Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#18276 Re: Zeničani
https://www.zenicablog.com/foto-bjezao- ... u-fijesti/
Kažu iz Vrselja iš'o da dočeka velikog Kakira, pa malo popio...
Kažu iz Vrselja iš'o da dočeka velikog Kakira, pa malo popio...
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18277 Re: Zeničani
Jel to bio ridjobradi?Casual's wrote:https://www.zenicablog.com/foto-bjezao- ... u-fijesti/
Kažu iz Vrselja iš'o da dočeka velikog Kakira, pa malo popio...
Jesu bili kakvi protesti...zar nema on zabranu
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#18278 Re: Zeničani
Ma nije nikome zanimljiv. Što ga manje diraš, sve više sebe sjebe.kamen spoticanja wrote: Jel to bio ridjobradi?
Jesu bili kakvi protesti...zar nema on zabranu
Elem, iz prve ruke. Ovog gore upikali da krivuda (najah'o trotoar), zaganjali, stigli, on opalio zid, a žena drmnila od šoferšajbu. Frajer 0 napuh'o, ali ne može na nogama stajati.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18279 Re: Zeničani
Nije mogo potrefit ono za puhanjeCasual's wrote:Ma nije nikome zanimljiv. Što ga manje diraš, sve više sebe sjebe.kamen spoticanja wrote: Jel to bio ridjobradi?
Jesu bili kakvi protesti...zar nema on zabranu
![]()
Elem, iz prve ruke. Ovog gore upikali da krivuda (najah'o trotoar), zaganjali, stigli, on opalio zid, a žena drmnila od šoferšajbu. Frajer 0 napuh'o, ali ne može na nogama stajati.
stoka
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#18280 Re: Zeničani
Ja ne branim fudu niti odluku, niti to poredim s necim drugim. Ja samo kazem da ima logike ta kupovina jer je dugorocno usteda. Sve velike firme slicno rade, a i sam sam radio na raznim optimizacijama troskova, gdje su bila slicna rjesenja. Jedino moze biti da neko tvoj opskrbljuje gradsku administraciju papirom i tonerima, pa ce sad izgubiti dio kolaca.Norm wrote:..ma de mi ne reci...nego ima li tvoje dijete u skoli besplatan tablet od 600KM? ako ima izvinjavam se...nema klupe kako Bog zapovjeda i grijanja u 21 vijeku ali neka imaju vijecnici sa kupljenim glasovima tablete od 600KM...i ne hebe doFu zelene, doFu hebe sve redom...nek nas hebe, samo nek koji put ufati i za sisu da je ugodjaj potpun...veliki_ah wrote:halo ba vijećnici ne potpisuju dokumente. Ovo se odnosi na radne materijale koji se printaju na stotinama stranica po sjednici.. Da se to sve fino izračunati.Norm wrote:
...halo ba kakva usteda...ne mozes potpisati dokument na tabletu...nego od koje je firme to kupio?
Jebe mi se i za fudu i za ostale.
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18281 Re: Zeničani
...gradsko vijece nije firma...jos, ali haman ce da postane...doFu je prije svega biznismen...veliki_ah wrote:Ja ne branim fudu niti odluku, niti to poredim s necim drugim. Ja samo kazem da ima logike ta kupovina jer je dugorocno usteda. Sve velike firme slicno rade, a i sam sam radio na raznim optimizacijama troskova, gdje su bila slicna rjesenja. Jedino moze biti da neko tvoj opskrbljuje gradsku administraciju papirom i tonerima, pa ce sad izgubiti dio kolaca.Norm wrote: ..ma de mi ne reci...nego ima li tvoje dijete u skoli besplatan tablet od 600KM? ako ima izvinjavam se...nema klupe kako Bog zapovjeda i grijanja u 21 vijeku ali neka imaju vijecnici sa kupljenim glasovima tablete od 600KM...i ne hebe doFu zelene, doFu hebe sve redom...nek nas hebe, samo nek koji put ufati i za sisu da je ugodjaj potpun...
