TI si druze puko.Kikibombona wrote:Pazi samo ovih pro-iranskih moralista, da covjek povrati...
Kada su siitske ekstremisticke falange, notorni vjerski fanatici, kidisali na Kirkuk, ovdje su dozivljavali ekstaze od srece, likovali nad sudbinom kurdskog naroda...
I sutra bi ti lazni moralisti slavili najezdu siitskih vjerskih fanatika na Kurde u Siriji.
...
Kada je Kurdistan proglasio nezavisnost Iran je prvi uveo sankcije. I sada placu sto oni imaju sankcije.
...
Sve se vraca sve se placa.
...
Ista stvar sa turkofilskom ekipom, kao misevi izjure iz rupa kada zlocinac Erdogan najavi napad na Kurde u Siriji. Svrsavaju od radosti. A sada kao zale za Irancima. Nemojte, molim vas, nemate ni cast ni moral ni principe...
IRAN
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#18001 Re: IRAN
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#18002 Re: IRAN
Kiki sam protiv svih.
Puna podrska
Puna podrska
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#18003 Re: IRAN
Jesi bio tuzan kada su siitske ekstremisticke falange kidisale na Kirkuk i prouzrokovale nesrecu za stotine hiljada Kurda?mirsek wrote:Objasni zasto ti, svjetski poznati kurdski moralisto, podrzavas da neko ispunjava americke zelje, iste one Amerike koja sponzorira cionisticki aparthejd ?
Objasni zato bi neko podrzavao nelegalni referendum i pokusaj secesije dijela Iraka mimo volje vecine gradjana ?
Jesi bio tuzan kada je Iran uvodio sankcije Kurdistanu?
Irak su napravili Britanci. Napravili su na krvi kurdskog naroda. Kraj price. Ta britanska izrod drzava ce nestati.
Ti bi da Palestina bude stota arapska drzava a da Kurdi nemaju nijednu. Nece da moze.
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#18004 Re: IRAN
Nisam, koju nesrecu, sto im se nije ispunila zelja da cjepkaju drzavu mimo vecine ?Kikibombona wrote:Jesi bio tuzan kada su siitske ekstremisticke falange kidisale na Kirkuk i prouzrokovale nesrecu za stotine hiljada Kurda?mirsek wrote:Objasni zasto ti, svjetski poznati kurdski moralisto, podrzavas da neko ispunjava americke zelje, iste one Amerike koja sponzorira cionisticki aparthejd ?
Objasni zato bi neko podrzavao nelegalni referendum i pokusaj secesije dijela Iraka mimo volje vecine gradjana ?
Jesi bio tuzan kada je Iran uvodio sankcije Kurdistanu?
Irak su napravili Britanci. Napravili su na krvi kurdskog naroda. Kraj price. Ta britanska izrod drzava ce nestati.
Ti bi da Palestina bude stota arapska drzava a da Kurdi nemaju nijednu. Nece da moze.
Nisam, jel opet rijec o nekom nelegalnom aktu ?
Hoce, nestace, samo ako se vecina tako slozi
Ti bi na jednoj strani da se neko saginje Americi jer je najjaca a sa druge bi svi da su slobodni, djeca cvijeca, slobodni Kurdi, pravo na sve, na secesiju, na vojsku, policiju, moze baaa svee, cepaj drzave kako se kurd.. ovaj kikiju cefne... ALI, stani, prikoci malo, ipak se sagni ameriKi i njenim interesima koji su cesto protiv tvog boljitka, sagni se jado inace ces biti kriv sto ti bombarduje drzavu ili sto ti ekonomski unistava drzavu i narod stavlja na muku.
Strasno si principijelan...
Last edited by mirsek on 14/05/2019 16:39, edited 1 time in total.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#18005 Re: IRAN
Ishod ove krize velikim dijelom (da ne kažem, presudnim dijelom) zavisi od pozicioniranja Rusije i Kine.
