Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 50775
Joined: 26/02/2004 00:00

#18201 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

Odgledo prvu nove zone sumraka. Tanko, tanko. Neorginalno, predvidio, gluma potanka. Bas potanko. 4/10. Valjda ce ostale biti bolje.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#18202 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

https://www.imdb.com/title/tt6932244/

Dobra da malo drzi paznju do nastupajuceg ludila od nastavaka hitova.
User avatar
chakany
Posts: 3447
Joined: 05/09/2010 14:05

#18203 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Je li gledao neko ove dvije serije iz Srbije: ˝Državni službenik˝ i ˝Žmurke˝ ?
Interesuje me kakve su.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#18204 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by medvjed23 »

ja gledam lucifera.. ideja mi je na prvu djelovala kičasto, al dobra je serija.. glavni glumac markantan i sve..
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18205 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

karanana wrote:Odgledo prvu nove zone sumraka. Tanko, tanko. Neorginalno, predvidio, gluma potanka. Bas potanko. 4/10. Valjda ce ostale biti bolje.
Druga je bolja, iako je riječ o rimejku jedne od klasičnih starih epizoda. Ali ni u ovom slučaju
nije bolja od originala. Lagao bih kada bi rekao
da nisam pomalo razočaran i da nisam očekivao
više. Ali nije lako zamijeniti Roda Serlinga.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18206 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

srbijanska 5 tj V solidna, 3 od mene...Drzavni posao slicna ocjena, moze se...

I dalje vrlo solidna spanska El Embarcadero...3+ od mene
User avatar
chakany
Posts: 3447
Joined: 05/09/2010 14:05

#18207 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Počinje i druga sezona Killing Eve za koji dan :igrac: :sretan:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#18208 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Not My Idea »

Jimmy McNulty wrote:Banshee :thumbup:

Kako strašna serija, a malo je ljudi ovdje haman preporučivalo :-)
Predobra.
Doduše zadnji put sam gledala ima 3-4 godine mislim, nikako da nadjem vremena da nastavim. Ne znam ni jesu li isti likovi ostali. Zadnja scena koje se sjecam je ona sjedi s ocem iza crkve na klupi....
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#18209 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Nisrin »

NEKI NOVI IMIGRANTI - FRESH OFF THE BOAT :D

meni je serija odlicna, opustajuca, razbibriga, svakodnevni zivot jedne porodice...samo je prekasno puste na RTLu :run:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#18210 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Raigor Stonehoof »

joj, ne znam koja je gluplja

imigranti, odgoj za pocetnike, ili ona iza sto ide, zaboravio sam kako se zove, sa sue i brickom :D

krv nije voda mi je najinteresantnija tu, al zaspem dotad :lol:
User avatar
karanana
Posts: 50775
Joined: 26/02/2004 00:00

#18211 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

dale cooper wrote:
karanana wrote:Odgledo prvu nove zone sumraka. Tanko, tanko. Neorginalno, predvidio, gluma potanka. Bas potanko. 4/10. Valjda ce ostale biti bolje.
Druga je bolja, iako je riječ o rimejku jedne od klasičnih starih epizoda. Ali ni u ovom slučaju
nije bolja od originala. Lagao bih kada bi rekao
da nisam pomalo razočaran i da nisam očekivao
više. Ali nije lako zamijeniti Roda Serlinga.
Da, nesto malo bolja druga, ali zbog uzbudljivosti same price. Nisam gledo original ove druge ustvari vjerovatno jesam ali se ne sjecam, ali imam osjecaj da je i ovaj rimejk mogo biti bolji.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83515
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18212 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by _BataZiv_0809 »

Amerikan krajm stori je dobra. Bolji OJ od Versaceta.
User avatar
karanana
Posts: 50775
Joined: 26/02/2004 00:00

#18213 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

obje su dobre. mozda jeste malo oj bolji. ali veoma dobre obje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#18214 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

kad ce druga sezona the terror?
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18215 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

kakavdanakneiskustvu wrote:kad ce druga sezona the terror?
U drugom dijelu ove godine navodno...

https://screenrant.com/terror-season-2- ... tory-cast/

Iako je priča druga i Dan Simmons nema veze sa drugom sezonom, što je, po mom mišljenju, šteta. :|
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#18216 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

kako je ona prva sezona meni dobra,nestvarno
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18217 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

kakavdanakneiskustvu wrote:kako je ona prva sezona meni dobra,nestvarno
Fakat jeste. :thumbup:

