Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#18151 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Neko za pivu? Bujrum u Bonaparte... :D
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2544
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#18152 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Gdje u Zenici ima kupit maskicu za telefon,nesto sam cuo ima negde naprave kalup tacno po zeljenom telefonu?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#18153 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

cenecimoveocino wrote:Gdje u Zenici ima kupit maskicu za telefon,nesto sam cuo ima negde naprave kalup tacno po zeljenom telefonu?
Koji telefon je u pitanju?
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2544
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#18154 Re: Zeničani

Post by cenecimoveocino »

Zaitsev wrote:
cenecimoveocino wrote:Gdje u Zenici ima kupit maskicu za telefon,nesto sam cuo ima negde naprave kalup tacno po zeljenom telefonu?
Koji telefon je u pitanju?
Samsung A3 2017
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#18155 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jimmy McNulty wrote:Šteta što ga nisu ispendrečili. Kako je lik samo odvratan. Samo se fali kako guzi studentice, još malo malo pa kao nudi nekome da mu namjesti neku. :roll:

izuzetno iritantan lik
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18156 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Not My Idea wrote:


malo da se vratim na ranije stranice, ko vam je ta Aida Baručija i što je to navodno ona trn u oku zenicanima? :mrgreen:
Eno kupila je nove naocale :-)
pa se sebi na fb divi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#18157 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kamen spoticanja wrote:
Not My Idea wrote:


malo da se vratim na ranije stranice, ko vam je ta Aida Baručija i što je to navodno ona trn u oku zenicanima? :mrgreen:
Eno kupila je nove naocale :-)
pa se sebi na fb divi

sigurno je i lajkala svoju sliku
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18158 Re: Zeničani

Post by Norm »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kamen spoticanja wrote:
Not My Idea wrote:


malo da se vratim na ranije stranice, ko vam je ta Aida Baručija i što je to navodno ona trn u oku zenicanima? :mrgreen:
Eno kupila je nove naocale :-)
pa se sebi na fb divi

sigurno je i lajkala svoju sliku
...i to orginal garant a vi nosajte kineske laznjake i hejtajte je :D ...libo nju neka stvar za nas :izet: ...i komentare :izet: ...a tako haman i treba... :bih:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#18159 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Norm wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kamen spoticanja wrote:


malo da se vratim na ranije stranice, ko vam je ta Aida Baručija i što je to navodno ona trn u oku zenicanima? :mrgreen:
Eno kupila je nove naocale :-)
pa se sebi na fb divi

sigurno je i lajkala svoju sliku
...i to orginal garant a vi nosajte kineske laznjake i hejtajte je :D ...libo nju neka stvar za nas :izet: ...i komentare :izet: ...a tako haman i treba... :bih:[/quote]


ne znam ni ko je doticna,ali ne bi me iznenadilo da je ona prva lajkala svoju sliku,obicno to takvi to urade
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#18160 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Hajd u klinac danak
is'o sam maksuz da vidim jel lajkala
i nije :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65947
Joined: 03/08/2010 19:04

#18161 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

cuda se događaju
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18162 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Imali li iko iz rudnika i Mittala da mi nesto pojasni?

Kakva se tosinoc huka tolika cula, cesto se cuje u posljednje vrijeme, kao da Boeing proljece iznad Zenice (ne znam kako bi drugacije opisao) i to se cuje bas haman u centru grada (npr. Kod Hrvatskog doma). Bas strasno iritantno po psihu covjeka. Znaci ja je cujem kroz petokomorne prozore.

Pitam ovo gore jer nedavno me jedan inzinjer iz Mitala ubjedivao da je to neko ventilator od rudnika i da kao Mital nema veze sa tim? Znam da ima rudnik nekakav ventilator, ali on valjda radi samo kada je ljeto :-?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#18163 Re: Zeničani

Post by commendatore »

