Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#18326 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

dale cooper wrote: Ukratko...da kurcu ne valja. :mrgreen: Terry Gilliam (koji je u jednom momentu bio vezan za filmsku ekranizaciju) je dobro rekao kada
je kazao da je Watchmen "unfilmable", a to je lik sa mnogo više mašte i kreativnosti nego li je to bio Zack Snyder. Ne može se prenijeti
duh, humor i sve ono što su Moore i Gibbons donijeli kreirajući ovaj strip/novelu na film, a da se dosta toga ne izgubi u prijevodu.
ako hoćeš strip eto ti ga na polici i nema tog filma koji će vas zagrižene fanove zadovoljiti :oops:
moglo bi šta biti od ovoga pošto je lindelof za kormilom, a i sam kaže da je ovo nova priča i da nema prevelike veze sa stripom.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#18327 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Optimus09 »

Gleda li ko Lucifer ?
Ova citava sezona ima na torentima ili :lol:
Pa i The 100 krenula ponovo,moram se angzovat bolje :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18328 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote: Ukratko...da kurcu ne valja. :mrgreen: Terry Gilliam (koji je u jednom momentu bio vezan za filmsku ekranizaciju) je dobro rekao kada
je kazao da je Watchmen "unfilmable", a to je lik sa mnogo više mašte i kreativnosti nego li je to bio Zack Snyder. Ne može se prenijeti
duh, humor i sve ono što su Moore i Gibbons donijeli kreirajući ovaj strip/novelu na film, a da se dosta toga ne izgubi u prijevodu.
ako hoćeš strip eto ti ga na polici i nema tog filma koji će vas zagrižene fanove zadovoljiti :oops:
moglo bi šta biti od ovoga pošto je lindelof za kormilom, a i sam kaže da je ovo nova priča i da nema prevelike veze sa stripom.
Lindelof je kod mene na pozitivnoj nuli. :D Ima jedan minus zbog zadnje sezone i završetka Losta, i jedan veliki plus zbog Leftoversa.
Ono što me kod njega brine je što mu sve serije imaju notu spiritualnog pa i gotovo religioznog u sebi. Za to nema mjesta u Watchmenu.
Watchmen je beskompromisno mračan, prljav i nihilističan.
nelle_tz
Posts: 909
Joined: 30/09/2012 19:11

#18329 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nelle_tz »

kakavdanakneiskustvu wrote:o čemu je ta serija the 100?
imas ovdje trailer, ovo je samo iz prve dvije sezone, ali objasnjeno
i serija krece nabolje nakon epizode 6, sezone 1, kad se sretnu sa Groundersima, postaje odlicna, pogotovo druga sezona koja je vrhunska
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#18330 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

Raven Reyes se poboljšala jedno deset puta u novoj sezoni :D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18331 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Velkoski wrote:Raven Reyes se poboljšala jedno deset puta u novoj sezoni :D

Zenska je inace fitness freak cudi me da malo vise ne forsiraju njeno tijelo u seriji, valjda ono inzinjer, geek pa ne spada joj. :lol:

Image
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#18332 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by славянин »

Al ga ***** sa supernatural om poslije 10 sezone :/
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#18333 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

nelle_tz wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:o čemu je ta serija the 100?
imas ovdje trailer, ovo je samo iz prve dvije sezone, ali objasnjeno
i serija krece nabolje nakon epizode 6, sezone 1, kad se sretnu sa Groundersima, postaje odlicna, pogotovo druga sezona koja je vrhunska
:thumbup:
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#18334 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Fajcion »

Neka, odvadite malo. :) The 100 je gledljiva i hajmo reći zanimljiva serija ali ipak rangira teenage bullshit universeom.
Ili ti ga The CW Universe
A ženskinje onako 50/50 :mrgreen:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#18335 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by 90minut »

Fajcion wrote:Neka, odvadite malo. :) The 100 je gledljiva i hajmo reći zanimljiva serija ali ipak rangira teenage bullshit universeom.
Ili ti ga The CW Universe
A ženskinje onako 50/50 :mrgreen:
Sto se kaze guilty pleasure.

Recimo tacno me stid priznati, al' gledam Riverdale :lol:

Jedna i jedina u moru teenage bullshit serija koju gledam. :lol:
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#18336 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Fajcion »

90minut wrote:
Sto se kaze guilty pleasure.

Recimo tacno me stid priznati, al' gledam Riverdale :lol:

Jedna i jedina u moru teenage bullshit serija koju gledam. :lol:
A što bi me bilo stid uopšte. Upravo zato i jesu guilty pleasure. :mrgreen:
Ali ipak treba znati gdje je čemu mjesto.
User avatar
yoda82
Posts: 1993
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#18337 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by yoda82 »

Optimus09 wrote:Gleda li ko Lucifer ?
Ova citava sezona ima na torentima ili :lol:
Pa i The 100 krenula ponovo,moram se angzovat bolje :-D
Gledam ja, ali nisam ovu novu.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18338 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Fajcion wrote:Neka, odvadite malo. :) The 100 je gledljiva i hajmo reći zanimljiva serija ali ipak rangira teenage bullshit universeom.
Ili ti ga The CW Universe
A ženskinje onako 50/50 :mrgreen:
Od sezone do sezone je sve manje bilo tipicnih CW sranja. Mada ko je gledao Supernatural prepoznace CW potpis sve do negdje 3 sezone kad vec serija je skoro potpuno oprana od toga i ima vec izgradjen svoj identitet ( tu i tamo ukake ali progleda se kroz prste). :D

Image
User avatar
Qler
Posts: 25835
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18339 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Qler »

yoda82 wrote:
Optimus09 wrote:Gleda li ko Lucifer ?
Ova citava sezona ima na torentima ili :lol:
Pa i The 100 krenula ponovo,moram se angzovat bolje :-D
Gledam ja, ali nisam ovu novu.
pa pošto je Netflix, netflix sve svoje serije izbaci odmah komplet sezonu.

