Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
sorted
- Posts: 580
- Joined: 05/03/2012 11:56
#18126 Re: Zeničani
To je vec bila specificna situacija i u takvim okolnostima moguce su greske ljekara i pogresna dijagnoza obzirom da nisu imali uvid u karton, historiju bolesti itd.. Eh to znam kako je u uk od osam godina vani tamo sam proveo dvije i definitivno su top drzava po skupoci zdravstvenih usluga u evropi, a jedino po procentu zdravstvenog za nezaposlene nisu gori od amerike, ali visina cijena im je tu negdje. Tetka ti je vjerovatno imala zdravstveno za zaposlene pa odatle i takva vrsta usluge, ali kad vidis kakvi su izdaci za to zavrtice ti se u glavi. I kod njih postoji takva vrsta privilegovanja koliko god pricali o demokratiji i ravnopravnosti. A bez zdravstvenog mogla je lezat danima slagirana pred ambulantom i niko je ne bi pogledo dok ti familija ne donese kesh. Kod nas jos ima gledanja kroz prste i te neke socijalne price, ali u sustini vise je pozitivnog samo sto se mi drzimo samo negativnog pa sve je crno nista ne valja treba bjezat bla bla...a da u parizu ili birmingemu provedete jedan dan u cekaonici za "obican svijet" sa arapima i crncima puno vise bi cjenili svoju ambulanticu u ze.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#18127 Re: Zeničani
Najjace je kad traze da se fakture malo uvecaju ne bi li ostetili zdravstveni sistem drzave u kojoj zivekamen spoticanja wrote:Neka ih nek dolazesorted wrote:Vi sto vam je sve tamo bolje zasto dolazite ovdje pravit zube.
Procentualno ubjedljivo najvise ljudi bez zdravstvenog osiguranja upravo na tom divnom zapadu. U odnosu na skupocu zdravstva tamo ovo u nas je jos socijalna drzava.
Al hajd nek smo mi rupa nista ne valja treba bjezat bla bla..
Ne svi naravno, daleko od toga.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18128 Re: Zeničani
Znam neke stomatologe koji su 17 puta izvadili isti zub_BataZiv_0809 wrote:Najjace je kad traze da se fakture malo uvecaju ne bi li ostetili zdravstveni sistem drzave u kojoj zivekamen spoticanja wrote:Neka ih nek dolazesorted wrote:Vi sto vam je sve tamo bolje zasto dolazite ovdje pravit zube.
Procentualno ubjedljivo najvise ljudi bez zdravstvenog osiguranja upravo na tom divnom zapadu. U odnosu na skupocu zdravstva tamo ovo u nas je jos socijalna drzava.
Al hajd nek smo mi rupa nista ne valja treba bjezat bla bla..pa ti onda ti isti krenu pricat kako treba organizovat drzavu
![]()
Ne svi naravno, daleko od toga.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#18129 Re: Zeničani
Jebo termite za nas narod. Japan bi surduknuli.kamen spoticanja wrote: Znam neke stomatologe koji su 17 puta izvadili isti zub
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18130 Re: Zeničani
Tako nekako_BataZiv_0809 wrote:Jebo termite za nas narod. Japan bi surduknuli.kamen spoticanja wrote: Znam neke stomatologe koji su 17 puta izvadili isti zub
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
#18132 Re: Zeničani
clio_dci120 wrote:Nisu bajke, blizi je clan pordice u pitanju (moja tetka). Ima dvojno drzavljanstvo, u BiH joj na odmoru pozlilo, odveli je u KBZ (nisu nista naplatili jer je ponijela strane dokumente), a ta drzava ima potpisan sporazum sa BiH. U Zenici dali nalaz da ima veliki tumor na mozgu. Mi se svi sjebali, kasnije se ispostavilo da hvala Bogu nije se radilo ni o kakvom tumoru. Samo jak stres.sorted wrote:Ako tamo zivi sta je trazio u kbz? Ili kazes da je kao bh drzavljanin imao lijecenje u drugoj drzavi na njen racun?clio_dci120 wrote:Zavisi u kojoj si drzavi...
Ja imam primjer u svojoj porodici, mozdani udar, sve pokriveno i jos ti drzava sredi banju da se lakse kreces...sve na trosak drzave! U BiH istoj toj osobi (u KBZ) rekli da ima tumor na mozgu i dan danas ima nalaz, a tumora hvalu Bogu nije bilo...znaci pogresna dijagnoza.
Treba se birati gdje se ide!
To ti je neko prico bajke. Tamo haveru bez zdravstvenog se mozes samo slikat ili izvalit kesh.
Ja nekoliko godina poslije licno bio kod nje u posjeti kada su dosli iz nekakve komisije da preureduju banju, imala mozdani pa postavili one nekakve rampe za lakse kretanje, promjenili kadu i sl. sve besplatno. Da ti dalje ne pricam o uvjetima u bolnicama.
U pitanju je Velika Britanija i moja rodica (njena cerka) radi kao medicinska sestra. Zaklinje su i njihov NHS. I dan danas i mi i ono ne mogu doco sebi kako su mogli u KBZ reci da ima tumor kojeg nije bilo, ipak je to ozbiljna stvar.
trebalo ih je tuziti,i ja sam danas dozivio stres,sok,nadam se da nije to sta naslucuju
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65969
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#18135 Re: Zeničani
Pitanje
Gdje napraviti dioptrijske naocale?
Ima li neko iskustva?
Gdje napraviti dioptrijske naocale?
Ima li neko iskustva?
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#18136 Re: Zeničani
Mislim da ljudi ovdje hvale Brunu. Pitaj kamenog. On je stomatolog. Zub, oko sve je to u glavi.Kralj Tvrtko I. wrote:Pitanje
Gdje napraviti dioptrijske naocale?
