Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18326 Re: Zeničani
Fudo usvojio budzet 
-
didzej1602
- Posts: 237
- Joined: 20/09/2015 14:50
#18327 Re: Zeničani
kako je ovo isplanirao jarane 
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18328 Re: Zeničani
Ma naravnodidzej1602 wrote:kako je ovo isplanirao jarane
a zakon o lokalnoj samoupravi kaze da gradonacelnik moze usvojiti budzet sam samo ako vijece dva puta raspravlja i neusvoji budzet
mada ovo su generalno opasne stvari...kakvo god da nam je vijece ono je i dalje zakonodavni organ a ovde je najgrublje ponisteno
A to nikad nije dobro
posebno na balkanu
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#18329 Re: Zeničani
Kme, kme.
Htjeli se bost sa rogatim pa kad su vidjeli da ne ide sad opšta kuknjava.
Kakvi gmazovi majko!
Htjeli se bost sa rogatim pa kad su vidjeli da ne ide sad opšta kuknjava.
Kakvi gmazovi majko!
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18330 Re: Zeničani
Gmazovi je bilo upuceno nama tvojim forumskim drugarima?Jimmy McNulty wrote:Kme, kme.
Htjeli se bost sa rogatim pa kad su vidjeli da ne ide sad opšta kuknjava.![]()
Kakvi gmazovi majko!
Kazem ti....hebo budzet...svakako je trosenje para na gluposti...a ja bi radije da pare za 30 novih radnih mjesta pa makar tamo sjedili fudini botovi nego onim levatima u celiku
al pisanje po zakonima i ustavu je lose...jako lose
-
didzej1602
- Posts: 237
- Joined: 20/09/2015 14:50
#18331 Re: Zeničani
Zakoni su tu da bi se kršili
na putu ka diktaturi
na putu ka diktaturi
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#18332 Re: Zeničani
Ne nego Ćosiću, Kozliću, Šabaniju i kompaniji. Što bi vrijeđao forumašekamen spoticanja wrote: Gmazovi je bilo upuceno nama tvojim forumskim drugarima?
Kazem ti....hebo budzet...svakako je trosenje para na gluposti...a ja bi radije da pare za 30 novih radnih mjesta pa makar tamo sjedili fudini botovi nego onim levatima u celiku
al pisanje po zakonima i ustavu je lose...jako lose
Pišanje po zakonima i ustavu je loše kada dolazi od strane Fude, a kada SDA piša po zakonima, ustavu i cijeloj državi onda je to dobro i za dobrobit Bošnjaka. Hajde bogati kameni, odvadi malo.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18333 Re: Zeničani
Drug vidi ne postoji niti jedna opstina kanton ili drugi nivo koji je bilo koja partija ovako grubo ponistilaJimmy McNulty wrote:Ne nego Ćosiću, Kozliću, Šabaniju i kompaniji. Što bi vrijeđao forumašekamen spoticanja wrote: Gmazovi je bilo upuceno nama tvojim forumskim drugarima?
Kazem ti....hebo budzet...svakako je trosenje para na gluposti...a ja bi radije da pare za 30 novih radnih mjesta pa makar tamo sjedili fudini botovi nego onim levatima u celiku
al pisanje po zakonima i ustavu je lose...jako losejedino sam onu iz Šape jednoć zatjero
![]()
Pišanje po zakonima i ustavu je loše kada dolazi od strane Fude, a kada SDA piša po zakonima, ustavu i cijeloj državi onda je to dobro i za dobrobit Bošnjaka. Hajde bogati kameni, odvadi malo.