Zato su se juče, u Sočiju, sastali kineski MVP Vang Ji, Lavrov i Putin:





Zato je Pompeo danas u Sočiju:

... gdje razgovara sa Lavrovom i očekuje da ga primi Putin.
Zato su se juče, u Sočiju, sastali kineski MVP Vang Ji, Lavrov i Putin:





Zato je Pompeo danas u Sočiju:
... gdje razgovara sa Lavrovom i očekuje da ga primi Putin.
- King Theoden
- Posts: 14454
- Joined: 21/11/2018 13:15
#18006 Re: IRAN
Ako si ti pripadnik kurdskog naroda tj ako si direktno pogođen tom sudbinom, onda smo likovali.Kikibombona wrote: Kada su siitske ekstremisticke falange, notorni vjerski fanatici, kidisali na Kirkuk, ovdje su dozivljavali ekstaze od srece, likovali nad sudbinom kurdskog naroda
Koliko se sjećam, ovdje se ništa nije radilo osim što su se ismijavale tvoje prognoze
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#18007 Re: IRAN
Ne vidim ni jedan razlog zasto bi Rusija poslije Ukrajine dozvolila nekome da napadne i eventualno unisti/okupira drzavu na njenoj juznoj granici i time postavi svoje poltrone koji ce Rusiji praviti probleme. I Kina takodjer, jedan od najvecih izvoznika nafte u Kinu je Iran, i koji joj dozvoljava nezavisnost od ucjena americkih arapskih petrodolarskih pudlica kad je to Americi cejf.Challenger_ wrote:Ishod ove krize velikim dijelom (da ne kažem, presudnim dijelom) zavisi od pozicioniranja Rusije i Kine.
Zato su se juče, u Sočiju, sastali kineski MVP Vang Ji, Lavrov i Putin:
Zato je Pompeo danas u Sočiju:
... gdje razgovara sa Lavrovom i očekuje da ga primi Putin.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#18009 Re: IRAN
Kakva vecina, Kurdi su apsolutna vecina u Erbilu, Slemaniju, Kirkuku itd. I vecina je na referendumu odlucila da se odvoji od britanske mostrum drzave tzv. Iraka. U toj drzavi, od njenog nastanka, jedan dan nije bio mir i vladavina prava. Irak = genocod, etnicko ciscenje, ratovi, progoni, siromastvo, nestabilnost. Propali britanski projekt.mirsek wrote:Nisam, koju nesrecu, sto im se nije ispunila zelja da cjepkaju drzavu mimo vecine ?
Nisam, jel opet rijec o nekom nelegalnom aktu ?
Hoce, nestace, samo ako se vecina tako slozi
Ti bi na jednoj strani da se neko saginje Americi jer je najjaca a sa druge bi svi da su slobodni, djeca cvijeca, slobodni Kurdi, pravo na sve, na secesiju, na vojsku, policiju, moze baaa svee, cepaj drzave kako se kurd.. ovaj kikiju cefne... ALI, stani, prikoci malo, ipak se sagni ameriKi i njenim interesima koji su cesto protiv tvog boljitka, sagni se jado inace ces biti kriv sto ti bombarduje drzavu ili sto ti ekonomski unistava drzavu i narod stavlja na muku.
Strasno si principijelan...
Al' polako, bez brige, sve ce doci na svoje. Ne mogu Arapi imati STOTINU drzava a Kurdi nijednu.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#18010 Re: IRAN
Budi siguran da je tako. Da su protiv nasilja, kako u Venecueli tako i u Iranu, u to nema sumnje. Evo kako to definiše jedan njihov pretendent na visoku poziciju u ruskom MVP za Bliski istok:mirsek wrote:Ne vidim ni jedan razlog zasto bi Rusija poslije Ukrajine dozvolila nekome da napadne i eventualno unisti/okupira drzavu na njenoj juznoj granici i time postavi svoje poltrone koji ce Rusiji praviti probleme. I Kina takodjer, jedan od najvecih izvoznika nafte u Kinu je Iran, i koji joj dozvoljava nezavisnost od ucjena americkih arapskih petrodolarskih pudlica kad je to Americi cejf.
