Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1826 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

hAZNADAR wrote:
insomnia78 wrote:Nije ni u Jevropi sve tako bajno
https://i.imgur.com/2G95t6F.jpg
Iza vecine homofobnih napada po Jevropi stoje muslimani arapskog/turskog,.... porijekla. Bilo je bacanja kamena izdaleka na parade tu i tamo,.. ali i kazni, javne osude,...
Ne bih ja bas rek’o. Imas tu jos razne grupe. Da se razumijemo pedere ba niko ne voli. Ljevica ih koristi za sopstvenu promociju ali ni oni ih ne vole. Ostali ih tolerisu zato sto moraju ali cujes sta pricaju iza djale. Imamo mi kolegu i svi su ono regulara sa njim dok je tu. Kad nije :lol:
Samo sto imas pun kurac ljudi koji ne jebu zakone pa onda dodje do ovakvih stvari
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1827 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

palermo wrote:
insomnia78 wrote: Pravi šou slijedi poslije parade. Valja nastaviti ici u skolu, na pos’o a “iz mracne ulice kad jalija ti vikne ho’š guze hadzija”
Pa ti što će biti na paradi su već to prošli......

oni koji se boje toga neće ni biti na paradi...
Pa eto zivi bili pa vidjeli koliko ce ih biti
palermo
Posts: 25349
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#1828 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by palermo »

insomnia78 wrote:
Pa eto zivi bili pa vidjeli koliko ce ih biti
pa ja mislim da će ih biti onoliko koliko ih bude......
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1829 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Nabubala ih braca
Prema dostupnim informacijama, nepoznate osobe su fizički napale i ozlijedile jednu LGBT osobu, dok je druga uspjela pobjeći. Jedan od napadača je već ranije prijetio napadnutoj osobi, tvrdeći da LGBTIQ osobe i najavljena Povorka ponosa vrijeđaju njegova vjerska ubjeđenja, što je i prijavljeno policiji, navodi se u saopćenju Organizacionog odbora Bh. povorke ponosa
Sta ka’e oni su im penicilin
Hakiz
Posts: 48408
Joined: 30/07/2015 20:01

#1830 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Hakiz »

Niej bitno koliko će ih biti.

Da ih bude 5 ili 10, nije važno.

Poenta parade nije to.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1831 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Hakiz wrote:Niej bitno koliko će ih biti.

Da ih bude 5 ili 10, nije važno.

Poenta parade nije to.
Naravno da nije. Poenta, konkretno ove je da likovi koji to organizuju ufate NVO sisu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66018
Joined: 03/08/2010 19:04

#1832 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kakavdanakneiskustvu »

hrabri ovi sto su napali dvije cure,bas imaju muda
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1833 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by O'zone »

Chmoljo wrote:Spojene teme. Zajebavajte Ozonea.
One word to you

Asshole


:mrgreen:
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#1834 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nivelacija »

parameter345 wrote:Imaju "muda" organizatori i ovi koji ce izaci.

E cuj povorka ponosa u Sarajevu, gradu primitivizma,seljakluka,korupcije,nacionalizma. Pa ove budale su umislile da su u Svedskoj negdje, u Berlinu, u NY.
Ti si nesto pogrjesio?

Pederluk primitivizavam, seljakluk ne treba Sarajevu, Sarajevu trebaju porodicni ljudi, dj3ca , cistoca, a ne trpanje u analani otvor i ostale bolesti.
džakailibu
Posts: 764
Joined: 08/05/2013 11:37

#1835 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by džakailibu »

Nivelacija wrote:
parameter345 wrote:Imaju "muda" organizatori i ovi koji ce izaci.

E cuj povorka ponosa u Sarajevu, gradu primitivizma,seljakluka,korupcije,nacionalizma. Pa ove budale su umislile da su u Svedskoj negdje, u Berlinu, u NY.
Ti si nesto pogrjesio?

Pederluk primitivizavam, seljakluk ne treba Sarajevu, Sarajevu trebaju porodicni ljudi, dj3ca , cistoca, a ne trpanje u analani otvor i ostale bolesti.
jel tebi trpanje u analni otvor zenskom rodu isto bolest?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1836 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Sto bi bila?
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#1837 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nivelacija »

Kaze frajer nije to za Sarajevo u Sarajevu vlada seljakluk a propagira da se Mujaga nadere mesa i onda da Ramiz mu umace u guzu medju prljavstinu i govna :run:

To je carsija, Budimo Berlin !
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1838 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Vitezanin »

peppermint5 wrote:Kao pripadnik LGBT populacije nisam nigdje primjetio da se na ovoj temi izjasnio iko da je takođe pripadnik. Samo komentarišu oni koji nisu lgbt i kojih se to i ne treba da tiče.

Registrovo sam se maksuz da podijelim svoje mišljenje, i da oni koji prate temu imaju uvid od nekoga ko je pripadnik te populacije.

Pravo na okupljanje i protest ima svaki građanin, to je zakonom dopušteno u ovoj državi bilokojoj manjini, dal to bili gejevi ili bilokoja skupina građana to je nebitno.