uprosteno sad komotno mozemo ukinuti gradsko vijece da ne trose pare jer svakako nemaju nikakvu funkciju
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#18334 Re: Zeničani
Zakon o principima lokalne samouprave FBiH kaže da ukoliko budžet ne bude usvojen u predviđenom roku (90 dana), načelnik proglašava budžet. Striktno ovako stoji. Vijeće može pokrenuti arbitražu u roku od 7 dana ako smatra da usvojeni budžet ugrožava funkcionisanje lokalne samouprave. Naravno da treba navesti razloge zbog kojih usvojeni budžet ugrožava funkcionisanje lokalne samouprave.kamen spoticanja wrote: Ma naravno
a zakon o lokalnoj samoupravi kaze da gradonacelnik moze usvojiti budzet sam samo ako vijece dva puta raspravlja i neusvoji budzet
mada ovo su generalno opasne stvari...kakvo god da nam je vijece ono je i dalje zakonodavni organ a ovde je najgrublje ponisteno
A to nikad nije dobro
posebno na balkanu
Neki su se htjeli igrat mace i miša...
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#18335 Re: Zeničani
didzej1602 wrote:Zakoni su tu da bi se kršili![]()
na putu ka diktaturi
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18336 Re: Zeničani
To je clan 18doff wrote:Zakon o principima lokalne samouprave FBiH kaže da ukoliko budžet ne bude usvojen u predviđenom roku (90 dana), načelnik proglašava budžet. Striktno ovako stoji. Vijeće može pokrenuti arbitražu u roku od 7 dana ako smatra da usvojeni budžet ugrožava funkcionisanje lokalne samouprave. Naravno da treba navesti razloge zbog kojih usvojeni budžet ugrožava funkcionisanje lokalne samouprave.kamen spoticanja wrote: Ma naravno
a zakon o lokalnoj samoupravi kaze da gradonacelnik moze usvojiti budzet sam samo ako vijece dva puta raspravlja i neusvoji budzet
mada ovo su generalno opasne stvari...kakvo god da nam je vijece ono je i dalje zakonodavni organ a ovde je najgrublje ponisteno
A to nikad nije dobro
posebno na balkanu
Neki su se htjeli igrat mace i miša...
clan 17 kaze da nacelnik mora predloziti prijedlog budzeta vijecu kao zakonodavnom organu na usvajanje jer je vijece organ koji donosi budzet
a fudo to nije uradio
-
didzej1602
- Posts: 237
- Joined: 20/09/2015 14:50
#18337 Re: Zeničani
dostavio je on prijedlog budžeta ali je povukao na zadnjoj sjednici.
ako Vijeće ne usvoji u 90 dana, gradonačelnik može proglasiti budžet.
ako Vijeće ne usvoji u 90 dana, gradonačelnik može proglasiti budžet.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18338 Re: Zeničani
Nije dostavio jer je povukao prije raspravedidzej1602 wrote:dostavio je on prijedlog budžeta ali je povukao na zadnjoj sjednici.
ako Vijeće ne usvoji u 90 dana, gradonačelnik može proglasiti budžet.
sto tehnicki znaci da nije predlozio budzet
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#18339 Re: Zeničani
Nacrt budžeta je Vijeće jednoglasno usvojilo. Šta se dalje dešava, amandmanima su željeli promijenit nacrt koji su usvojili. Dakle poništavaju vlastitu odluku. Sjećate li se Čosića kad je osuo drvlje i kamenje na boračke organizacije, izvrijeđao ih kako troše sredstva, da su im dodijeljenja sredstva prevelika, a onda amandmanom im povećaju sredstva za par desetina hiljada ako ne i stotinu hiljada KM.kamen spoticanja wrote: To je clan 18
clan 17 kaze da nacelnik mora predloziti prijedlog budzeta vijecu kao zakonodavnom organu na usvajanje jer je vijece organ koji donosi budzet
a fudo to nije uradio
Ako su glasali za nacrt budžeta, onda se radi samo par korekcija putem amandmana, a ne 60 amandmana na nešto što su bili za. Provaljeni su pravovremeno.
