Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Moderator: anex
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#1826 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
ma joj, moze se i sama farbat, sto placat za nest sto mozes sam uradit? stvarno nista lakse.
- kakav nered
- Posts: 640
- Joined: 29/06/2009 16:45
#1827 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
meni ne smetaju... imam 30 godina, ali izgledam puno mlađe čak i sa sijedima... nikad mi nitko nije dao preko 25 godina... možda mi i budu smetale nekad kasnije, ali sad za sad ih volimalica.k wrote:ma treba imat dobre geneZelena Carapa wrote:Cure moje a Boga mi i zene, nemojte sebi dozvoliti da vam se vide sijede - nista vam ne dodaje godine kao bijela kosa. Bolje malo promjeniti zivotne navike. Bar ja tako mislim.
al u pravu si. meni nema nista gore nego sijede kad se vide na mladoj djevojci.
možda je to što sam ih imala i kad sam bila dijete pa sam se navikla na njih... kad god bi me kao malu bolila glava mama bi mi našla po jednu sijedu dlaku
- Zelena Carapa
- Posts: 1358
- Joined: 07/02/2007 12:09
- Location: behind the enemy lines
#1828 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Slazem se.alica.k wrote:ma joj, moze se i sama farbat, sto placat za nest sto mozes sam uradit? stvarno nista lakse.
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#1829 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
ma ja ba mogu se ja sama farbati nije meni problem
ma nisu oni bas ono sto kazes onako bijeli kako se nama cini ... i njima je kosa onako tamno plava
ima svega
svakakvi su hahaha a
helem bacit cu se ja malo na trazenje tih boja koje se ispiru a ne izrastaju
ma nisu oni bas ono sto kazes onako bijeli kako se nama cini ... i njima je kosa onako tamno plava
ima svega
svakakvi su hahaha a
helem bacit cu se ja malo na trazenje tih boja koje se ispiru a ne izrastaju
-
zamzija
- Posts: 1715
- Joined: 08/08/2008 15:43
#1830 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Ma ja sam ti bona predložila pramenove, jer mi je drugarica imala sličan problem, pa je otišla kod frizera pa joj je preporučio upravo pramenove, da vidi kako će izgledati jer joj nije sva kosa sijeda, da se bezveze ne farba svakih 15 dana...mogu pramenovi biti i po nekoliko mjeseci... Imam ja pramenove ( ne zbog sijedih već zbog boje - ja nemam ni jednu sijedu
) i stvarno mi je lakše nego da farbam svakih 15 do mjesec dana - ionako se ne bih usudila sama farbati 
A poslušaj Alicu, ovo je dobar savjet sa lush, moram i ja kupiti taj sjaj za kosu...probaj stvarno s tim stvarima prvo nego da se zalijećeš
A poslušaj Alicu, ovo je dobar savjet sa lush, moram i ja kupiti taj sjaj za kosu...probaj stvarno s tim stvarima prvo nego da se zalijećeš
- alica.k
- Posts: 8807
- Joined: 09/05/2007 17:20
- Location: Calexico :D
#1831 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
nije sjaj zamzija, to je maska sa nekakvim vitaminima i jajima, al kosa bude fantazija poslije.
evo sad sam pogledala, zove se H' Suan Wen Hua. maska je za suhu kosu, al je tako fino nahrani i plus ispire se tak da ne vidim ja da mi nes ima utjecaja na moju masnu kosu.
evo sad sam pogledala, zove se H' Suan Wen Hua. maska je za suhu kosu, al je tako fino nahrani i plus ispire se tak da ne vidim ja da mi nes ima utjecaja na moju masnu kosu.
-
Zoya
- Posts: 23399
- Joined: 09/06/2008 14:54
#1832 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Hajde postavi glavu poslije frckanja ili ravnanja kose, da mi to vidimositno wrote:109KM, ja je sinoc kupilaMichun wrote:100 KM ja mislim.drekalica28 wrote:Koja bi cijena one Rowentine rotirajuće četke?![]()
Ne mogu vam opisati kako me je ucinila sretnom![]()
![]()
![]()
-
zamzija
- Posts: 1715
- Joined: 08/08/2008 15:43
#1833 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Joj baš baš ti hvala ! meni se znalo to dešavati s kosom što si ti opisala, ali eto nisam znala da postoji način da se vrati na prijašnje stanje...alica.k wrote:nije sjaj zamzija, to je maska sa nekakvim vitaminima i jajima, al kosa bude fantazija poslije.
evo sad sam pogledala, zove se H' Suan Wen Hua. maska je za suhu kosu, al je tako fino nahrani i plus ispire se tak da ne vidim ja da mi nes ima utjecaja na moju masnu kosu.
- madnessa
- Posts: 1532
- Joined: 13/08/2008 13:26
#1834 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Zoya wrote:Hajde postavi glavu poslije frckanja ili ravnanja kose, da mi to vidimoAko je dobra kao sto na videu prikazuju, onda mi je valja narucivati.
