nauci l ti kako se postavljaju felge i balansiraju za manje od 150 marakagolfiista wrote:@Dr BaltazarLično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu
Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti.
Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#1801 Re: Ljetne gume
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1802 Re: Ljetne gume
Ne štedi covjek, sto jest, kad je odrzavanje u pitanju.madner wrote:Inace volim meziti adu jer ne konta neke svoje nelogicnosti, no za svaku je pohvalu kako covjek odrzava auto.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#1803 Re: Ljetne gume
commendatore wrote:nauci l ti kako se postavljaju felge i balansiraju za manje od 150 marakagolfiista wrote:@Dr BaltazarLično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu
Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti.![]()
Kada nešto želim ne pitam za cijenu, jbg, ne cjepidlačim u stoju gore ili dole i ne znam ako se ja ne brinem i ne zamaram svojim, zašto se ti brineš za moj novčanik?
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1804 Re: Ljetne gume
Najvaznija stavka, koja dolazi sa godinama iskustva, je svakako ta oko pouzdanosti, i koja nema alternativu.golfiista wrote:Nejse. Neka se kotrlja i što manej kvari, u međuvremenu neko uživam manje neko malo više, ali se sve opet svede na istoJedini lijep primjerak, skolski, sto bi rekli.
- commendatore
- Posts: 6044
- Joined: 26/03/2016 10:24
- Location: Niodaklevačka VukojeBIHа
#1805 Re: Ljetne gume
pa zao mi sto se trosis jbiga....golfiista wrote:
Kada nešto želim ne pitam za cijenu, jbg, ne cjepidlačim u stoju gore ili dole i ne znam ako se ja ne brinem i ne zamaram svojim, zašto se ti brineš za moj novčanik?
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#1806 Re: Ljetne gume
Jos jednom da pohvalim savine intensa hp gume, pogotovo na ovom snijegu.
Auto lezi k'o po sinama, u garazi.
Auto lezi k'o po sinama, u garazi.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#1807 Re: Ljetne gume
to sto ti je zao, ne daje ti pravo da zabadas nos tamo gdje mu definitivno nije mjestocommendatore wrote:pa zao mi sto se trosis jbiga....golfiista wrote:
Kada nešto želim ne pitam za cijenu, jbg, ne cjepidlačim u stoju gore ili dole i ne znam ako se ja ne brinem i ne zamaram svojim, zašto se ti brineš za moj novčanik?
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#1808 Re: Ljetne gume
Jel ti ovo ozbiljno?amar1994 wrote:vozio sam 118d, ne pregledan, pretvrdo kvacilo kao i mjenac, kad se potjera do izrazaja dolazi zadnja vuca u krivinima, tvrd ko i mazda, samo ima bolju zvucnu izolaciju, bio je na 17kama
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#1809 Re: Ljetne gume
najozbiljnije, koda je lamela za trkebasicm wrote:Jel ti ovo ozbiljno?amar1994 wrote:vozio sam 118d, ne pregledan, pretvrdo kvacilo kao i mjenac, kad se potjera do izrazaja dolazi zadnja vuca u krivinima, tvrd ko i mazda, samo ima bolju zvucnu izolaciju, bio je na 17kama
kilometraza je bila slicna ovoj oko 130000km
-
Dr Baltazar
- Posts: 2216
- Joined: 21/06/2014 00:17
#1810 Re: Ljetne gume
Tako je. Nemam para za ta autagolfiista wrote:@Dr BaltazarLično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu
Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti.
Pogledao sam testove u toj klasi i donio neki zaključak. Al kao što rekoh, nemam novce za ta auta. Zato vozim to što vozim, a ti uživaj u svojoj limuzini.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#1811 Re: Ljetne gume
Ko govori o novcu? Ah da, ti, bas kao i o S klasi koju si spomenuo iako niko nije govorio ni priblizno o toj klasi automobila. Pa tako nakon sto si se pohvalio, ko zna zbog čega, provalio si se samo tako proporcionalno onome kako si se ofirno pohvalio. Tako kad odvagas, ja mislim, a to je samo moje skromno mišljenje, da ti inače samo čitaš i na temelju toga izvodiš zaključke.Dr Baltazar wrote:Tako je. Nemam para za ta autagolfiista wrote:@Dr BaltazarLično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu
Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti.Ne nasmijavaj me
Pogledao sam testove u toj klasi i donio neki zaključak. Al kao što rekoh, nemam novce za ta auta. Zato vozim to što vozim, a ti uživaj u svojoj limuzini.