Fizičke napade i nasilje na bilokoga se ne smije pravdati.

Drugo, nadam se da građani razmiju da nikome nije u interesu paraditi po gradu, jer mi ovdje živimo, radimo i borimo da se uklopimo u sredinu u kojoj živimo.

Prema tome oni koji mašu sa zastavom duginih boja i žele parade i gluposti to su isključivo pripadnici nevladinih organizacija koji ganjaju svoj lični interes, dobivaju donacije ili da prikupe dovoljno pretećih poruka na svoj fb account da bi dobili pravo na azil kada se ta ista parada završi.

Činjenica je da su lgbt građani u ovoj zemlji diskriminisani - ali da se ne lažemo situacija se u zadnjih 20 godina lagano popravlja. Ono što nama treba nisu parade i uzburkavanje javnosti, već osvještavanje građana na svakodnevne probleme sa kojima se lgbt građani susreću.

To se postiže dijalogom sa prijateljima, porodicom, poznanicima i okolinom. Treba dokazati ljudima da postojimo i ne stiditi se sami sebe krijući se po mišijim rupama i živjeti lažne živote.

Velika većina gej osoba u ovoj zemlji se krije i stide se sami sebe te zbog toga nam i jeste takva situacija kakva jeste. Niko tu nije kriv osim mi sami - zakoni već postoje i štite nas od diskriminacije na radnom mjestu i u društvu, a to što se oni ne primjenjuju kako treba to je već drugi par čarapa i to je problem ne samo naš već cijele države.

Što se mene lično tiče meni parada ne treba niti ću u tome da učestvujem. Ovo nije New York niti San Francisco da se održavaju povorke ponosa, jer kod nas vlada drugačiji mentalitet i ne možemo tek tako prekopirati sve iz amerike i primjeniti na našu regiju. Takođe ne želim sebe da izlažem opasnosti a mislim i da velika većina drugih neće učestvovati u tome iz istih razloga.

Blokiranjem saobraćaja i mahanjem šarenih zastava samo će se dodatno izazvati gnjev građana. A to je zadnje što nam treba.

Mi kao i svi drugi građani ove zemlje plaćamo pdv, porez i punimo državi budžet za razliku od onih koji su razgulili u druge zemlje. Samim time privređujemo i borimo se za budućnost ove zemlje, ostavljamo novac u našoj državi. Te smo zaslužili ravnopravnost kao i ostali građani.

Na ovaj ili na onaj način, nekada se moraju riješiti problemi i lgbt građana, ne može uvjek argument biti: "jesu dosadni opet paradiraju" - za svaki pokušaj uspostavljanja bilokakvog skupa.

Podržavao bih proteste, uvođenje zakona o istospolnim brakovima, borbu protiv diskriminacije. Ali paradu za tuđe interese - Ne

Ne možemo očekivati prihvatanje i podršku okoline ako se LGBT građani ne zalažu nizašta drugo osim za svoje guzice. Ako hoćete podršku od građana BiH onda trebaju pružiti i podršku drugim građanima i žrtvama nepravednog sistema u ovoj državi.
Jedini pozitivan primjer bih ovdje mogao navesti da su se ovi "predstavnici" lgbt-a pridružili protestu za 8.mart i podržali prava žena...

Što se tiče Samre - klasičan primjer lažnog moraliste koju nažalost moramo finansirati iz našeg i vašeg džepa. Nadam se da će joj djeca biti gej pa da se zapita da li bi svoju djecu posavjetovala da se negdje "izoluju"

Možda sam previše razdužio al eto... drago mi je da ima ljudi koji razumiju problema sa kojima se naša skupina susreće u svakodnevnom životu. Peace

Činjenica da su neki likovi dvije ženske odvalili je sasvim dovoljan dokaz zašto je parada bitna. I također je dokaz da ovaj tvoj gigantski post nema nikakvu težinu. Ali imaš svoj stav i to je sasvim ok.

Mog prijatelja, gay lik, su roditelji izbacili iz kuće u Tuzli kad je imao 18 godina i ostavili ga na cesti da stopa i nekako je došao kod tetke u Sarajevo. To je bilo prije par godina. Koliko toga ima, šta misliš? Kome se takvi slučajevi mogu prijaviti u ovoj državi osim ovih par NGO koje se bave pravima lgbt osoba?? Reci.

I onda se pojaviš i predstaviš kao lgbt i kažeš da te zakoni štite. Budi frajer i reci da si gay na poslu ili kad te razvali neko na ulici jer je neko procijenio da si gay. Pa prijavi policiji koju prvo vidiš. Pa da skontaš kako gdje živiš.