Norm wrote:
...i to orginal garant a vi nosajte kineske laznjake i hejtajte je :D ...libo nju neka stvar za nas :izet: ...i komentare :izet: ...a tako haman i treba... :bih:
jebat je - forkulja koja nikakvo znanje ne prodaje nafurana ko da je aristotelovo dijete u pm.... a ne obican ĆATO - da ĆATO poliklinike.... ne hejta je niko mene prvo boli kurcina za njom - samo sam je stavio u kontekst toga kako moze se reci neko jako solidno zivi dok neko ko je 33g placao s ledja osiguranje za ono sto ga sljeduje ne moze dobiti jebenu inekciju za bolove iza 19h navece a da ne plati jednu dnevnicu.... bićeš i ti jednog dana jeban sa zdravljem prika - kad tad pa će ti na nos izać štošta iz ovog usranog sistema - nije se rodio ni jedan hadalj na 2 noge a da je umro celicnog zdravlja.....
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18164 Re: Zeničani

Post by avenija »

.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#18165 Re: Zeničani

Post by Norm »

commendatore wrote:
Norm wrote:
...i to orginal garant a vi nosajte kineske laznjake i hejtajte je :D ...libo nju neka stvar za nas :izet: ...i komentare :izet: ...a tako haman i treba... :bih:
jebat je - forkulja koja nikakvo znanje ne prodaje nafurana ko da je aristotelovo dijete u pm.... a ne obican ĆATO - da ĆATO poliklinike.... ne hejta je niko mene prvo boli kurcina za njom - samo sam je stavio u kontekst toga kako moze se reci neko jako solidno zivi dok neko ko je 33g placao s ledja osiguranje za ono sto ga sljeduje ne moze dobiti jebenu inekciju za bolove iza 19h navece a da ne plati jednu dnevnicu.... bićeš i ti jednog dana jeban sa zdravljem prika - kad tad pa će ti na nos izać štošta iz ovog usranog sistema - nije se rodio ni jedan hadalj na 2 noge a da je umro celicnog zdravlja.....
...drug moj ja radim 25 godina i izdvajam za zdravstveno a idem privatno ljekaru tako da znam kakvo je stanje...i moje je zdravlje itekako naruseno, ali ko reaguje? bitne su fontane i zastita cuka, ggm da nam bude 'lijepo' i svi sutU...a ona samo koristi nasu letargiju i strah...pa za cuke se skupi vise 'insana' nego za proteste protiv zagadenja ili NEgrijanja ili placanja hebene participacije iako nam svima odbija za zdravstvo...moj post je sarkazam jer znam da ce vise 'ljudi' njoj lajkat profil i reci joj kako joj je dobra skoda nego podrzati moje 'palamudjenje' da smo jadni i da moramo ustati i nesto poduzeti...ko nas Yebe...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18166 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Naplata parkinga vracena do 20h...znaci od 20h do 08h bepslatno.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#18167 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

clio_dci120 wrote:Imali li iko iz rudnika i Mittala da mi nesto pojasni?

Kakva se tosinoc huka tolika cula, cesto se cuje u posljednje vrijeme, kao da Boeing proljece iznad Zenice (ne znam kako bi drugacije opisao) i to se cuje bas haman u centru grada (npr. Kod Hrvatskog doma). Bas strasno iritantno po psihu covjeka. Znaci ja je cujem kroz petokomorne prozore.

Pitam ovo gore jer nedavno me jedan inzinjer iz Mitala ubjedivao da je to neko ventilator od rudnika i da kao Mital nema veze sa tim? Znam da ima rudnik nekakav ventilator, ali on valjda radi samo kada je ljeto :-?
Nije to taj rudnicki ventilator jer u rudniku radi non stop cak i sada. A ovo sto si cuo se cuje samo nekad. I cuje se iz Mitala. A taj inzinjer laze.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18168 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ma i mislio sam da mulja nesto, zato sam i pitao.

Inace kad sam vec spomenuo rudnik, fakat je steta one upravne zgrade rudnika da propada onako, mislim na onaj ko crkveni toranj. Zgrada bi mogla biti samo takva turisticka atrackija. Bilo bi dobro sa dogovorm sa Gradom i visim instancama pokrenuti proceduru stavljanja na listu spomenika nacionalne kulture i napraviti muzej rudarstva. Moglo bi se sve finansirati medjunarodnim grantovima. Meni je to uvijek bila najzanimljiva gradjevina u nicaZe.
Bobi
Forum administrator
Posts: 37999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18169 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Ma kakac rudnik, to je iz Mitala...ispustaju paru :D a inzinjer u Mitalu, e to ne postoji...davno su oni otisli iz Mitala :D.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18170 Re: Zeničani

Post by avenija »

clio_dci120 wrote:Ma i mislio sam da mulja nesto, zato sam i pitao.

