Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
dale cooper wrote:
Ukratko...da kurcu ne valja. Terry Gilliam (koji je u jednom momentu bio vezan za filmsku ekranizaciju) je dobro rekao kada
je kazao da je Watchmen "unfilmable", a to je lik sa mnogo više mašte i kreativnosti nego li je to bio Zack Snyder. Ne može se prenijeti
duh, humor i sve ono što su Moore i Gibbons donijeli kreirajući ovaj strip/novelu na film, a da se dosta toga ne izgubi u prijevodu.
ako hoćeš strip eto ti ga na polici i nema tog filma koji će vas zagrižene fanove zadovoljiti
moglo bi šta biti od ovoga pošto je lindelof za kormilom, a i sam kaže da je ovo nova priča i da nema prevelike veze sa stripom.
dale cooper wrote:
Ukratko...da kurcu ne valja. Terry Gilliam (koji je u jednom momentu bio vezan za filmsku ekranizaciju) je dobro rekao kada
je kazao da je Watchmen "unfilmable", a to je lik sa mnogo više mašte i kreativnosti nego li je to bio Zack Snyder. Ne može se prenijeti
duh, humor i sve ono što su Moore i Gibbons donijeli kreirajući ovaj strip/novelu na film, a da se dosta toga ne izgubi u prijevodu.
ako hoćeš strip eto ti ga na polici i nema tog filma koji će vas zagrižene fanove zadovoljiti moglo bi šta biti od ovoga pošto je lindelof za kormilom, a i sam kaže da je ovo nova priča i da nema prevelike veze sa stripom.
Lindelof je kod mene na pozitivnoj nuli. Ima jedan minus zbog zadnje sezone i završetka Losta, i jedan veliki plus zbog Leftoversa.
Ono što me kod njega brine je što mu sve serije imaju notu spiritualnog pa i gotovo religioznog u sebi. Za to nema mjesta u Watchmenu.
Watchmen je beskompromisno mračan, prljav i nihilističan.
kakavdanakneiskustvu wrote:o čemu je ta serija the 100?
imas ovdje trailer, ovo je samo iz prve dvije sezone, ali objasnjeno
i serija krece nabolje nakon epizode 6, sezone 1, kad se sretnu sa Groundersima, postaje odlicna, pogotovo druga sezona koja je vrhunska
kakavdanakneiskustvu wrote:o čemu je ta serija the 100?
imas ovdje trailer, ovo je samo iz prve dvije sezone, ali objasnjeno
i serija krece nabolje nakon epizode 6, sezone 1, kad se sretnu sa Groundersima, postaje odlicna, pogotovo druga sezona koja je vrhunska
Neka, odvadite malo. The 100 je gledljiva i hajmo reći zanimljiva serija ali ipak rangira teenage bullshit universeom.
Ili ti ga The CW Universe
A ženskinje onako 50/50
Fajcion wrote:Neka, odvadite malo. The 100 je gledljiva i hajmo reći zanimljiva serija ali ipak rangira teenage bullshit universeom.
Ili ti ga The CW Universe
A ženskinje onako 50/50
Sto se kaze guilty pleasure.
Recimo tacno me stid priznati, al' gledam Riverdale
Jedna i jedina u moru teenage bullshit serija koju gledam.
Fajcion wrote:Neka, odvadite malo. The 100 je gledljiva i hajmo reći zanimljiva serija ali ipak rangira teenage bullshit universeom.
Ili ti ga The CW Universe
A ženskinje onako 50/50
Od sezone do sezone je sve manje bilo tipicnih CW sranja. Mada ko je gledao Supernatural prepoznace CW potpis sve do negdje 3 sezone kad vec serija je skoro potpuno oprana od toga i ima vec izgradjen svoj identitet ( tu i tamo ukake ali progleda se kroz prste).
tibetanac wrote:Cernobil dobra prva epizoda. Mislim da je poprilicno tacno, barem koliko se moze procitati o katastrofi.
Dosta toga je ispisano o tome pa imaju materijala. Dijalozi u prvih 10 minuta medju ljudima u elektrani su manje vise 100% tacni. Neki likovi su tu radi dramatizacije, ali dosta prikazani likova su stvarni. Kao npr onaj kojem su rekli da se vrati elektranu i pogleda u reaktor da vidi jel stvarno sve otislo u helac. Kontrolna soba sa kompjuterima je u milimetar ista kao u Cernobilu.
tibetanac wrote:Cernobil dobra prva epizoda. Mislim da je poprilicno tacno, barem koliko se moze procitati o katastrofi.
Dosta toga je ispisano o tome pa imaju materijala. Dijalozi u prvih 10 minuta medju ljudima u elektrani su manje vise 100% tacni. Neki likovi su tu radi dramatizacije, ali dosta prikazani likova su stvarni. Kao npr onaj kojem su rekli da se vrati elektranu i pogleda u reaktor da vidi jel stvarno sve otislo u helac. Kontrolna soba sa kompjuterima je u milimetar ista kao u Cernobilu.
Ko nije gledao dokumentarce o Cernobilu ili ga nije do sad interesovala tema, moze u ovoj seriji sve da sazna, hronoloski serija prati 100% vjerno razvoj dogadjaja i katastrofe.
Fajcion wrote:Neka, odvadite malo. The 100 je gledljiva i hajmo reći zanimljiva serija ali ipak rangira teenage bullshit universeom.
Ili ti ga The CW Universe
A ženskinje onako 50/50
Nekada je jednostavno potrebno tako nešto da se malo opustiš, a činjenica je da se serija popravila znatno. Ja sam se navukao kada sam pogledao par epizoda na FOX-u dok je bila navečer pred spavanje, a nikada nisam pregledao sam početak serije.
Odlična stvar je što sada Netflix svake sedmice pusti novu epizodu kada bude i na CW-u, pa se ne moram peglati sa Kodijem.
kakavdanakneiskustvu wrote:o čemu je ta serija the 100?
serija koja je krenula kao nako tinejdzerska postapokalipticna SF sapunica od prve sezone da bi tokom 5 sezona postala ono ozbiljan postapokalipticni SF serijal, serija koja ima jako dobre koke.
itd..
Mogao bih se vratiti, preskocio sam cini mi se 3-4 sezonu. Bil se moglo od 5 poceti
Ja neki dan nastavila The 100 na sezoni poslije one AI Ally, koja mi je bila tesko sranje
Pogledala dvije epizode i ukinem, stavim stop watching na TVTime
A druga sezona im je bila odlicna
kakavdanakneiskustvu wrote:o čemu je ta serija the 100?
serija koja je krenula kao nako tinejdzerska postapokalipticna SF sapunica od prve sezone da bi tokom 5 sezona postala ono ozbiljan postapokalipticni SF serijal, serija koja ima jako dobre koke.
itd..
Mogao bih se vratiti, preskocio sam cini mi se 3-4 sezonu. Bil se moglo od 5 poceti