[quote]It would be a bigger mistake if #US goes on war against #Iran jeopardizing #Mideast for years to come. If you think #Iraq was a disaster in case of Iran you need to multiply the consequences X-times.[/quote]
Međutim, postavlja se pitanje "da li će preduzeti nešto više od pukog moralisanja i podrške u SB/VS UN"? Odnosno kako će i kada će ragovati ako će uopšte reagovati ili će jednostavno gledati "kako drugi čine grešku".
E, to zanima i ovu američku administraciju, zato je Pompeo danas tamo.
Last edited by Challenger_ on 14/05/2019 17:06, edited 1 time in total.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#18011 Re: IRAN
Sinoć sam imao priliku da pratim dijalog između američkog pukovnika stacioniranog u Afganistanu i iranskog profesora iz Teherana. Iranac je uvjeren da će im Rusi pomoći a pukovnik je uvjeren da neće jer "Rusi i na Irance i na Amerikance gledaju kao na fanatike i psihopate".
Last edited by Challenger_ on 14/05/2019 17:07, edited 1 time in total.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#18012 Re: IRAN
Vidimo u siriji kako su za mir i rusi i iranci.
Doso malo veci baja pa su za mir hehe
Doso malo veci baja pa su za mir hehe
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#18013 Re: IRAN
Da tvoja konstrukcija ima i trun istine, ne bi Pompeo danas bio u Rusiji.
- Point.
- Posts: 33518
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#18014 Re: IRAN
Kiki brate, pa ti ko da si rođen u centru Kirkuka. Ovolikonde za Kurdsku stvar nije borio i Abdullah Öcalan.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#18015 Re: IRAN
Svaki narod zasluzuje ista prava. Ne pravim razliku izmedju Bosnjaka, Srba, Hrvata, Cecena, Rohinja, Ujgura, Zidova, Palestinaca, Kurda, Tibetanaca, Beludza itd. Svaki narod zasluzuje jednaka prava.Point. wrote:Kiki brate, pa ti ko da si rođen u centru Kirkuka. Ovolikonde za Kurdsku stvar nije borio i Abdullah Öcalan.
Kurdi nemaju nikakva prava u Iranu. Sve kurdske stranke su proglasene teroristickim. Je li to normalno?
KDPI - kurdski nacionalisti, proglaseni teroristima
Komal - kurdski komunisti, proglaseni teroristima
PAK - kurdski socijalisti, proglaseni teroristima
PJAK - kurdska ljevica, proglasni teroristima
Dakle, sve kurdske stranke Perzijanci su proglsili teroristickim. Zamisli da neko SDA, SDP, SBB, DF, NS i sve druge stranke proglasi teroristickim. Nenormalno jarane. Jos pripadnike ovih partija vjesaju na kranove. Bolesna drzava.
- Leopard_SA
- Posts: 3650
- Joined: 22/07/2017 18:36
#18016 Re: IRAN
Iran je medjunarodno priznata drzava, a Kurdistan je podrucje gdje vecinom zive Kurdi. Kurdistan nema historijski kontinuitet niti jasno definisane graniceKikibombona wrote:
Jesi bio tuzan kada je Iran uvodio sankcije Kurdistanu?
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#18017 Re: IRAN
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Iraqi_KurdistanLeopard_SA wrote:Iran je medjunarodno priznata drzava, a Kurdistan je podrucje gdje vecinom zive Kurdi. Kurdistan nema historijski kontinuitet niti jasno definisane graniceKikibombona wrote:
Jesi bio tuzan kada je Iran uvodio sankcije Kurdistanu?
Granice su crtali Britanci i Francuzi, iz najgore namjere.
- Point.
