Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#18426 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

smartXL wrote:Kaze Vrace da u narednom periodu ide izmjena Statuta Grada, ako ne bude islo kako su zacrtali da idu izglasat opoziv gradonacelniku.

Fudo ima ogromnu podrsku gradjana, i mislim da bi ovakvim cinom izbili veliki protesti a moze bit i neredi u gradu. S druge strane, SDA rece na prosloj sjednici da nece ic na smjenu gradonacelnika, kao ona narod ga je izabro, neka ga sad trpi...
Zbog ovog SDA kmecanja od mene ima glas i na slijedecim izborima. :izet:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#18427 Re: Zeničani

Post by MOSALJOZE »

Pa jeli to Fudo izgubio većinu u vijeću?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18428 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Jbm ja Vraceta i SC-u najdraži dio familije...
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#18429 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Izglasali bi oni nepovjerenje rado, ali ne smiju pakasi :D
Svjesni su da bi Fudo na ponovljenim izborima uzeo 40+ glasova i onda bi bas bilo karanje :)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18430 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

N.N. wrote:Izglasali bi oni nepovjerenje rado, ali ne smiju pakasi :D
Svjesni su da bi Fudo na ponovljenim izborima uzeo 40+ glasova i onda bi bas bilo karanje :)
Ma ne moze vijece izglasati nepovjerenje...moze samo dvije trecine vijeca traziti referendum a tu ne bi ni selver kelestura izgubio
sc ima ideju da se smanje ovlasti nacelnika u smislu da vise ne bude skupstina JP
pola zelenih je za pola protiv
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#18431 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Ma SDA je protiv smanjenja ovlasti jer je Fudo njima sistemska greska :D Nece oni to da rade zbog nekog "svog" buduceg nacelnika...
Bar je ovo neko moje razmisljanje i nisam daleko od istine :-D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18432 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

N.N. wrote:Ma SDA je protiv smanjenja ovlasti jer je Fudo njima sistemska greska :D Nece oni to da rade zbog nekog "svog" buduceg nacelnika...
Bar je ovo neko moje razmisljanje i nisam daleko od istine :-D
Ima to
a ima i struja koja kaze pusti ga nek radi mandat kako je naumio dok isti ne istekne
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#18433 Re: Zeničani

Post by triconja »

E raja, jedan je forumas rekao da nece vise uc na forum ako se nesto desi. I to se desilo.

Zanima me jel jope na forumu, aktivan bezbeli?
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18434 Re: Zeničani

Post by avenija »

Ko je to ikada iz SDA odrzao predizborno obecanje ? :D
User avatar
dinoze77
Posts: 97
Joined: 01/10/2016 17:49
Location: Zenica

#18435 Re: Zeničani

Post by dinoze77 »

da nema kamenog ne bi imali sta pisati
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65980
Joined: 03/08/2010 19:04

#18436 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

avenija wrote:Ko je to ikada iz SDA odrzao predizborno obecanje ? :D

:mrgreen: :thumbup:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18437 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

avenija wrote:Ko je to ikada iz SDA odrzao predizborno obecanje ? :D
:D
stoji
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18438 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kako je krenulo, 2018. Kameni ce staviti stolicu pred Bosanku i besplatno popravljati zube onima koji se pisu ba listu sigurnih glasova.

Sve za stranku. :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18439 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

clio_dci120 wrote:Kako je krenulo, 2018. Kameni ce staviti stolicu pred Bosanku i besplatno popravljati zube onima koji se pisu ba listu sigurnih glasova.

Sve za stranku. :mrgreen:
Nema dzaba ni bakiru :mrgreen:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18440 Re: Zeničani

Post by Norm »

smartXL wrote:
Norm wrote:...ne fulam ja nego ti...uporno...nisam postavio pitanje guru-u Fudi, niti vijecnicima, koji su ponisteni guruJevom naredbom :D nego svima nama...ali ti ocito nisi od ovih obicnih smrtnika...da nisi dobio tablet?
Hajd ovako. Kazes kupuje tablete od 600KM a usput postavljas pitanja imajul djeca tablete u katastrofalnim skolama. Covjek radio sto je u njegovoj nadleznosti, a vrijeme ce pokazat da li investicija ispravna.

