IRAN

Post Reply
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17951 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Pa što više vojnika pošalju, to bolje. Ali za iran. Za iran je najgori mogući scenario da ostane na nekom bombardovanju nuklearnih postrojenja.
Ovako, što više američkih vojnika, to više vreća nazad u ameriku a samim tim i sve veći pritisak na vladu da se povuče. Nažalost, al tako je.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17952 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17953 Re: IRAN

Post by славянин »

Dino34 wrote:Pa što više vojnika pošalju, to bolje. Ali za iran. Za iran je najgori mogući scenario da ostane na nekom bombardovanju nuklearnih postrojenja.
Ovako, što više američkih vojnika, to više vreća nazad u ameriku a samim tim i sve veći pritisak na vladu da se povuče. Nažalost, al tako je.
Inace je bolje kada te napadne vise vojnika.Logicno,obrazovano i nadasve nacitano ..


:D :lol:
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#17954 Re: IRAN

Post by mirsek »

Dino34 wrote:Pa što više vojnika pošalju, to bolje. Ali za iran. Za iran je najgori mogući scenario da ostane na nekom bombardovanju nuklearnih postrojenja.
Ovako, što više američkih vojnika, to više vreća nazad u ameriku a samim tim i sve veći pritisak na vladu da se povuče. Nažalost, al tako je.
Upravo to. Jedan od nacina da se prije odustane od dugotrajnog rata. Takodjer, ima Amera u Iraku a Bogami i u Siriji, relativno laka meta.
Kad broj mrtvih Amera bude preko 1000 vec ce pritisak rasti a ako predje 10 000 , povlacenje ce biti skoro neminovno.
Niti imaju opravdanje niti koncenzus za napad i dugotrajnu kampanju, Trump je vec kritikovan sto je napustio dogovor, samo mu jos treba hiljade mrtvih Amerikanaca.
Last edited by mirsek on 14/05/2019 13:08, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17955 Re: IRAN

Post by славянин »

mirsek wrote:
Dino34 wrote:Pa što više vojnika pošalju, to bolje. Ali za iran. Za iran je najgori mogući scenario da ostane na nekom bombardovanju nuklearnih postrojenja.
Ovako, što više američkih vojnika, to više vreća nazad u ameriku a samim tim i sve veći pritisak na vladu da se povuče. Nažalost, al tako je.
Upravo to. Jedan od nacina da se prije odustane od dugotrajnog rata. Takodjer, ima Amera u Iraku a Bogami i u Siriji, relativno laka meta.
Za hrabre mudzahide sve su to lake mete.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17956 Re: IRAN

Post by salik79 »

mirsek wrote:
Dino34 wrote:Pa što više vojnika pošalju, to bolje. Ali za iran. Za iran je najgori mogući scenario da ostane na nekom bombardovanju nuklearnih postrojenja.
Ovako, što više američkih vojnika, to više vreća nazad u ameriku a samim tim i sve veći pritisak na vladu da se povuče. Nažalost, al tako je.
Upravo to. Jedan od nacina da se prije odustane od dugotrajnog rata. Takodjer, ima Amera u Iraku a Bogami i u Siriji, relativno laka meta.
Kad broj mrtvih Amera bude preko 1000 vec ce pritisak rasti a ako predje 10 000 , povlacenje ce biti skoro neminovno.
Niti imaju opravdanje niti koncenzus za napad i dugotrajnu kampanju, Trump je vec kritikovan sto je napustio dogovor, samo mu jos treba hiljade mrtvih Amerikanaca.
U Iraku, Kataru, Omanu, Bahreinu, UAE, Saudiji... Kako veli Scott Ritter:
The threat being promulgated by Bolton, CENTCOM, Pompeo, and the media ignores the reality that Iran has been preparing to strike American military forces in the Middle East for years as part of its efforts towards self-defense. Iran’s short-range ballistic missile capability is part of a larger missile threat that could, at a moment’s notice, blanket U.S. bases in the region with high explosives. Dispatching the Abraham Lincoln battle group and a B-52 task force to the Middle East is an act of theatrical bravado that will do nothing to change that. Iran’s missile force is, for the most part, mobile.
Sto vise ciljeva, to bolje. A toga su svjesni i Ameri. Samo sto Boltona&co zaboli neka stvar za americke zrtve. Nece on, ni njegova familija, ginuti.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17957 Re: IRAN

Post by славянин »

Mozda nesto povezano sa rastom tenzija ?
WhatsApp discovers 'targeted' surveillance attack


Who is behind the software?
The NSO Group is an Israeli company that has been referred to in the past as a "cyber-arms dealer".

