Gledate seriju - preporučite je

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#18126 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

omarka, update za senke.....tek od jeseni.
bilo najavljeno za proljece ali pomjerili nesto
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#18127 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

zomri wrote:
johnnykola wrote:Je li gledao neko ovu ludnicu (čini se)?

Image

Film na TV-u
Frend je gledao pa preporučio:

"Ljudi, ovo je toliko dobro da morate gledat bez obzira na to volite li stand up ili ne. Pokriva toliki sirok spektar cisto ljudskih momenata da jednostavno wow. I prve dvije epizode su toliko sjebane i depresivne da sam sanjao uzasna sranja cijelu noc. Al gledam dalje, nevjerojatno dobro napravljeno."
Pogledo sam prvu epizodu. Nako. Nista super specijalno ali Interesantna perspektiva koja me je podsjetila da je frajer komotno mogo doci i kod nas i obraditi nadrealiste u kontekstu humora i rata.
omar little
Posts: 17431
Joined: 14/03/2008 21:14

#18128 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

karanana wrote:omarka, update za senke.....tek od jeseni.
bilo najavljeno za proljece ali pomjerili nesto

tenksic :)
omar little
Posts: 17431
Joined: 14/03/2008 21:14

#18130 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

pocela besu, odgledal 2 1/2 epizode, moze. jos uvijek etabliraju premisu i micu figure, ali glavni temelj je vec vidljiv. ubice mog oca su me odbile vec u par epizoda, ovo ne izgleda tako.

postoji li ijedna produkcija iz srbije a da nema dugalica? :D onog albanskog inspektora znam odnekle, ne mogu nikako da uberem odakle...kako se ukrmio milivojevic, izoblicio se. :shock: jedva sam ga prepoznala.
User avatar
karanana
Posts: 50776
Joined: 26/02/2004 00:00

#18131 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by karanana »

albanski inspektor - milos timotijevic - tuzilac vojin djukic u senkama. ali ima ga jos posvugdje.

odgledo sezonu. mislim da bi trebala ici i druga sezona. sve u svemu, ja zadovoljan. ovaj arben bajraktaraj/dardan berisha je glumchina, ustvari faca je, nije da je nesto ubio glumom ali faca je.
ubice mog oca se vidi da je losija produkcija, cak je prva sezona i odlicna kakve su druga i treca, ali i gluma u ubicama je ocajna, mada su trebe puno puno bolje.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#18132 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by The 51st State »

Doom patrol :thumbup:
omar little
Posts: 17431
Joined: 14/03/2008 21:14

#18133 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by omar little »

brao, karanana, jes', iz senki ga znam. i una kcerka je mara iz senki. elem, veceras sesta epizoda na repertoaru, dosla mu policija na vrata na kraju pete i moram prinzati da me zanima kako ce to povezati i izvesti. ide ovo meni.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18134 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

omar little wrote:brao, karanana, jes', iz senki ga znam. i una kcerka je mara iz senki. elem, veceras sesta epizoda na repertoaru, dosla mu policija na vrata na kraju pete i moram prinzati da me zanima kako ce to povezati i izvesti. ide ovo meni.
meni je serija jako dobra, ali sto me iritira inspektorka Hana Selimovic, aooooo, a i zena glavnog lika, sa onim uzasnim govorom... ide sljedeca sezona, svakako
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#18135 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

jel' ko gledao wiskey cavalier? valja li to šta? sa kojom serijom bi se moglo porediti po tipu?
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18136 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

moze li preporuka za seriju poput La casa de papel, The Fall, Bron Broen i sl. : hvala :-)
User avatar
chakany
Posts: 3447
Joined: 05/09/2010 14:05

#18138 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Ja bih ovdje dodao i Springfloden iz Švedske https://www.imdb.com/title/tt5194410/?ref_=nv_sr_1
Ne znam kakva je druga sezona, ali prva mi je bila skroz ok.
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#18139 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

Kako tumačite šta je zajednička nit ovim trima što je postavio? Pokušavam da provalim šta hoće pa da mu mogu preporučiti ali mi ne ide. :(
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66030
Joined: 03/08/2010 19:04

#18140 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by kakavdanakneiskustvu »

pa ne znam vala ni ja sta moze biti zajednicko casa de papel i broen,obe sam gledao,mozda to što se u obe medju glavnim likovima detektivi??? :mrgreen:
chino
Posts: 781
Joined: 21/11/2002 00:00

#18141 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chino »

Mozda sto su obje evropske a ne americke.. :)
User avatar
chakany
Posts: 3447
Joined: 05/09/2010 14:05

#18142 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by chakany »

Nije loša ova 8 Tage, ali je opet u pitanju mini-serija. Mislio sam da ide na neku SF varijantu, ali nema veze sa SF-om, i drago mi je.
Tek sam pogledao prvu epizodu, vidjet ćemo šta će dalje biti.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18143 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

hvala kolege na preporukama !!! da, zajednicko su im sto nisu produkcija USA... :lol: :lol: :lol:

Boateng, gledao sam 6 od 7 preporucenih, ostaje The killing da skinem, hvala
User avatar
zomri
Posts: 13863
Joined: 03/05/2006 07:31

#18144 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by zomri »

milejovic1971 wrote:hvala kolege na preporukama !!! da, zajednicko su im sto nisu produkcija USA... :lol: :lol: :lol:

Boateng, gledao sam 6 od 7 preporucenih, ostaje The killing da skinem, hvala
Killing je odlična :thumbup:
Od evropskih policijskih ne traži dalje od Engrenages (The Spiral). Od ovih noir možeš čekirati i Hinterland.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#18145 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by biggrin »

pošto je počela 4.sezona, i to jako dobro, vrijedi pomenuti Milijarde
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#18146 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by BJB »

milejovic1971 wrote:moze li preporuka za seriju poput La casa de papel, The Fall, Bron Broen i sl. : hvala :-)
Sorjonnen ili Bordertown na Netflixu, Hotel Beau Sejour..
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18147 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

BJB wrote:
milejovic1971 wrote:moze li preporuka za seriju poput La casa de papel, The Fall, Bron Broen i sl. : hvala :-)
Sorjonnen ili Bordertown na Netflixu, Hotel Beau Sejour..
Gledao Hotel Beau....dobra... ovu prvu nisam, skinem je i pogledam, puno hvala :kiss:
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#18148 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by milejovic1971 »

chakany wrote:
Ja bih ovdje dodao i Springfloden iz Švedske https://www.imdb.com/title/tt5194410/?ref_=nv_sr_1
Ne znam kakva je druga sezona, ali prva mi je bila skroz ok.
skidam prvu sezonu, pa javim utiske, puno hvala
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#18149 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by arzuhal »

Legion ide sa snimanjem finalne 3. sezone u junu ili počinje prikazivanje u junu?
User avatar
turbofolk
Posts: 3240
Joined: 13/05/2014 09:37

#18150 Re: Gledate seriju - preporucite je

Post by turbofolk »

MRS. Wilson

Premijera bila pred kraj prošle godine. Imaju tri epizode na Kodiju, ja odgledo prvu. Zanimljiv zaplet. Ne znam ustvari je li ovo mini serija ili će ići nekolko sezona. Početak obećavajući :D

https://www.imdb.com/title/tt6859806/?ref_=nv_sr_1

Edit, evo vidim na linku koji sam postavio da je, ustvari, mini serija
Post Reply