Ima li neko iskustva?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#18137 Re: Zeničani
Evo i ja hocu nove uzimati, dosada sam uzimao u Lensu (tamo kod Zenicanke je sada) i prezadovoljan sam...Ove posljednje nosio haman evo deset godina, vrijeme mijenjati. Kod njega su svi isti okvirovi ko u optikama u Rajvosa, samo dosta jefitniji. I stvarno je covjek nagodan i razuman, meni hebet puta ispalo staklo, nezogdno mi bude, nece ni da naplati kad ga stavi (mislim na staklo
). Mozes se sve sa njim dogovoriti.
Mene zanima drzi li iko u nicaZe RayBan program, kontao sam se pocastiti nekim njihovim okvirom, ali gdje imaju originali, u Sarajevu fakat odvale zara cijene, dosta skuplje nego na
oficijelnoj stranici RB-a.
Edit: Bruno je samo doktor, ne radi naocale.
Mene zanima drzi li iko u nicaZe RayBan program, kontao sam se pocastiti nekim njihovim okvirom, ali gdje imaju originali, u Sarajevu fakat odvale zara cijene, dosta skuplje nego na
oficijelnoj stranici RB-a.
Edit: Bruno je samo doktor, ne radi naocale.
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18138 Re: Zeničani
U pet dekaFreamon Lester wrote:Mislim da ljudi ovdje hvale Brunu. Pitaj kamenog. On je stomatolog. Zub, oko sve je to u glavi.Kralj Tvrtko I. wrote:Pitanje
Gdje napraviti dioptrijske naocale?
Ima li neko iskustva?
bruno brine o mojim ocima
a menscini da ima u onoj ordinaciji i izrada naocala
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#18139 Re: Zeničani
Takodje sve preporuke za Lens.clio_dci120 wrote:Evo i ja hocu nove uzimati, dosada sam uzimao u Lensu (tamo kod Zenicanke je sada) i prezadovoljan sam...Ove posljednje nosio haman evo deset godina, vrijeme mijenjati. Kod njega su svi isti okvirovi ko u optikama u Rajvosa, samo dosta jefitniji. I stvarno je covjek nagodan i razuman, meni hebet puta ispalo staklo, nezogdno mi bude, nece ni da naplati kad ga stavi (mislim na staklo). Mozes se sve sa njim dogovoriti.
Mene zanima drzi li iko u nicaZe RayBan program, kontao sam se pocastiti nekim njihovim okvirom, ali gdje imaju originali, u Sarajevu fakat odvale zara cijene, dosta skuplje nego na
oficijelnoj stranici RB-a.
Edit: Bruno je samo doktor, ne radi naocale.
Bruno nema svoju optiicku radnju.
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#18140 Re: Zeničani
Mittal, kotao, hladni radijatori, JP Grijanje, tisina?
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#18141 Re: Zeničani
Dosta prijatelja je zbavilo naocale u optici Sven, pored Pasalic mesnice na kamenom mostu za nekih 50-tak KM cini mi se.. hvale ga da je najpovoljniji i da su okviri relativno kvalitetni, savitljivi, ne pucaju itd...
Ja nisam u tim vodama pa se ne kuzim bas al eto, nije lose otici i pogledat, ovi moji su zadovoljni i uslugom i kvalitetom
Ja nisam u tim vodama pa se ne kuzim bas al eto, nije lose otici i pogledat, ovi moji su zadovoljni i uslugom i kvalitetom
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#18143 Re: Zeničani
Mozda je bario neciju kcerku na fakultetu 
- Freamon Lester
- Posts: 3398
- Joined: 06/09/2014 01:18
#18144 Re: Zeničani
Ljudsko smece...kamen spoticanja wrote:https://www.zenit.ba/proveo-sest-sati-u ... -profesor/
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#18145 Re: Zeničani
Popichkar'o se valjda s fudom ozbiljnoFreamon Lester wrote:Ljudsko smece...kamen spoticanja wrote:https://www.zenit.ba/proveo-sest-sati-u ... -profesor/
poslije srao onim omladincima u patroli...umalo fasov'o nije
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#18146 Re: Zeničani
Šteta što ga nisu ispendrečili. Kako je lik samo odvratan. Samo se fali kako guzi studentice, još malo malo pa kao nudi nekome da mu namjesti neku. 
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#18147 Re: Zeničani
Eh, pa njega da svaki dan privode po 6 sati, malo je. Klošar s dna kace. Ne znam nikog da ima lijepo mišljenje o njemu, kreten 1/1.
malo da se vratim na ranije stranice, ko vam je ta Aida Baručija i što je to navodno ona trn u oku zenicanima?
malo da se vratim na ranije stranice, ko vam je ta Aida Baručija i što je to navodno ona trn u oku zenicanima?
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#18148 Re: Zeničani
Ona je testni vozac Skode na testnoj stazi "bulevar circuit". 
Fakat Octavia je haman zastitno lice zelenih.☺
Fakat Octavia je haman zastitno lice zelenih.☺
- kamberovica polje
- Posts: 4101
- Joined: 28/01/2012 11:38
#18149 Re: Zeničani
clio_dci120 wrote:Ona je testni vozac Skode na testnoj stazi "bulevar circuit".
Fakat Octavia je haman zastitno lice zelenih.☺

Slučajnost? Mislim da ne.
-
wasabi
- Posts: 216
- Joined: 22/09/2015 22:59
#18150 Re: Zeničani
a i prevod same rijeci 'skoda' je zastitno lice zelenihkamberovica polje wrote:clio_dci120 wrote:Ona je testni vozac Skode na testnoj stazi "bulevar circuit".
Fakat Octavia je haman zastitno lice zelenih.☺
Slučajnost? Mislim da ne.

