S kim ja ulazim u priču
Gledate seriju - preporučite je
Moderator: _BataZiv_0809
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#18376 Re: Gledate seriju - preporucite je
Nemoj ti, ja ću 
S kim ja ulazim u priču
S kim ja ulazim u priču
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#18377 Re: Gledate seriju - preporucite je
Niko te tražio nije neki drugi je tema.zomri wrote:Nemoj ti, ja ću
S kim ja ulazim u priču
A s Corporate je sve receno.
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#18378 Re: Gledate seriju - preporucite je
normala brate90minut wrote:Niko te tražio nije neki drugi je tema.zomri wrote:Nemoj ti, ja ću
S kim ja ulazim u priču
A s Corporate je sve receno.
- Point.
- Posts: 33507
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#18379 Re: Gledate seriju - preporucite je
U srijedu finale kupa Italije, tek u četvrtak ondazomri wrote:ja kontao danas, kad skontam zmajevi danas a černobil tek sutraPoint. wrote:Jedva čekam novu epizodu Černobila.
- yoda82
- Posts: 1993
- Joined: 27/09/2013 09:53
- Location: Dagobah
#18380 Re: Gledate seriju - preporucite je
Dobra. Neobična. Onako udarenaBloo wrote:Trenutno ide Doom Patrol
Awesome
![]()
Napokon da DC nesto pristojno izbaci, osim onih animiranih dugometražnih.
Moja je preporuka prvo pregledati Teen Titans koja je dosta krvavija. Iako serije nisu direktno povezane (osim jedne epizode) smještene su u isti univerzum i vjerovatno će biti preklapanja u budućnosti. Osim toga uskoro izlazi i Swamp Thing koji je smještan u isti univerzum.
- Fajcion
- Posts: 1362
- Joined: 27/07/2012 11:02
#18381 Re: Gledate seriju - preporucite je
Šta meni paše a što su i realno sve vrlo pristojne serije.90minut wrote:
Dobro možemo i tim pravcem gledaš šta paše tebi OK.
Hajde mi reci koje ti serije pašu da imaju ocjenu ispod osmice molim te.
The OA, Hotel Beau Séjour, YOU, Maniac, The Alienist, Forever pa gdje su tu True Blood, Two and half men, Desperate Housewives itd.
To je ovako odmah palo na pamet što je manje bitno nego da postaviš ljestvicu na 8.5 recimo.
Pa jedni Leftoversi 8.3, Black Sails isto tako.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#18382 Re: Gledate seriju - preporucite je
Fajcion wrote:Šta meni paše a što su i realno sve vrlo pristojne serije.90minut wrote:
Dobro možemo i tim pravcem gledaš šta paše tebi OK.
Hajde mi reci koje ti serije pašu da imaju ocjenu ispod osmice molim te.
The OA, Hotel Beau Séjour, YOU, Maniac, The Alienist, Forever pa gdje su tu True Blood, Two and half men, Desperate Housewives itd.
To je ovako odmah palo na pamet što je manje bitno nego da postaviš ljestvicu na 8.5 recimo.Zbog toga sam i ostavio komentar prevenstveno.
Pa jedni Leftoversi 8.3, Black Sails isto tako.
Ima izuzetaka kao sto sam vec napisao..
Recimo The OA perverzija od glume do priče do svega problem je što previše glupih ljudi ne želi da im se komplicira..
OA je poprilicno bolja od mnogih koje imaju tako visoku ocjenu..YOU je isto odlicna od glume do price..The
Alienst je isto iznad prosjeka..
True Blood je vec guilty pleasure jebo vampire zombije i ostalo, Desperate housewives ocjena je na mjestu isto guilty pleasure ko voli ( jedan sam od njih sto sam pogledao )
Sto se tice Two and half Men mrtav sam ozbiljan kad kazem da je prvih 8 sezona čista desetka ovo što je sad 7.1 je zbog Ashton Kutchera spuštena..
Ma leftoversi ok black sails isto..
A dobro to je on postavio na 8.5 što i jest nigdje veze jer ima mnogo dobrih serija u toj razdaljini.
Da isto ispod osmice sto gledam je Queen of the South.
I to je to ja mislim gledamo isto cini mi se ima li još nekih da si pogledao ili je to to?
- Fajcion
- Posts: 1362
- Joined: 27/07/2012 11:02
#18383 Re: Gledate seriju - preporucite je
@90minut
Ako misliš na ove ispod osmice ima ih tona ne znam sad tačno morao bih se zaroviti a ne da mi se.
Ma meni ocjena nije toliko bitan faktor kad hoću šta da gledam. Zna se otprilike šta je krš a opet ne mora biti
ni vrhunska produkcija ni glumci da bi značilo da je serija dobra.
Ako misliš na ove ispod osmice ima ih tona ne znam sad tačno morao bih se zaroviti a ne da mi se.
