IRAN

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17976 Re: IRAN

Post by славянин »

basar wrote:EEE, pobjego Asad u Teheran, Bagdad pao, a uskoro će u Iranu biti svrgnuta vlast, evo američka vojska samo što nije ušla, narod ih dočekuje sa cvijećem.
Hahahha

Ove likove treba ignorisati totalno.
Druga po redu stavka si bas pogodio.

Image

Na ostalim se radi... work in progress :wink: :D
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#17977 Re: IRAN

Post by basar »

славянин wrote:
basar wrote:EEE, pobjego Asad u Teheran, Bagdad pao, a uskoro će u Iranu biti svrgnuta vlast, evo američka vojska samo što nije ušla, narod ih dočekuje sa cvijećem.
Hahahha

Ove likove treba ignorisati totalno.
Druga po redu stavka si bas pogodio.

Image

Na ostalim se radi... work in progress :wink: :D
Došao precjenik zabio se tamo u neku šupu ne smije nosa pomolit u Iraku. hahhaah
Što nije izašao iz šupe kad su gazde?
Krijući, po mraku, nenajavljeno...
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17978 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

heh
pa imali su ameri i sa sitskim milicijama u iraku vjezbu gadjanja.. :-)
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17979 Re: IRAN

Post by славянин »

Image
Image

Koji predsjenik ? Ovaj ?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#17980 Re: IRAN

Post by sumirprimus »

vako su i sa nama kad igraju utakmicu, ta ce oni mi smo stara nacija ima nas 80 miliona.. hu ha 3:1 :lol: :lol:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17981 Re: IRAN

Post by CPT »

славянин wrote:Image
Image

Koji predsjenik ? Ovaj ?
ovaj

Image

usput, slika vise govori o Amerikancima nego o Sadamu
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#17982 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

славянин wrote: Koji predsjenik ? Ovaj ?
Tako završavaju neprijatelji Irana :mrgreen: A još uvijek ni jedan iranski saveznik iz regiona nije nestao,bio u libanu,palestini, siriji,iraku ili jemenu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17983 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

CPT wrote:Ne bi nikako. Jer se valjda sjecas da pomoc (bas) Irana stizala u BIH. Usput:
https://www.reuters.com/article/us-iran ... SKCN1LC0GL

Senior Iranian officials have said their military presence in Syria is at the invitation of the Assad government and they have no immediate plans to withdraw.

Sto ce reci da je pomoc legalna, sto nije moguce tvrditi za SAD i Izrael. Zar ne?
Porodici Asad se trese tlo pod nogama. Nista se ne pitaju, spasavaju zivu glavu.

Rusija recimo ne pravi nikakve paravojne skupine u Siriji vec pomazu zvanicnu Sirijsku arapsku armiju. Ne stvara paralelne strukture.

Iran je u Siriji oformio i poslao nekoliko paravojnih formacija koje su pod direktnom komandom Teherana. Radi se o iranskom programu koji su primjenili u svakoj ratom zahvacenoj zemlji, iskoristili situaciju i formirali paravojske. Porodica Asad nikada ne bi dozvolila takve rabote da im ne gori pod nogama. Kada je glava u pitanju ne mozes se buniti.

Turska je zestoko protiv iranskih paravojnih skupina i te skupine su veoma neprijateljski raspolozene prema Turskoj. I Turska se zestoko protivila iranskom ekspanzionizmu.

...


Realnost je da su te skupine i politika Irana prijetnja za Ameriku, Izrael i Saudijsku Arabiju. Iranske paravojne skupine ne kriju da se bore protiv ove tri zemlje i da ih vide kao neprijatelje. Glup je onaj ko misli da ce Amerika, Izrael i Saudija staviti povez na oci i glumiti da se nista ne desava. Iran je sam odlucio da napusti granice i da izvozi revoluciju kao sto je preporucio Ruholah Homeini. Takva politika neminovno dovodi do kolizije sa globalnim i regionalnim silama. Zaigrali su veliki mec i sada nema kmecanja.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17984 Re: IRAN

Post by славянин »

Im'o dobar namjestaj pa se amerima svidio :D
Image
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17985 Re: IRAN

Post by CPT »

Kikibombona wrote:Ne stvara paralelne strukture.
Image
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17986 Re: IRAN

