Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#1801 Re: Ljetne gume

Post by commendatore »

golfiista wrote:@Dr Baltazar
Lično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,
BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu

Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti. :mrgreen:
nauci l ti kako se postavljaju felge i balansiraju za manje od 150 maraka :mrgreen: :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1802 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

madner wrote:Inace volim meziti adu jer ne konta neke svoje nelogicnosti, no za svaku je pohvalu kako covjek odrzava auto.
Ne štedi covjek, sto jest, kad je odrzavanje u pitanju. :mrgreen:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1803 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

commendatore wrote:
golfiista wrote:@Dr Baltazar
Lično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,
BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu

Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti. :mrgreen:
nauci l ti kako se postavljaju felge i balansiraju za manje od 150 maraka :mrgreen: :run:

Kada nešto želim ne pitam za cijenu, jbg, ne cjepidlačim u stoju gore ili dole i ne znam ako se ja ne brinem i ne zamaram svojim, zašto se ti brineš za moj novčanik?
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1804 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

golfiista wrote:
Jedini lijep primjerak, skolski, sto bi rekli.
Nejse. Neka se kotrlja i što manej kvari, u međuvremenu neko uživam manje neko malo više, ali se sve opet svede na isto :wink:
Najvaznija stavka, koja dolazi sa godinama iskustva, je svakako ta oko pouzdanosti, i koja nema alternativu. :mrgreen:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#1805 Re: Ljetne gume

Post by commendatore »

golfiista wrote:
Kada nešto želim ne pitam za cijenu, jbg, ne cjepidlačim u stoju gore ili dole i ne znam ako se ja ne brinem i ne zamaram svojim, zašto se ti brineš za moj novčanik?
pa zao mi sto se trosis jbiga.... :cry:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1806 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Jos jednom da pohvalim savine intensa hp gume, pogotovo na ovom snijegu. :thumbup: :thumbup: :mrgreen:







































Auto lezi k'o po sinama, u garazi. :mrgreen:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1807 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

commendatore wrote:
golfiista wrote:
Kada nešto želim ne pitam za cijenu, jbg, ne cjepidlačim u stoju gore ili dole i ne znam ako se ja ne brinem i ne zamaram svojim, zašto se ti brineš za moj novčanik?
pa zao mi sto se trosis jbiga.... :cry:
to sto ti je zao, ne daje ti pravo da zabadas nos tamo gdje mu definitivno nije mjesto
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#1808 Re: Ljetne gume

Post by basicm »

amar1994 wrote:vozio sam 118d, ne pregledan, pretvrdo kvacilo kao i mjenac, kad se potjera do izrazaja dolazi zadnja vuca u krivinima, tvrd ko i mazda, samo ima bolju zvucnu izolaciju, bio je na 17kama :)
Jel ti ovo ozbiljno?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1809 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:vozio sam 118d, ne pregledan, pretvrdo kvacilo kao i mjenac, kad se potjera do izrazaja dolazi zadnja vuca u krivinima, tvrd ko i mazda, samo ima bolju zvucnu izolaciju, bio je na 17kama :)
Jel ti ovo ozbiljno?
najozbiljnije, koda je lamela za trke :-) , za pocetnika auto nije i nekakoga ko voli laganije da vozi, mjenjac je precizan al brzine ne upadaju bas glatko kako se ocekuje od tako skupog auta, nazad se nista ali apsolutno nista ne vidi koliko je malo staklo, srecom senzori imaju :)
kilometraza je bila slicna ovoj oko 130000km
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1810 Re: Ljetne gume

Post by Dr Baltazar »

golfiista wrote:@Dr Baltazar
Lično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,
BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu

Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti. :mrgreen:
Tako je. Nemam para za ta auta ;) Ne nasmijavaj me :lol:

Pogledao sam testove u toj klasi i donio neki zaključak. Al kao što rekoh, nemam novce za ta auta. Zato vozim to što vozim, a ti uživaj u svojoj limuzini.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1811 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

Dr Baltazar wrote:
golfiista wrote:@Dr Baltazar
Lično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,
BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu

Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti. :mrgreen:
Tako je. Nemam para za ta auta ;) Ne nasmijavaj me :lol:

Pogledao sam testove u toj klasi i donio neki zaključak. Al kao što rekoh, nemam novce za ta auta. Zato vozim to što vozim, a ti uživaj u svojoj limuzini.
Ko govori o novcu? Ah da, ti, bas kao i o S klasi koju si spomenuo iako niko nije govorio ni priblizno o toj klasi automobila. Pa tako nakon sto si se pohvalio, ko zna zbog čega, provalio si se samo tako proporcionalno onome kako si se ofirno pohvalio. Tako kad odvagas, ja mislim, a to je samo moje skromno mišljenje, da ti inače samo čitaš i na temelju toga izvodiš zaključke.
:skoljka:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1812 Re: Ljetne gume

Post by Dr Baltazar »

golfiista wrote:
golfiista wrote:@Dr Baltazar
Lično mislim da je BMW 1 ubjedljivo najgori auto u toj klasi,
BMW je uvijek bio poznat kao auto za mlađe, tačnije za ljude koji žele malo bržu vožnju i iako nisam vozio 1, pretpostavljam da kao i ostali modeli dobro drži cestu

Čovjek nije vozio auto, ali misli i pretpostavlja da je najgore auto u klasi. Vrlo relevantno mišljenje i treba ga cijeniti. :mrgreen:

Ko govori o novcu? Ah da, ti, bas kao i o S klasi koju si spomenuo iako niko nije govorio ni priblizno o toj klasi automobila. Pa tako nakon sto si se pohvalio, ko zna zbog čega, provalio si se samo tako proporcionalno onome kako si se ofirno pohvalio. Tako kad odvagas, ja mislim, a to je samo moje skromno mišljenje, da ti inače samo čitaš i na temelju toga izvodiš zaključke.
:skoljka:
Niko ne govori o novcu, nego ispade sad da ovdje trebaš voziti svako moguće auto kako bi mogao nešto komentarisati. Za te stvari služe auto časopisi i nije uopće sporno da neki zaključak doneseš nakon čitanja istog. I nemoj da uvlačiš druge u ovaj razgovor, kad je to već sve riješeno ;) Samo ti uživaj u limuzini svojoj i tako će biti najbolje :kiss:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1813 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

I šta kažu magazini? Da je BMW serije 1 ubjedljivo najgori automobil u kompaktnoj klasi? Interesantno..vrlo..
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1814 Re: Ljetne gume

Post by Dr Baltazar »

Samo uživaj i vozi :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#1815 Re: Ljetne gume

Post by jefferson »

golfiista wrote:I šta kažu magazini? Da je BMW serije 1 ubjedljivo najgori automobil u kompaktnoj klasi? Interesantno..vrlo..
BMW je uvijek bio najgori auto u klasi.
Evo i novi M2 je najgori auto u toj klasi. Kazu previse brutalan za obicne vozace, i RS3 i AMG CLA su daleko bolje opcije za shopping :lol: :lol: :lol: :lol:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#1816 Re: Ljetne gume

Post by prog321 »

Auto 3. 0
170 KW, sedan 4x4

Danas odlucio zimske gume da provjerim, kad imam sta da vidim. One se bukvalno raspale.
U sta posebno trebam obracati paznju pri kupovini ljetnih ? Vrijeme je. :-D
Last edited by prog321 on 25/04/2016 19:52, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1817 Re: Ljetne gume

Post by Bobi »

Držite se teme :D, prvi koji da žmigavac--->žik mu je :D !!!
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1818 Re: Ljetne gume