Znaci bacio si kritiku na skolstvo, kao da je on oteo djeci "od usta"...
...nisam ja bacio kritiku na skolstvo nego na sve one koji 'svrsavaju' na ovaj cin Guru-a znajuci da je skolstvo u 'hurcu' i ne pokusavajuci na bilo koji nacin da reaguju i to promjene na bolje...Znaci KRITIKA JE NA SVE VAS kojima je uredu ovakvo stanje, da vjecnici dobijaju dzaba tablete od 600KM bez obzira na nadleznost, a da djeca sjede u klupama starim po 45-50 godina bez grijanja...i koji prihvatate sve to opravdavajuci svoje postupke nadleznostima...BTW skolstvo je samo primjer...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#18441 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

avenija wrote:Ko je to ikada iz SDA odrzao predizborno obecanje ? :D

:mrgreen: :sax:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18442 Re: Zeničani

Post by Norm »

avenija wrote:Ko je to ikada iz SDA odrzao predizborno obecanje ? :D
Stoji, ali da li to znaci i da svako naredni treba isto tako???
Po cemu se onda svi drugi razlikuju od 'njihA' ako rade khm, khm nerade isto???
Koliko ja vidim kladionice rade, cuka je vise na ulici, nikako manje, ZEDA nije zatvorena, i narednih zauvjek godina smo taoci Mittala glede grijanja i zagadjenja, investitori navalili ne mozemo se odbraniti...pitam vas u cemu je RAZLIKA? Osim tableta na poklon, zene za direktora i zemlje na kojoj se gradi poslovna zona ili sta vec :D ...
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18443 Re: Zeničani

Post by doff »

Trebaš bit malo realan. Ako grijanje nije riješeno za 20 godina, ne može ni za par mjeseci, ako problem pasa nije rješavan godinama, ne može ni preko noći (ima ih još al dosta manje na mjestima kuda se krećem), ako investicije nisu dolazile deceniju, neće ni za par mjeseci. Glede toga da mu je žena sjela u fotelju Kantonalnog zavoda za medicinu rada, pa tim zavodom upravlja ZDK a ne grad Zenica, da su mogli koga drugog izabrat, sigurno bi se SDA osvetila al haman nisu imali boljeg (a već su jednom štetu napravili u pokušaju osvete, pa sad KBZ mora platit odštetu po tužbi) i tako dalje...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18444 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Norm wrote:
avenija wrote:Ko je to ikada iz SDA odrzao predizborno obecanje ? :D
Stoji, ali da li to znaci i da svako naredni treba isto tako???
Po cemu se onda svi drugi razlikuju od 'njihA' ako rade khm, khm nerade isto???
Koliko ja vidim kladionice rade, cuka je vise na ulici, nikako manje, ZEDA nije zatvorena, i narednih zauvjek godina smo taoci Mittala glede grijanja i zagadjenja, investitori navalili ne mozemo se odbraniti...pitam vas u cemu je RAZLIKA? Osim tableta na poklon, zene za direktora i zemlje na kojoj se gradi poslovna zona ili sta vec :D ...
Aj druže ne seri svega ti. Cuke se svaku noć rokaju i fataju u mreže. Kladionice niko nije htio ni zatvarati. Za ZEDU ne znam šta je i spominješ.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18445 Re: Zeničani

Post by Norm »

Casual's wrote:
Norm wrote:
avenija wrote:Ko je to ikada iz SDA odrzao predizborno obecanje ? :D
Stoji, ali da li to znaci i da svako naredni treba isto tako???
Po cemu se onda svi drugi razlikuju od 'njihA' ako rade khm, khm nerade isto???
Koliko ja vidim kladionice rade, cuka je vise na ulici, nikako manje, ZEDA nije zatvorena, i narednih zauvjek godina smo taoci Mittala glede grijanja i zagadjenja, investitori navalili ne mozemo se odbraniti...pitam vas u cemu je RAZLIKA? Osim tableta na poklon, zene za direktora i zemlje na kojoj se gradi poslovna zona ili sta vec :D ...
Aj druže ne seri svega ti. Cuke se svaku noć rokaju i fataju u mreže. Kladionice niko nije htio ni zatvarati. Za ZEDU ne znam šta je i spominješ.
...e hebi ga druze, prokletstvo je kad imas pamcenje dugotrajnije od pamcenja zlatne ribice pa se sjetis predizbornih obecanja i sta ce se sve uraditi za mjesec dva, tri...cetiri godine...dzido u moju mahalu da vidis sto ih nafatavaju nocima i to sve iste, iznova i nanovo...a i to neko placa...ali ne treba vjerovati svojim ocima nego onome sto ti se lijepo naprica... :wink:
DaBogda ja grijesio...i da nam svima bIdNe dobro...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18446 Re: Zeničani

