Gdje u Sa......

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#18301 Re: Gdje u Sa......

Post by wewa »

zateznistub wrote:
wewa wrote:
zateznistub wrote:Gdje ima kupiti disco role za curice brojevi 34-37 ili 35- 38?
U sport life prodavnicama nemaju te brojeve...
probaj u Bingu, vidjela sam da imaju na akciji - e sad jesu li disco ili inline, neam pojma...
A tražio, bacale me ko Ping Ping lopticu. Jedna kaže ima druga nema :-) obletio uzduž i poprijeko nisam našao!
Faja
ne znam gdje si gledao, eno kutija naslaganih u bingu u lukavici (inace super mjesto za kupovinu, nema guzve nikad :-D )
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#18302 Re: Gdje u Sa......

Post by Filter »

wewa wrote:
van Basten wrote:gdje ima dobar staklar?
napuklo mi mlijecno staklo na prozoru kupatila pa bih ga zamijenio
+1

i da hoce doci na adresu
meni treba popravka na balkonskim vratima
fala!
edo staklorezac. ima radnju u papagajci i u radnickoj. radi i po terenu
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#18303 Re: Gdje u Sa......

Post by zateznistub »

wewa wrote: ne znam gdje si gledao, eno kutija naslaganih u bingu u lukavici (inace super mjesto za kupovinu, nema guzve nikad :-D )
Dobra ideja, :thumbup: čim mi se žena vrne s posla odoh tamo...gledao tamo na Stupu đe bio interex
User avatar
Filter
Posts: 8668
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#18304 Re: Gdje u Sa......

Post by Filter »

wewa wrote: ne znam gdje si gledao, eno kutija naslaganih u bingu u lukavici (inace super mjesto za kupovinu, nema guzve nikad :-D )
jesi li skontala racun na cirilici :lol: :lol:
i fakat, nema guzve
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#18305 Re: Gdje u Sa......

Post by VenomousV »

wewa wrote:
van Basten wrote:gdje ima dobar staklar?
napuklo mi mlijecno staklo na prozoru kupatila pa bih ga zamijenio
+1

i da hoce doci na adresu
meni treba popravka na balkonskim vratima
fala!

Suljovic/Suljevic (nsiam sigurna) Lelo na Dobrinji - ona zgradica prekoputa Mrkve, prolaz pored pekare AS
a brat mu ima radnju na Trgu Heroja ako vam je to blize

Dolaze na adresu, rade demontazu, montazu. Meni su cak i lajsne ofarbali da se ja ne mucim :D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#18306 Re: Gdje u Sa......

Post by wewa »

VenomousV wrote:
wewa wrote:
van Basten wrote:gdje ima dobar staklar?
napuklo mi mlijecno staklo na prozoru kupatila pa bih ga zamijenio
+1

i da hoce doci na adresu
meni treba popravka na balkonskim vratima
fala!

Suljovic/Suljevic (nsiam sigurna) Lelo na Dobrinji - ona zgradica prekoputa Mrkve, prolaz pored pekare AS
a brat mu ima radnju na Trgu Heroja ako vam je to blize

Dolaze na adresu, rade demontazu, montazu. Meni su cak i lajsne ofarbali da se ja ne mucim :D
e hvala, ovo mi je blizu!

Filtere, jesam, skontala sam :D
prvo vrijeme nisam tamo kupovala nista sto se reze, ali fino paze kod pakovanja pa sad uzmem purecu sunku <3
osjecaj u kupovini nakon binga na alipasinom je kao kad sam se s logavine preselila na alipasino - 'man, sirineeeeeeeeeeee <3 :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#18307 Re: Gdje u Sa......

Post by van Basten »

super, hvala svima na sugestiji za staklara... ovaj na Dobrinji mi je najbliži ali neka i ostalih u rezervi
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#18308 Re: Gdje u Sa......

Post by Dzontra_Volta »

Gdje odnijeti laptop da mi očiste cooler? Ako neko ima lična iskustva, jer mogu i ja na piku naći razne radnje, ali ne bih volio da me zapadne neki dunđer koji će mi pokvariti nešto drugo dok ga bude otvarao.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#18309 Re: Gdje u Sa......

Post by supercali »

ima li neki vodic koji zna arapski?
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#18310 Re: Gdje u Sa......

Post by gidra »

Ima li kakav dobar obućar u Sarajevu da farba muške cipele?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#18311 Re: Gdje u Sa......

Post by JanuaryJones »

gidra wrote:Ima li kakav dobar obućar u Sarajevu da farba muške cipele?
Mom ocu je obućar na Ilidži farbao cipele i to poprilično uspješno, iz smeđe u crnu.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#18312 Re: Gdje u Sa......

Post by gidra »

JanuaryJones wrote:
gidra wrote:Ima li kakav dobar obućar u Sarajevu da farba muške cipele?
Mom ocu je obućar na Ilidži farbao cipele i to poprilično uspješno, iz smeđe u crnu.
onaj u sportskom centru?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#18313 Re: Gdje u Sa......

Post by JanuaryJones »

gidra wrote:
JanuaryJones wrote:
gidra wrote:Ima li kakav dobar obućar u Sarajevu da farba muške cipele?
Mom ocu je obućar na Ilidži farbao cipele i to poprilično uspješno, iz smeđe u crnu.
onaj u sportskom centru?
Pa mislim da i nema drugi :D
Santi
Posts: 58
Joined: 04/07/2014 21:11

#18314 Re: Gdje u Sa......

