IRAN

Post Reply
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17926 Re: IRAN

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Jesi makar sluso starog poturcenjaka Vlatka Stefanovskog “uci me majko, karaj me”
Pazi da te sef ne kara na poslu zbog forumanja. :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17927 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
insomnia78 wrote:Jesi makar sluso starog poturcenjaka Vlatka Stefanovskog “uci me majko, karaj me”
Pazi da te sef ne kara na poslu zbog forumanja. :lol:
Nece, ne zna on te "turcizme". :oops: :skoljka:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17928 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
славянин wrote:
insomnia78 wrote:Jesi makar sluso starog poturcenjaka Vlatka Stefanovskog “uci me majko, karaj me”
Pazi da te sef ne kara na poslu zbog forumanja. :lol:
Nece, ne zna on te "turcizme". :oops: :skoljka:
Ako ne zna ne mora znaciti da ga nece ipak karati.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17929 Re: IRAN

Post by salik79 »

Jesi li izgooglao pojam "etimologija"?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17930 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:Jesi li izgooglao pojam "etimologija"?
Jesti ti googlao pojam kara , na turskom j. :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17931 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:Jesi li izgooglao pojam "etimologija"?
Jesti ti googlao pojam kara , na turskom j. :D
Znaci "crn", "taman". Ne moram googlati. Kakve veze to ima s ovim?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17932 Re: IRAN

Post by славянин »

Pazi da ne padnes na etimoloski jarak porijekla rijeci karanje :D


Imam ideju :D moram postaviti anketu “dali su vas karali roditelji u mladosti”
Last edited by славянин on 14/05/2019 12:12, edited 1 time in total.
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#17933 Re: IRAN

Post by Zvek »

https://www.nytimes.com/2019/05/13/worl ... -iran.html

Uskoro ćemo gledati snow na bliskom istoku. Biće zanimljivo pratiti live program na CNNu, a sada za razliku od kraja XX i početka XXI stoljeća ćemo imati i snimke mobitelima, brzo će se širiti informacije i snimci društvenim mrežama. Mišljenja sam daće Iran vrlo brzo biti osvojen. Sve te priče o moralu, njihovoj vojsci, etici ne piju vodu.

Mi ćemo se vjerovatno morati obraniti od velikog priliva izbjeglica, a moguće je da će zbog toga biti zategnuti odnosi za istočnim susjedima.

Očekumo veliku zabavu (ili "zabavu") i dinamično ljeto 2019. godine.
Last edited by Zvek on 14/05/2019 12:18, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#17934 Re: IRAN

Post by Point. »

muzicar_iz_parka wrote:Jel Iran ispunio obaveze iz sporazuma o obustavljanju nuklearnog programa? Jeste
Jel USA jednostrano istupila iz sporazuma i dodatnim sankcijama pokušava uništiti Iran? Jeste

Jel se vrši indirektni pritisak na evropske firme uskraćivanjem pristupa amer tržištu ako budu sarađivali sa Iranom? Vrši se

U čitavoj ovoj igranci ne vidim ni trunka krivice na iranskoj strani, nego samo pokušaj eliminacije Irana kad su već obustavili nuklearni program.
Smješne su ove kikijeve gluposti o nekom glasu razuma iz USA, nije Iran ni jedan metak ispalio na Ameriku, a ovi hoće da ih unište. Američke aktivnosti su u određenoj mjeri kao objava rata Iranu, iako Iranci niti su objavili rat Amerikancima niti recimo napali nekog američkog saveznika (mislim na države a ne kojekakve paradržavne tvorevine).
Tačno tako. Svakom američkom predsjedniku je potreban neki rat, izgleda da je budala Trump izabrao Iran.Sad će slike iz Nigera za vijeće sigurnosti UN.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17935 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:Pazi da ne padnes na etimoloski jarak porijekla rijeci karanje :D


Imam ideju :D moram postaviti anketu “dali su vas karali roditelji u mladosti”
:-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17936 Re: IRAN

Post by salik79 »

Zvek wrote:https://www.nytimes.com/2019/05/13/worl ... -iran.html

Uskoro ćemo gledati snow na bliskom istoku. Mišljenja sam daće Iran vrlo brzo biti osvojen. Sve te priče o morali, njihovoj vojsci, etici ne piju vodu.
Daleko mjerodavniji od tebe vele da piju.
User avatar
Point.
Posts: 33507
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#17937 Re: IRAN

Post by Point. »

славянин wrote:Pazi da ne padnes na etimoloski jarak porijekla rijeci karanje :D


Imam ideju :D moram postaviti anketu “dali su vas karali roditelji u mladosti”
Kakve ti gluposti pišeš od jutros mati draga. Kara na turskom je crn. Znači li to da se Karadžić preziva Jebadžić.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17938 Re: IRAN

Post by salik79 »

Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#17939 Re: IRAN

Post by Zvek »

muzicar_iz_parka wrote:Jel Iran ispunio obaveze iz sporazuma o obustavljanju nuklearnog programa? Jeste
Jel USA jednostrano istupila iz sporazuma i dodatnim sankcijama pokušava uništiti Iran? Jeste

Jel se vrši indirektni pritisak na evropske firme uskraćivanjem pristupa amer tržištu ako budu sarađivali sa Iranom? Vrši se

