Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ferratilis
Posts: 8376
Joined: 25/11/2013 16:48

#18451 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by ferratilis »

kakavdanakneiskustvu wrote:ma hebo listu na kojoj je GOT ispred žice
Image

Zica, pet praznih mjesta, pa onda sve ostalo :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#18452 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne treba sad ni pretjerivati
User avatar
Point.
Posts: 33506
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#18453 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

Gledajući Černobil skontah da nisam ovako uživao u seriji još od prve sezone True Detective a prije u The Wire.

Šteta što je samo pet epizoda, imam osjećaj da bih uživao u 5 sezona. Gledajući onaj interijer hotela, zavjese, tepisi, cvike i malo sivilo, tačno mi nedostaje Juga 80-tih.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#18454 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by славянин »

Point. wrote:Gledajući Černobil skontah da nisam ovako uživao u seriji još od prve sezone True Detective a prije u The Wire.

Šteta što je samo pet epizoda, imam osjećaj da bih uživao u 5 sezona. Gledajući onaj interijer hotela, zavjese, tepisi, cvike i malo sivilo, tačno mi nedostaje Juga 80-tih.
Evo ti za flashback :


:D
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#18455 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ferratilis wrote:Odlicna je serija, uzivam u svakoj epizodi, ali zar je bas ovoliko dobra? :D

Image

ma hebo listu na kojoj je GOT ispred žice
:thumbup:
ma pada to na 9,3 uskoro. bloodbath od ocjena na zadnjoj sezoni :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51265
Joined: 29/06/2011 23:39

#18456 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dječak sa šibicama »

Kvaka 22

pa dobra je, pogledao dvije epizode, onako ko neki MASH recimo, duhovito sa elementima ratne tragedije. Zapravo mislim da je MASH inspirisan i ovom knjigom, ali nisam siguran.

Ko je citao knjigu, ocekivano, satiricno, posprdno prema ratu, samo ime odnosno "kvaka" je sprdacina. Zdrav si kad zelis odbiti ratni zadatak i moras ici, ali si lud kad isti taj zadatak izvrasavas, na osnovu cega mozes traziti da te proglase ludim ali oni to ne mogu jer si zdrav posto si svjesno odbio zadatak.

Yoyo mi je malo "crtani film" lik, Clooney odlican ali kratko mu traje "epizoda", Chandler jako dobro glumi ludog oficira, doktor House u svom stilu mada mu je lik previse sporedan za takvog glumca, uglavnom da se gledati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#18457 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

knjiga je odlična,nadam se da će i serija biti na sličnom nivou
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18458 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

dječak sa šibicama wrote:Kvaka 22

pa dobra je, pogledao dvije epizode, onako ko neki MASH recimo, duhovito sa elementima ratne tragedije. Zapravo mislim da je MASH inspirisan i ovom knjigom, ali nisam siguran.

Ko je citao knjigu, ocekivano, satiricno, posprdno prema ratu, samo ime odnosno "kvaka" je sprdacina. Zdrav si kad zelis odbiti ratni zadatak i moras ici, ali si lud kad isti taj zadatak izvrasavas, na osnovu cega mozes traziti da te proglase ludim ali oni to ne mogu jer si zdrav posto si svjesno odbio zadatak.

Yoyo mi je malo "crtani film" lik, Clooney odlican ali kratko mu traje "epizoda", Chandler jako dobro glumi ludog oficira, doktor House u svom stilu mada mu je lik previse sporedan za takvog glumca, uglavnom da se gledati.
Odgledao sve, sasvim solidno, da bas onako vise u fazonu MASH serije radjeno do samog kraja na momente bas bode oci. Nije MASH inspirisan ovom knjigom vec je radjen na osnovu knjige MASH Ricarda Hukera a pisac Catch-22 Jozef Heler je bio inspirisan Hasekovim Dobrim vojnikom Svejkom kad se odlucio na pisanje knjige.
howdy
Posts: 3606
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#18459 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by howdy »

Chernobyl

Preporuka ko kuća.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18460 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya. :(
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18461 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Jimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya. :(
Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleski :D
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18462 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

90minut wrote:
Jimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya. :(
Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleski :D
Znam ga perfektno ali ne bih gledao bez bhs titlova, nema pejgambera. :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18463 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Jimmy McNulty wrote:
90minut wrote:
Jimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya. :(
Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleski :D
Znam ga perfektno ali ne bih gledao bez bhs titlova, nema pejgambera. :mrgreen:
Pa imaju engleski titlovi
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#18464 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zlo zlo »

90minut wrote:
Jimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya. :(
Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleski :D
mirha izbaci lucifera cca svaka 2 dana, ima žena još posla :lol:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#18465 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Optimus09 »

90minut wrote:
Jimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya. :(
Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleski :D
Imas titlove za 5 epizoda Lucifera :-D
Izgledao je u dva dana,ko bi cekao titlove par mjeseci :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18466 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Ne kontam perfektno zna engleski ceka naše titlove?
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18467 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

90minut wrote:Ne kontam perfektno zna engleski ceka naše titlove?
Jbg, hoće mi nešto bit ako gledam sa engleskim titlovima. Još vazda rondam kako je loše prevedeno. Navika je čudo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18468 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Jimmy McNulty wrote:
90minut wrote:Ne kontam perfektno zna engleski ceka naše titlove?
Jbg, hoće mi nešto bit ako gledam sa engleskim titlovima. Još vazda rondam kako je loše prevedeno. Navika je čudo.
Nije ništa loše prevedeno.

Engleski titl je engleski titl.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#18469 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

90minut wrote:
Jimmy McNulty wrote:
90minut wrote:Ne kontam perfektno zna engleski ceka naše titlove?
Jbg, hoće mi nešto bit ako gledam sa engleskim titlovima. Još vazda rondam kako je loše prevedeno. Navika je čudo.
Nije ništa loše prevedeno.

Engleski titl je engleski titl.
Vjerovatno misli na one open subtitles koji se automatski prevode na naše jezike pa bude svega i svačega.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18470 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#18471 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
Znam ja više njih koji tako tvrde da znaju perfektno engleski ili njemački jezik, a kada počnem pričati s njima gledaju me k'o da pričam klingonski ili dotrakijski. :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18472 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

alibaba_i_30_godina wrote:
90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
Znam ja više njih koji tako tvrde da znaju perfektno engleski ili njemački jezik, a kada počnem pričati s njima gledaju me k'o da pričam klingonski ili dotrakijski. :mrgreen:
Tako ispade :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#18473 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Pitarrr82 »

Cernobil odlican, Catch 22 na svoj lud nacin dobar, mislio sam da su sve epizode bile izasle na HBO GO...
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18474 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by un1ted »

90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
I meni je bilo čudno, dok nisam čuo mišljenja drugih i probao gledati sa titlovima, nebitno engleski, ili naši, ljepši mi je ugođaj da gledam film sa titlovima, a posebno našim.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18475 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

un1ted wrote:
90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
I meni je bilo čudno, dok nisam čuo mišljenja drugih i probao gledati sa titlovima, nebitno engleski, ili naši, ljepši mi je ugođaj da gledam film sa titlovima, a posebno našim.
To može biti jedino slucaj ako nisi perfektan s engleskim.
Post Reply