Ma meni ocjena nije toliko bitan faktor kad hoću šta da gledam. Zna se otprilike šta je krš a opet ne mora biti
ni vrhunska produkcija ni glumci da bi značilo da je serija dobra.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#18384 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ima ih tona, al' osim nabrojanih iznad teško da ih ima iznad prosjeka to jest da kad gledaš da ih mozes zaredati.Fajcion wrote:@90minut
Ako misliš na ove ispod osmice ima ih tona ne znam sad tačno morao bih se zaroviti a ne da mi se.![]()
Ma meni ocjena nije toliko bitan faktor kad hoću šta da gledam. Zna se otprilike šta je krš a opet ne mora biti
ni vrhunska produkcija ni glumci da bi značilo da je serija dobra.
A ponavljam the oa you the alienist i quuen of the south mislim da je to to ispod osmice što sam pogledao naravno osim ovih ostalih što su komedije i sapunica poput desperate housewives.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79555
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#18385 Re: Gledate seriju - preporucite je
Tko nije gledao prvih osam sezona Two and a Half Men jedno 18 puta ne zaslužuje da živi
Ove ostale nikad nisam pregled'o doduše, osim zadnje, preglupe, epizode.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#18386 Re: Gledate seriju - preporucite je
Nema se vremena. Puno serija. Vecina sranje, nego dobro. Proslo vrijeme zlatnog doba tv serija, pa taj kvalitet od 8.3 nije sto je nekad bio.
A sto se tice komedija to moze biti i 7.0. Perfektno dok se sprema kafa ili tipkas na forumu a serija u pozadini.
A sto se tice komedija to moze biti i 7.0. Perfektno dok se sprema kafa ili tipkas na forumu a serija u pozadini.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#18387 Re: Gledate seriju - preporucite je
Loša ti je prica ako ne gledas nikako reci ne gledam, a ne odjednom da pises NE VALJA.Jack Be Nimble wrote:Nema se vremena. Puno serija. Vecina sranje, nego dobro. Proslo vrijeme zlatnog doba tv serija, pa taj kvalitet od 8.3 nije sto je nekad bio.
A sto se tice komedija to moze biti i 7.0. Perfektno dok se sprema kafa ili tipkas na forumu a serija u pozadini.
Eto serije iznad koje sam napisao da su ispod osmice kreni gledati i tek onda sudi.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#18388 Re: Gledate seriju - preporucite je
Poceo sam gledati te sto si napisao. OA sam gledao prve 3 epizode i meni dosta da ugasim.90minut wrote:Loša ti je prica ako ne gledas nikako reci ne gledam, a ne odjednom da pises NE VALJA.Jack Be Nimble wrote:Nema se vremena. Puno serija. Vecina sranje, nego dobro. Proslo vrijeme zlatnog doba tv serija, pa taj kvalitet od 8.3 nije sto je nekad bio.
A sto se tice komedija to moze biti i 7.0. Perfektno dok se sprema kafa ili tipkas na forumu a serija u pozadini.
Eto serije iznad koje sam napisao da su ispod osmice kreni gledati i tek onda sudi.
You sam dogledao do kraja, ali nakon 2 epizode to je vise bilo onako u pozadini. Htjeo sam da znam kako se zavrsi, ali da se ne opterecujem sa gledanjem. Ne bi tu seriju preporucio.
True Blood je ok. Guilty pleasure. Mislim da sam dogurao do 3 sezone i onda dojadilo.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#18389 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ma vala OA je poprilicno uska s samo 8 epizoda u prvoj sezoni zanimljiva baš, al' dobro ako ne leži..
Pa to ti i kazem iznad prosjeka su i dovoljno dobre da se moze binđovati ništa spektakularno ja od You stvarno nisam ocekivao nista na kraju ugodno iznenađen,,Samo to je to na kraju dana na prste jedne ruke mozes bas kvalitetne nabrojati da su ispod osmice.
Pa to ti i kazem iznad prosjeka su i dovoljno dobre da se moze binđovati ništa spektakularno ja od You stvarno nisam ocekivao nista na kraju ugodno iznenađen,,Samo to je to na kraju dana na prste jedne ruke mozes bas kvalitetne nabrojati da su ispod osmice.
- dale cooper
- Posts: 31383
- Joined: 03/04/2007 09:55
- Location: Twin Peaks/Red Room
#18390 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ko' je odgledo' samo 3 epizode The OA taj se debelo zajebo', tek kasnije stvari poprimaju svoj pravi oblik, da bi ti krajem prve sezone
i u drugoj totalno razjebale um.
Iako da budemo jasni, nije to baš serija za svakoga, posebno one koji nemaju strpljenja i ne vole
mind fuck serije.
i u drugoj totalno razjebale um.
mind fuck serije.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51278
- Joined: 29/06/2011 23:39
#18391 Re: Gledate seriju - preporucite je
Pogledao prvu ep. Cernobila, svidja mi se.