Kod mene je kosa kao na prvoj slici kada je malo zgužvam pri sušenju i nanesem pjenu. Pošto treniram svaki dan, oznojim se i vežem je nakon puštanja mi se i ne sviđa (valjda pjena uradi svoje). Sada mi je, nakon prvog puta baratanja sa četkom, kao na drugoj slici.


- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#1835 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
sto se bona falismadnessa wrote:Zoya wrote:Hajde postavi glavu poslije frckanja ili ravnanja kose, da mi to vidimoAko je dobra kao sto na videu prikazuju, onda mi je valja narucivati.
Kod mene je kosa kao na prvoj slici kada je malo zgužvam pri sušenju i nanesem pjenu. Pošto treniram svaki dan, oznojim se i vežem je nakon puštanja mi se i ne sviđa (valjda pjena uradi svoje). Sada mi je, nakon prvog puta baratanja sa četkom, kao na drugoj slici.
mi sto nemam ni jednu kikicu tvoje kose ti zavidimo
- madnessa
- Posts: 1532
- Joined: 13/08/2008 13:26
#1836 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Samo sam hvalila četku...Michun wrote:sto se bona falis![]()
mi sto nemam ni jednu kikicu tvoje kose ti zavidimo


-
hocunecu
- Posts: 1755
- Joined: 25/09/2008 13:18
#1837 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
uuuuu stoooo si slatka
i ne fali je vise, uvalit ces me u trosak
i ne fali je vise, uvalit ces me u trosak
- madnessa
- Posts: 1532
- Joined: 13/08/2008 13:26
#1838 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
hocunecu wrote:uuuuu stoooo si slatka![]()
i ne fali je vise, uvalit ces me u trosak
A niJesam ti ovo ja na sliKI. Đe bi' sebe stavila da me po ulici prepoznajete.. Identitet krijem, a ove google žeMske stavljam uporedbe radi...
Mene euforija drži otkako napravih ovaj friz sa četkom, pa se izvinjaJEM što je previše hvalim... Za mene je ovo investicija od koje očekujem povrat u cca mjesec dana (koliko bih se frizerki nadavala da me 'vako ispegla).
-
radenska
- Posts: 1264
- Joined: 13/07/2011 22:43
#1839 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Ja se sama farbam vec otprilike po godine i dobijam boju kakvu sam zeljela, nesto ovako
http://www.google.ba/imgres?q=blond&um= ... 69&bih=848
Par puta sam se sisala i fenirala u izvikanim salonima i odustala. Naplati mi sisanje i feniranje 40 KM, a na mojoj mekanoj kosi feniranje ne vrijedi jer je nakon dva dana prljava. Sad sam otkrila jedan frizerski na carsiji, zena se ubi od posla, ne moze da stigne i za sisanje i feniranje uzme 18 KM (feniranje je
i to mi traje isto kao i kad platim 40. Jos mi lijepo kaze koju farbu da uzmem i kakav omjer boje da stavim.
Ne znam kakva su vas iskustva ali ja jos nijednom nisma sama sebi izgorila kosu farbom.
http://www.google.ba/imgres?q=blond&um= ... 69&bih=848
Par puta sam se sisala i fenirala u izvikanim salonima i odustala. Naplati mi sisanje i feniranje 40 KM, a na mojoj mekanoj kosi feniranje ne vrijedi jer je nakon dva dana prljava. Sad sam otkrila jedan frizerski na carsiji, zena se ubi od posla, ne moze da stigne i za sisanje i feniranje uzme 18 KM (feniranje je
Ne znam kakva su vas iskustva ali ja jos nijednom nisma sama sebi izgorila kosu farbom.
- madnessa
- Posts: 1532
- Joined: 13/08/2008 13:26
#1840 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Kad osijedim dođem ti na instrukcije. Važi?radenska wrote:Ja se sama farbam vec otprilike po godine i dobijam boju kakvu sam zeljela, nesto ovako
http://www.google.ba/imgres?q=blond&um= ... 69&bih=848
Par puta sam se sisala i fenirala u izvikanim salonima i odustala. Naplati mi sisanje i feniranje 40 KM, a na mojoj mekanoj kosi feniranje ne vrijedi jer je nakon dva dana prljava. Sad sam otkrila jedan frizerski na carsiji, zena se ubi od posla, ne moze da stigne i za sisanje i feniranje uzme 18 KM (feniranje jei to mi traje isto kao i kad platim 40. Jos mi lijepo kaze koju farbu da uzmem i kakav omjer boje da stavim.
Ne znam kakva su vas iskustva ali ja jos nijednom nisma sama sebi izgorila kosu farbom.
- Zelena Carapa
- Posts: 1358
- Joined: 07/02/2007 12:09
- Location: behind the enemy lines
#1841 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
@ radenska, da ti ta frizerka nije u zlatarskoj ulici?? 