-
Dr Baltazar
- Posts: 2216
- Joined: 21/06/2014 00:17
#1812 Re: Ljetne gume
Niko ne govori o novcu, nego ispade sad da ovdje trebaš voziti svako moguće auto kako bi mogao nešto komentarisati. Za te stvari služe auto časopisi i nije uopće sporno da neki zaključak doneseš nakon čitanja istog. I nemoj da uvlačiš druge u ovaj razgovor, kad je to već sve riješenogolfiista wrote:golfiista wrote:@Dr BaltazarLično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu
Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti.
Ko govori o novcu? Ah da, ti, bas kao i o S klasi koju si spomenuo iako niko nije govorio ni priblizno o toj klasi automobila. Pa tako nakon sto si se pohvalio, ko zna zbog čega, provalio si se samo tako proporcionalno onome kako si se ofirno pohvalio. Tako kad odvagas, ja mislim, a to je samo moje skromno mišljenje, da ti inače samo čitaš i na temelju toga izvodiš zaključke.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#1813 Re: Ljetne gume
I šta kažu magazini? Da je BMW serije 1 ubjedljivo najgori automobil u kompaktnoj klasi? Interesantno..vrlo..
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#1815 Re: Ljetne gume
BMW je uvijek bio najgori auto u klasi.golfiista wrote:I šta kažu magazini? Da je BMW serije 1 ubjedljivo najgori automobil u kompaktnoj klasi? Interesantno..vrlo..
Evo i novi M2 je najgori auto u toj klasi. Kazu previse brutalan za obicne vozace, i RS3 i AMG CLA su daleko bolje opcije za shopping
-
prog321
- Posts: 7052
- Joined: 08/07/2014 21:03
#1816 Re: Ljetne gume
Auto 3. 0
170 KW, sedan 4x4
Danas odlucio zimske gume da provjerim, kad imam sta da vidim. One se bukvalno raspale.
U sta posebno trebam obracati paznju pri kupovini ljetnih ? Vrijeme je.
170 KW, sedan 4x4
Danas odlucio zimske gume da provjerim, kad imam sta da vidim. One se bukvalno raspale.
U sta posebno trebam obracati paznju pri kupovini ljetnih ? Vrijeme je.
Last edited by prog321 on 25/04/2016 19:52, edited 1 time in total.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#1817 Re: Ljetne gume
Držite se teme
, prvi koji da žmigavac--->žik mu je
!!!
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1818 Re: Ljetne gume
Postoje objektivni i subjektivni kriteriji. Subjektivno tebi kljuc od BMWa moze biti bolji i imati ono nesto, objektivno to moras moci podkrijepiti cinjenicama.golfiista wrote:Jarane, bez uvrede, ali taj Opel možda da poleti mogao bi biti usporediv sa nekim vozilom iz premium segmenta. Nisu bolan samo konji i čunjevi u pitanju. Opel nema i neće nikada imati ono nešto sto ga izdvaja iz mase drugih sličnih automobila.madner wrote:Pa Opel polovan, za 25 000 bi pojeo tog BMWa. Mozes uzeti Astru biturbo sa 195 ks koji kod voznje na malo manje tupom nozu se nosi sa 120d, a ne 116d. Ne znam za slabije motore, nisam gledao testove jer obicno ti pocetni modeli ne posjeduju sportske ambicije.
Da je tako, pokazuje tržište novih, tržište polovnih automobila i na kraju cijena koju je spreman platiti kupac novog ili polovnog automobila. Pametnom dosta.
Subjektivno mozes smatrati BMW dinamicnim, no konji i cunjevi sve kazu. Rekao bi covjek po prici da se vozi 135, a ne realno prosjecno motorizovano vozilo sa pitomim ponasanjem i ogranicenim mogucnostima.
Sad to nema veze sa Opelom, ali prica o dinamici kao atributu je smjesna za osnovni model traktora. Jer, za iste pare se moze uzeti znatno vise dinamike.