Post by славянин »

rajv0sa wrote:
славянин wrote: Koji predsjenik ? Ovaj ?
Tako završavaju neprijatelji Irana :mrgreen: A još uvijek ni jedan iranski saveznik iz regiona nije nestao,bio u libanu,palestini, siriji,iraku ili jemenu.
Samo da iran rokne koji tanker ili jos bolje pogodi neki americki brod brzo ce se to popraviti. :D Sirija - poznatija kao "sad ce bespovratni krediti - bolja nego prije 10 god rata", Liban veliki faktor - zadnji put kada su mahali PLO se ukrcavao na brodove u beirutu,palestini zaista dobro ide,irak veliki prijatelj irana izvrsava sankcije nad istim- mnogo je ostalo od iraka,jemen isto ruze cvjetaju (sta ono bi sa hudaidom ? nesto se povukli papucari izgleda ?? :D )
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17987 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

CPT wrote:
Kikibombona wrote:Ne stvara paralelne strukture.
Image
ERDOGAN: ASAD JE DEFINITIVNO TERORISTA
Erdogan je tokom zajedničke konferencije za novinare sa predsjednikom Tunisa Bedžijem Saidom Esebsijem rekao da je Asad "definitivno terorista, koji sprovodi državni terorizam".

"Nemoguće je nastaviti sa Asadom. Kako možemo da prihvatimo budućnost s nekim ko je ubio skoro milion svojih građana", rekao je Erdogan tokom posjete Tunisu.
Turska je bez dozvole rezima u Damasku, tj. uz ostro protivljenje, okupirala dio Sirije. Sada u Siriji prave svoju vojsku, otvaraju turske skole, radi turska posta, izdaju svoje dokumente itd.
muzicar_iz_parka
Posts: 3949
Joined: 02/06/2012 18:59

#17988 Re: IRAN

Post by muzicar_iz_parka »

Jbga Amerikanci napadali Irak nakon 10+ godina sankcija, u tom stanju bi i Legija stranaca bila dovoljna da ga pokori.
:mrgreen:

Ako ćemo se smijati Iranu i saveznicima, šta onda reći za svjetsku silu broj 1, koja se kači samo zemljama trećeg svjeta kad gledamo na vojne kapacitete.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#17989 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

Kikibombona wrote:
CPT wrote:
Kikibombona wrote:Ne stvara paralelne strukture.
Image
ERDOGAN: ASAD JE DEFINITIVNO TERORISTA
Erdogan je tokom zajedničke konferencije za novinare sa predsjednikom Tunisa Bedžijem Saidom Esebsijem rekao da je Asad "definitivno terorista, koji sprovodi državni terorizam".

"Nemoguće je nastaviti sa Asadom. Kako možemo da prihvatimo budućnost s nekim ko je ubio skoro milion svojih građana", rekao je Erdogan tokom posjete Tunisu.
Turska je bez dozvole rezima u Damasku, tj. uz ostro protivljenje, okupirala dio Sirije. Sada u Siriji prave svoju vojsku, otvaraju turske skole, radi turska posta, izdaju svoje dokumente itd.
vijest iz 2017 :lol:
Od tada mnogo toga se promijenilo, lik kao ti koji kao prati sve sa velikom pažnjom bi to trebo da zna. Turci se povlače pred sirijskom vojskom, revolucionari pale turske zastave a odnosi turske i irana nikad u historiji nisu bili bolji.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#17990 Re: IRAN

Post by asurbanipal »

Kiki ni sam sebe više ne shvata ozbiljno. :lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17991 Re: IRAN

Post by славянин »

muzicar_iz_parka wrote:Jbga Amerikanci napadali Irak nakon 10+ godina sankcija, u tom stanju bi i Legija stranaca bila dovoljna da ga pokori.
:mrgreen:

Ako ćemo se smijati Iranu i saveznicima, šta onda reći za svjetsku silu broj 1, koja se kači samo zemljama trećeg svjeta kad gledamo na vojne kapacitete.
Pa evo i Iran je koliko dugo pod sankcijama, vrijeme im je :D , dobro ni Irak nije bas takva talasika bio da ga 8000 ljudi porazi.

Iran i saveznici :D , pa nece Ameri ratovati sa Rusima ili Kinezima i time uzrokovati obostrano unistenje sigurno.Na tudjim njivama se oni kusuraju.Nego kazem cekamo da Iran ispuni prijetnju i blokira zaljev zbog sankcija :wink: :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17992 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

rajv0sa wrote:
Kikibombona wrote:
CPT wrote:
Image
ERDOGAN: ASAD JE DEFINITIVNO TERORISTA
Erdogan je tokom zajedničke konferencije za novinare sa predsjednikom Tunisa Bedžijem Saidom Esebsijem rekao da je Asad "definitivno terorista, koji sprovodi državni terorizam".

