kakavdanakneiskustvu wrote:ma hebo listu na kojoj je GOT ispred žice

Zica, pet praznih mjesta, pa onda sve ostalo
Moderator: _BataZiv_0809
kakavdanakneiskustvu wrote:ma hebo listu na kojoj je GOT ispred žice

Evo ti za flashback :Point. wrote:Gledajući Černobil skontah da nisam ovako uživao u seriji još od prve sezone True Detective a prije u The Wire.
Šteta što je samo pet epizoda, imam osjećaj da bih uživao u 5 sezona. Gledajući onaj interijer hotela, zavjese, tepisi, cvike i malo sivilo, tačno mi nedostaje Juga 80-tih.
kakavdanakneiskustvu wrote:ferratilis wrote:Odlicna je serija, uzivam u svakoj epizodi, ali zar je bas ovoliko dobra?
ma hebo listu na kojoj je GOT ispred žice
Odgledao sve, sasvim solidno, da bas onako vise u fazonu MASH serije radjeno do samog kraja na momente bas bode oci. Nije MASH inspirisan ovom knjigom vec je radjen na osnovu knjige MASH Ricarda Hukera a pisac Catch-22 Jozef Heler je bio inspirisan Hasekovim Dobrim vojnikom Svejkom kad se odlucio na pisanje knjige.dječak sa šibicama wrote:Kvaka 22
pa dobra je, pogledao dvije epizode, onako ko neki MASH recimo, duhovito sa elementima ratne tragedije. Zapravo mislim da je MASH inspirisan i ovom knjigom, ali nisam siguran.
Ko je citao knjigu, ocekivano, satiricno, posprdno prema ratu, samo ime odnosno "kvaka" je sprdacina. Zdrav si kad zelis odbiti ratni zadatak i moras ici, ali si lud kad isti taj zadatak izvrasavas, na osnovu cega mozes traziti da te proglase ludim ali oni to ne mogu jer si zdrav posto si svjesno odbio zadatak.
Yoyo mi je malo "crtani film" lik, Clooney odlican ali kratko mu traje "epizoda", Chandler jako dobro glumi ludog oficira, doktor House u svom stilu mada mu je lik previse sporedan za takvog glumca, uglavnom da se gledati.
Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleskiJimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya.
Znam ga perfektno ali ne bih gledao bez bhs titlova, nema pejgambera.90minut wrote:Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleskiJimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya.
Pa imaju engleski titloviJimmy McNulty wrote:Znam ga perfektno ali ne bih gledao bez bhs titlova, nema pejgambera.90minut wrote:Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleskiJimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya.
mirha izbaci lucifera cca svaka 2 dana, ima žena još posla90minut wrote:Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleskiJimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya.
Imas titlove za 5 epizoda Lucifera90minut wrote:Ja bi sebi prosvirao mozak da ne znam engleskiJimmy McNulty wrote:Nikad da izađu titlovi za 4. sezonu Lucifera i 5. sezonu Line of Dutya.
Jbg, hoće mi nešto bit ako gledam sa engleskim titlovima. Još vazda rondam kako je loše prevedeno. Navika je čudo.90minut wrote:Ne kontam perfektno zna engleski ceka naše titlove?
Nije ništa loše prevedeno.Jimmy McNulty wrote:Jbg, hoće mi nešto bit ako gledam sa engleskim titlovima. Još vazda rondam kako je loše prevedeno. Navika je čudo.90minut wrote:Ne kontam perfektno zna engleski ceka naše titlove?
Vjerovatno misli na one open subtitles koji se automatski prevode na naše jezike pa bude svega i svačega.90minut wrote:Nije ništa loše prevedeno.Jimmy McNulty wrote:Jbg, hoće mi nešto bit ako gledam sa engleskim titlovima. Još vazda rondam kako je loše prevedeno. Navika je čudo.90minut wrote:Ne kontam perfektno zna engleski ceka naše titlove?
Engleski titl je engleski titl.
Znam ja više njih koji tako tvrde da znaju perfektno engleski ili njemački jezik, a kada počnem pričati s njima gledaju me k'o da pričam klingonski ili dotrakijski.90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
Tako ispadealibaba_i_30_godina wrote:Znam ja više njih koji tako tvrde da znaju perfektno engleski ili njemački jezik, a kada počnem pričati s njima gledaju me k'o da pričam klingonski ili dotrakijski.90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
I meni je bilo čudno, dok nisam čuo mišljenja drugih i probao gledati sa titlovima, nebitno engleski, ili naši, ljepši mi je ugođaj da gledam film sa titlovima, a posebno našim.90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.
To može biti jedino slucaj ako nisi perfektan s engleskim.un1ted wrote:I meni je bilo čudno, dok nisam čuo mišljenja drugih i probao gledati sa titlovima, nebitno engleski, ili naši, ljepši mi je ugođaj da gledam film sa titlovima, a posebno našim.90minut wrote:Ma dobro evo posvetio sam 3 ili 4 post sad na ovu temu, poenta je kaze lik zna perfektno engleski znaci ako znas ode na jify ili slicne ubaciš engleski reda radi da ti ne promakne nešto i vozdra može ti jedino na našem nesto promaci u vidu slengova i ostalih stvari.