Pazi da te sef ne kara na poslu zbog forumanja.insomnia78 wrote:Jesi makar sluso starog poturcenjaka Vlatka Stefanovskog “uci me majko, karaj me”
IRAN
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17926 Re: IRAN
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17927 Re: IRAN
Nece, ne zna on te "turcizme".славянин wrote:Pazi da te sef ne kara na poslu zbog forumanja.insomnia78 wrote:Jesi makar sluso starog poturcenjaka Vlatka Stefanovskog “uci me majko, karaj me”
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17928 Re: IRAN
Ako ne zna ne mora znaciti da ga nece ipak karati.salik79 wrote:Nece, ne zna on te "turcizme".славянин wrote:Pazi da te sef ne kara na poslu zbog forumanja.insomnia78 wrote:Jesi makar sluso starog poturcenjaka Vlatka Stefanovskog “uci me majko, karaj me”![]()
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17929 Re: IRAN
Jesi li izgooglao pojam "etimologija"?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17930 Re: IRAN
Jesti ti googlao pojam kara , na turskom j.salik79 wrote:Jesi li izgooglao pojam "etimologija"?
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17931 Re: IRAN
Znaci "crn", "taman". Ne moram googlati. Kakve veze to ima s ovim?славянин wrote:Jesti ti googlao pojam kara , na turskom j.salik79 wrote:Jesi li izgooglao pojam "etimologija"?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17932 Re: IRAN
Pazi da ne padnes na etimoloski jarak porijekla rijeci karanje 
Imam ideju
moram postaviti anketu “dali su vas karali roditelji u mladosti”
Imam ideju
Last edited by славянин on 14/05/2019 12:12, edited 1 time in total.
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#17933 Re: IRAN
https://www.nytimes.com/2019/05/13/worl ... -iran.html
Uskoro ćemo gledati snow na bliskom istoku. Biće zanimljivo pratiti live program na CNNu, a sada za razliku od kraja XX i početka XXI stoljeća ćemo imati i snimke mobitelima, brzo će se širiti informacije i snimci društvenim mrežama. Mišljenja sam daće Iran vrlo brzo biti osvojen. