Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18351 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

dinoze77 wrote:kameni mora da si bio ugradjen u neki od SDA amadmana, pa ti sad vokri i pozivas se na državne zakone :D :D :D :D :D
Jok nego imam kladionicu kameni-win pa mi smeta fudo :mrgreen:
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#18352 Re: Zeničani

Post by doff »

kamen spoticanja wrote: Ma to je jasno...i ekrem cosic bi se slozio da je idiot vjerovatno
ja pricam o necemu drugom...frajer hladno ponisti gradsko vijece...a to je fakat problem
Nije samo Ekrem prihvatio, ako se ne varam, SDA ima 11 vijećnika..

Al eto, vijećnici imaju pravo da pokrenu arbitražu ako imaju dobru argumentaciju...
User avatar
dinoze77
Posts: 97
Joined: 01/10/2016 17:49
Location: Zenica

#18353 Re: Zeničani

Post by dinoze77 »

kamen spoticanja wrote:
dinoze77 wrote:kameni mora da si bio ugradjen u neki od SDA amadmana, pa ti sad vokri i pozivas se na državne zakone :D :D :D :D :D
Jok nego imam kladionicu kameni-win pa mi smeta fudo :mrgreen:
Pošalji mi u pp adresu gdje se nalazi da dodjem koje bingo baciti da te malo poguram :D :D :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18354 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

doff wrote:
kamen spoticanja wrote: Ma to je jasno...i ekrem cosic bi se slozio da je idiot vjerovatno
ja pricam o necemu drugom...frajer hladno ponisti gradsko vijece...a to je fakat problem
Nije samo Ekrem prihvatio, ako se ne varam, SDA ima 11 vijećnika..

Al eto, vijećnici imaju pravo da pokrenu arbitražu ako imaju dobru argumentaciju...
Sad ti mene ne razumijes....arbitraza ide kad se budzet stavi na glasanje pa ne prodje dva puta pa nacelnik usvoji pa onda traze arbitrazu
ovde fali onaj pomenuti clan 17...stavljanje na glasanje
a to je menscini krivicno djelo
i zapisavanje zakona
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18355 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

dinoze77 wrote:
kamen spoticanja wrote:
dinoze77 wrote:kameni mora da si bio ugradjen u neki od SDA amadmana, pa ti sad vokri i pozivas se na državne zakone :D :D :D :D :D
Jok nego imam kladionicu kameni-win pa mi smeta fudo :mrgreen:
Pošalji mi u pp adresu gdje se nalazi da dodjem koje bingo baciti da te malo poguram :D :D :D
:mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18356 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kameni, bez uvrede, ali drzi se ti gutaperke i amalgama.

Citanje zakonskog teksta je stvar pismenosti, tumacenje je stvar pravne struke, a tendenciozno tumacenje je stvar neceg sasvim drugog.

Osim toga vijece nije zakonodavni organ. Navedi mi jedan zakon da ga je vijece usvojilo, koliko sutra cu se uclaniti u SDA.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18358 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:Kameni, bez uvrede, ali drzi se ti gutaperke i amalgama.

Citanje zakonskog teksta je stvar pismenosti, tumacenje je stvar pravne struke, a tendenciozno tumacenje je stvar neceg sasvim drugog.

Osim toga vijece nije zakonodavni organ. Navedi mi jedan zakon da ga je vijece usvojilo, koliko sutra cu se uclaniti u SDA.
Ooo ja se izvinjavam
de nam onda ti protumaci zakon o lokalnoj samoupravi
nadleznosti vijeca posebno stavku oko usvajanja budzeta te clan 17 i 18
a onda ovu situaciju oko naseg budzeta
dakle jel fudo predlozio budzet ili nije
a za amalgame cemo lahko
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18359 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Btw eno dofu s vracetom i ekipom u carpe diemu :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18360 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nemam ja tebi sta tumaciti, jer se akt tumaci iz sluzbenih novina, a ne po nahodjenju forumasa.

Uostalom kad ti dodje pacijent sa "procito ja na forumu" umjesto nalaza, gdje ga posaljes?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18361 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:Nemam ja tebi sta tumaciti, jer se akt tumaci iz sluzbenih novina, a ne po nahodjenju forumasa.