Inace kad sam vec spomenuo rudnik, fakat je steta one upravne zgrade rudnika da propada onako, mislim na onaj ko crkveni toranj. Zgrada bi mogla biti samo takva turisticka atrackija. Bilo bi dobro sa dogovorm sa Gradom i visim instancama pokrenuti proceduru stavljanja na listu spomenika nacionalne kulture i napraviti muzej rudarstva. Moglo bi se sve finansirati medjunarodnim grantovima. Meni je to uvijek bila najzanimljiva gradjevina u nicaZe.
:thumbup: za prijedlog.

I sto se tice one buke od neku noc, to je prvi put da se od rudnika culo, barem ja , ono ispustanje pare iz Mittala kada pukne kotao nije bilo tu noc kada si pitao.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#18171 Re: Zeničani

Post by avenija »

Image

Mislis na ovaj toranj? Ovo rudniku treba oduzet :D
Pa u ovom dijelu grada u 500 metara imamo i pravoslavnu i katolicku crkvu i ovaj toranj rudnika, preko 100 godina stare crkve ;-)
Bobi
Forum administrator
Posts: 37999
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18173 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Samo totalna budala ce kupiti tu stan....mislim lokacija je muwhahaha :-) .
User avatar
BlackCaviar
Posts: 1155
Joined: 05/06/2010 16:36

#18174 Re: Zeničani

Post by BlackCaviar »

Ima li ko ovdje stručan povodom roštiljanja u gradu, 30tak metara od MUP-a? Jel to uopšte dozvoljeno? :D
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#18175 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

avenija wrote:Image

Mislis na ovaj toranj? Ovo rudniku treba oduzet :D
Pa u ovom dijelu grada u 500 metara imamo i pravoslavnu i katolicku crkvu i ovaj toranj rudnika, preko 100 godina stare crkve ;-)
Da, mislim na ovu zgradu, buduci da rudnik nema sredstva za sanaciju i eventualno osnivanje muzeja, najbolje bi bilo da se uspostavi da li partnerstvo izmedju rudnika i grada (i rudnik bi tu imao koristi od funkcionisanja muzeja) ili cak da se rudnik obesteti i zgrada prepusti na upravljanje novoosnovanom muzeju, odnosno gradu (sto je manje izgledna opcija). Znam da ovaj prijedlog u mnostvu drugih problema i prioriteta izgleda nadrealan, ali je zaista velika steta da ovakva jedna interesantna gradjevina propada iz dana u dan. A i muzej rudarstva bi bio odlican potez, bas bi imao neku simobliku u ovome gradu. U inostranstvu sam hodao po muzejima i tematski muzeji su pun pogodak. Ovako bi se zastitila i ova gradjevina, a i grad bi dobio zanimljiv muzej. Sta god da bude u zgradi, istu bi svakako trebalo u sto skorije vrijeme obnoviti. Novac bi se mogao obezbjediti kroz medjunarodne projekte i grantove.

Takodjer, npr. ne bi bilo lose da KPZ Zenica u okviru svojih mogucnosti takodjer napravi muzej u kojem bi bila predstavljena historija KPZ-a. I to bi bio pun pogodak. Uvijek sam mislio da su muzeji nerenatabilni, ali kada sam obisao neke svjetske metropole uvidio sam da itekako mogu raditi. Nismo mi svjetska metropola, ali mislim da bi tematski muzeji uz zanimljive postavke mogli raditi.

U Zagrebu je neki doktor pokrenuo probni projekat muzeja psihijatarske bolnice, gdje su bile izlozene razne sprave, pomogala i osobne stvari nekih ponznatih pacijenata i prvi rezultati su bili odlicni.
Ovako ovaj muzej sto imamo fakat meni prvom nije zanimljiv (mada je u zadnje vrijeme bilo nekih zanimljivih postavki). Sta god neko mislio, vecini nije zanimljivo buljenje u stecke i sl...
Post Reply