hrvatska-more

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1801 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Micaha wrote:@madner, razlika je samac i familija sa dvoje djece. U Hrvatskoj je preskupa vanpansionska ponuda. S polupansionom ti ode stomaraka dnevno. Ovako te ubace u hotel, ne izlazis, jedes, pijes, Turci obljecu dok se przis, navece organizuju nesto ili odes u setnju nakon vecere.
Neosporno je skupo, ali ako bih gledao svaku marku tih 100 KM dnevno bi bilo manje nego AI u Tr. :D Najpovoljnije je sigurno sa malom djecom za koju ne moras platiti smjestaj/kartu/taksu.

Da trosis 200 KM dnevno na hranu/pice/scouter/biciklo/teniski teren/paraglider to je opet "samo" 1400 KM za sedam dana.
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#1802 Re: hrvatska-more

Post by van Basten »

kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1803 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

madner wrote:
Micaha wrote:@madner, razlika je samac i familija sa dvoje djece. U Hrvatskoj je preskupa vanpansionska ponuda. S polupansionom ti ode stomaraka dnevno. Ovako te ubace u hotel, ne izlazis, jedes, pijes, Turci obljecu dok se przis, navece organizuju nesto ili odes u setnju nakon vecere.
Neosporno je skupo, ali ako bih gledao svaku marku tih 100 KM dnevno bi bilo manje nego AI u Tr. :D Najpovoljnije je sigurno sa malom djecom za koju ne moras platiti smjestaj/kartu/taksu. Da trosis 200 KM dnevno na hranu/pice/scouter/biciklo/teniski teren/paraglider to je opet "samo" 1400 KM za sedam dana.
Prije svega sladoledi, sokovi, pizze... A onda i sadrzaji gdje je trampolina vrh. Hotel u Turskoj to sve pokrije. Zato sa te ekonomske strane - ima smisla. A i ne mislis se. Kad si s djecom to malo vise prioritirano.
Nisam ja musterija za Turske vec razumijem kontu
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1804 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

van Basten wrote:kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.

to ti je ogromna plaza ispod hotela nimfa, ima svega, i hlada, i restorana .. jeste hotelska plaza, ali svi dolaze.

s druge strane rive ima plaza, ima se fino nahodati do tamo od nimfe, i tamo je fino, ali sad se ne sjecam kako stoji sa hladovinom :?: kad se islo tamo, hladovina nije bila bitna.

znas li gdje ces biti smjesten?

ovo je ta ispod hotela

http://hoteli-zivogosce.hr/en/14/hotel-nimfa/

a tamo skroz na kraju, iza onog roga je druga plaza.

a ovamo prema "dole" ima cca 1 km malih plazica izmedju stijena i tu su uglavnom golaci.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1805 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

van Basten wrote:kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.
Isfurano ti je to. Ovde je tema Kuba, Dominikanska...
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1806 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

Micaha wrote:
van Basten wrote:kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.
Isfurano ti je to. Ovde je tema Kuba, Dominikanska...
Ne zahebaji . :twisted:
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1807 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

LEDA wrote:
Micaha wrote:
van Basten wrote:kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.
Isfurano ti je to. Ovde je tema Kuba, Dominikanska...
Ne zahebaji . :twisted:
:D
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#1808 Re: hrvatska-more

Post by van Basten »

Micaha wrote:
van Basten wrote:kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.
Isfurano ti je to. Ovde je tema Kuba, Dominikanska...
mah, to ću dok mi djeca malo ojačaju, sad samo da mi je dobre hladovine da ih ne ganjam sunocbranima i šeširima svaki sekund :D
@uglavnomja - našao sam na netu smještaj koji izgleda pristojno, apartmani antonini, uz more je, ali koliko vidim na slikama odmah do nekakvog pristaništa za ribarske brodice što znači da bih do plaže trebao zatabanati malo (nije problem ako je ravno :D )
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1809 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Micaha wrote:
madner wrote:
Micaha wrote:@madner, razlika je samac i familija sa dvoje djece. U Hrvatskoj je preskupa vanpansionska ponuda. S polupansionom ti ode stomaraka dnevno. Ovako te ubace u hotel, ne izlazis, jedes, pijes, Turci obljecu dok se przis, navece organizuju nesto ili odes u setnju nakon vecere.
Neosporno je skupo, ali ako bih gledao svaku marku tih 100 KM dnevno bi bilo manje nego AI u Tr. :D Najpovoljnije je sigurno sa malom djecom za koju ne moras platiti smjestaj/kartu/taksu. Da trosis 200 KM dnevno na hranu/pice/scouter/biciklo/teniski teren/paraglider to je opet "samo" 1400 KM za sedam dana.
Prije svega sladoledi, sokovi, pizze... A onda i sadrzaji gdje je trampolina vrh. Hotel u Turskoj to sve pokrije. Zato sa te ekonomske strane - ima smisla. A i ne mislis se. Kad si s djecom to malo vise prioritirano.
Nisam ja musterija za Turske vec razumijem kontu
To je nesto drugo, cejf je cejf. No samo kazem da se ne lazemo da je jeftinije.