Uostalom kad ti dodje pacijent sa "procito ja na forumu" umjesto nalaza, gdje ga posaljes?
A inace je to isto :-)
uletis kazes kameni neas pojma ali se onda podrazumjeva da mi objasnis sta fulam
inace ni ti neas pojma...ili imas ali ti se ne uklapa u zeljeni scenarij
a odluku ce po svemu sudeci donositi neki sud...pa cemo svi biti pametniji
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18362 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Uletim zato sto, Fudinim rjecnikom, prosipas ublehu po forumu. Objasnio sam ti, samo trebas znati protumaciti. A to je opet stvar struke koju nemas.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18363 Re: Zeničani

Post by avenija »

Kameni, vidis li sada kako se osjeca i sta dozivljava 90 % drzave, i cak opet ovo je nula sta SDA radi.
Malo je cinicno i odvratno da se sada takvi pozivaju na pravnu drzavu i akte.
Kladionicama niste htjeli naplatiti takse od 2014 pa na ovamo , a mi Zenicani znaci najbitniji ovome gradu, zatvarani za mjesec dana ako se ne plati neki namet od Grada, dok je SDA oslobadjao svoje i koga je htio pa tako i sa poslovnim prostorima i sa jos hiljadu stvari.
Cinicno je i podrugljivo pozivati na postenje i pravo i akte.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18364 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:Uletim zato sto, Fudinim rjecnikom, prosipas ublehu po forumu. Objasnio sam ti, samo trebas znati protumaciti. A to je opet stvar struke koju nemas.
:lol:
sljedeci
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18365 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Drago mi je da se u Zenici počela rušiti stranka Zelenih.
Fudo,muda do poda. Evo Zeleni još jednu krivičnu podnose. :D :D :D :D :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18366 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nije ni cudo kad stomatolozi tumace zakon, hodze uredjuju lokalnu televiziju, a propali studenti predstavljaju podmladak.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18367 Re: Zeničani

Post by Casual's »

_BataZiv_0809 wrote:Nije ni cudo kad stomatolozi tumace zakon, hodze uredjuju lokalnu televiziju, a propali studenti predstavljaju podmladak.
Bata u elementu. :D
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18368 Re: Zeničani

Post by avenija »

_BataZiv_0809 wrote:Nije ni cudo kad stomatolozi tumace zakon, hodze uredjuju lokalnu televiziju, a propali studenti predstavljaju podmladak.
Sustina svih ovih 700 stranica u jednoj recenici, svaka cast :thumbup:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18369 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

avenija wrote:Kameni, vidis li sada kako se osjeca i sta dozivljava 90 % drzave, i cak opet ovo je nula sta SDA radi.
Malo je cinicno i odvratno da se sada takvi pozivaju na pravnu drzavu i akte.
Kladionicama niste htjeli naplatiti takse od 2014 pa na ovamo , a mi Zenicani znaci najbitniji ovome gradu, zatvarani za mjesec dana ako se ne plati neki namet od Grada, dok je SDA oslobadjao svoje i koga je htio pa tako i sa poslovnim prostorima i sa jos hiljadu stvari.
Cinicno je i podrugljivo pozivati na postenje i pravo i akte.
Vidi ovde govorim u svoje ime
a u svoje ime mislim otprilike gore o zelenim vedetama od tih 90% pomenutih
ali krsenje zakona nije opcija koja se smije dozvoliti cak i da mi se radi o rodjenom chachi
A tome jos i aplaudirati je shizofreno
fudo ima legitiman mandat da mete kahrimane i ostalu bagru i to je politicki program obecanja i sve ok
krsiti zakon se ne moze
samo zamisli kakve sve scenarije moze napraviti ovakva praksa na svim nivoima
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18370 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote: Vidi ovde govorim u svoje ime
a u svoje ime mislim otprilike gore o zelenim vedetama od tih 90% pomenutih
ali krsenje zakona nije opcija koja se smije dozvoliti cak i da mi se radi o rodjenom chachi
A tome jos i aplaudirati je shizofreno
fudo ima legitiman mandat da mete kahrimane i ostalu bagru i to je politicki program obecanja i sve ok
krsiti zakon se ne moze
samo zamisli kakve sve scenarije moze napraviti ovakva praksa na svim nivoima
Ta praksa je svakodnevno prisutna na državnom nivou.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18371 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:
kamen spoticanja wrote: Vidi ovde govorim u svoje ime
a u svoje ime mislim otprilike gore o zelenim vedetama od tih 90% pomenutih
ali krsenje zakona nije opcija koja se smije dozvoliti cak i da mi se radi o rodjenom chachi
A tome jos i aplaudirati je shizofreno
fudo ima legitiman mandat da mete kahrimane i ostalu bagru i to je politicki program obecanja i sve ok
krsiti zakon se ne moze
samo zamisli kakve sve scenarije moze napraviti ovakva praksa na svim nivoima
Ta praksa je svakodnevno prisutna na državnom nivou.
Cek zar ne rece fudo da to ne zeli u zen'ci
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#18372 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Zelena opozicija je melem za oci. Pogledaj ti samo ovo kukanje. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18373 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Vidi sto se fudina PR sluzba bori za budzet bez amandmana
inace nema plata :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18374 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Inace sda pravni eksperti nezir pivic i zlatan meskic (a jos inace batini profesori :mrgreen: :mrgreen: ) podnijeli krivicnu prijavu protiv avee fuada :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18375 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Pivic je jos uvijek bio samo diplomirani kriminalista kad sam ja diplomirao :wink:
Post Reply