IRAN

Post Reply
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#18001 Re: IRAN

Post by The 51st State »

Kikibombona wrote:Pazi samo ovih pro-iranskih moralista, da covjek povrati...

Kada su siitske ekstremisticke falange, notorni vjerski fanatici, kidisali na Kirkuk, ovdje su dozivljavali ekstaze od srece, likovali nad sudbinom kurdskog naroda...

I sutra bi ti lazni moralisti slavili najezdu siitskih vjerskih fanatika na Kurde u Siriji.

...

Kada je Kurdistan proglasio nezavisnost Iran je prvi uveo sankcije. I sada placu sto oni imaju sankcije.

...

Sve se vraca sve se placa.

...

Ista stvar sa turkofilskom ekipom, kao misevi izjure iz rupa kada zlocinac Erdogan najavi napad na Kurde u Siriji. Svrsavaju od radosti. A sada kao zale za Irancima. Nemojte, molim vas, nemate ni cast ni moral ni principe...
TI si druze puko.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#18002 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

Kiki sam protiv svih.
Puna podrska :mrgreen:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18003 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

mirsek wrote:Objasni zasto ti, svjetski poznati kurdski moralisto, podrzavas da neko ispunjava americke zelje, iste one Amerike koja sponzorira cionisticki aparthejd ?
Objasni zato bi neko podrzavao nelegalni referendum i pokusaj secesije dijela Iraka mimo volje vecine gradjana ?
Jesi bio tuzan kada su siitske ekstremisticke falange kidisale na Kirkuk i prouzrokovale nesrecu za stotine hiljada Kurda?

Jesi bio tuzan kada je Iran uvodio sankcije Kurdistanu?

Irak su napravili Britanci. Napravili su na krvi kurdskog naroda. Kraj price. Ta britanska izrod drzava ce nestati.

Ti bi da Palestina bude stota arapska drzava a da Kurdi nemaju nijednu. Nece da moze.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#18004 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:
mirsek wrote:Objasni zasto ti, svjetski poznati kurdski moralisto, podrzavas da neko ispunjava americke zelje, iste one Amerike koja sponzorira cionisticki aparthejd ?
Objasni zato bi neko podrzavao nelegalni referendum i pokusaj secesije dijela Iraka mimo volje vecine gradjana ?
Jesi bio tuzan kada su siitske ekstremisticke falange kidisale na Kirkuk i prouzrokovale nesrecu za stotine hiljada Kurda?

Jesi bio tuzan kada je Iran uvodio sankcije Kurdistanu?

Irak su napravili Britanci. Napravili su na krvi kurdskog naroda. Kraj price. Ta britanska izrod drzava ce nestati.

Ti bi da Palestina bude stota arapska drzava a da Kurdi nemaju nijednu. Nece da moze.
Nisam, koju nesrecu, sto im se nije ispunila zelja da cjepkaju drzavu mimo vecine ?
Nisam, jel opet rijec o nekom nelegalnom aktu ?
Hoce, nestace, samo ako se vecina tako slozi :)
Ti bi na jednoj strani da se neko saginje Americi jer je najjaca a sa druge bi svi da su slobodni, djeca cvijeca, slobodni Kurdi, pravo na sve, na secesiju, na vojsku, policiju, moze baaa svee, cepaj drzave kako se kurd.. ovaj kikiju cefne... ALI, stani, prikoci malo, ipak se sagni ameriKi i njenim interesima koji su cesto protiv tvog boljitka, sagni se jado inace ces biti kriv sto ti bombarduje drzavu ili sto ti ekonomski unistava drzavu i narod stavlja na muku.
Strasno si principijelan... :oops:
Last edited by mirsek on 14/05/2019 16:39, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18005 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ishod ove krize velikim dijelom (da ne kažem, presudnim dijelom) zavisi od pozicioniranja Rusije i Kine.

Zato su se juče, u Sočiju, sastali kineski MVP Vang Ji, Lavrov i Putin:

Image
Image
Image
Image
Image

Zato je Pompeo danas u Sočiju:

Image

... gdje razgovara sa Lavrovom i očekuje da ga primi Putin.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#18006 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Kikibombona wrote: Kada su siitske ekstremisticke falange, notorni vjerski fanatici, kidisali na Kirkuk, ovdje su dozivljavali ekstaze od srece, likovali nad sudbinom kurdskog naroda
Ako si ti pripadnik kurdskog naroda tj ako si direktno pogođen tom sudbinom, onda smo likovali.
Koliko se sjećam, ovdje se ništa nije radilo osim što su se ismijavale tvoje prognoze :mrgreen:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#18007 Re: IRAN

Post by mirsek »

Challenger_ wrote:Ishod ove krize velikim dijelom (da ne kažem, presudnim dijelom) zavisi od pozicioniranja Rusije i Kine.