Doduse za taj granicni slucaj, kada nista dodatno ne placas u Tr, racunica je dosta bliza.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#1810 Re: hrvatska-more

Post by Alhemicarkaa »

van Basten wrote:
Micaha wrote:
van Basten wrote:kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.
Isfurano ti je to. Ovde je tema Kuba, Dominikanska...
mah, to ću dok mi djeca malo ojačaju, sad samo da mi je dobre hladovine da ih ne ganjam sunocbranima i šeširima svaki sekund :D
@uglavnomja - našao sam na netu smještaj koji izgleda pristojno, apartmani antonini, uz more je, ali koliko vidim na slikama odmah do nekakvog pristaništa za ribarske brodice što znači da bih do plaže trebao zatabanati malo (nije problem ako je ravno :D )
Bila u Živoošu - Blato doduše, i nikad više :twisted: istina, plaža je idealna za malu bebu, hladovine puno, nije gužva, ali nigdje pristojne prodavnice (išli u makrskuu nabavku), niti šetnice. Apartman jeste bio odličan, ali preskup i loš gazda. Nikad više.
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1811 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

MedenoSrce wrote:ko moze na moru jesti grah svaka mu cast
Ja grah mogu uvijek jest :D . Nije bitno, more ne more, mogu da i na Aljasci jest a kamoli kod nas na moru. Jos kad uz grah razbijes glavicu luka, pa ti suze poteku. Priceless :D .
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1812 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

van Basten wrote:
Micaha wrote:
van Basten wrote:kakva je plaža u živogošću , Porat? razmatram nekakav smještaj tamo al nikako da nađem dobru sliku koja bi mi pokazala stanje sa hladovinom na istoj.
Isfurano ti je to. Ovde je tema Kuba, Dominikanska...
mah, to ću dok mi djeca malo ojačaju, sad samo da mi je dobre hladovine da ih ne ganjam sunocbranima i šeširima svaki sekund :D
@uglavnomja - našao sam na netu smještaj koji izgleda pristojno, apartmani antonini, uz more je, ali koliko vidim na slikama odmah do nekakvog pristaništa za ribarske brodice što znači da bih do plaže trebao zatabanati malo (nije problem ako je ravno :D )

do ove plaze prema hotelu je ravno i asfalt i ako si na sred rive nije ni daleko. do one druge ima klapnuti malo uzbrdo.

a nema nesto ribarskih brodica, to se samo slikaju :D niko vise ne lovi.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1813 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

Alhemicarkaa wrote:
van Basten wrote:
Micaha wrote:
Bila u Živoošu - Blato doduše, i nikad više :twisted: istina, plaža je idealna za malu bebu, hladovine puno, nije gužva, ali nigdje pristojne prodavnice (išli u makrskuu nabavku), niti šetnice. Apartman jeste bio odličan, ali preskup i loš gazda. Nikad više.

prije rata blato bio kamp, 10 kuca bilo :D

sad ne znam sta ima, znam da se izgradilo, i da ima restorana, jednom bili na veceri, ali bio mrak
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1814 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

detroit-mercy wrote:
MedenoSrce wrote:ko moze na moru jesti grah svaka mu cast
Ja grah mogu uvijek jest :D . Nije bitno, more ne more, mogu da i na Aljasci jest a kamoli kod nas na moru. Jos kad uz grah razbijes glavicu luka, pa ti suze poteku. Priceless :D .
Pored klupa u Zaostrogu bude otvoreno prvenstvo. Mozes probrat, u svakog recept drukciji. Neka da Ramazan prode vidices kad raja navali
P.S.
Sto neko rece, ko istetoviran kad se probudis :D A po tjelu ti sve tragovi od onih kamenica, onde su ostre
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#1815 Re: hrvatska-more