Jebe mi se i za fudu i za ostale.
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#18282 Re: Zeničani
Zato sto mislite da nam vijeca, vlade, parlamenti nisu firme, zato nam i jeste ovako. Sve su to firme koje mi placamo, a odabrani kupe kajmak.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik.
-
lokalni_razdjevicar
- Posts: 675
- Joined: 06/02/2013 10:33
#18283 Re: Zeničani
kad danas ima voz u sarajevo , koliko kosta karta i kada se vraca? zna li neko?=
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#18284 Re: Zeničani
11:25lokalni_razdjevicar wrote:kad danas ima voz u sarajevo , koliko kosta karta i kada se vraca? zna li neko?=
karta je oko 10-ak povratna
vraca se u
15:50 i 19:26
-
lokalni_razdjevicar
- Posts: 675
- Joined: 06/02/2013 10:33
#18285 Re: Zeničani
super, hvala tiJimmy McNulty wrote:11:25lokalni_razdjevicar wrote:kad danas ima voz u sarajevo , koliko kosta karta i kada se vraca? zna li neko?=
karta je oko 10-ak povratna
vraca se u
15:50 i 19:26
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#18286 Re: Zeničani
Znaci sada si postao medjugradski razdjevicar.lokalni_razdjevicar wrote:super, hvala tiJimmy McNulty wrote:11:25lokalni_razdjevicar wrote:kad danas ima voz u sarajevo , koliko kosta karta i kada se vraca? zna li neko?=
karta je oko 10-ak povratna
vraca se u
15:50 i 19:26
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#18287 Re: Zeničani
Kad identifikujes neki problem, onda treba znat i gdje trazit odgovore da bi problem bio rijesen. Kakve veze ima gradska uprava i gradonacelnik sa obrazovnim sistemom? Imas ministartsvo nauke kulture i sporta ZDK pa njima uputi to pitanje. Isto tako ne mozes tom ministarstvu postavit pitanje sto ce vijecnicima tableti od 600KM? Il ti mislis da mozes? Svako treba da radi svoj posao. Znaci ofulo si tematiku al bas.Norm wrote:
..ma de mi ne reci...nego ima li tvoje dijete u skoli besplatan tablet od 600KM? ako ima izvinjavam se...nema klupe kako Bog zapovjeda i grijanja u 21 vijeku ali neka imaju vijecnici sa kupljenim glasovima tablete od 600KM...i ne hebe doFu zelene, doFu hebe sve redom...nek nas hebe, samo nek koji put ufati i za sisu da je ugodjaj potpun...
-
lokalni_razdjevicar
- Posts: 675
- Joined: 06/02/2013 10:33
#18288 Re: Zeničani
nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#18289 Re: Zeničani
pa izgubili ste negdje 15 minuta tokom voznje...sta se odmah ljutis.lokalni_razdjevicar wrote:nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#18290 Re: Zeničani
Ma fino je vozom, al' ne lokalnim, ovako ti mogu reći da si dobro prošao, to im je uobičajeno vrijeme.
Brzi ide oko 9 a vraća se 15:40. Treba mu oko sat i po, a Talgo vagoni su ko bombona.
Brzi ide oko 9 a vraća se 15:40. Treba mu oko sat i po, a Talgo vagoni su ko bombona.
Last edited by Ajatolah_ on 02/04/2017 00:29, edited 2 times in total.
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#18291 Re: Zeničani
Autobusom dođeš za nešto više od sat vremena. Kada uporediš razliku u cijeni od 12-13 KM, isplati se. Za sat vremena koje si izgubio lokalcem, dobio si 4 pive koje ne možeš (čitaj ne ide da popiješ za sat) popiti...lokalni_razdjevicar wrote:nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
-
belfy
- Posts: 9827
- Joined: 06/08/2007 09:00
#18292 Re: Zeničani
kakvo je ovo sada psovanje? ovo je za prijave fakat. cuj ne ide i ne moze...Zaitsev wrote:Autobusom dođeš za nešto više od sat vremena. Kada uporediš razliku u cijeni od 12-13 KM, isplati se. Za sat vremena koje si izgubio lokalcem, dobio si 4 pive koje ne možeš (čitaj ne ide da popiješ za sat) popiti...lokalni_razdjevicar wrote:nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
P.S. a kada bi uporedio da moze jednostavno kupiti auto za jedno 7-8 milja i dodati koju milju na veliki servis i registraciju i gume, te nasuti za ostatak novca goriva i ostaviti nesto za putarinu, vec za 10k KM bi bio u Sarajevu za 45min...