I za kraj:
Evo sad se piše da parada upravo kontraprodukitivno djeluje. Ne gospodo, nego upravo najava parade konačno u medije izbacuje stvari o nasilju o kojem se ne piše. Evo danas su dvije cure dobile šamar ili šaku, a koliko toga ekipa iz lgbt populacije dobiva, a da se o tome nikad ne piše. Parada će možda to staviti u fokus pa ćete misliti da ste "napadnuti" agresijom nekakvih lezba i pedera koji rade za svoje guzove. Ne, nego ćete konačno vidjeti i čuti priče kako se ta ekipa šikanira. Pa onda imamo ovu ekipu koja kaže "imate svoja 4 zida". Napomenut ću vas da je prije par godina lgbt ekipanapravila događaj "između 4 zida" u Kriterionu pa ih je onda i unutar rulja napala i razbila im prostor. Eto šta znači 4 zida. Idući korak je da događaj naprave u podrumu nekom pa da na kraju i ne postoje.

Peace.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8317
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1839 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Idemedosumom »

Zaboravio si dodati, kako si ti čisti hetero, da ne bi bilo zabune.

Mati mila, svi znaju nekog jarana koji je gej, a nijedan od tih gejeva da se javi na forumu, nepismeni ljudi izgleda :-)
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#1840 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ludzak »

parameter345 wrote:Imaju "muda" organizatori i ovi koji ce izaci.

E cuj povorka ponosa u Sarajevu, gradu primitivizma,seljakluka,korupcije,nacionalizma. Pa ove budale su umislile da su u Svedskoj negdje, u Berlinu, u NY.
Neko im slagao da je to grad multikulturalnosti i liberalnosti. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1841 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Kome mozes i u kojoj drzavi prijavti roditelje koji te punoljetnog izbace iz kuce hljeba ti?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1842 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Vitezanin »

Idemedosumom wrote:Zaboravio si dodati, kako si ti čisti hetero, da ne bi bilo zabune.

Mati mila, svi znaju nekog jarana koji je gej, a nijedan od tih gejeva da se javi na forumu, nepismeni ljudi izgleda :-)
Hoćeš ime i prezime prijatelja da ti ostavim ili šta pa da skontaš poentu mog posta?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1843 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Idemedosumom wrote:Zaboravio si dodati, kako si ti čisti hetero, da ne bi bilo zabune.

Mati mila, svi znaju nekog jarana koji je gej, a nijedan od tih gejeva da se javi na forumu, nepismeni ljudi izgleda :-)
:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1844 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Vitezanin wrote:
Idemedosumom wrote:Zaboravio si dodati, kako si ti čisti hetero, da ne bi bilo zabune.

Mati mila, svi znaju nekog jarana koji je gej, a nijedan od tih gejeva da se javi na forumu, nepismeni ljudi izgleda :-)
Hoćeš ime i prezime prijatelja da ti ostavim ili šta pa da skontaš poentu mog posta?
Sta je poenta? Punoljetno djete izbacili iz kuce?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1845 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Vitezanin »

insomnia78 wrote:Kome mozes i u kojoj drzavi prijavti roditelje koji te punoljetnog izbace iz kuce hljeba ti?
Jesi li shvatio razloge što je izbačen?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1846 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Od moje jaranice rodjak, od njene tetke sin, hoce da promjeni spol. Cojk je to, nije tinejdzer. Hoce da postane zena, prima hormone, bio na operaciji. Odjebala ga citava porodica. Normalni ljudi, Francuzi, nisu ni religiozni ni nista
Last edited by insomnia78 on 05/04/2019 21:52, edited 1 time in total.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#1847 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Vitezanin »

insomnia78 wrote:
Vitezanin wrote:
Idemedosumom wrote:Zaboravio si dodati, kako si ti čisti hetero, da ne bi bilo zabune.

Mati mila, svi znaju nekog jarana koji je gej, a nijedan od tih gejeva da se javi na forumu, nepismeni ljudi izgleda :-)
Hoćeš ime i prezime prijatelja da ti ostavim ili šta pa da skontaš poentu mog posta?
Sta je poenta? Punoljetno djete izbacili iz kuce?
To je normalna pojava u našem društvu pa je onda to ok? Je li?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1848 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Vitezanin wrote:
insomnia78 wrote:Kome mozes i u kojoj drzavi prijavti roditelje koji te punoljetnog izbace iz kuce hljeba ti?
Jesi li shvatio razloge što je izbačen?
Ja i sta? Ljudima se ne svidja zet nikad ne progovore sa cerkom. Ne vide unuce. I sta ces? Koja parada ce to promjeniti?
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1849 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by muha_sa »

Vitezanin wrote:
insomnia78 wrote:Kome mozes i u kojoj drzavi prijavti roditelje koji te punoljetnog izbace iz kuce hljeba ti?
Jesi li shvatio razloge što je izbačen?
vratice ga kad im se oženi jal uda
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1850 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

Pazi sta si ti tacno reko
Mog prijatelja, gay lik, su roditelji izbacili iz kuće u Tuzli kad je imao 18 godina i ostavili ga na cesti da stopa i nekako je došao kod tetke u Sarajevo. To je bilo prije par godina. Koliko toga ima, šta misliš? Kome se takvi slučajevi mogu prijaviti u ovoj državi osim ovih par NGO koje se bave pravima lgbt osoba?? Reci.
Locked