Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
zomri
Posts: 13864
Joined: 03/05/2006 07:31

#18226 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

karanana wrote:ja ne cekam, jer sam odlucio da odustanem iako sam pogledo prvu sezonu citavu, ali fakat vise na kraju nisam znao ko je ko. jebo to.

od shvaba s nestrpljenjem cekam babilon berlin.
prije da ti je smetalo što nema skidanja, nego što ne znaš ko je ko :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18227 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

karanana wrote:ja ne cekam, jer sam odlucio da odustanem iako sam pogledo prvu sezonu citavu, ali fakat vise na kraju nisam znao ko je ko. jebo to.

od shvaba s nestrpljenjem cekam babilon berlin.
Kako ćeš znati ko je ko kad čitavo vrijeme čekaš kakvu jebačinu i ne pratiš dešavanja. :mrgreen:
User avatar
Altsa
Posts: 9266
Joined: 19/03/2004 18:31

#18228 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Altsa »

karanana wrote:ja ne cekam, jer sam odlucio da odustanem iako sam pogledo prvu sezonu citavu, ali fakat vise na kraju nisam znao ko je ko. jebo to.

od shvaba s nestrpljenjem cekam babilon berlin.
Pazljivim gledanjem mogu se pofatati svi likovi i svi vremenski periodi. Uz to su glumci koji glume mlađe i starije bas slicni.
Inace serija je :thumbup:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#18229 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Not My Idea »

Jimmy McNulty wrote:
Not My Idea wrote: Predobra.
Doduše zadnji put sam gledala ima 3-4 godine mislim, nikako da nadjem vremena da nastavim. Ne znam ni jesu li isti likovi ostali. Zadnja scena koje se sjecam je ona sjedi s ocem iza crkve na klupi....
Završila je 2016. Ima ukupno 38 epizoda, a koliko sam vidio cijelo vrijeme se vrte isti likovi. Ja sam negdje pred kraj druge sezone, tako da ta scena koju pominješ mi nije poznata. :mrgreen: Doziram po epizodu dnevno jer je baš dobra, pa da što duže uživam. Ona Ivana (šerifova ljubav) preslatka glumica. 8-)
Evo sad sam gledala imdb. To sto sam spominjala i jest kraj druge sezone. Dalje nisam. Covjece,to sam gledala 2014! Nisam znala ni da se zavrsila.

Da da,Ivana...ona je iz Sarajeva. I brat joj je u bendu 30 seconds to mars
swanfilter
Posts: 10819
Joined: 06/06/2008 18:52

#18230 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by swanfilter »

https://www.imdb.com/title/tt2452242/?r ... f_=nv_sr_1

Da li je neko gledao? Izgleda mi dobra ... Hvala ...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18231 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by hadzinicasa »

swanfilter wrote:https://www.imdb.com/title/tt2452242/?r ... f_=nv_sr_1

Da li je neko gledao? Izgleda mi dobra ... Hvala ...
Gledala poodavno. Meni je bila dobra. Nadrealna na momente, ali dobro uradjena, moze se gledati. Ocjena, po meni, odgovara.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#18232 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by male_okice »

uspjela sam i ja nesto upratiti :lol:


Image
User avatar
chakany
Posts: 3447
Joined: 05/09/2010 14:05

#18233 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Image

Barry https://www.imdb.com/title/tt5348176/?r ... f_=nv_sr_1

Iako je počela druga sezona serije Barry, ja sam tek počeo sa gledanjem prve sezone.
Opićeno, udareno, bolesno, ali i veoma zabavno.
Nije baš čista komedija, ima svega u seriji.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66031
Joined: 03/08/2010 19:04

#18234 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

poceh gledati sinove anarhije,nije lose zasad
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#18235 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Pogledah prvu ove nove svecke akcione quicksand....nako, donekle drzi jer je 6 epizoda u sezoni i pomalo je zagonetna i onako glavna glumica je cwatkasta.
ali nista sto vec nismo vise puta vidjeli i imam osjecaj da ce kraj i rasplet biti predvidiv
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18236 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

https://www.imdb.com/title/tt7572868/ep ... t_eps_sn_1

Ime ruze, serija, ne vidim da je neko komentarisao.. da li je neko gledao ? utisci ? hvala
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11674
Joined: 15/01/2010 18:31