Ostaje sad da se vidi da li će pokrenut arbitražu ukoliko imaju dokaza da usvojeni budžet ugrožava funkcionisanje LSU. Ovdje nema prosipanja šuplje, nego moraju zasukat rukave i opravdat svoje amandmane a usvojeni bužet dokazat štetnim.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18340 Re: Zeničani
Nije tacno
nikad na vijece nije dosao prijedlog budzeta...a ovo danasnje usvajanje je najprostije krsenje zakona
i sad mu dolazi na naplatu nemanje vlastitog vijecnickog kluba
a jos mi je frapantnije kako je uspio za jedan mjesec sc otjerati u zagrljaj zelene bogomoljke
Doduse ne mozes reci vijecniku boli me qrac sto ti je mater imala srcani udar dabogda crkla i to a ocekivati da budu na tvojoj strani
a lahko je mogu pishat po zelenim da je ostao malo priseban
nikad na vijece nije dosao prijedlog budzeta...a ovo danasnje usvajanje je najprostije krsenje zakona
i sad mu dolazi na naplatu nemanje vlastitog vijecnickog kluba
a jos mi je frapantnije kako je uspio za jedan mjesec sc otjerati u zagrljaj zelene bogomoljke
Doduse ne mozes reci vijecniku boli me qrac sto ti je mater imala srcani udar dabogda crkla i to a ocekivati da budu na tvojoj strani
a lahko je mogu pishat po zelenim da je ostao malo priseban
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#18341 Re: Zeničani
SC i Zeleni su našli zajednički interes u kladionicama i to je jasno i pticama na grani, tako da je fudo mogao zadržati SC na svojoj strani samo ako odustane od kladionica.
Da Fudo odustane od harača kladionicama, budžet bi bio usvojen u ekspresnom roku bez ijednog amandmana.
Da Fudo odustane od harača kladionicama, budžet bi bio usvojen u ekspresnom roku bez ijednog amandmana.
-
didzej1602
- Posts: 237
- Joined: 20/09/2015 14:50
#18342 Re: Zeničani
zar je prije rasprave povukao? nisam pratila zadnju sjednicu, a izgleda da ću morati. kokice i maraton večeraskamen spoticanja wrote:Nije dostavio jer je povukao prije raspravedidzej1602 wrote:dostavio je on prijedlog budžeta ali je povukao na zadnjoj sjednici.
ako Vijeće ne usvoji u 90 dana, gradonačelnik može proglasiti budžet.
sto tehnicki znaci da nije predlozio budzet
ali da, ako je povukao prije, onda stoji ovo napisano. mada i sam prijedlog je
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#18343 Re: Zeničani
Pa na šta su ulagali amandmane ako nije bio neki prijedlog? Nacrt budžeta je jednoglasno usvojen, a sad je trebao bit znesen konačan prijedlog. Ne možeš ulagat amandman ako nemaš nekakav prijedlog?
Spomenuo sam ti reagovanje Čosića na predložena sredstva u nacrtu, a onda amandmanom saam sebe zajebo, pa ne da je umanjio sredstva iz nacrta, nego je još povećao.
To je dno dna, danas jedna priča a sutra radim nešto drugo, kad niko ne vidi.
Spomenuo sam ti reagovanje Čosića na predložena sredstva u nacrtu, a onda amandmanom saam sebe zajebo, pa ne da je umanjio sredstva iz nacrta, nego je još povećao.
To je dno dna, danas jedna priča a sutra radim nešto drugo, kad niko ne vidi.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18344 Re: Zeničani
De ba...kladionice su samo dobar politicki fol za narodne maseveliki_ah wrote:SC i Zeleni su našli zajednički interes u kladionicama i to je jasno i pticama na grani, tako da je fudo mogao zadržati SC na svojoj strani samo ako odustane od kladionica.
Da Fudo odustane od harača kladionicama, budžet bi bio usvojen u ekspresnom roku bez ijednog amandmana.
ovde se fudo previse zanio u onu "fudo tito nas" pa neracionalno marise sve redem...i to vrlo licnim uvredama koje ljudi ne oprastaju
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18345 Re: Zeničani
Vidi nacrt budzeta nije prjedlog budzetadoff wrote:Pa na šta su ulagali amandmane ako nije bio neki prijedlog? Nacrt budžeta je jednoglasno usvojen, a sad je trebao bit znesen konačan prijedlog. Ne možeš ulagat amandman ako nemaš nekakav prijedlog?
