda postajes nekredibilna.
Zato si ti ta osoba koja nam treba, da pokrene grad. Ti bi grijanje rijesio preko noci, plavu vodu bi lopatom naveo...
Javi se u decembru na ovu temu, pa da zajeno kritikujemo, posto ti ne znas pohvalit, citajuci ti sve postove, niko nevalja samo ti valjas
I naravno da nisam kredibilan za bilo sta...vi ste
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#18462 Re: Zeničani
Al ti uporno hoces vagat 20 godina sa jedne strane i par mjeseci sa druge. U skoli bi ti uciteljica rekla ne mozes mijesat kruske i jabuke.
On je obeco svasta nesto, al kako sudis tek nakon par mjeseci. Budi objektivan, ovu raspravu treba vodit nakon prve godine.
Reforma uprave zavrsena, jos jedno obecanje,sad cemo vidjet da li ce radit onako kako bi trebalo.
I da, ispunio je obecanje glede taksi, ali vidis opstrukcija koje su se javile koje dolaze od vijecnika.
On je obeco svasta nesto, al kako sudis tek nakon par mjeseci. Budi objektivan, ovu raspravu treba vodit nakon prve godine.
Reforma uprave zavrsena, jos jedno obecanje,sad cemo vidjet da li ce radit onako kako bi trebalo.
I da, ispunio je obecanje glede taksi, ali vidis opstrukcija koje su se javile koje dolaze od vijecnika.
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18463 Re: Zeničani
...a vocna salata???smartXL wrote:Al ti uporno hoces vagat 20 godina sa jedne strane i par mjeseci sa druge. U skoli bi ti uciteljica rekla ne mozes mijesat kruske i jabuke.
On je obeco svasta nesto, al kako sudis tek nakon par mjeseci. Budi objektivan, ovu raspravu treba vodit nakon prve godine.
Reforma uprave zavrsena, jos jedno obecanje,sad cemo vidjet da li ce radit onako kako bi trebalo.
I da, ispunio je obecanje glede taksi, ali vidis opstrukcija koje su se javile koje dolaze od vijecnika.
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#18464 Re: Zeničani
Prica se o novom konkursu za MUP,da li je tacno?
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#18465 Re: Zeničani
Svi su oni u pet deka samo sto neopisivo zadovoljstvo pruza prosipanje zuci iz SDA...clio_dci120 wrote:Za takse jos nista nije rijeseno...![]()
KGZ se jos uvijek placa i kao takav predstavlja veliki teret poslodavcima!
Sam nacelnik je nedavno rekao da ne podrzava ukidanje pausala za grijanje, a i fiksnog troska od 3KM za vodu (doduse to halalim ako ce se zaista od tih sredstava realizovati projekat Plava voda (a ukidanje sve tri nabrojane stavke najavio u predizbornoj kampanji).
Svi su oni u pet deka...![]()
- avenija
- Posts: 1529
- Joined: 29/03/2016 16:20
#18466 Re: Zeničani
Ma Norm je stari pljuvac nebitno ko je u pitanju , samo mi nije jasno kako vas navuce u diskusiju pa ja ove u zivotu koji sire negativu odmah prekrizim.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65995
- Joined: 03/08/2010 19:04
#18467 Re: Zeničani
cenecimoveocino wrote:Prica se o novom konkursu za MUP,da li je tacno?
nesto ne vjerujem,previse je mladih policajaca odjednom,u dvije godine primljeno,a s druge strane,babinih sinova koje negdje treba uhljebiti nikad nece nestati
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#18468 Re: Zeničani
Čuo sam i ja za novi konkurs, izgleda da im iz nekog razloga ovih 100 nije dosta. PU Crkvice imaju mjesto za jednog kadeta, a 30 ih tamo na praksi.kakavdanakneiskustvu wrote:cenecimoveocino wrote:Prica se o novom konkursu za MUP,da li je tacno?
nesto ne vjerujem,previse je mladih policajaca odjednom,u dvije godine primljeno,a s druge strane,babinih sinova koje negdje treba uhljebiti nikad nece nestati
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#18469 Re: Zeničani
Na politiku Mittala ne može niko uticat, to je privatna firma, biraju povoljniju ponudu. Što se tiče zagađenja, Mittalu dozvole izdaje Federalno ministarstvo okoliša i turizma, gradskoj upravi su tu ruke svezane.clio_dci120 wrote:Kada smo kod nacelnika, najvise mu zamjeram stalno sticenje Mitala.
https://www.zenicablog.com/detaljna-ana ... ormittala/
Zalosno, jos zalosnije je da su vecina firmi-kooperanata izvan Zenice (uglavnom iz entiteta RS-a).Zenicka djeca se truju, drugi pare uzimaju, dok su im porodice na sigurnom u nekim drugim gradovima.