Zato su se juče, u Sočiju, sastali kineski MVP Vang Ji, Lavrov i Putin:

Image
Image
Image
Image
Image

Zato je Pompeo danas u Sočiju:

Image

... gdje razgovara sa Lavrovom i očekuje da ga primi Putin.
Ne vidim ni jedan razlog zasto bi Rusija poslije Ukrajine dozvolila nekome da napadne i eventualno unisti/okupira drzavu na njenoj juznoj granici i time postavi svoje poltrone koji ce Rusiji praviti probleme. I Kina takodjer, jedan od najvecih izvoznika nafte u Kinu je Iran, i koji joj dozvoljava nezavisnost od ucjena americkih arapskih petrodolarskih pudlica kad je to Americi cejf.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#18008 Re: IRAN

Post by zoomba »

Image
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18009 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

mirsek wrote:Nisam, koju nesrecu, sto im se nije ispunila zelja da cjepkaju drzavu mimo vecine ?
Nisam, jel opet rijec o nekom nelegalnom aktu ?
Hoce, nestace, samo ako se vecina tako slozi :)
Ti bi na jednoj strani da se neko saginje Americi jer je najjaca a sa druge bi svi da su slobodni, djeca cvijeca, slobodni Kurdi, pravo na sve, na secesiju, na vojsku, policiju, moze baaa svee, cepaj drzave kako se kurd.. ovaj kikiju cefne... ALI, stani, prikoci malo, ipak se sagni ameriKi i njenim interesima koji su cesto protiv tvog boljitka, sagni se jado inace ces biti kriv sto ti bombarduje drzavu ili sto ti ekonomski unistava drzavu i narod stavlja na muku.
Strasno si principijelan... :oops:
Kakva vecina, Kurdi su apsolutna vecina u Erbilu, Slemaniju, Kirkuku itd. I vecina je na referendumu odlucila da se odvoji od britanske mostrum drzave tzv. Iraka. U toj drzavi, od njenog nastanka, jedan dan nije bio mir i vladavina prava. Irak = genocod, etnicko ciscenje, ratovi, progoni, siromastvo, nestabilnost. Propali britanski projekt.

Al' polako, bez brige, sve ce doci na svoje. Ne mogu Arapi imati STOTINU drzava a Kurdi nijednu.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18010 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

mirsek wrote:Ne vidim ni jedan razlog zasto bi Rusija poslije Ukrajine dozvolila nekome da napadne i eventualno unisti/okupira drzavu na njenoj juznoj granici i time postavi svoje poltrone koji ce Rusiji praviti probleme. I Kina takodjer, jedan od najvecih izvoznika nafte u Kinu je Iran, i koji joj dozvoljava nezavisnost od ucjena americkih arapskih petrodolarskih pudlica kad je to Americi cejf.
Budi siguran da je tako. Da su protiv nasilja, kako u Venecueli tako i u Iranu, u to nema sumnje. Evo kako to definiše jedan njihov pretendent na visoku poziciju u ruskom MVP za Bliski istok:

[quote]It would be a bigger mistake if #US goes on war against #Iran jeopardizing #Mideast for years to come. If you think #Iraq was a disaster in case of Iran you need to multiply the consequences X-times.[/quote]

:arrow: LINK

Međutim, postavlja se pitanje "da li će preduzeti nešto više od pukog moralisanja i podrške u SB/VS UN"? Odnosno kako će i kada će ragovati ako će uopšte reagovati ili će jednostavno gledati "kako drugi čine grešku".



E, to zanima i ovu američku administraciju, zato je Pompeo danas tamo.
Last edited by Challenger_ on 14/05/2019 17:06, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18011 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Sinoć sam imao priliku da pratim dijalog između američkog pukovnika stacioniranog u Afganistanu i iranskog profesora iz Teherana. Iranac je uvjeren da će im Rusi pomoći a pukovnik je uvjeren da neće jer "Rusi i na Irance i na Amerikance gledaju kao na fanatike i psihopate".
Last edited by Challenger_ on 14/05/2019 17:07, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#18012 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

Vidimo u siriji kako su za mir i rusi i iranci.
Doso malo veci baja pa su za mir hehe
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18013 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Da tvoja konstrukcija ima i trun istine, ne bi Pompeo danas bio u Rusiji.
User avatar
Point.
Posts: 33518
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#18014 Re: IRAN

Post by Point. »

Kiki brate, pa ti ko da si rođen u centru Kirkuka. Ovolikonde za Kurdsku stvar nije borio i Abdullah Öcalan.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18015 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Point. wrote:Kiki brate, pa ti ko da si rođen u centru Kirkuka. Ovolikonde za Kurdsku stvar nije borio i Abdullah Öcalan.
Svaki narod zasluzuje ista prava. Ne pravim razliku izmedju Bosnjaka, Srba, Hrvata, Cecena, Rohinja, Ujgura, Zidova, Palestinaca, Kurda, Tibetanaca, Beludza itd. Svaki narod zasluzuje jednaka prava.

Kurdi nemaju nikakva prava u Iranu. Sve kurdske stranke su proglasene teroristickim. Je li to normalno?