While some cyber-security companies report the flaws they find so that they can be fixed, others keep problems to themselves so they can be exploited or sold to law enforcement.

The NSO Group is part-owned by the London-based private equity firm Novalpina Capital, which acquired a stake in February.

NSO's flagship software, Pegasus, has the ability to collect intimate data from a target device, including capturing data through the microphone and camera, and gathering location data.

In a statement, the group said: "NSO's technology is licensed to authorised government agencies for the sole purpose of fighting crime and terror.

On the frontline of India's WhatsApp fake news war
WhatsApp sets new rules after mob killings
"The company does not operate the system, and after a rigorous licensing and vetting process, intelligence and law enforcement determine how to use the technology to support their public safety missions. We investigate any credible allegations of misuse and if necessary, we take action, including shutting down the system.

"Under no circumstances would NSO be involved in the operating or identifying of targets of its technology, which is solely operated by intelligence and law enforcement agencies. NSO would not or could not use its technology in its own right to target any person or organisation."

Who has been targeted?
WhatsApp said it was too early to know how many users had been affected by the vulnerability, although it added that suspected attacks were highly-targeted.

Amnesty International - which said it had been targeted by tools created by the NSO Group in the past - said this attack was one human rights groups had long feared was possible.

"They're able to infect your phone without you actually taking an action," said Danna Ingleton, deputy programme director for Amnesty Tech. She said there was mounting evidence that the tools were being used by regimes to keep prominent activists and journalists under surveillance.

"There needs to be some accountability for this, it can't just continue to be a wild west, secretive industry."

On Tuesday, a Tel Aviv court will hear a petition led by Amnesty International that calls for Israel's Ministry of Defence to revoke the NSO Group's licence to export its products.
*source bbcnews.com
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17958 Re: IRAN

Post by salik79 »

Jemenski dronovi pogodili saudijska naftna postrojenja. Saudija prekinula ispumpavanje.

Ista ona Saudija koja veli da ce nadomjestiti nedostatak iranskog energenta na svjetskom trzistu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17959 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Dino34 wrote:
Kikibombona wrote:Daj boze da iranski narod uvidi opasnost i skine mule sa vlasti. Neka idu u Rusiju, neka ponesu novac koji su uzeli od naroda, samo da se zemlja spasi katastrofe.
Čovječe, ti bez da trepneš izvrćeš činjenice i širiš takvu lafinu da bi ti pozavidio i sam goebels.
Čitajući tvoje upise, čovjek bi zaključio da se iran jednostrano povukao iz ugovora i da je u zadnjih par godina pobio stotine hiljada ljudi u regionu.
Ovdje se uopste ne radi o nuklearnom oruzju.

Radi se o sljedecem...

1. Iran je formirao veliki broj paravojnih formacija diljem bliskog istoka:

- Hashd al-Shabi (Asaib al-Haq, Katib Hezbolah...) u Iraku
- Hezbolah u Libanu
- Abu Fadl al-Abas u Siriji
- Liwa Fatimiyoun u Afganistanu
- naoruzavaju Hamas u Palestini i Hute u Jemenu

Nabrojao sam mali dio formacija osnovanih i sponzorisanih od Irana, ima ih puno vise. Sve jedinice odgovaraju na komande Teherane a ne zvanicnih vlada u drzavama gdje djeluju. Sve jedinice su izrazito anti-americke i anti-izraelske.

2. Iran ubrzano radi na izradi dalekometnih projektila koji mogu pogoditi americki i izraelske mete.

...

Ako bi Iran rasformirao ili uskratio podrsku paravojnim skupinama sirom BI, Amerika bi bila na pragu da odustane od sankcija Iranu... Drugi detalj su dalekometne rakete. Ako bi Iran to uradio sankcija i rata ne bi bilo.

Amerikanci, Izraelci i Saudi smatraju da ce vremenom situacija po njih biti gora. Iranska mreza paravojnih skupina je sve jaca a iranski raketni program sve sofisticiraniji. Da li bi tebi bilo svejedno, da li bi se pravio lud i nevjest, da Srbija u BiH formira gardu Kneza Lazara sa 20 000 tesko naoruzanih vojnika, da istovremeno gradi arsenal oruzja koji sa teritorije Srbije moze devastirati Bihac i Mostar. Amerika, Izrael i Saudija reaguju preventivno. Za 10-20 godina ce biti puno gore ako nesto ne poduzmu.