"Nemoguće je nastaviti sa Asadom. Kako možemo da prihvatimo budućnost s nekim ko je ubio skoro milion svojih građana", rekao je Erdogan tokom posjete Tunisu.
Turska je bez dozvole rezima u Damasku, tj. uz ostro protivljenje, okupirala dio Sirije. Sada u Siriji prave svoju vojsku, otvaraju turske skole, radi turska posta, izdaju svoje dokumente itd.
vijest iz 2017 :lol:
Od tada mnogo toga se promijenilo, lik kao ti koji kao prati sve sa velikom pažnjom bi to trebo da zna. Turci se povlače pred sirijskom vojskom, revolucionari pale turske zastave a odnosi turske i irana nikad u historiji nisu bili bolji.
Moze li iz februara ove godine

Asad: Erdogan je „mali najamnik“ Amerikanaca
Predsednik Sirije rekao je za Erdogana da je „ihvandžija“ (ihvanija ili pristalica Muslimanskog bratstva) i da nije ništa drugo nego „mali najamnik“ Amerikanaca. Izjavio je i da Erdogan ne može da igra nikakvu drugu ulogu osim one koju mu Vašington naloži, prenosi Al Jazeera.

„Uprkos teatralnim performansima ihvandžije Erdogana, koji želi da se predstavi kao kreator događaja, on se čas ljuti, čas plane i preti. Odnedavno je Erdogan počeo da gubi strpljenje, što je zapravo veliki problem“, dodao je.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#17993 Re: IRAN

Post by mirsek »

славянин wrote:
muzicar_iz_parka wrote:Jbga Amerikanci napadali Irak nakon 10+ godina sankcija, u tom stanju bi i Legija stranaca bila dovoljna da ga pokori.
:mrgreen:

Ako ćemo se smijati Iranu i saveznicima, šta onda reći za svjetsku silu broj 1, koja se kači samo zemljama trećeg svjeta kad gledamo na vojne kapacitete.
Pa evo i Iran je koliko dugo pod sankcijama, vrijeme im je :D , dobro ni Irak nije bas takva talasika bio da ga 8000 ljudi porazi.

Iran i saveznici :D , pa nece Ameri ratovati sa Rusima ili Kinezima i time uzrokovati obostrano unistenje sigurno.Na tudjim njivama se oni kusuraju.Nego kazem cekamo da Iran ispuni prijetnju i blokira zaljev zbog sankcija :wink: :D
Iran ce blokirati zaljev ako neko sprijeci njihove brodove da izvoze naftu a ne zbog jednostranih sankcija.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17994 Re: IRAN

Post by славянин »

Amerika samo dogovara sa EU,Kinom,Indijom itd da primjene sankcije, tj. ne kupuju naftu .

Nema potrebe za blokadom kada niko nece da kupi od tebe naftu.Gledaj liste svi protivnici sankcija a svi ih primjenjuju :lol:
Image

A neka blokiraju, samo radi ovih iranskih rezimskih propagandista bi volio da vidim. :D
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#17995 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

Ma ti si bolestan lik :-) , zbog par različitih mišljenja na nekom nebitnom forumu ok ti je da milioni ljudi pate? Tipičan primjer kad konstatno kontriranje udari u glavu. Allah da ti da pamet koju izgleda nemaš.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17996 Re: IRAN

Post by славянин »

rajv0sa wrote:Ma ti si bolestan lik :-) , zbog par različitih mišljenja na nekom nebitnom forumu ok ti je da milioni ljudi pate? Tipičan primjer kad konstatno kontriranje udari u glavu. Allah da ti da pamet koju izgleda nemaš.
Nece da pate Iran ce da sve neprijatelje porazi i poslije ce biti jaci i bolji i sve to tako :lol: zar ne vidis to - pa vidis kvalitetnih informacija o iranu itd - pobieda garantovana :thumbup: :D


O Insala dace dace , insala.
Last edited by славянин on 14/05/2019 15:32, edited 1 time in total.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17997 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

rajv0sa wrote:Ma ti si bolestan lik :-) , zbog par različitih mišljenja na nekom nebitnom forumu ok ti je da milioni ljudi pate? Tipičan primjer kad konstatno kontriranje udari u glavu. Allah da ti da pamet koju izgleda nemaš.
Iranci pate radi despotskog teokratskog rezima.

Neka raspuste paravojne jedinice koje su formirali u Iraku, Siriji, Libanu, Afganistanu itd. Neka se odreknu ofanzivnog raketnog programa. Neka prestanu prijetiti Americi, Izraelu i Saudiji. Neka se zabave obrazovanjem i ekonomijom.

Umjesto toga, oni su, kao Milosevic onomad, odlucili da se konfrontiraju sa Amerikom. Meni je vise zao Srba nego Iranca, ali je americka intervencija bila neophodna i za nju punu krivicu snosi Milosevic i njegov rezim.

Uopste nije kasno za Iran. Neka se povuku iz Iraka, Sirije i Libana, odmah ce smeksati Ameriku.