- Posts: 33518
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#18018 Re: IRAN
Iran, kao i Turska su priča za sebe no Kurdi nemaju jasno definisane granice zamišljene države, plus što se područja gdje oni žive prostiru na 5-6 država. Jasno je da je to nemoguća misija.Kikibombona wrote:Svaki narod zasluzuje ista prava. Ne pravim razliku izmedju Bosnjaka, Srba, Hrvata, Cecena, Rohinja, Ujgura, Zidova, Palestinaca, Kurda, Tibetanaca, Beludza itd. Svaki narod zasluzuje jednaka prava.Point. wrote:Kiki brate, pa ti ko da si rođen u centru Kirkuka. Ovolikonde za Kurdsku stvar nije borio i Abdullah Öcalan.
Kurdi nemaju nikakva prava u Iranu. Sve kurdske stranke su proglasene teroristickim. Je li to normalno?
KDPI - kurdski nacionalisti, proglaseni teroristima
Komal - kurdski komunisti, proglaseni teroristima
PAK - kurdski socijalisti, proglaseni teroristima
PJAK - kurdska ljevica, proglasni teroristima
Dakle, sve kurdske stranke Perzijanci su proglsili teroristickim. Zamisli da neko SDA, SDP, SBB, DF, NS i sve druge stranke proglasi teroristickim. Nenormalno jarane. Jos pripadnike ovih partija vjesaju na kranove. Bolesna drzava.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#18019 Re: IRAN
Na novinarsko pitanje ima li informacije o počiniteljima oštećenja na brodovima unutar UAE, Pompeo je izjavio da u ovom momentu "nema informacije o prirodi tih dešavanja".
Bio je vrlo friendly prema svom kolegi Lavrovu tokom press-konferencije.
Bio je vrlo friendly prema svom kolegi Lavrovu tokom press-konferencije.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#18020 Re: IRAN
Lavrov je izjavio da se nada da su teze o mogućih 120.000 američkih vojnika sasvim neutemeljene, da bi gomilanje vojske samo dodatno zakomplikovalo situaciju na BI, te da se kriza oko Irana može razrješiti "samo diplomatskim naporima".
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#18021 Re: IRAN
Ma ja doso na mirovne pregovoreChallenger_ wrote:Da tvoja konstrukcija ima i trun istine, ne bi Pompeo danas bio u Rusiji.
- Leopard_SA
- Posts: 3650
- Joined: 22/07/2017 18:36
#18022 Re: IRAN
I dalje govorimo o autonomnoj regiji unutar medjunarodno priznate drzave, a ne o drzavi sa historijskim kontinuitetom, medjunarodnim priznanjem i jasno definisanim granicama.Kikibombona wrote:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Iraqi_Kurdistan
Granice su crtali Britanci i Francuzi, iz najgore namjere.
Sumnjam da su Englezi i Francuzi crtali ovakve granice iz mrznje prema Kurdima.
Zasto bi uopste Englezi i Francuzi mrzili Kurde?
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#18023 Re: IRAN
Pompeo's IQ of 79 is really high and suitable for US politician.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#18024 Re: IRAN
Comments:Hesameddin Ashena
@hesamodin1
@realDonaldTrump : You wanted a better deal with Iran. Looks like you are going to get a war instead. That’s what happens when you listen to the mustache. Good luck in 2020!
105
3:43 PM - May 14, 2019
I think they need to be knocked back a few decades. They are a problem for everyone in the region and the world would be a lot better off.
--
Yep we have Trump,,,not a weak risted Obama.... Dont mess with us Iran,,,,the USA flag may be flying there soon..
--
Maybe we just bomb their nuclear facilities back to the stone age, no reason to put more boots on the ground in the Middle East
--
We don't fly our flag over countries we conquer, we pay to rebuild them with Tax Dollars then we set up a corrupt puppet government.
--
Little dogs yap the loudest. But to bigger dogs, they are still little.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#18025 Re: IRAN
Ljudi, gdje je @ Ioannes? Je li živ čovjek?

