Gdje u Sa......

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#18151 Re: Gdje u Sa......

Post by bordo gandalf »

moja tetka wrote:gdje u sa kupiti daljinski................. neka trgovina sa dobrim izborom
Neces pogrijesiti


https://electronic.ba/product-category/ ... pravljaci/
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#18152 Re: Gdje u Sa......

Post by moja tetka »

bordo gandalf wrote:
moja tetka wrote:gdje u sa kupiti daljinski................. neka trgovina sa dobrim izborom
Neces pogrijesiti


https://electronic.ba/product-category/ ... pravljaci/
h v a l a ..................... odoh sutra-------------------------------------------
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#18153 Re: Gdje u Sa......

Post by LikeLike »

problemnatravunu wrote:
LikeLike wrote:https://www.google.ba/search?q=ELECTRIC ... QLoqV1eDwM:

Gdje kupiti ovakav autic?
Vidi i u Robotu u Rajlovcu, jucer slucajno tamo navratio, i vidio da ima "nesto tako", mislim, sigurno nije Audi, ali ...pogledaj
Slicnih ima na svakom koraku, meni treba identican :D Mada nasao sam drugi, mozda i bolji tkd je problem rijesen vec :D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#18154 Re: Gdje u Sa......

Post by Daryl Dixon »

moja tetka wrote:gdje u sa kupiti daljinski................. neka trgovina sa dobrim izborom
imaš po 5-10KM u Marsu na Grbavici..
User avatar
mayab
Posts: 30852
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#18155 Re: Gdje u Sa......

Post by mayab »

Gdje naći (kupiti) colske šarafe ??
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#18156 Re: Gdje u Sa......

Post by bordo gandalf »

bordo gandalf wrote:Gdje u Sarajevu ili okolini ima veci izbor pvc profila slicnih ovim kao na slici. U OBI-u nema nista pa ne vjerujem da bi bilo ni u penny-u. Vjerovatno ima neka fabrika ili stovariste koje samo to prodaje
Image
Niko :?
User avatar
muha_sa
Posts: 140469
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#18157 Re: Gdje u Sa......

Post by muha_sa »

bordo gandalf wrote:
bordo gandalf wrote:Gdje u Sarajevu ili okolini ima veci izbor pvc profila slicnih ovim kao na slici. U OBI-u nema nista pa ne vjerujem da bi bilo ni u penny-u. Vjerovatno ima neka fabrika ili stovariste koje samo to prodaje
Image
Niko :?
probaj ovdje

http://metalcentar.ba/
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#18158 Re: Gdje u Sa......

Post by video »

gdje mogu naci/kupiti ove metalne klemice ???

Image


ili bilo gdje :?
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#18159 Re: Gdje u Sa......

Post by LikeLike »

Sarajevo1970 wrote:
LikeLike wrote:https://www.google.ba/search?q=ELECTRIC ... QLoqV1eDwM:

Gdje kupiti ovakav autic?
Isti takvi audi sam neki dan vidio da se prodaju (bilo 3 boje) kod ekenomskog fakulteta/trg oslobodjenja,
ispred ono dijecije kino 3D/4D/5D/6D/7D/8D/9D ili kako god se zove. Bas prekjucer prolazim i vidim ljudi
neki gledaju da kupu jedan. Fakat mocno izgleda za djecu, i prilicno su veliki.

/edit
Znaci ovdje:
Image
Hvalaaa :D Otici cu da pogledam :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#18160 Re: Gdje u Sa......

Post by bordo gandalf »

muha_sa wrote:
bordo gandalf wrote:
bordo gandalf wrote:Gdje u Sarajevu ili okolini ima veci izbor pvc profila slicnih ovim kao na slici. U OBI-u nema nista pa ne vjerujem da bi bilo ni u penny-u. Vjerovatno ima neka fabrika ili stovariste koje samo to prodaje
Image
Niko :?
probaj ovdje

http://metalcentar.ba/
Nema :/ samo metali
User avatar
popi
Posts: 372
Joined: 09/04/2007 16:52

#18161 Re: Gdje u Sa......

Post by popi »

@bordo gandalf
@video
Možda ovdje:
https://webshop.schachermayer.com/cat/bs-BA
User avatar
video
Posts: 8467
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#18162 Re: Gdje u Sa......

Post by video »

popi wrote:@bordo gandalf
@video
Možda ovdje:
https://webshop.schachermayer.com/cat/bs-BA
Dobro si :thumbup:

To su oni pored grasa, u Dzemala Bijedica, otici cu vidjeti.
Hvala!
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#18163 Re: Gdje u Sa......

Post by Banksy »

Cijene žara, ali sve ima, sigurno.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#18164 Re: Gdje u Sa......

Post by seoBIH »

Ima li neko preporuciti dobre nozeve, da obradujem mamu :)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#18165 Re: Gdje u Sa......

Post by MOSALJOZE »

seoBIH wrote:Ima li neko preporuciti dobre nozeve, da obradujem mamu :)
Ja sam vidio na fb stranici samo zaželi,oglas za noževe.Nisam naručivao,ali pročitao sam mnooogo dobrih komentara,oko 40 km noževi i poštarina 5-6 km,pa eto da znaš.
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#18166 Re: Gdje u Sa......

Post by Dzontra_Volta »

seoBIH wrote:Ima li neko preporuciti dobre nozeve, da obradujem mamu :)
Bilo je na EP/INA pumpama, skupiš onih nekih bodova i dobiješ neke švicarske noževe u pola cijene.
User avatar
parappa
Posts: 3715
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#18167 Re: Gdje u Sa......