Da hoće ko skupiti muda pa ekranizirati Simmonsov Hyperion, ali što se kaže tabijatli i kako treba.
Bazinga1234
Posts: 8070
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#18218 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bazinga1234 »

Kad će druga sezona serije Dark?
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18219 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Snimanje je valjda završeno i iako nema još oficijelne potvrde od Netflixa, Oliver Masucci koji glumi inspektora Ulricha je rekao
da bi se druga sezona mogla navodno pojaviti i u Junu. Ali kako rekoh, ništa još nije potvrđeno službeno.
Bazinga1234
Posts: 8070
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#18220 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Bazinga1234 »

dale cooper wrote:Snimanje je valjda završeno i iako nema još oficijelne potvrde od Netflixa, Oliver Masucci koji glumi inspektora Ulricha je rekao
da bi se druga sezona mogla navodno pojaviti i u Junu. Ali kako rekoh, ništa još nije potvrđeno službeno.
:thumbup: Jedva čekam. :D
nelle_tz
Posts: 909
Joined: 30/09/2012 19:11

#18221 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by nelle_tz »

Za ove koji vole historijske serije, i koju cekaju novu sezonu The Crown, preporuka za odlicnu seriju Victoria, o istoimenoj britanskoj kraljici koja je vladala od 1837. do 1901., izuzetno zanimljivoj licnosti
ITVje radio seriju, ima 3 sezone za sada, 25 epizoda
Budzet za prvu sezonu je bio 10 miliona funti, za 8 epizoda
U glavnoj ulozi je Jenna Coleman, odlicno odradila posao
trailer za seriju

isjecak iz sezone 3

U novije vrijeme je obradjen njen prijateljski odnos sa slugom Abdulom u filmu Victoria i Abdul, gdje je kraljica pocela uciti urdu jezik i proucavati Kur'an https://www.youtube.com/watch?v=T504u17Ao9A
, kasnije mu isposlovala da mu se dodijeli zemlja i kuca u Indiji, a takodje je poznata i po prijateljstvu sa drugim slugom John Brownom, zbog kojeg su je iza ledja zvali Mrs. Brown https://www.youtube.com/watch?v=DsnOyuU2o6A :P , te po neostvarenoj ljubavi sa premijerom Melbourneom-zato su po njenoj zelji jednu provinciju Australije nazvali Victoria, a glavni grad te provincije je Melbourne :P .
imdb https://www.imdb.com/title/tt5137338/
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#18222 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by Jimmy McNulty »

Not My Idea wrote: Predobra.
Doduše zadnji put sam gledala ima 3-4 godine mislim, nikako da nadjem vremena da nastavim. Ne znam ni jesu li isti likovi ostali. Zadnja scena koje se sjecam je ona sjedi s ocem iza crkve na klupi....
Završila je 2016. Ima ukupno 38 epizoda, a koliko sam vidio cijelo vrijeme se vrte isti likovi. Ja sam negdje pred kraj druge sezone, tako da ta scena koju pominješ mi nije poznata. :mrgreen: Doziram po epizodu dnevno jer je baš dobra, pa da što duže uživam. Ona Ivana (šerifova ljubav) preslatka glumica. 8-)
User avatar
dale cooper
Posts: 31384
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18223 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by dale cooper »

Bazinga1234 wrote:
dale cooper wrote:Snimanje je valjda završeno i iako nema još oficijelne potvrde od Netflixa, Oliver Masucci koji glumi inspektora Ulricha je rekao
da bi se druga sezona mogla navodno pojaviti i u Junu. Ali kako rekoh, ništa još nije potvrđeno službeno.
:thumbup: Jedva čekam. :D
I ja. :D
User avatar
karanana
Posts: 50775
Joined: 26/02/2004 00:00

#18224 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

ja ne cekam, jer sam odlucio da odustanem iako sam pogledo prvu sezonu citavu, ali fakat vise na kraju nisam znao ko je ko. jebo to.

od shvaba s nestrpljenjem cekam babilon berlin.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#18225 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:ja ne cekam, jer sam odlucio da odustanem iako sam pogledo prvu sezonu citavu, ali fakat vise na kraju nisam znao ko je ko. jebo to.

od shvaba s nestrpljenjem cekam babilon berlin.

ima na temi o seriji pojasnjenje ,ko je ko i to
Post Reply