#18237 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jack Be Nimble »

milejovic1971 wrote:https://www.imdb.com/title/tt7572868/ep ... t_eps_sn_1

Ime ruze, serija, ne vidim da je neko komentarisao.. da li je neko gledao ? utisci ? hvala
Dobra knjiga. Moglo bi se pogledati. Nije ni film bio los, cini mi se Connery i Slater glumili.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#18238 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

počeo gledati The Order. Kome treba neka razbibriga sa magijom, vukodlacima i sl.znači bez očekivanja nekih velikih umjetničkih vrijednosti i "dubokih" priča, ovo je skoro pa idealno za toga
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18239 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

Jack Be Nimble wrote:
milejovic1971 wrote:https://www.imdb.com/title/tt7572868/ep ... t_eps_sn_1

Ime ruze, serija, ne vidim da je neko komentarisao.. da li je neko gledao ? utisci ? hvala
Dobra knjiga. Moglo bi se pogledati. Nije ni film bio los, cini mi se Connery i Slater glumili.

nije film bio los ??? film je remek djelo skoro... Knjiga je odlicna, da... zanima me i serija sada
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3175
Joined: 16/06/2014 20:33

#18240 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Dosadno mii »

Nisrin wrote:NEKI NOVI IMIGRANTI - FRESH OFF THE BOAT :D

meni je serija odlicna, opustajuca, razbibriga, svakodnevni zivot jedne porodice...samo je prekasno puste na RTLu :run:
Al kako
Ja ne mogu da nadjem daljinski dovoljno brzo da prebacim kad ona Jesica progovori
Bas sam se pitala zar ima iko ko moze gledat to
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#18241 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

I treca zone sumraka odron. Znaci jedno je politika i realnost rasno podijeljenog americkog drustva a drugo je koncept zone sumraka. Jedno s drugim ne ide brate. Kontam poentu i razumijem problem i sigurno postoji ono sto ova epizoda pokazuje, ali nemoj mi zajebavat politizirat i patetisat seriju kao sto je zona sumraka. Zasrase i ja sumnjam da cu nastaviti. Mozda kad puste svih 10 pa vidjeti i procitati valja li ijedna.
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18242 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

karanana wrote:I treca zone sumraka odron. Znaci jedno je politika i realnost rasno podijeljenog americkog drustva a drugo je koncept zone sumraka. Jedno s drugim ne ide brate. Kontam poentu i razumijem problem i sigurno postoji ono sto ova epizoda pokazuje, ali nemoj mi zajebavat politizirat i patetisat seriju kao sto je zona sumraka. Zasrase i ja sumnjam da cu nastaviti. Mozda kad puste svih 10 pa vidjeti i procitati valja li ijedna.
Pa ne bih se baš složio. Ova epizoda je mnogo bolje funkcionisala nego prethodne dvije, baš zbog aktuelnosti teme i načinom na koji je obradjena. Osim toga i originalna Zona Sumraka je imala dosta epizoda koje su se bavile tadašnjim prilikama u društvu.
User avatar
zomri
Posts: 13864
Joined: 03/05/2006 07:31

#18243 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

dale cooper wrote:
karanana wrote:I treca zone sumraka odron. Znaci jedno je politika i realnost rasno podijeljenog americkog drustva a drugo je koncept zone sumraka. Jedno s drugim ne ide brate. Kontam poentu i razumijem problem i sigurno postoji ono sto ova epizoda pokazuje, ali nemoj mi zajebavat politizirat i patetisat seriju kao sto je zona sumraka. Zasrase i ja sumnjam da cu nastaviti. Mozda kad puste svih 10 pa vidjeti i procitati valja li ijedna.
Pa ne bih se baš složio. Ova epizoda je mnogo bolje funkcionisala nego prethodne dvije, baš zbog aktuelnosti teme i načinom na koji je obradjena. Osim toga i originalna Zona Sumraka je imala dosta epizoda koje su se bavile tadašnjim prilikama u društvu.
Nisam siguran da @karanana ima problem sa pričom kao takvom :wink: :wink: :mrgreen:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18244 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

ko ima HBO 3, veceras repriza komplet prve sezone sjajne rumunske serije Sjene...pocinje od 23.20, od mene serija ima ocjenu 9/10
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#18245 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