Post by parappa »

Dzontra_Volta wrote:
seoBIH wrote:Ima li neko preporuciti dobre nozeve, da obradujem mamu :)
Bilo je na EP/INA pumpama, skupiš onih nekih bodova i dobiješ neke švicarske noževe u pola cijene.
ako su victorinox uzmi neces se pokajati
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#18168 Re: Gdje u Sa......

Post by beni-bu-man »

parappa wrote:
Dzontra_Volta wrote:
seoBIH wrote:Ima li neko preporuciti dobre nozeve, da obradujem mamu :)
Bilo je na EP/INA pumpama, skupiš onih nekih bodova i dobiješ neke švicarske noževe u pola cijene.
ako su victorinox uzmi neces se pokajati
nema jacih nozeva, cak i oni najjeftiniji njihovi su vrh :D
User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#18169 Re: Gdje u Sa......

Post by avetinja »

Da li se na trafikama može kupiti karta za tramvaj ili trolejbus? Ako da, da li to važi za samo one trafike koje se nalaze uz stanicu, i koja je cijena karte? Nisam se godinama vozio tramvajem i trolejbusom, pa zato pitam.
Hakiz
Posts: 48412
Joined: 30/07/2015 20:01

#18170 Re: Gdje u Sa......

Post by Hakiz »

avetinja wrote:Da li se na trafikama može kupiti karta za tramvaj ili trolejbus? Ako da, da li to važi za samo one trafike koje se nalaze uz stanicu, i koja je cijena karte? Nisam se godinama vozio tramvajem i trolejbusom, pa zato pitam.
Može. Ako misliš na trafike GRAS-a na samoj stanici, neke ne rade, pa moraš otići preko ceste do najbliže "obične" trafike da kupiš kartu (na primjer, tramvajska stanica Socijalno).

Karta košta 1,60 KM. Ako kupuješ kod voyača u tramvaju ili trolejbusu košta 1,80. U trafikama imaš i vremensku kartu, i kartu za dvije ili za 5 ili za 10 vožnji. Tim kartama malo štediš, na primjer karta za 10 vožnji košta 12,80, a pojedinačno 10 vožnji košta 16 KM (18 ako kupiš svaki put kod vozača).

Poništavaj karte za tramvaj na prednjim vratima, često poništači na zadnjim vratima ne rade. Ako karta ne radi (neispravna magnetna traka karte), odeš kod vozača da ti upiše na kartu podatke.

U trolejbusima su još oni mehanički poništači iz 1980-ih, ono kada ubaciš kartu i povučeš crna plastična "usta" poništača.
User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#18171 Re: Gdje u Sa......

Post by avetinja »

Hakiz wrote:
avetinja wrote:Da li se na trafikama može kupiti karta za tramvaj ili trolejbus? Ako da, da li to važi za samo one trafike koje se nalaze uz stanicu, i koja je cijena karte? Nisam se godinama vozio tramvajem i trolejbusom, pa zato pitam.
Može. Ako misliš na trafike GRAS-a na samoj stanici, neke ne rade, pa moraš otići preko ceste do najbliže "obične" trafike da kupiš kartu (na primjer, tramvajska stanica Socijalno).

Karta košta 1,60 KM. Ako kupuješ kod voyača u tramvaju ili trolejbusu košta 1,80. U trafikama imaš i vremensku kartu, i kartu za dvije ili za 5 ili za 10 vožnji. Tim kartama malo štediš, na primjer karta za 10 vožnji košta 12,80, a pojedinačno 10 vožnji košta 16 KM (18 ako kupiš svaki put kod vozača).

Poništavaj karte za tramvaj na prednjim vratima, često poništači na zadnjim vratima ne rade. Ako karta ne radi (neispravna magnetna traka karte), odeš kod vozača da ti upiše na kartu podatke.

U trolejbusima su još oni mehanički poništači iz 1980-ih, ono kada ubaciš kartu i povučeš crna plastična "usta" poništača.
Hvala. :thumbup:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#18172 Re: Gdje u Sa......

Post by JanuaryJones »

Gdje promojeniti kabl od usisivača (čitav kabl na mehanizmu za uvlačenje)?
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#18173 Re: Gdje u Sa......

Post by holowey »

JanuaryJones wrote:Gdje promojeniti kabl od usisivača (čitav kabl na mehanizmu za uvlačenje)?
aspera kovacici... oni su meni adresa za sve opravke kucanskih aparata...
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#18174 Re: Gdje u Sa......

Post by JanuaryJones »

holowey wrote:
JanuaryJones wrote:Gdje promojeniti kabl od usisivača (čitav kabl na mehanizmu za uvlačenje)?
aspera kovacici... oni su meni adresa za sve opravke kucanskih aparata...
Odlično, hvala :)
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18761
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#18175 Re: Gdje u Sa......

Post by problemnatravunu »

Kome prijaviti pojavu rupe, propadanje asfalta , jer se ispod pojavila rupa , na ulici , u gradu Sarajevu?
U čijoj je to nadležnosti? Grada, općine, kantona...???

Često vidim po gradu takvu neku rupu označenu nekim reflektirajućim stubom, pločom, i nakon izvjesnog vremena se to sanira!
Dakle, gdje, kome to nešto takvo prijaviti ???
Post Reply