Samo se zapitaj kako bi reagovala Amerika da Srbija oformi paravojne formacije u Makedoniji, Kosovu, BiH, Crnoj Gori i Hrvatskoj, da kupi rakete koje mogu pogoditi Bec i Berlin. Zapitaj se kako bi Amerika reagovala.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17960 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:Jemenski dronovi pogodili saudijska naftna postrojenja. Saudija prekinula ispumpavanje.

Ista ona Saudija koja veli da ce nadomjestiti nedostatak iranskog energenta na svjetskom trzistu.
Koliko postrojenja, procentualno koliko procenata saudijske proizvodnje je stavljeno van funkcije.I ima li kakav link :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17961 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:Jemenski dronovi pogodili saudijska naftna postrojenja. Saudija prekinula ispumpavanje.

Ista ona Saudija koja veli da ce nadomjestiti nedostatak iranskog energenta na svjetskom trzistu.
Koliko postrojenja, procentualno koliko procenata saudijske proizvodnje je stavljeno van funkcije.I ima li kakav link :lol:
Je li se opet kleberis kao za onaj broj telefona?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17962 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
славянин wrote:
salik79 wrote:Jemenski dronovi pogodili saudijska naftna postrojenja. Saudija prekinula ispumpavanje.

Ista ona Saudija koja veli da ce nadomjestiti nedostatak iranskog energenta na svjetskom trzistu.
Koliko postrojenja, procentualno koliko procenata saudijske proizvodnje je stavljeno van funkcije.I ima li kakav link :lol:
Je li se opet kleberis kao za onaj broj telefona?
Jeste opet se "kleberim" :lol: isto kao za broj telefona. :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17963 Re: IRAN

Post by salik79 »

E, pa, googlaj 8-) :mrgreen:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17964 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:E, pa, googlaj 8-) :mrgreen:
Nemoj da te karam jer dajes info bez izvora :lol: :lol: :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17965 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:E, pa, googlaj 8-) :mrgreen:
Nemoj da te karam jer dajes info bez izvora :lol: :lol: :lol:
Tebi ne cini razliku, sa izvorom, bez izvora, nastavljas po svome, keslajuci se k'o nesit.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#17966 Re: IRAN

Post by tetejac »

Salik, zašto obraćaš pažnju na ovog lika? Vidi se iz aviona da baš ima pik na tebe i Čelija. Odjebeš to u startu.
User avatar
rajv0sa
Posts: 3160
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#17967 Re: IRAN

Post by rajv0sa »

Kikibombona wrote:
Dino34 wrote:
Kikibombona wrote:Daj boze da iranski narod uvidi opasnost i skine mule sa vlasti. Neka idu u Rusiju, neka ponesu novac koji su uzeli od naroda, samo da se zemlja spasi katastrofe.
Čovječe, ti bez da trepneš izvrćeš činjenice i širiš takvu lafinu da bi ti pozavidio i sam goebels.
Čitajući tvoje upise, čovjek bi zaključio da se iran jednostrano povukao iz ugovora i da je u zadnjih par godina pobio stotine hiljada ljudi u regionu.
Ovdje se uopste ne radi o nuklearnom oruzju.

Radi se o sljedecem...

1. Iran je formirao veliki broj paravojnih formacija diljem bliskog istoka:

- Hashd al-Shabi (Asaib al-Haq, Katib Hezbolah...) u Iraku
- Hezbolah u Libanu
- Abu Fadl al-Abas u Siriji
- Liwa Fatimiyoun u Afganistanu
- naoruzavaju Hamas u Palestini i Hute u Jemenu

Nabrojao sam mali dio formacija osnovanih i sponzorisanih od Irana, ima ih puno vise. Sve jedinice odgovaraju na komande Teherane a ne zvanicnih vlada u drzavama gdje djeluju. Sve jedinice su izrazito anti-americke i anti-izraelske.

2. Iran ubrzano radi na izradi dalekometnih projektila koji mogu pogoditi americki i izraelske mete.

...

Ako bi Iran rasformirao ili uskratio podrsku paravojnim skupinama sirom BI, Amerika bi bila na pragu da odustane od sankcija Iranu... Drugi detalj su dalekometne rakete. Ako bi Iran to uradio sankcija i rata ne bi bilo.