Inace, ako se gleda cijena, opeli su u Ger znatno blizi cijenom VWu nego u BiH. Sta ti to kaze?
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#1819 Re: Ljetne gume
Mislim da si upalio žmigavac 
On topic
Dobar Dunlop i na minusu. Jutros Butmirskom na onoj velikoj krivini 100 km/h bez problema, kako reče Ado ima i u toj ljetnoj gumi malo zimskog gripa i kuveta
On topic
Dobar Dunlop i na minusu. Jutros Butmirskom na onoj velikoj krivini 100 km/h bez problema, kako reče Ado ima i u toj ljetnoj gumi malo zimskog gripa i kuveta
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#1820 Re: Ljetne gume
Dayton d320 evo ili matador hectorra 3 ? Ako je neko imao ovue gume moze li misljenje kakve su ?
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#1821 Re: Ljetne gume
Ja ne znam stvarno kako vi to dozivljavate ljetne/zimske gume
Ja evo citavu zimu odvozio na ljetnim, nisu obavezne zimske, i dan danas ujutru bude minusa i mraza, bez ikakvih problema
Bilo i snijega i minusa i svega, nisu se vala nesto aman ni potrosile, gdje god sam treb'o ubrzati ubrz'o sam, zakociti zakocio sam
Po ovdje uvrjezenom misljenju trebo sam biti vise u kanalu nego na cesti
Ja evo citavu zimu odvozio na ljetnim, nisu obavezne zimske, i dan danas ujutru bude minusa i mraza, bez ikakvih problema
Bilo i snijega i minusa i svega, nisu se vala nesto aman ni potrosile, gdje god sam treb'o ubrzati ubrz'o sam, zakociti zakocio sam
Po ovdje uvrjezenom misljenju trebo sam biti vise u kanalu nego na cesti
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#1822 Re: Ljetne gume
Samo majstore napomeni jos da si u francuskoj.
Provozao bi ti u Visokom kad zalopata i kada se zimska služba krene iscudjavati snijegu ko običan smrtnik regresu, mladog majmuna na ljetnim gumama .
Ja ljetne nisam još ni pomislio staviti a današnji dan i opis relacija kažu da je rano....
Provozao bi ti u Visokom kad zalopata i kada se zimska služba krene iscudjavati snijegu ko običan smrtnik regresu, mladog majmuna na ljetnim gumama .
Ja ljetne nisam još ni pomislio staviti a današnji dan i opis relacija kažu da je rano....
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1823 Re: Ljetne gume
Ja sam najgori dan zime bio jos u ljetnoj obuci. I bome ima razlike dok je snjeg frisak.
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#1824 Re: Ljetne gume
Ne kazem kad ima "metar" snijega al ljudi sad na malo kise i 1-2 stepena ocekuju da se ljetne ponasaju ko skijeBakir1 wrote:Samo majstore napomeni jos da si u francuskoj.
Provozao bi ti u Visokom kad zalopata i kada se zimska služba krene iscudjavati snijegu ko običan smrtnik regresu, mladog majmuna na ljetnim gumama .
Ja ljetne nisam još ni pomislio staviti a današnji dan i opis relacija kažu da je rano....
- Bakir1
- Posts: 13669
- Joined: 18/06/2008 16:45
- Location: mislim da o tome imam misljenje.
- Contact:
#1825 Re: Ljetne gume
Mogu lokalna vozikanja cijelu godinu na ljetnom setu, ali
kada ti azira i dzemila ne pogode put u po zime do krajine ili bilo gdje u radijusu od 200 km od centralne Bosne onda se pitaš.
Ja sam imao situacija da krenem na put iznenada kada ovi 1 set lokalni ostave auto kući radi vremenskih neprilika a policija ti kaže preko prevoja na vlastitu odgovornost pa praviš prtinu autom...
Neka ih još koji dan
kada ti azira i dzemila ne pogode put u po zime do krajine ili bilo gdje u radijusu od 200 km od centralne Bosne onda se pitaš.
Ja sam imao situacija da krenem na put iznenada kada ovi 1 set lokalni ostave auto kući radi vremenskih neprilika a policija ti kaže preko prevoja na vlastitu odgovornost pa praviš prtinu autom...
Neka ih još koji dan
