Kikibombona wrote:rajv0sa wrote:Ma ti si bolestan lik

, zbog par različitih mišljenja na nekom nebitnom forumu ok ti je da milioni ljudi pate? Tipičan primjer kad konstatno kontriranje udari u glavu. Allah da ti da pamet koju izgleda nemaš.
Iranci pate radi despotskog teokratskog rezima.
Neka raspuste paravojne jedinice koje su formirali u Iraku, Siriji, Libanu, Afganistanu itd. Neka se odreknu ofanzivnog raketnog programa. Neka prestanu prijetiti Americi, Izraelu i Saudiji. Neka se zabave obrazovanjem i ekonomijom.
Umjesto toga, oni su, kao Milosevic onomad, odlucili da se konfrontiraju sa Amerikom. Meni je vise zao Srba nego Iranca, ali je americka intervencija bila neophodna i za nju punu krivicu snosi Milosevic i njegov rezim.
Uopste nije kasno za Iran. Neka se povuku iz Iraka, Sirije i Libana, odmah ce smeksati Ameriku.
...
Sto se mene tice, proklet bio mulanski rezim, prokleti bili za svu nesrecu koju su nanijeli manjinskim zajednicama i neistomisljenicima.
Iranci pate zbog sankcija jednostrano nametnutih od strane Amerike koja je prekrsila vlastiti dogovor i koja tjera druge zemlje da to isto urade.
Paravojne formacije su tu uz saglasnost vlada tih drzava a ni narod se nesto posebno ne buni.
Zasto bi se odrekli raketnog programa ?
Neka Amerika prestane evo vec 40 godina da pati iranski narod, neka Saudija ne nudi evo vec godinama bjanko cek Amerima da napadnu Iran, neka izrahell prestane da rovari po BI i Iranu, ubija iranske naucnike pa ce Iran prestati prijetiti. Kad ce Amerika poceti prijetiti izrahellu bombardovanjem ako ne prestane masakrirati i protjerivati Palestince ?
Iranu prigovaras za obrazovanje
Ekonomijom ne mogu da se bave zbog americkih jednostranih sankcija i blokada.
Iran ce se povuci iz Sirije, Libana (ako ih tamo ima ?) i Iraka kad drzave i narod tih zemalja to bude vecinski trazio.
Imas li jos koju pametnu ili se sve svodi na to slusaj Ameriku jer je ona number one, slusaj makar imala lose namjere...