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18470 Re: Zeničani
...hahah GGM - Norm u pravu...grijanje Norm u pravu, KTG Norm u pravu...cuke Norm u pravu...nije Norm pljuvac, Norm je Ajnstajn za avenije...avenija wrote:Ma Norm je stari pljuvac nebitno ko je u pitanju , samo mi nije jasno kako vas navuce u diskusiju pa ja ove u zivotu koji sire negativu odmah prekrizim.
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18471 Re: Zeničani
Koliko ja znam gradska uprava mora dati saglasnost na osnovu koje Federalno ministarstvo daje dozvolu...ali kao sto rekoh svi imaju svoju cijenu...doff wrote:Na politiku Mittala ne može niko uticat, to je privatna firma, biraju povoljniju ponudu. Što se tiče zagađenja, Mittalu dozvole izdaje Federalno ministarstvo okoliša i turizma, gradskoj upravi su tu ruke svezane.clio_dci120 wrote:Kada smo kod nacelnika, najvise mu zamjeram stalno sticenje Mitala.
https://www.zenicablog.com/detaljna-ana ... ormittala/
Zalosno, jos zalosnije je da su vecina firmi-kooperanata izvan Zenice (uglavnom iz entiteta RS-a).Zenicka djeca se truju, drugi pare uzimaju, dok su im porodice na sigurnom u nekim drugim gradovima.
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#18472 Re: Zeničani
Jok, nemoj napamet pričat. To je isključivo iz nadležnosti Federalnog ministarstva okoliša i turizma. Ako prostudiraš gradske službe, vidjet ćeš da ne postoji niti jedna služba koja ima ove nadležnosti i koja bi se mogla bavit ovom problematikom.Norm wrote:Koliko ja znam gradska uprava mora dati saglasnost na osnovu koje Federalno ministarstvo daje dozvolu...ali kao sto rekoh svi imaju svoju cijenu...
Pravilnik izdaje FMOiT, i on je referentni dokument, a ne nikako mišljenje gradske službe koja se ne bavi tom problematikom.
- cenecimoveocino
- Posts: 2546
- Joined: 31/12/2013 23:00
- Location: Zenica
#18473 Re: Zeničani
Najbolje nek stave i pozovu omladince iz mjesta tipa Olovo,Tesanj i sl. da konkurisu jer je tu bas nedostatak a za Zenicane nek stave banCasual's wrote:Čuo sam i ja za novi konkurs, izgleda da im iz nekog razloga ovih 100 nije dosta. PU Crkvice imaju mjesto za jednog kadeta, a 30 ih tamo na praksi.kakavdanakneiskustvu wrote:cenecimoveocino wrote:Prica se o novom konkursu za MUP,da li je tacno?
nesto ne vjerujem,previse je mladih policajaca odjednom,u dvije godine primljeno,a s druge strane,babinih sinova koje negdje treba uhljebiti nikad nece nestati
-
cvijet s reverom
- Posts: 202
- Joined: 05/04/2017 15:08
#18474 Re: Zeničani
Jutro
moze li se u zenici vise nabaviti veliki papagaj?
Nekad je na pijaci bilo kod onog Ekinovica ali sad vise nema
moze li se u zenici vise nabaviti veliki papagaj?
Nekad je na pijaci bilo kod onog Ekinovica ali sad vise nema
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#18475 Re: Zeničani
doff wrote:Jok, nemoj napamet pričat. To je isključivo iz nadležnosti Federalnog ministarstva okoliša i turizma. Ako prostudiraš gradske službe, vidjet ćeš da ne postoji niti jedna služba koja ima ove nadležnosti i koja bi se mogla bavit ovom problematikom.Norm wrote:Koliko ja znam gradska uprava mora dati saglasnost na osnovu koje Federalno ministarstvo daje dozvolu...ali kao sto rekoh svi imaju svoju cijenu...
Pravilnik izdaje FMOiT, i on je referentni dokument, a ne nikako mišljenje gradske službe koja se ne bavi tom problematikom.
Ne mora dati nikakvu saglasnost. Federalno ministarstvo je tu početak i kraj priče. Oni moraju provesti javnu raspravu, u kojoj gradska uprava ima ista prava kao i bilo koji građanin/seljak, i čiji se stav može a ne mora uvažiti.
Jedina služba u gradu koja ima slične nadležnosti je Berkina služba (ne znam kako se zove sad u novoj sistematizaciji), i oni su zaduženi za ove displeje koji ne rade. Prije 2 godine su displeje i mjerne stanice kao uzeli od Dvokuta i dali ih institutu, ali nikad nisu potpisali ugovor, pa se sad niko i ne brine o tome. Grad je vlasnik al' ima priču "mi smo to dali institutu", a Institut se pere "nismo potpisali ugovor". Ko im brani da ga potpišu? E to je pitanje za Sipu.