KDPI - kurdski nacionalisti, proglaseni teroristima
Komal - kurdski komunisti, proglaseni teroristima
PAK - kurdski socijalisti, proglaseni teroristima
PJAK - kurdska ljevica, proglasni teroristima

Dakle, sve kurdske stranke Perzijanci su proglsili teroristickim. Zamisli da neko SDA, SDP, SBB, DF, NS i sve druge stranke proglasi teroristickim. Nenormalno jarane. Jos pripadnike ovih partija vjesaju na kranove. Bolesna drzava.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#18016 Re: IRAN

Post by Leopard_SA »

Kikibombona wrote:
Jesi bio tuzan kada je Iran uvodio sankcije Kurdistanu?
Iran je medjunarodno priznata drzava, a Kurdistan je podrucje gdje vecinom zive Kurdi. Kurdistan nema historijski kontinuitet niti jasno definisane granice :-)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18017 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Leopard_SA wrote:
Kikibombona wrote:
Jesi bio tuzan kada je Iran uvodio sankcije Kurdistanu?
Iran je medjunarodno priznata drzava, a Kurdistan je podrucje gdje vecinom zive Kurdi. Kurdistan nema historijski kontinuitet niti jasno definisane granice :-)
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Iraqi_Kurdistan

Granice su crtali Britanci i Francuzi, iz najgore namjere.
User avatar
Point.
Posts: 33518
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#18018 Re: IRAN

Post by Point. »

Kikibombona wrote:
Point. wrote:Kiki brate, pa ti ko da si rođen u centru Kirkuka. Ovolikonde za Kurdsku stvar nije borio i Abdullah Öcalan.
Svaki narod zasluzuje ista prava. Ne pravim razliku izmedju Bosnjaka, Srba, Hrvata, Cecena, Rohinja, Ujgura, Zidova, Palestinaca, Kurda, Tibetanaca, Beludza itd. Svaki narod zasluzuje jednaka prava.

Kurdi nemaju nikakva prava u Iranu. Sve kurdske stranke su proglasene teroristickim. Je li to normalno?

KDPI - kurdski nacionalisti, proglaseni teroristima
Komal - kurdski komunisti, proglaseni teroristima
PAK - kurdski socijalisti, proglaseni teroristima
PJAK - kurdska ljevica, proglasni teroristima

Dakle, sve kurdske stranke Perzijanci su proglsili teroristickim. Zamisli da neko SDA, SDP, SBB, DF, NS i sve druge stranke proglasi teroristickim. Nenormalno jarane. Jos pripadnike ovih partija vjesaju na kranove. Bolesna drzava.
Iran, kao i Turska su priča za sebe no Kurdi nemaju jasno definisane granice zamišljene države, plus što se područja gdje oni žive prostiru na 5-6 država. Jasno je da je to nemoguća misija.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18019 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Na novinarsko pitanje ima li informacije o počiniteljima oštećenja na brodovima unutar UAE, Pompeo je izjavio da u ovom momentu "nema informacije o prirodi tih dešavanja".

Bio je vrlo friendly prema svom kolegi Lavrovu tokom press-konferencije.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18020 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Lavrov je izjavio da se nada da su teze o mogućih 120.000 američkih vojnika sasvim neutemeljene, da bi gomilanje vojske samo dodatno zakomplikovalo situaciju na BI, te da se kriza oko Irana može razrješiti "samo diplomatskim naporima".
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#18021 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

Challenger_ wrote:Da tvoja konstrukcija ima i trun istine, ne bi Pompeo danas bio u Rusiji.
Ma ja doso na mirovne pregovore :mrgreen:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3650
Joined: 22/07/2017 18:36

#18022 Re: IRAN

Post by Leopard_SA »

Kikibombona wrote:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Iraqi_Kurdistan

Granice su crtali Britanci i Francuzi, iz najgore namjere.
I dalje govorimo o autonomnoj regiji unutar medjunarodno priznate drzave, a ne o drzavi sa historijskim kontinuitetom, medjunarodnim priznanjem i jasno definisanim granicama.
Sumnjam da su Englezi i Francuzi crtali ovakve granice iz mrznje prema Kurdima.
Zasto bi uopste Englezi i Francuzi mrzili Kurde?
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18023 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Pompeo's IQ of 79 is really high and suitable for US politician.

:pisnuo:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#18024 Re: IRAN

Post by славянин »

Hesameddin Ashena
@hesamodin1
@realDonaldTrump : You wanted a better deal with Iran. Looks like you are going to get a war instead. That’s what happens when you listen to the mustache. Good luck in 2020!

105
3:43 PM - May 14, 2019
Comments:
I think they need to be knocked back a few decades. They are a problem for everyone in the region and the world would be a lot better off.
--
Yep we have Trump,,,not a weak risted Obama.... Dont mess with us Iran,,,,the USA flag may be flying there soon..
--
Maybe we just bomb their nuclear facilities back to the stone age, no reason to put more boots on the ground in the Middle East
--
We don't fly our flag over countries we conquer, we pay to rebuild them with Tax Dollars then we set up a corrupt puppet government.
--
Little dogs yap the loudest. But to bigger dogs, they are still little.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#18025 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Ljudi, gdje je @ Ioannes? Je li živ čovjek?
Post Reply