Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18276 Re: Zeničani

Post by Casual's »

https://www.zenicablog.com/foto-bjezao- ... u-fijesti/

Kažu iz Vrselja iš'o da dočeka velikog Kakira, pa malo popio...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18277 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:https://www.zenicablog.com/foto-bjezao- ... u-fijesti/

Kažu iz Vrselja iš'o da dočeka velikog Kakira, pa malo popio...
Jel to bio ridjobradi?
Jesu bili kakvi protesti...zar nema on zabranu

:mrgreen:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18278 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote: Jel to bio ridjobradi?
Jesu bili kakvi protesti...zar nema on zabranu

:mrgreen:
Ma nije nikome zanimljiv. Što ga manje diraš, sve više sebe sjebe. :D
Elem, iz prve ruke. Ovog gore upikali da krivuda (najah'o trotoar), zaganjali, stigli, on opalio zid, a žena drmnila od šoferšajbu. Frajer 0 napuh'o, ali ne može na nogama stajati. :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18279 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Casual's wrote:
kamen spoticanja wrote: Jel to bio ridjobradi?
Jesu bili kakvi protesti...zar nema on zabranu

:mrgreen:
Ma nije nikome zanimljiv. Što ga manje diraš, sve više sebe sjebe. :D
Elem, iz prve ruke. Ovog gore upikali da krivuda (najah'o trotoar), zaganjali, stigli, on opalio zid, a žena drmnila od šoferšajbu. Frajer 0 napuh'o, ali ne može na nogama stajati. :D
Nije mogo potrefit ono za puhanje :mrgreen:
stoka
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#18280 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Norm wrote:
veliki_ah wrote:
Norm wrote:
...halo ba kakva usteda...ne mozes potpisati dokument na tabletu...nego od koje je firme to kupio?
halo ba vijećnici ne potpisuju dokumente. Ovo se odnosi na radne materijale koji se printaju na stotinama stranica po sjednici.. Da se to sve fino izračunati.
..ma de mi ne reci...nego ima li tvoje dijete u skoli besplatan tablet od 600KM? ako ima izvinjavam se...nema klupe kako Bog zapovjeda i grijanja u 21 vijeku ali neka imaju vijecnici sa kupljenim glasovima tablete od 600KM...i ne hebe doFu zelene, doFu hebe sve redom...nek nas hebe, samo nek koji put ufati i za sisu da je ugodjaj potpun...
Ja ne branim fudu niti odluku, niti to poredim s necim drugim. Ja samo kazem da ima logike ta kupovina jer je dugorocno usteda. Sve velike firme slicno rade, a i sam sam radio na raznim optimizacijama troskova, gdje su bila slicna rjesenja. Jedino moze biti da neko tvoj opskrbljuje gradsku administraciju papirom i tonerima, pa ce sad izgubiti dio kolaca.
Jebe mi se i za fudu i za ostale.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18281 Re: Zeničani

Post by Norm »

veliki_ah wrote:
Norm wrote: ..ma de mi ne reci...nego ima li tvoje dijete u skoli besplatan tablet od 600KM? ako ima izvinjavam se...nema klupe kako Bog zapovjeda i grijanja u 21 vijeku ali neka imaju vijecnici sa kupljenim glasovima tablete od 600KM...i ne hebe doFu zelene, doFu hebe sve redom...nek nas hebe, samo nek koji put ufati i za sisu da je ugodjaj potpun...
Ja ne branim fudu niti odluku, niti to poredim s necim drugim. Ja samo kazem da ima logike ta kupovina jer je dugorocno usteda. Sve velike firme slicno rade, a i sam sam radio na raznim optimizacijama troskova, gdje su bila slicna rjesenja. Jedino moze biti da neko tvoj opskrbljuje gradsku administraciju papirom i tonerima, pa ce sad izgubiti dio kolaca.
Jebe mi se i za fudu i za ostale.
...gradsko vijece nije firma...jos, ali haman ce da postane...doFu je prije svega biznismen...
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#18282 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Zato sto mislite da nam vijeca, vlade, parlamenti nisu firme, zato nam i jeste ovako. Sve su to firme koje mi placamo, a odabrani kupe kajmak.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik.
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#18283 Re: Zeničani

Post by lokalni_razdjevicar »

kad danas ima voz u sarajevo , koliko kosta karta i kada se vraca? zna li neko?=
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18284 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

lokalni_razdjevicar wrote:kad danas ima voz u sarajevo , koliko kosta karta i kada se vraca? zna li neko?=
11:25
karta je oko 10-ak povratna
vraca se u
15:50 i 19:26
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#18285 Re: Zeničani

Post by lokalni_razdjevicar »

Jimmy McNulty wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:kad danas ima voz u sarajevo , koliko kosta karta i kada se vraca? zna li neko?=
11:25
karta je oko 10-ak povratna
vraca se u
15:50 i 19:26
super, hvala ti
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18286 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

lokalni_razdjevicar wrote:
Jimmy McNulty wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:kad danas ima voz u sarajevo , koliko kosta karta i kada se vraca? zna li neko?=
11:25
karta je oko 10-ak povratna
vraca se u
15:50 i 19:26
super, hvala ti
Znaci sada si postao medjugradski razdjevicar. :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#18287 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Norm wrote:
..ma de mi ne reci...nego ima li tvoje dijete u skoli besplatan tablet od 600KM? ako ima izvinjavam se...nema klupe kako Bog zapovjeda i grijanja u 21 vijeku ali neka imaju vijecnici sa kupljenim glasovima tablete od 600KM...i ne hebe doFu zelene, doFu hebe sve redom...nek nas hebe, samo nek koji put ufati i za sisu da je ugodjaj potpun...
Kad identifikujes neki problem, onda treba znat i gdje trazit odgovore da bi problem bio rijesen. Kakve veze ima gradska uprava i gradonacelnik sa obrazovnim sistemom? Imas ministartsvo nauke kulture i sporta ZDK pa njima uputi to pitanje. Isto tako ne mozes tom ministarstvu postavit pitanje sto ce vijecnicima tableti od 600KM? Il ti mislis da mozes? Svako treba da radi svoj posao. Znaci ofulo si tematiku al bas.
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#18288 Re: Zeničani