U čitavoj ovoj igranci ne vidim ni trunka krivice na iranskoj strani, nego samo pokušaj eliminacije Irana kad su već obustavili nuklearni program.
Smješne su ove kikijeve gluposti o nekom glasu razuma iz USA, nije Iran ni jedan metak ispalio na Ameriku, a ovi hoće da ih unište. Američke aktivnosti su u određenoj mjeri kao objava rata Iranu, iako Iranci niti su objavili rat Amerikancima niti recimo napali nekog američkog saveznika (mislim na države a ne kojekakve paradržavne tvorevine).
Koga je to briga? Možda nekom povjesničaru kada bude pričao da USA i nije uvijek bila dobra strana. Danas je važno je šta kaže USA.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17940 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote:Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
A zato su prozori na karađoz-begovoj medresi zatamnjeni :run:
Tobe jarabi :mrgreen:

Inače, njemački handelsblatt prenosi da ameri planiraju poslati 120.000 vojnika u perzijski zaljev :-)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17941 Re: IRAN

Post by salik79 »

Zvek wrote:
muzicar_iz_parka wrote:Jel Iran ispunio obaveze iz sporazuma o obustavljanju nuklearnog programa? Jeste
Jel USA jednostrano istupila iz sporazuma i dodatnim sankcijama pokušava uništiti Iran? Jeste

Jel se vrši indirektni pritisak na evropske firme uskraćivanjem pristupa amer tržištu ako budu sarađivali sa Iranom? Vrši se

U čitavoj ovoj igranci ne vidim ni trunka krivice na iranskoj strani, nego samo pokušaj eliminacije Irana kad su već obustavili nuklearni program.
Smješne su ove kikijeve gluposti o nekom glasu razuma iz USA, nije Iran ni jedan metak ispalio na Ameriku, a ovi hoće da ih unište. Američke aktivnosti su u određenoj mjeri kao objava rata Iranu, iako Iranci niti su objavili rat Amerikancima niti recimo napali nekog američkog saveznika (mislim na države a ne kojekakve paradržavne tvorevine).
Koga je to briga? Možda nekom povjesničaru kada bude pričao da USA i nije uvijek bila dobra strana. Danas je važno je šta kaže USA.
Zviz, pardon, zvek, sta ti mislis, zasto se Iran ne povinuje, pa nazove onu trebicu u Bijeloj kuci, ako je tako, kako ti sebi zamisljas?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17942 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
A zato su prozori na karađoz-begovoj medresi zatamnjeni :run:
Tobe jarabi :mrgreen:

Inače, njemački handelsblatt prenosi da ameri planiraju poslati 120.000 vojnika u perzijski zaljev :-)
To je to :D U prijevodu, by slaven, "oko koje kara", ili "kara ocima" :D

Planiraju oni svasta nesto... Evo vec punih 40 godina.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17943 Re: IRAN

Post by славянин »

Nikome nije palo na pamet karati - crniti - ruziti ?
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17944 Re: IRAN

Post by славянин »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
A zato su prozori na karađoz-begovoj medresi zatamnjeni :run:
Tobe jarabi :mrgreen:

Inače, njemački handelsblatt prenosi da ameri planiraju poslati 120.000 vojnika u perzijski zaljev :-)
Zasto ? Pa zar ne karaju ucenike unutra ako ne uce dobro :?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17945 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:Nikome nije palo na pamet karati - crniti - ruziti ?
Nije. Jer veze s vezom nema. Kara Deniz (Crno more).

Mora da je i na ceskom turcizam:
Image

Kao i na ruskom:
Image

Nema gdje ti Turci nisu doprli :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17946 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
Dino34 wrote:
salik79 wrote:Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
A zato su prozori na karađoz-begovoj medresi zatamnjeni :run:
Tobe jarabi :mrgreen:

Inače, njemački handelsblatt prenosi da ameri planiraju poslati 120.000 vojnika u perzijski zaljev :-)
Zasto ? Pa zar ne karaju ucenike unutra ako ne uce dobro :?
Ne kako si ti sebi do sada predstavljao. A mi "seljaci", pod uticajem "turcizama" uvijek pogresno tumacili. :skoljka:
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#17947 Re: IRAN

Post by jazzer »

Razmatraju plan o slanju 120000 hiljada vojnika na srednji istok za suprotstavljanje iranskoj prijetnji. My ass..

https://www.rt.com/news/459268-us-plans ... oy-120000/

Veliko sranje u reziji USA u najavi.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17948 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
Ne kako si ti sebi do sada predstavljao. A mi "seljaci", pod uticajem "turcizama" uvijek pogresno tumacili. :skoljka:
Ja prvi put cujem tu rijec u tom kontekstu u temi na religijskom PF. Opet trebam anketu postaviti :D

Ali opet neka ej upravu ste.Moja greska :kakoste:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17949 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:
Ne kako si ti sebi do sada predstavljao. A mi "seljaci", pod uticajem "turcizama" uvijek pogresno tumacili. :skoljka:
Ja prvi put cujem tu rijec u tom kontekstu u temi na religijskom PF. Opet trebam anketu postaviti :D

Ali opet neka ej upravu ste.Moja greska :kakoste:
Sto-sta ti orvi put cujes, al' te zelja da budes najpametniji tjera da letis pred rudu, bez ikakvih argumenata.

Spusti nekad loptu, procitaj, nauci nesto, ne moras uvijek ti biti najpametniji i svakom loncu poklopac.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17950 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:
Sto-sta ti orvi put cujes, al' te zelja da budes najpametniji tjera da letis pred rudu, bez ikakvih argumenata.

Spusti nekad loptu, procitaj, nauci nesto, ne moras uvijek ti biti najpametniji i svakom loncu poklopac.
Obecavam da ocu citati i nauciti ponesto :zoka: i to za poklopce bez argumenata.
Post Reply