Kao laika za to, uvijek me zanimalo kako izgleda taj reaktor i cijela ta prica oko radijacije.
Kao laika za to, uvijek me zanimalo kako izgleda taj reaktor i cijela ta prica oko radijacije.
- SmokingMan
- Posts: 22609
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#18392 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ma samo classy.


- MarlboroGold
- Posts: 22912
- Joined: 24/06/2013 17:14
- Location: Chaos Sanctuary
#18393 Re: Gledate seriju - preporucite je
Beton serija. Posebno mi je drago zbog DC-a.yoda82 wrote: Moja je preporuka prvo pregledati Teen Titans koja je dosta krvavija. Iako serije nisu direktno povezane (osim jedne epizode) smještene su u isti univerzum i vjerovatno će biti preklapanja u budućnosti. Osim toga uskoro izlazi i Swamp Thing koji je smještan u isti univerzum.
Baš sam maloprije odgledao epizodu sa Doom Patrol. Još samo da se i DP pojavi na Netflixu.
-
Stockk
- Posts: 241
- Joined: 01/02/2018 22:52
#18394 Re: Gledate seriju - preporucite je
Evo taman i ja pregledah, dosta dobra prva epizoda, danas druga...dječak sa šibicama wrote:Pogledao prvu ep. Cernobila, svidja mi se.
Kao laika za to, uvijek me zanimalo kako izgleda taj reaktor i cijela ta prica oko radijacije.
- ferratilis
- Posts: 8376
- Joined: 25/11/2013 16:48
#18395 Re: Gledate seriju - preporucite je
Izasla druga epizoda Cernobila.
Dobra epizoda. Veci horor su glupi sovjetski politicari nego radijacija.
Dobra epizoda. Veci horor su glupi sovjetski politicari nego radijacija.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#18396 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ili doktori koji rade blizu nuklearne elekreane i mlijeko im je glavni ljek za opekotine. Nisu bili u stanju da skontaju sta se desava.ferratilis wrote:Izasla druga epizoda Cernobila.![]()
Dobra epizoda. Veci horor su glupi sovjetski politicari nego radijacija.
Isto je tako narod pravio obloge sa votkom misleci da je to dosta.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#18397 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ne znam kako se ko sjeca ali nama su ovdje u Krajini dovodili djecu iz okoline Cernobila 1988, ekskurzije, svi sa terminalinim kancerom ono da se malo oporave. Trazeno od nas ucenika u skolama ko je zainteresovan da prihvati tu djecu na 10ak dana da borave tu. Niko se nije javio. Ono bukvalno gore nego AIDS da su imali, roditelje panika uhvatila...
- Jack Be Nimble
- Posts: 11674
- Joined: 15/01/2010 18:31
#18398 Re: Gledate seriju - preporucite je
Ja sam se uvijek sjecao da su mi kao malom govorili da ne smijem piti mlijeko, sto je meni bila sega da me tjeraju da NE pijem mlijeko. I druga da mi nisu dali da idem van. To mi je ostalo u sjecanju i tek u 20tim pitao roditelje sta je to bilo sa mlijekom.
Objasnili da je to bilo nakon Cernobila i da su doktori govorili da se ne uzima mlijeko proizvedeno poslije eksplozije.
Objasnili da je to bilo nakon Cernobila i da su doktori govorili da se ne uzima mlijeko proizvedeno poslije eksplozije.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#18399 Re: Gledate seriju - preporucite je
Salata, spinat, milijeko i svi mlijecni proizvodi, meso stoke koja je bila na svjezoj ispasi, samo sto su nama to govorili 2-3 mjeseca nakon sto je vec bio fallout radioaktivnih cestica po citavoj regiji i po svim zemljama okolo. Tako da nema ga da se nije ozracio kroz hranu.Jack Be Nimble wrote:Ja sam se uvijek sjecao da su mi kao malom govorili da ne smijem piti mlijeko, sto je meni bila sega da me tjeraju da NE pijem mlijeko. I druga da mi nisu dali da idem van. To mi je ostalo u sjecanju i tek u 20tim pitao roditelje sta je to bilo sa mlijekom.
Objasnili da je to bilo nakon Cernobila i da su doktori govorili da se ne uzima mlijeko proizvedeno poslije eksplozije.
Moji su bili u CZ pa su dobili nove uniforme i opremu, svi su obavezno zaduzivali nove dozimetre a stabovi TO i CZ su dobili gajgerove brojace nove, sjecam se vjezbi CZ i obuke ono dekontaminacija, tablete joda, kabanice koje su se bacale nakon upotrebe itd... a matere ko matere nisu dale djeci da se igraju vani.
-
milejovic1971
- Posts: 1766
- Joined: 09/08/2018 08:13