Spomenuo sam ti reagovanje Čosića na predložena sredstva u nacrtu, a onda amandmanom saam sebe zajebo, pa ne da je umanjio sredstva iz nacrta, nego je još povećao.
To je dno dna, danas jedna priča a sutra radim nešto drugo, kad niko ne vidi.
nacrt ide u javnu raspravu...pa ljudi palamude pa idu ev.amandmani pa onda vijece glasa
ovde nije bilo prilike da se glasa jer je predlagac povukao prijedlog
jebo ba ekrema...svakako su fudo i ekrem ista sorta
pricamo o postovanju osnovnih zakonskih akata drzave
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#18346 Re: Zeničani
Što se kameni raspiso.
Nabijem zelenu državu i sve njene zakone.
Nabijem zelenu državu i sve njene zakone.
- dinoze77
- Posts: 97
- Joined: 01/10/2016 17:49
- Location: Zenica
#18347 Re: Zeničani
kameni mora da si bio ugradjen u neki od SDA amadmana, pa ti sad vokri i pozivas se na državne zakone

-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#18348 Re: Zeničani
Naravno da nije prijedlog ali jeste nacrt prijedloga. Ako je loš nacrt, nećeš ga prihvatit. Ne znam al jesam li toliko nerazuman u onom šta pokušavam objasnit. Prihvatiš nacrt, i onda ga zatrpaš amandmanima tako da predloženi nacrt nije skoro ni sličan onom za koji si prvobitno glasao.kamen spoticanja wrote: Vidi nacrt budzeta nije prjedlog budzeta
nacrt ide u javnu raspravu...pa ljudi palamude pa idu ev.amandmani pa onda vijece glasa
ovde nije bilo prilike da se glasa jer je predlagac povukao prijedlog
jebo ba ekrema...svakako su fudo i ekrem ista sorta
pricamo o postovanju osnovnih zakonskih akata drzave
Logično da ako si prihvatio nacrt, uložit ćeš par amandmana tako da se napravi dobar prijedolg koji bi išao u raspravu. Suštinski su izmiienili nacrt amandmanima za koji su prvobitno bili za. To je suština. Nadam se da sam sad bio malo jasniji.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18349 Re: Zeničani
Ja se izvinjavam sto vam kvarim idilu
ave fudo (morel vako?)
ave fudo (morel vako?)
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18350 Re: Zeničani
Ma to je jasno...i ekrem cosic bi se slozio da je idiot vjerovatnodoff wrote:Naravno da nije prijedlog ali jeste nacrt prijedloga. Ako je loš nacrt, nećeš ga prihvatit. Ne znam al jesam li toliko nerazuman u onom šta pokušavam objasnit. Prihvatiš nacrt, i onda ga zatrpaš amandmanima tako da predloženi nacrt nije skoro ni sličan onom za koji si prvobitno glasao.kamen spoticanja wrote: Vidi nacrt budzeta nije prjedlog budzeta
nacrt ide u javnu raspravu...pa ljudi palamude pa idu ev.amandmani pa onda vijece glasa
ovde nije bilo prilike da se glasa jer je predlagac povukao prijedlog
jebo ba ekrema...svakako su fudo i ekrem ista sorta
pricamo o postovanju osnovnih zakonskih akata drzave
Logično da ako si prihvatio nacrt, uložit ćeš par amandmana tako da se napravi dobar prijedolg koji bi išao u raspravu. Suštinski su izmiienili nacrt amandmanima za koji su prvobitno bili za. To je suština. Nadam se da sam sad bio malo jasniji.
ja pricam o necemu drugom...frajer hladno ponisti gradsko vijece...a to je fakat problem