Post by madner »

golfiista wrote:
madner wrote:Pa Opel polovan, za 25 000 bi pojeo tog BMWa. Mozes uzeti Astru biturbo sa 195 ks koji kod voznje na malo manje tupom nozu se nosi sa 120d, a ne 116d. Ne znam za slabije motore, nisam gledao testove jer obicno ti pocetni modeli ne posjeduju sportske ambicije. :D
Jarane, bez uvrede, ali taj Opel možda da poleti mogao bi biti usporediv sa nekim vozilom iz premium segmenta. Nisu bolan samo konji i čunjevi u pitanju. Opel nema i neće nikada imati ono nešto sto ga izdvaja iz mase drugih sličnih automobila.
Da je tako, pokazuje tržište novih, tržište polovnih automobila i na kraju cijena koju je spreman platiti kupac novog ili polovnog automobila. Pametnom dosta.
Postoje objektivni i subjektivni kriteriji. Subjektivno tebi kljuc od BMWa moze biti bolji i imati ono nesto, objektivno to moras moci podkrijepiti cinjenicama.

Subjektivno mozes smatrati BMW dinamicnim, no konji i cunjevi sve kazu. Rekao bi covjek po prici da se vozi 135, a ne realno prosjecno motorizovano vozilo sa pitomim ponasanjem i ogranicenim mogucnostima.

Sad to nema veze sa Opelom, ali prica o dinamici kao atributu je smjesna za osnovni model traktora. Jer, za iste pare se moze uzeti znatno vise dinamike.

Inace, ako se gleda cijena, opeli su u Ger znatno blizi cijenom VWu nego u BiH. Sta ti to kaze?
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1819 Re: Ljetne gume

Post by golfiista »

Mislim da si upalio žmigavac :)

On topic

Dobar Dunlop i na minusu. Jutros Butmirskom na onoj velikoj krivini 100 km/h bez problema, kako reče Ado ima i u toj ljetnoj gumi malo zimskog gripa i kuveta :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#1820 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Dayton d320 evo ili matador hectorra 3 ? Ako je neko imao ovue gume moze li misljenje kakve su ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1821 Re: Ljetne gume

Post by insomnia78 »

Ja ne znam stvarno kako vi to dozivljavate ljetne/zimske gume
Ja evo citavu zimu odvozio na ljetnim, nisu obavezne zimske, i dan danas ujutru bude minusa i mraza, bez ikakvih problema
Bilo i snijega i minusa i svega, nisu se vala nesto aman ni potrosile, gdje god sam treb'o ubrzati ubrz'o sam, zakociti zakocio sam
Po ovdje uvrjezenom misljenju trebo sam biti vise u kanalu nego na cesti :-D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1822 Re: Ljetne gume

Post by Bakir1 »

Samo majstore napomeni jos da si u francuskoj.
Provozao bi ti u Visokom kad zalopata i kada se zimska služba krene iscudjavati snijegu ko običan smrtnik regresu, mladog majmuna na ljetnim gumama .
Ja ljetne nisam još ni pomislio staviti a današnji dan i opis relacija kažu da je rano....
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1823 Re: Ljetne gume

Post by madner »

Ja sam najgori dan zime bio jos u ljetnoj obuci. I bome ima razlike dok je snjeg frisak.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1824 Re: Ljetne gume

Post by insomnia78 »

Bakir1 wrote:Samo majstore napomeni jos da si u francuskoj.
Provozao bi ti u Visokom kad zalopata i kada se zimska služba krene iscudjavati snijegu ko običan smrtnik regresu, mladog majmuna na ljetnim gumama .
Ja ljetne nisam još ni pomislio staviti a današnji dan i opis relacija kažu da je rano....
Ne kazem kad ima "metar" snijega al ljudi sad na malo kise i 1-2 stepena ocekuju da se ljetne ponasaju ko skije
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1825 Re: Ljetne gume

Post by Bakir1 »

Mogu lokalna vozikanja cijelu godinu na ljetnom setu, ali
kada ti azira i dzemila ne pogode put u po zime do krajine ili bilo gdje u radijusu od 200 km od centralne Bosne onda se pitaš.
Ja sam imao situacija da krenem na put iznenada kada ovi 1 set lokalni ostave auto kući radi vremenskih neprilika a policija ti kaže preko prevoja na vlastitu odgovornost pa praviš prtinu autom...
Neka ih još koji dan ;-)
Post Reply