Post by van Basten »

uglavnomja wrote:
van Basten wrote:
našao sam na netu smještaj koji izgleda pristojno, apartmani antonini, uz more je, ali koliko vidim na slikama odmah do nekakvog pristaništa za ribarske brodice što znači da bih do plaže trebao zatabanati malo (nije problem ako je ravno :D )

do ove plaze prema hotelu je ravno i asfalt i ako si na sred rive nije ni daleko. do one druge ima klapnuti malo uzbrdo.

a nema nesto ribarskih brodica, to se samo slikaju :D niko vise ne lovi.
ma to spomenuh samo radi orijentacije smještaja, ne smetaju meni brodice, slikaću se i ja na njima :D
mali_balon
Posts: 14564
Joined: 12/09/2012 09:57

#1816 Re: hrvatska-more

Post by mali_balon »

Kakva je situejsn u Drveniku sa studioapartmanima i polupansionima
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1817 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

mali_balon wrote:Kakva je situejsn u Drveniku sa studioapartmanima i polupansionima
Nista prije Kube
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1818 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

znas sta je problem u zivogoscu :-)

granap iliti prodavnica. iznad rive vazdusne linije 20 m, ali dok se popenjes, jos ako je zvizdan :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1819 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

Micaha wrote:
mali_balon wrote:Kakva je situejsn u Drveniku sa studioapartmanima i polupansionima
Nista prije Kube

ja sve cekam da neko napise dojmove s polinezije ili mikronezije, pa da rahat podjem na makarsku rivijeru :lol: :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7965
Joined: 21/09/2006 02:59

#1820 Re: hrvatska-more

Post by van Basten »

uglavnomja wrote:znas sta je problem u zivogoscu :-)

granap iliti prodavnica. iznad rive vazdusne linije 20 m, ali dok se popenjes, jos ako je zvizdan :-)
e hvala ti na korisnim informacijama. najbitnije mi je da je plaža ok za malu djecu, a granap manje više...+ valjda neće pržiti toliko u septembru. Svakako planiram do lidla prije dolaska, a kažu da ima nekakva pekara uz more i meni dosta. Po pročitanom (i) ovdje, mislim da bih mogao rezervisati smještaj onda
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1821 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

uglavnomja wrote:
Micaha wrote:
mali_balon wrote:Kakva je situejsn u Drveniku sa studioapartmanima i polupansionima
Nista prije Kube

ja sve cekam da neko napise dojmove s polinezije ili mikronezije, pa da rahat podjem na makarsku rivijeru :lol: :lol:
Mislis Fiji i Bora Bora :D , tamo strasno izgleda. Dok se jos malo ojaca :D , valja ce se i tamo zaputiti :-D .
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1822 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Fiji, nako vala. Sve klempo i nema alkohola.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1823 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

uglavnomja wrote:
Micaha wrote:
mali_balon wrote:Kakva je situejsn u Drveniku sa studioapartmanima i polupansionima
Nista prije Kube

ja sve cekam da neko napise dojmove s polinezije ili mikronezije, pa da rahat podjem na makarsku rivijeru :lol: :lol:
Na Fijiju je sad mnogo kisovito i sad nije pravo vrijeme da se ide tamo :oops:
KIMBO
Posts: 122
Joined: 02/07/2012 14:06
Location: niđe

#1824 Re: hrvatska-more

Post by KIMBO »

Kadame pritisene ja se tačno sjetim one dobre: JAZUK, SAD ZNAČI U ULCINJ NA MORE, JA KAKVE JE MAKARSKA TOALETE IMALA.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1825 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

Havatar wrote:
uglavnomja wrote:
Micaha wrote: Nista prije Kube

ja sve cekam da neko napise dojmove s polinezije ili mikronezije, pa da rahat podjem na makarsku rivijeru :lol: :lol:
Na Fijiju je sad mnogo kisovito i sad nije pravo vrijeme da se ide tamo :oops:
a moze li se s licnom? :D
Post Reply