Gledam ja, tj pogledao sam prvu, pa cu ostatak kad sad budem na putu :D da imam sta raditi :D
User avatar
dale cooper
Posts: 31383
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18340 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »



24 Juni, poslednja sezona. :D

:sretan:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#18341 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

tibetanac wrote:Cernobil dobra prva epizoda. Mislim da je poprilicno tacno, barem koliko se moze procitati o katastrofi.
Dosta toga je ispisano o tome pa imaju materijala. Dijalozi u prvih 10 minuta medju ljudima u elektrani su manje vise 100% tacni. Neki likovi su tu radi dramatizacije, ali dosta prikazani likova su stvarni. Kao npr onaj kojem su rekli da se vrati elektranu i pogleda u reaktor da vidi jel stvarno sve otislo u helac. Kontrolna soba sa kompjuterima je u milimetar ista kao u Cernobilu.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 9154
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#18342 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SanskiBiser »

Jack Be Nimble wrote:
tibetanac wrote:Cernobil dobra prva epizoda. Mislim da je poprilicno tacno, barem koliko se moze procitati o katastrofi.
Dosta toga je ispisano o tome pa imaju materijala. Dijalozi u prvih 10 minuta medju ljudima u elektrani su manje vise 100% tacni. Neki likovi su tu radi dramatizacije, ali dosta prikazani likova su stvarni. Kao npr onaj kojem su rekli da se vrati elektranu i pogleda u reaktor da vidi jel stvarno sve otislo u helac. Kontrolna soba sa kompjuterima je u milimetar ista kao u Cernobilu.
Ko nije gledao dokumentarce o Cernobilu ili ga nije do sad interesovala tema, moze u ovoj seriji sve da sazna, hronoloski serija prati 100% vjerno razvoj dogadjaja i katastrofe.
User avatar
SmokingMan
Posts: 22610
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#18343 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by SmokingMan »

Nisam znao da su u Černobilu živjeli toliki britanci i amerikanci.Aj,još se serija snima u Litvaniji.Simbolično za ova turbolentna vremena... :D
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#18344 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

Fajcion wrote:Neka, odvadite malo. :) The 100 je gledljiva i hajmo reći zanimljiva serija ali ipak rangira teenage bullshit universeom.
Ili ti ga The CW Universe
A ženskinje onako 50/50 :mrgreen:
Nekada je jednostavno potrebno tako nešto da se malo opustiš, a činjenica je da se serija popravila znatno. Ja sam se navukao kada sam pogledao par epizoda na FOX-u dok je bila navečer pred spavanje, a nikada nisam pregledao sam početak serije.

Odlična stvar je što sada Netflix svake sedmice pusti novu epizodu kada bude i na CW-u, pa se ne moram peglati sa Kodijem.
l33t
Posts: 4788
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#18345 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by l33t »

SanskiBiser wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:o čemu je ta serija the 100?

serija koja je krenula kao nako tinejdzerska postapokalipticna SF sapunica od prve sezone da bi tokom 5 sezona postala ono ozbiljan postapokalipticni SF serijal, serija koja ima jako dobre koke. :izet: :D


itd.. :D
Mogao bih se vratiti, preskocio sam cini mi se 3-4 sezonu. Bil se moglo od 5 poceti :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#18346 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by VenomousV »

Ja neki dan nastavila The 100 na sezoni poslije one AI Ally, koja mi je bila tesko sranje :roll:
Pogledala dvije epizode i ukinem, stavim stop watching na TVTime :roll:
A druga sezona im je bila odlicna
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#18347 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Point. »

Černobil odlična prva epizoda. :thumbup:
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#18348 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Ravenn »

https://www.imdb.com/title/tt7908628/?ref_=rvi_tt
Ista ekipa režija / scenarij kao i film, ali skroz drugi likovi i priča
"What We Do In The Shadows"
Last edited by Ravenn on 11/05/2019 20:48, edited 1 time in total.
User avatar
Ravenn
Posts: 279
Joined: 14/02/2010 18:04

#18349 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Ravenn »

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79560
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#18350 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Velkoski »

l33t wrote:
SanskiBiser wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:o čemu je ta serija the 100?

serija koja je krenula kao nako tinejdzerska postapokalipticna SF sapunica od prve sezone da bi tokom 5 sezona postala ono ozbiljan postapokalipticni SF serijal, serija koja ima jako dobre koke. :izet: :D


itd.. :D
Mogao bih se vratiti, preskocio sam cini mi se 3-4 sezonu. Bil se moglo od 5 poceti :D
more komotno
Post Reply