Amerikanci, Izraelci i Saudi smatraju da ce vremenom situacija po njih biti gora. Iranska mreza paravojnih skupina je sve jaca a iranski raketni program sve sofisticiraniji. Da li bi tebi bilo svejedno, da li bi se pravio lud i nevjest, da Srbija u BiH formira gardu Kneza Lazara sa 20 000 tesko naoruzanih vojnika, da istovremeno gradi arsenal oruzja koji sa teritorije Srbije moze devastirati Bihac i Mostar. Amerika, Izrael i Saudija reaguju preventivno. Za 10-20 godina ce biti puno gore ako nesto ne poduzmu.

Samo se zapitaj kako bi reagovala Amerika da Srbija oformi paravojne formacije u Makedoniji, Kosovu, BiH, Crnoj Gori i Hrvatskoj, da kupi rakete koje mogu pogoditi Bec i Berlin. Zapitaj se kako bi Amerika reagovala.
Ma daj uozbilji se, i najveći protivnici sadašnje vlasti u Iranu smatraju da je priča glupost.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#17968 Re: IRAN

Post by sportman1 »

Kikibombona wrote:
Dino34 wrote:
Kikibombona wrote:Daj boze da iranski narod uvidi opasnost i skine mule sa vlasti. Neka idu u Rusiju, neka ponesu novac koji su uzeli od naroda, samo da se zemlja spasi katastrofe.
Čovječe, ti bez da trepneš izvrćeš činjenice i širiš takvu lafinu da bi ti pozavidio i sam goebels.
Čitajući tvoje upise, čovjek bi zaključio da se iran jednostrano povukao iz ugovora i da je u zadnjih par godina pobio stotine hiljada ljudi u regionu.
Ovdje se uopste ne radi o nuklearnom oruzju.

Radi se o sljedecem...

1. Iran je formirao veliki broj paravojnih formacija diljem bliskog istoka:

- Hashd al-Shabi (Asaib al-Haq, Katib Hezbolah...) u Iraku
- Hezbolah u Libanu
- Abu Fadl al-Abas u Siriji
- Liwa Fatimiyoun u Afganistanu
- naoruzavaju Hamas u Palestini i Hute u Jemenu

Nabrojao sam mali dio formacija osnovanih i sponzorisanih od Irana, ima ih puno vise. Sve jedinice odgovaraju na komande Teherane a ne zvanicnih vlada u drzavama gdje djeluju. Sve jedinice su izrazito anti-americke i anti-izraelske.

2. Iran ubrzano radi na izradi dalekometnih projektila koji mogu pogoditi americki i izraelske mete.

...

Ako bi Iran rasformirao ili uskratio podrsku paravojnim skupinama sirom BI, Amerika bi bila na pragu da odustane od sankcija Iranu... Drugi detalj su dalekometne rakete. Ako bi Iran to uradio sankcija i rata ne bi bilo.

Amerikanci, Izraelci i Saudi smatraju da ce vremenom situacija po njih biti gora. Iranska mreza paravojnih skupina je sve jaca a iranski raketni program sve sofisticiraniji. Da li bi tebi bilo svejedno, da li bi se pravio lud i nevjest, da Srbija u BiH formira gardu Kneza Lazara sa 20 000 tesko naoruzanih vojnika, da istovremeno gradi arsenal oruzja koji sa teritorije Srbije moze devastirati Bihac i Mostar. Amerika, Izrael i Saudija reaguju preventivno. Za 10-20 godina ce biti puno gore ako nesto ne poduzmu.

Samo se zapitaj kako bi reagovala Amerika da Srbija oformi paravojne formacije u Makedoniji, Kosovu, BiH, Crnoj Gori i Hrvatskoj, da kupi rakete koje mogu pogoditi Bec i Berlin. Zapitaj se kako bi Amerika reagovala.


-reagovala bi prema svome interesu. isto kao iran.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17969 Re: IRAN

Post by salik79 »

tetejac wrote:Salik, zašto obraćaš pažnju na ovog lika? Vidi se iz aviona da baš ima pik na tebe i Čelija. Odjebeš to u startu.
Allah razi olsun :thumbup:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17970 Re: IRAN

Post by CPT »

Kikibombona wrote:1. Iran je formirao veliki broj paravojnih formacija diljem bliskog istoka:

- Hashd al-Shabi (Asaib al-Haq, Katib Hezbolah...) u Iraku
- Hezbolah u Libanu
- Abu Fadl al-Abas u Siriji
- Liwa Fatimiyoun u Afganistanu
- naoruzavaju Hamas u Palestini i Hute u Jemenu