Post by lokalni_razdjevicar »

nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#18289 Re: Zeničani

Post by belfy »

lokalni_razdjevicar wrote:nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
pa izgubili ste negdje 15 minuta tokom voznje...sta se odmah ljutis.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#18290 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Ma fino je vozom, al' ne lokalnim, ovako ti mogu reći da si dobro prošao, to im je uobičajeno vrijeme.

Brzi ide oko 9 a vraća se 15:40. Treba mu oko sat i po, a Talgo vagoni su ko bombona.
Last edited by Ajatolah_ on 02/04/2017 00:29, edited 2 times in total.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#18291 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

lokalni_razdjevicar wrote:nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
Autobusom dođeš za nešto više od sat vremena. Kada uporediš razliku u cijeni od 12-13 KM, isplati se. Za sat vremena koje si izgubio lokalcem, dobio si 4 pive koje ne možeš (čitaj ne ide da popiješ za sat) popiti... :D
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#18292 Re: Zeničani

Post by belfy »

Zaitsev wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
Autobusom dođeš za nešto više od sat vremena. Kada uporediš razliku u cijeni od 12-13 KM, isplati se. Za sat vremena koje si izgubio lokalcem, dobio si 4 pive koje ne možeš (čitaj ne ide da popiješ za sat) popiti... :D
kakvo je ovo sada psovanje? ovo je za prijave fakat. cuj ne ide i ne moze...

P.S. a kada bi uporedio da moze jednostavno kupiti auto za jedno 7-8 milja i dodati koju milju na veliki servis i registraciju i gume, te nasuti za ostatak novca goriva i ostaviti nesto za putarinu, vec za 10k KM bi bio u Sarajevu za 45min...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18293 Re: Zeničani

Post by Norm »

veliki_ah wrote:Zato sto mislite da nam vijeca, vlade, parlamenti nisu firme, zato nam i jeste ovako. Sve su to firme koje mi placamo, a odabrani kupe kajmak.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik.
:pisnuo: ...a sta je doFu?...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18294 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Dobar servis motori/skuteri Zenica, ima l' đe ? :D
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#18295 Re: Zeničani

Post by ljuspica »

ajme mene joj mene joj, mene joj ajajajaj, sta je ovo almy doo ili makovi ko je vec tu pa prodaju stanove bilo kome....da nekazete da sam nacionalista ali ovaj dio ce postati nova Blatusa....
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#18296 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Norm wrote:
veliki_ah wrote:Zato sto mislite da nam vijeca, vlade, parlamenti nisu firme, zato nam i jeste ovako. Sve su to firme koje mi placamo, a odabrani kupe kajmak.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik.
:pisnuo: ...a sta je doFu?...
Pa sam si rekao da je biznismen.. De dogovori se sa sobom.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#18297 Re: Zeničani

Post by Casual's »

veliki_ah wrote:
Norm wrote:
veliki_ah wrote:Zato sto mislite da nam vijeca, vlade, parlamenti nisu firme, zato nam i jeste ovako. Sve su to firme koje mi placamo, a odabrani kupe kajmak.
PS. Dobar biznismen nam samo i moze izvuci iz govana.. nece sigurno neki uhljebni sda kadrovik.
:pisnuo: ...a sta je doFu?...
Pa sam si rekao da je biznismen.. De dogovori se sa sobom.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#18298 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

belfy wrote:
Zaitsev wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:nikad vise sa vozom..... 2 ipo sata iz zenice do sarajeva sa lokalnim...pih
Autobusom dođeš za nešto više od sat vremena. Kada uporediš razliku u cijeni od 12-13 KM, isplati se. Za sat vremena koje si izgubio lokalcem, dobio si 4 pive koje ne možeš (čitaj ne ide da popiješ za sat) popiti... :D
kakvo je ovo sada psovanje? ovo je za prijave fakat. cuj ne ide i ne moze...

P.S. a kada bi uporedio da moze jednostavno kupiti auto za jedno 7-8 milja i dodati koju milju na veliki servis i registraciju i gume, te nasuti za ostatak novca goriva i ostaviti nesto za putarinu, vec za 10k KM bi bio u Sarajevu za 45min...
Jedan mudar momak, sad već čiko je meni jednom dao zlatni omjer: 2 cigare - jedna piva. Mnogo je brate 8 cigara za sat vremena... :D
Mustang1
Posts: 29908
Joined: 29/12/2010 17:31

#18299 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Treba napraviti aerodrom pa da idemo aviJonom do Sarajeva :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18300 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ovo sada ne pisem vezano za Zenicu, nego nam je cijela drzava jedna obicna pripizdina, u kojoj u 21 vijeku imammo prugu po kojoj ne mogu saobracati vozovi brzinom od preko 80kmh. Mnogo vaznije za Zebicu od auto puta bilo bi postojanje takve pruge. Platio bi i 300km mjesecnu kartu da ima ko u inostransrvu voz koji bi relaciju Ze-Sa vozio za 30min-40min max.

I mojne sad da neko spominje da smo iz rata izasli, rat zavrsio priie 20 i kusur godina.
Post Reply