-
radenska
- Posts: 1264
- Joined: 13/07/2011 22:43
#1842 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Ne zna kako se zove ulica ali gore je kod pijace Telali kod pruge hehe
-
drekalica28
- Posts: 27177
- Joined: 29/05/2008 11:07
#1843 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
sitno wrote:Tehnomarket, onaj kad se izadje i Dobrinje i krene prema RS-u (jbg, nisam sigurna kako bolje da ti objasnim...sorry)
Sa strane kuda ide trola ili vamo gdje Imzit benzinska pumpa?
I da me ubiješ....tehnomarket još nigdje blizu Dobrinje nisam vidjela.
- niko_niko_kao_ja
- Posts: 679
- Joined: 15/05/2010 06:19
- Location: Ti si bio svugde u mom' svemu
#1844 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
pretpostavljam da misli na onaj u Lukavici, kad se prodje Terex pumpa.drekalica28 wrote:sitno wrote:Tehnomarket, onaj kad se izadje i Dobrinje i krene prema RS-u (jbg, nisam sigurna kako bolje da ti objasnim...sorry)![]()
Sa strane kuda ide trola ili vamo gdje Imzit benzinska pumpa?
I da me ubiješ....tehnomarket još nigdje blizu Dobrinje nisam vidjela.
- wild roses
- Posts: 212
- Joined: 05/11/2010 18:10
- Location: Knocking on heavens door
#1845 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Ima li neko savjet kako da od tamno smeđe boje kose koju sam kanila ili farbala smeđom kanom dobijem svjetlo smeđu boju kose, imali na načina, može li se to uopšte? Frizerka kaže da bi trebala blanširati, ali mi se to neradi.
-
radenska
- Posts: 1264
- Joined: 13/07/2011 22:43
#1846 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Mislim da ces to tesko postici. Moja je kolegica se godinu dana farbala kuene nekom svijetlo smedjom ali svaka 2 mjeseca i svaki mjesec i po je isla na sisanje. Poslije raznih faza narandzaste, cudne smedje, crvene napokon ima boju kakvu hoce. Kazu da ko blajha poslije nijedna farba ne moze bez frizera.
- Pasiflora
- Posts: 3838
- Joined: 30/03/2007 20:41
- Location: Bolje bi bilo da je malo dalje
#1847 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Ma da, taj (valjda se pumpa zove Terex)... sa desne strane... Ogroman je, nemoguce je ne primijetiti reklamu.niko_niko_kao_ja wrote:pretpostavljam da misli na onaj u Lukavici, kad se prodje Terex pumpa.drekalica28 wrote:sitno wrote:Tehnomarket, onaj kad se izadje i Dobrinje i krene prema RS-u (jbg, nisam sigurna kako bolje da ti objasnim...sorry)![]()
Sa strane kuda ide trola ili vamo gdje Imzit benzinska pumpa?
I da me ubiješ....tehnomarket još nigdje blizu Dobrinje nisam vidjela.
Znaci - od Imzita furaj pravo prema RS-u (sada rade onaj rondo pa je ponekad cesta zatvorena) do Terex pumpe (sa desne strane). Samo jos vrlo malo naprijed i naici ces na Tehnomarket.
Ja i objasnjavanja pravaca...
Mozda je @madnesa negdje drugo kupila (mislim da je jucer ili prekjucer rekla da ga je kupila) pa pitaj nju gdje...
- madnessa
- Posts: 1532
- Joined: 13/08/2008 13:26
#1848 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
Ja sam kupila u Tehnomarketu kod WF Korea, 109KM.
-
hocunecu
- Posts: 1755
- Joined: 25/09/2008 13:18
#1849 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
znam da nisi na slici, mislila sam na smajlica s ogledalommadnessa wrote:hocunecu wrote:uuuuu stoooo si slatka![]()
i ne fali je vise, uvalit ces me u trosak![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
A niJesam ti ovo ja na sliKI. Đe bi' sebe stavila da me po ulici prepoznajete.. Identitet krijem, a ove google žeMske stavljam uporedbe radi...
Mene euforija drži otkako napravih ovaj friz sa četkom, pa se izvinjaJEM što je previše hvalim... Za mene je ovo investicija od koje očekujem povrat u cca mjesec dana (koliko bih se frizerki nadavala da me 'vako ispegla).
ako je to to, odlicna investicija
pored ulozenog novca meni je nekad vise zao vremena koje izgubim od,do i kod frizera
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#1850 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti
opet ja sa svojom frizerkom...ona ce ti odraditi to. farbace ti izrastak jednom farbom a ostatk kose drugom - da dobijes istu i da ti posvijetli. ja sam bila haman crna (zajeb) pa me spasila i izasla sam na svijetlo smedju nakon 3-4 farbanja.wild roses wrote:Ima li neko savjet kako da od tamno smeđe boje kose koju sam kanila ili farbala smeđom kanom dobijem svjetlo smeđu boju kose, imali na načina, može li se to uopšte? Frizerka kaže da bi trebala blanširati, ali mi se to neradi.
sad sam srednje semdja, ko prirodna.