...

Sto se mene tice, proklet bio mulanski rezim, prokleti bili za svu nesrecu koju su nanijeli manjinskim zajednicama i neistomisljenicima.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#17998 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:
rajv0sa wrote:Ma ti si bolestan lik :-) , zbog par različitih mišljenja na nekom nebitnom forumu ok ti je da milioni ljudi pate? Tipičan primjer kad konstatno kontriranje udari u glavu. Allah da ti da pamet koju izgleda nemaš.
Iranci pate radi despotskog teokratskog rezima.

Neka raspuste paravojne jedinice koje su formirali u Iraku, Siriji, Libanu, Afganistanu itd. Neka se odreknu ofanzivnog raketnog programa. Neka prestanu prijetiti Americi, Izraelu i Saudiji. Neka se zabave obrazovanjem i ekonomijom.

Umjesto toga, oni su, kao Milosevic onomad, odlucili da se konfrontiraju sa Amerikom. Meni je vise zao Srba nego Iranca, ali je americka intervencija bila neophodna i za nju punu krivicu snosi Milosevic i njegov rezim.

Uopste nije kasno za Iran. Neka se povuku iz Iraka, Sirije i Libana, odmah ce smeksati Ameriku.

...

Sto se mene tice, proklet bio mulanski rezim, prokleti bili za svu nesrecu koju su nanijeli manjinskim zajednicama i neistomisljenicima.
Iranci pate zbog sankcija jednostrano nametnutih od strane Amerike koja je prekrsila vlastiti dogovor i koja tjera druge zemlje da to isto urade.
Paravojne formacije su tu uz saglasnost vlada tih drzava a ni narod se nesto posebno ne buni.
Zasto bi se odrekli raketnog programa ?
Neka Amerika prestane evo vec 40 godina da pati iranski narod, neka Saudija ne nudi evo vec godinama bjanko cek Amerima da napadnu Iran, neka izrahell prestane da rovari po BI i Iranu, ubija iranske naucnike pa ce Iran prestati prijetiti. Kad ce Amerika poceti prijetiti izrahellu bombardovanjem ako ne prestane masakrirati i protjerivati Palestince ?
Iranu prigovaras za obrazovanje :? :lol:
Ekonomijom ne mogu da se bave zbog americkih jednostranih sankcija i blokada.
Iran ce se povuci iz Sirije, Libana (ako ih tamo ima ?) i Iraka kad drzave i narod tih zemalja to bude vecinski trazio.
Imas li jos koju pametnu ili se sve svodi na to slusaj Ameriku jer je ona number one, slusaj makar imala lose namjere...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17999 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Pazi samo ovih pro-iranskih moralista, da covjek povrati...

Kada su siitske ekstremisticke falange, notorni vjerski fanatici, kidisali na Kirkuk, ovdje su dozivljavali ekstaze od srece, likovali nad sudbinom kurdskog naroda...

I sutra bi ti lazni moralisti slavili najezdu siitskih vjerskih fanatika na Kurde u Siriji.

...

Kada je Kurdistan proglasio nezavisnost Iran je prvi uveo sankcije. I sada placu sto oni imaju sankcije.

...

Sve se vraca sve se placa.

...

Ista stvar sa turkofilskom ekipom, kao misevi izjure iz rupa kada zlocinac Erdogan najavi napad na Kurde u Siriji. Svrsavaju od radosti. A sada kao zale za Irancima. Nemojte, molim vas, nemate ni cast ni moral ni principe...
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#18000 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:Pazi samo ovih pro-iranskih moralista, da covjek povrati...

Kada su siitske ekstremisticke falange, notorni vjerski fanatici, kidisali na Kirkuk, ovdje su dozivljavali ekstaze od srece, likovali nad sudbinom kurdskog naroda...

I sutra bi ti lazni moralisti slavili najezdu siitskih vjerskih fanatika na Kurde u Siriji.

...

Kada je Kurdistan proglasio nezavisnost Iran je prvi uveo sankcije. I sada placu sto oni imaju sankcije.

...

Sve se vraca sve se placa.

...

Ista stvar sa turkofilskom ekipom, kao misevi izjure iz rupa kada zlocinac Erdogan najavi napad na Kurde u Siriji. Svrsavaju od radosti. A sada kao zale za Irancima. Nemojte, molim vas, nemate ni cast ni moral ni principe...
Objasni zasto ti, svjetski poznati kurdski moralisto, podrzavas da neko ispunjava americke zelje, iste one Amerike koja sponzorira cionisticki aparthejd ?
Objasni zato bi neko podrzavao nelegalni referendum i pokusaj secesije dijela Iraka mimo volje vecine gradjana ?
Post Reply