Post by Norm »

doff wrote:Trebaš bit malo realan. Ako grijanje nije riješeno za 20 godina, ne može ni za par mjeseci, ako problem pasa nije rješavan godinama, ne može ni preko noći (ima ih još al dosta manje na mjestima kuda se krećem), ako investicije nisu dolazile deceniju, neće ni za par mjeseci. Glede toga da mu je žena sjela u fotelju Kantonalnog zavoda za medicinu rada, pa tim zavodom upravlja ZDK a ne grad Zenica, da su mogli koga drugog izabrat, sigurno bi se SDA osvetila al haman nisu imali boljeg (a već su jednom štetu napravili u pokušaju osvete, pa sad KBZ mora platit odštetu po tužbi) i tako dalje...
...mozda se ja nisam dobro i jasno ocitovao...samo tvrdim da je guru sljedbenik 'stare skole' i da je zalud uprte oci u promjene...sve je to isto...a logika je onda, a davano je dobro rjesenje, ako grijanje nije rijeseno za 20 godina, ne treba biti ni za narednih 20...ako je problem pasa lutalica prisutan godinama, neka bude jos isto toliko...ako investicije nisu dolazile deceniju ne trebaju nam ni narednih 10 god...samo pitam u cemu je onda razlika?
Koliko je mjeseci proslo od 'ustolicenja'? Osim price sta je konkretno radjeno da ja kao stanovnik ovoga grada to osjetim? Makar to bilo malo kao sklanjanje cuka?
Znam ja i da postoji blokada u vijecu, ali se o tome trebalo misliti prilikom davanja svih onih obecanja i trebalo se imati rijesenje i za to...ili je sve smisljeno unaprijed... ;-)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18447 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Norm wrote: ...e hebi ga druze, prokletstvo je kad imas pamcenje dugotrajnije od pamcenja zlatne ribice pa se sjetis predizbornih obecanja i sta ce se sve uraditi za mjesec dva, tri...cetiri godine...dzido u moju mahalu da vidis sto ih nafatavaju nocima i to sve iste, iznova i nanovo...a i to neko placa...ali ne treba vjerovati svojim ocima nego onome sto ti se lijepo naprica... :wink:
DaBogda ja grijesio...i da nam svima bIdNe dobro...
Ma preseravaš non-stop. Nabijem i njega na kitu i benzinsku crpku njegovu (što bi Keleštura rek'o), ali je vratio nadu ljudima u bolje sutra, ako ništa manje raje govori o Njemačkoj (kao referentnu tačku uzimam svoje društvo), a sve se više prate stvari na lokalnom nivou.
Da nema Šape vjerujem da bi svi bili sklonjeni, ali ih dronfulje sklanjaju u neke svoje "pansione" pa puštaju. Odi u Lokvine pa vidi sa čim se ljudi bore, ne možeš ti sa dronfuljama.
Sve u svemu, govoriti o Mittalu, i cukama nakon par mjeseci - bezze skroz. Mislim da više treba biti govora o GGMu koji nema potrebne dokumentacije i sličnim stvarima.
Što se tiče te poslovne zone, jedan ugledni doktor i član SDA od grada traži 1.000.000 KM za 20*20 metara zemljišta, a niko o tome ne piše.
Volio bi da pronađen ma YT šta je govorio o ZEDI. Možda je govorio zbog Naidina koji je bio glavni tu, ne znam.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18448 Re: Zeničani

Post by Norm »

Casual's wrote:
Norm wrote: ...e hebi ga druze, prokletstvo je kad imas pamcenje dugotrajnije od pamcenja zlatne ribice pa se sjetis predizbornih obecanja i sta ce se sve uraditi za mjesec dva, tri...cetiri godine...dzido u moju mahalu da vidis sto ih nafatavaju nocima i to sve iste, iznova i nanovo...a i to neko placa...ali ne treba vjerovati svojim ocima nego onome sto ti se lijepo naprica... :wink:
DaBogda ja grijesio...i da nam svima bIdNe dobro...
Ma preseravaš non-stop. Nabijem i njega na kitu i benzinsku crpku njegovu (što bi Keleštura rek'o), ali je vratio nadu ljudima u bolje sutra, ako ništa manje raje govori o Njemačkoj (kao referentnu tačku uzimam svoje društvo), a sve se više prate stvari na lokalnom nivou.
Da nema Šape vjerujem da bi svi bili sklonjeni, ali ih dronfulje sklanjaju u neke svoje "pansione" pa puštaju. Odi u Lokvine pa vidi sa čim se ljudi bore, ne možeš ti sa dronfuljama.
Sve u svemu, govoriti o Mittalu, i cukama nakon par mjeseci - bezze skroz. Mislim da više treba biti govora o GGMu koji nema potrebne dokumentacije i sličnim stvarima.
Što se tiče te poslovne zone, jedan ugledni doktor i član SDA od grada traži 1.000.000 KM za 20*20 metara zemljišta, a niko o tome ne piše.
Volio bi da pronađen ma YT šta je govorio o ZEDI. Možda je govorio zbog Naidina koji je bio glavni tu, ne znam.
..preseravam druze, manje raje prica o odlasku jer je sve sto je moglo otislo...ono sto je ostalo osudjeno je na preseravanje...mani price o dronfuljama, rijec je o velikoj lovi u koju su mnogi ugradjeni...i niko nije imun...imas dronfulja i u B.L. pa da vidis sto ih vodaju na povodcu...
Meni su govorili i da preseravam kada sam kritikovao rahmetli Husinu odluku o ovakvom projektu GGM-a...o prezaduzenju grada za nesto sto jest lijepo ali sto se moglo izvesti bez 14 ili koliko vec kruznih tokova u koje se ugradio ko? ALMY...Tada sam bio seronja koji ne voli svoj grad a sad? sta je sad? opet preseravam...GGM je trebao ali ne ovakav, a ljudi od struke su dali duplo jeftinije i bolje rijesenje, ali su i oni seronje, koje da je usvojeno, bi ostavilo dovoljno sredstava na racuni grada da se ide u trajno i kvalitetno rjesavanje grijanja...ali hebo Oto kruzni tokovi i fontane...a mi smo samo seronje koje preseravamo...
Dajte ime, ko je taj koji isce toliko...znaci ako neko iz SDA isce onda je uredu i da i guru isce?...sve transparetno i javno a ne psovati i napustiti snimanje emisije nakon postavljenog pitanja...ako nije istina zasto se guru nasao uvrijedjen?
Ne kontam, kritikuje se jedna strana za iste stvari za koje se druga amnestira i opravdava?
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18449 Re: Zeničani