zomri wrote:
dale cooper wrote:
karanana wrote:I treca zone sumraka odron. Znaci jedno je politika i realnost rasno podijeljenog americkog drustva a drugo je koncept zone sumraka. Jedno s drugim ne ide brate. Kontam poentu i razumijem problem i sigurno postoji ono sto ova epizoda pokazuje, ali nemoj mi zajebavat politizirat i patetisat seriju kao sto je zona sumraka. Zasrase i ja sumnjam da cu nastaviti. Mozda kad puste svih 10 pa vidjeti i procitati valja li ijedna.
Pa ne bih se baš složio. Ova epizoda je mnogo bolje funkcionisala nego prethodne dvije, baš zbog aktuelnosti teme i načinom na koji je obradjena. Osim toga i originalna Zona Sumraka je imala dosta epizoda koje su se bavile tadašnjim prilikama u društvu.
Nisam siguran da @karanana ima problem sa pričom kao takvom :wink: :wink: :mrgreen:
pa ne znam. imam problem. isforsirana politicka poruka. napravi brate made to tv movie pa salji poruku. da, imala je stara zona sumraka politicko/ljudsko behavioralnih poruka, mozda ne rasnih jer su bila druga vremena, ali je sve to bilo u domenu dobre price i dobrog razvoja epizode. a ovo je preforsirano i preuvelicano a prica u sustini nesto sto moze dijete iz 5. razreda napisati.
a i nije bilo dobrih treba, to je isto minus.
User avatar
sig_garret
Posts: 290
Joined: 24/06/2009 11:48
Location: Chozo Ruins

#18246 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by sig_garret »


The Warrior
Napravljen po konceptu kojeg je Bruce Lee
pokusao prodati na pocetku svoje karijere
dopast ce se svima koji su volili Banshee
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3923
Joined: 28/02/2010 19:25

#18247 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Plavo-bijeli »

Počeo sam gledati Marvels The Punisher i već nakon dvije epizode sam skroz navučen!! Predobra!

INače... Što se tiče GOT još nekad 2012 ja mslm sam počeo gledati i nakon 5 epizoda prestao. Nije mi se svidjelo što je bilo previše 'glavnih likova', nisam mogao povezati radnju i ko, gdje, šta, kako, previše golotinje(reko ako hoću da gledam porniće znam gdje ću ih naći) i malo mi je nešto glupa bila radnja(onaj dio gdje guraju malog sa prozora). Da li da nakon toliko godina pokušam opet, ili da se držim onoga što volim... Nekako mi je nemoguće da svi vole GOT za razliku od mene... evo sad se sjetio da sam doslovno i tad se tjerao da odgledam i to nekoliko epizoda toliko su me smarale. Serija ima 9.5 ocjenu, ne kontam sam sebe :run:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#18248 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by alibaba_i_30_godina »

Plavo-bijeli wrote: INače... Što se tiče GOT još nekad 2012 ja mslm sam počeo gledati i nakon 5 epizoda prestao. Nije mi se svidjelo što je bilo previše 'glavnih likova', nisam mogao povezati radnju i ko, gdje, šta, kako, previše golotinje(reko ako hoću da gledam porniće znam gdje ću ih naći) i malo mi je nešto glupa bila radnja(onaj dio gdje guraju malog sa prozora). Da li da nakon toliko godina pokušam opet, ili da se držim onoga što volim... Nekako mi je nemoguće da svi vole GOT za razliku od mene... evo sad se sjetio da sam doslovno i tad se tjerao da odgledam i to nekoliko epizoda toliko su me smarale. Serija ima 9.5 ocjenu, ne kontam sam sebe :run:
Nemoj. :oops:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18249 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

auuuu Gomora sve bolja, ako moze bolje ? 4. sezona, 4 ogledane ep ( koliko je prevedeno ), cista 10ka :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#18250 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Pitarrr82 »

milejovic1971 wrote:auuuu Gomora sve bolja, ako moze bolje ? 4. sezona, 4 ogledane ep ( koliko je prevedeno ), cista 10ka :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ja sam odgledao 3 i u svakoj gledam da vrate Ciru :mrgreen:
Post Reply