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#18293 Re: Zeničani
veliki_ah wrote:Zato sto mislite da nam vijeca, vlade, parlamenti nisu firme, zato nam i jeste ovako. Sve su to firme koje mi placamo, a odabrani kupe kajmak.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik.
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#18294 Re: Zeničani
Dobar servis motori/skuteri Zenica, ima l' đe ? 
-
ljuspica
- Posts: 1000
- Joined: 02/11/2011 14:02
#18295 Re: Zeničani
ajme mene joj mene joj, mene joj ajajajaj, sta je ovo almy doo ili makovi ko je vec tu pa prodaju stanove bilo kome....da nekazete da sam nacionalista ali ovaj dio ce postati nova Blatusa....
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#18296 Re: Zeničani
Pa sam si rekao da je biznismen.. De dogovori se sa sobom.Norm wrote:veliki_ah wrote:Zato sto mislite da nam vijeca, vlade, parlamenti nisu firme, zato nam i jeste ovako. Sve su to firme koje mi placamo, a odabrani kupe kajmak.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik....a sta je doFu?...
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#18297 Re: Zeničani
veliki_ah wrote:Pa sam si rekao da je biznismen.. De dogovori se sa sobom.Norm wrote:veliki_ah wrote:Zato sto mislite da nam vijeca, vlade, parlamenti nisu firme, zato nam i jeste ovako. Sve su to firme koje mi placamo, a odabrani kupe kajmak.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik....a sta je doFu?...
- Zaitsev
- Posts: 1998
- Joined: 08/10/2011 14:31
- Location: Zenica
- Contact:
#18298 Re: Zeničani
Jedan mudar momak, sad već čiko je meni jednom dao zlatni omjer: 2 cigare - jedna piva. Mnogo je brate 8 cigara za sat vremena...belfy wrote:kakvo je ovo sada psovanje? ovo je za prijave fakat. cuj ne ide i ne moze...Zaitsev wrote:Autobusom dođeš za nešto više od sat vremena. Kada uporediš razliku u cijeni od 12-13 KM, isplati se. Za sat vremena koje si izgubio lokalcem, dobio si 4 pive koje ne možeš (čitaj ne ide da popiješ za sat) popiti...lokalni_razdjevicar wrote:nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
P.S. a kada bi uporedio da moze jednostavno kupiti auto za jedno 7-8 milja i dodati koju milju na veliki servis i registraciju i gume, te nasuti za ostatak novca goriva i ostaviti nesto za putarinu, vec za 10k KM bi bio u Sarajevu za 45min...
-
Mustang1
- Posts: 29908
- Joined: 29/12/2010 17:31
#18299 Re: Zeničani
Treba napraviti aerodrom pa da idemo aviJonom do Sarajeva 
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#18300 Re: Zeničani
Ovo sada ne pisem vezano za Zenicu, nego nam je cijela drzava jedna obicna pripizdina, u kojoj u 21 vijeku imammo prugu po kojoj ne mogu saobracati vozovi brzinom od preko 80kmh. Mnogo vaznije za Zebicu od auto puta bilo bi postojanje takve pruge. Platio bi i 300km mjesecnu kartu da ima ko u inostransrvu voz koji bi relaciju Ze-Sa vozio za 30min-40min max.
I mojne sad da neko spominje da smo iz rata izasli, rat zavrsio priie 20 i kusur godina.
I mojne sad da neko spominje da smo iz rata izasli, rat zavrsio priie 20 i kusur godina.