Post by doff »

Norm wrote:...mozda se ja nisam dobro i jasno ocitovao...samo tvrdim da je guru sljedbenik 'stare skole' i da je zalud uprte oci u promjene...sve je to isto...a logika je onda, a davano je dobro rjesenje, ako grijanje nije rijeseno za 20 godina, ne treba biti ni za narednih 20...ako je problem pasa lutalica prisutan godinama, neka bude jos isto toliko...ako investicije nisu dolazile deceniju ne trebaju nam ni narednih 10 god...samo pitam u cemu je onda razlika?
Koliko je mjeseci proslo od 'ustolicenja'? Osim price sta je konkretno radjeno da ja kao stanovnik ovoga grada to osjetim? Makar to bilo malo kao sklanjanje cuka?
Znam ja i da postoji blokada u vijecu, ali se o tome trebalo misliti prilikom davanja svih onih obecanja i trebalo se imati rijesenje i za to...ili je sve smisljeno unaprijed... ;-)

Vidi, najprostije. Promjene ne mogu doći preko noći, ali za promjene ne treba čekati 20 godina. Konkretno za grijanje, 20 godina problematika grijanja, od 2008-9. nam se lažno obećava da ćemo se grijat iz gasne elektrane a uporedo se dešava da nam iz sezone u sezonu grijanje doživljava raspad. To je kapitalni projekat, a za kapitalne projekte treba vrijeme i novac, ne rješava se kroz par mjeseci, ali period od 20 godina je predug. Obećano nam je da će bit riješeno od sezone 2018/2019. (dakle 2 godine od obećanja). Kako možeš odmah sudit? Investitori nisu dolazili zbog administracije i procedura. I za izmjene tih prepreka treba neki period, ali niko nije radio ništa po tom pitanju preko 10 godina, dok su nam susjedi iz okruženja dočekivali investitore. Ja se nadam nekom većem investitoru u toku ove godine, a svjestan sam da je to bilo nemoguće u ovo par mjeseci. Reforma gradske uprave je mislim tek završena, tek sad možemo očekivati ona obećanja jer bi uprava trebala da profunkcioniše onako kako nam je obećavano.

Jedan od primjera su komunalne takse, jedva su prošle u ovom formatu, ali je bio plan i od telekoma uzet, a znamo ko je amandmanom taj dio izbacio. Hoće pare da toše a opstruišu pokušaj dodatnog priliva.

Godinama se pričalo o zajedničkim naplatnim službama, evo kolko vidimo riješeno je to u kratkom roku, znači neke stvari se mogu samo ako se hoće.

Njegov mandat je 4 godine, u prvoj godini bi trebalo bit ostvareno 15-20-tak posto obećanja. Ako u roku od 2 godine ne bude ispunjeno približno 40% obećanja, tek onda sa sigurnošću možemo tvrdit da su predizborna obećanja bile ublehe. Al sudit nakon par mjeseci je malo i bezobrazno, to je stvar čistog hejta na sve i svašta.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18450 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

@Norm, osim sto si fakat pomjesao nadleznosti kod paralele tableta sa skolama, u sustini si za dosta stvari u pravu, ovako kad ovlas citam.

A sto se obecanja tice, nacelnik je obecao ukinuti KGZ, jos nije doslo na vijece... :-) Zenica jedna od zadnjih opcina koja je uvela taj besmisleni namet. Zaklinju se u kapitalizam, a ubiru namete od komunistickog nasljedja.
Post Reply