Nabrojao sam mali dio formacija osnovanih i sponzorisanih od Irana, ima ih puno vise. Sve jedinice odgovaraju na komande Teherane a ne zvanicnih vlada u drzavama gdje djeluju. Sve jedinice su izrazito anti-americke i anti-izraelske.
Image
Last edited by CPT on 14/05/2019 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17971 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
tetejac wrote:Salik, zašto obraćaš pažnju na ovog lika? Vidi se iz aviona da baš ima pik na tebe i Čelija. Odjebeš to u startu.
Allah razi olsun :thumbup:
Insala oce :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17972 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

rajv0sa wrote:Ma daj uozbilji se, i najveći protivnici sadašnje vlasti u Iranu smatraju da je priča glupost.
Kako bi Amerika reagovala da Srbija formira sljedece tesko naoruzane paravojne formacije:

- u BiH Knez Lazar, 20 000 tesko naoruzanih vojnika, pod komandom Beograda
- u Kosovu Milos Obilic, 10 000 vojnika
- u Makedoniji jedinicaHilandar, 10 000 vojnika
- u Crnoj gori jedinica Njegos, 10 000 vojnika
- u Hrvatskoj jedinica Patrijarh Pavle, 20 000 vojnika

I da sve to zacine masovnom kupovinom dalekometnih projektila i drugog ofanzivnog oruzja.

...

Sve ovo radi Iran.
1. Iran je formirao veliki broj paravojnih formacija diljem bliskog istoka:

- Hashd al-Shabi (Asaib al-Haq, Katib Hezbolah...) u Iraku
- Hezbolah u Libanu
- Abu Fadl al-Abas u Siriji
- Liwa Fatimiyoun u Afganistanu
- naoruzavaju Hamas u Palestini i Hute u Jemenu
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#17973 Re: IRAN

Post by mirsek »

Kikibombona wrote:
rajv0sa wrote:Ma daj uozbilji se, i najveći protivnici sadašnje vlasti u Iranu smatraju da je priča glupost.
Kako bi Amerika reagovala da Srbija formira sljedece tesko naoruzane paravojne formacije:

- u BiH Knez Lazar, 20 000 tesko naoruzanih vojnika, pod komandom Beograda
- u Kosovu Milos Obilic, 10 000 vojnika
- u Makedoniji jedinicaHilandar, 10 000 vojnika
- u Crnoj gori jedinica Njegos, 10 000 vojnika
- u Hrvatskoj jedinica Patrijarh Pavle, 20 000 vojnika

I da sve to zacine masovnom kupovinom dalekometnih projektila i drugog ofanzivnog oruzja.

...

Sve ovo radi Iran.
Ako im dozvole vlade tih drzava ne vidim razlog za intervenciju.. Ti vidis ?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17974 Re: IRAN

Post by CPT »

Kikibombona wrote:
rajv0sa wrote:Ma daj uozbilji se, i najveći protivnici sadašnje vlasti u Iranu smatraju da je priča glupost.
Kako bi Amerika reagovala da Srbija formira sljedece tesko naoruzane paravojne formacije:

- u BiH Knez Lazar, 20 000 tesko naoruzanih vojnika, pod komandom Beograda
- u Kosovu Milos Obilic, 10 000 vojnika
- u Makedoniji jedinicaHilandar, 10 000 vojnika
- u Crnoj gori jedinica Njegos, 10 000 vojnika
- u Hrvatskoj jedinica Patrijarh Pavle, 20 000 vojnika

I da sve to zacine masovnom kupovinom dalekometnih projektila i drugog ofanzivnog oruzja.

...

Sve ovo radi Iran.

Ne bi nikako. Jer se valjda sjecas da pomoc (bas) Irana stizala u BIH. Usput:
https://www.reuters.com/article/us-iran ... SKCN1LC0GL

Senior Iranian officials have said their military presence in Syria is at the invitation of the Assad government and they have no immediate plans to withdraw.

Sto ce reci da je pomoc legalna, sto nije moguce tvrditi za SAD i Izrael. Zar ne?
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#17975 Re: IRAN

Post by basar »

EEE, pobjego Asad u Teheran, Bagdad pao, a uskoro će u Iranu biti svrgnuta vlast, evo američka vojska samo što nije ušla, narod ih dočekuje sa cvijećem.
Hahahha

Ove likove treba ignorisati totalno.
Post Reply