Post by Santi »

Radi li neko od doktora karboksiterapiju?
User avatar
mayab
Posts: 30843
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#18315 Re: Gdje u Sa......

Post by mayab »

Altsa wrote:
bilic wrote:Abažur za lampe gdje kupiti u Sarajevu hvala..
Fis a ima i u ovim radnjama za uredenje doma u BBI.
U ( kako oni kažu) radnji igračaka JUMBO, na mjestu bivseg Konzuma Koreja, prije koji dan uhvatio vremena, pa to obisao, neam čega tu nema, možda igrački i ponajmanje
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#18316 Re: Gdje u Sa......

Post by VenomousV »

Gdje se moze kupiti rikota sir?

Ako je odgovor "svugdje", opisite mi pakovanje jer ga ja nisam nasla :-D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#18317 Re: Gdje u Sa......

Post by wewa »

VenomousV wrote:Gdje se moze kupiti rikota sir?

Ako je odgovor "svugdje", opisite mi pakovanje jer ga ja nisam nasla :-D
ima u maloj onoj trgovni na cobaniji, na cosku pored teatra...

a vidjala sam i na drugim mjestima, samo trenutno nema sanse da se sjetim.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#18318 Re: Gdje u Sa......

Post by JanuaryJones »

VenomousV wrote:Gdje se moze kupiti rikota sir?

Ako je odgovor "svugdje", opisite mi pakovanje jer ga ja nisam nasla :-D
U svakom većem Konzumu, ako misliš na cottage cheese (vjerujem da kod nas ne postoji ni pravi ricotta a ni pravi cottage cheese). Fazon je što se brzo proda iako mu je cijena visoka za tako malo pakovanje, ali je preukusan. Uprati ili pitaj kad stiže Meggle, kojim danom, pa kupi.

A izgleda ovako:
Image
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#18319 Re: Gdje u Sa......

Post by VenomousV »

wewa wrote: ima u maloj onoj trgovni na cobaniji, na cosku pored teatra...

a vidjala sam i na drugim mjestima, samo trenutno nema sanse da se sjetim.
Hvala :) Il' cu ici maksuzije ili nekad kad budem prolazila (a ne pamtim kad sam prosla :D )

JanuaryJones wrote: U svakom većem Konzumu, ako misliš na cottage cheese (vjerujem da kod nas ne postoji ni pravi ricotta a ni pravi cottage cheese). Fazon je što se brzo proda iako mu je cijena visoka za tako malo pakovanje, ali je preukusan. Uprati ili pitaj kad stiže Meggle, kojim danom, pa kupi.

A izgleda ovako:
Image
Za cottage cheese znam, samo nije mi ni palo na pamet da moze biti zamjena za rikotu... Zahvaljujem :)
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#18320 Re: Gdje u Sa......

Post by wewa »

pa i obicni mladi sir moze biti zamjena za rikotu, samo ga treba ispasirati kroz gustu cjediljku da se dobije kremasta tekstura...
ako je mladi sir jako vodenast, prije pasiranja se stavi u gazu da se ocijedi visak tecnosti.
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#18321 Re: Gdje u Sa......

Post by VenomousV »

wewa wrote:pa i obicni mladi sir moze biti zamjena za rikotu, samo ga treba ispasirati kroz gustu cjediljku da se dobije kremasta tekstura...
ako je mladi sir jako vodenast, prije pasiranja se stavi u gazu da se ocijedi visak tecnosti.

meni je to mrsko :D
nisam ti ja kakva domacica :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#18322 Re: Gdje u Sa......

Post by wewa »

VenomousV wrote:
wewa wrote:pa i obicni mladi sir moze biti zamjena za rikotu, samo ga treba ispasirati kroz gustu cjediljku da se dobije kremasta tekstura...
ako je mladi sir jako vodenast, prije pasiranja se stavi u gazu da se ocijedi visak tecnosti.

meni je to mrsko :D
nisam ti ja kakva domacica :lol:
a za sta ti treba rikota?
abc je odlicna zamjena, samo se kupi i otklopi :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#18323 Re: Gdje u Sa......

Post by VenomousV »

wewa wrote:
VenomousV wrote:
wewa wrote:pa i obicni mladi sir moze biti zamjena za rikotu, samo ga treba ispasirati kroz gustu cjediljku da se dobije kremasta tekstura...
ako je mladi sir jako vodenast, prije pasiranja se stavi u gazu da se ocijedi visak tecnosti.

meni je to mrsko :D
nisam ti ja kakva domacica :lol:
a za sta ti treba rikota?
abc je odlicna zamjena, samo se kupi i otklopi :D
kontam da punim tjesteninu :D
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#18324 Re: Gdje u Sa......

Post by wewa »

VenomousV wrote:
kontam da punim tjesteninu :D
pomijesaj s nekim tvrdjim i/ili topivim sirom i puni
ili sa spinatom <3
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#18325 Re: Gdje u Sa......

Post by VenomousV »

wewa wrote:
VenomousV wrote:
kontam da punim tjesteninu :D
pomijesaj s nekim tvrdjim i/ili topivim sirom i puni
ili sa spinatom <3
pa mislila sam da punim rikotom i spinatom :D
Post Reply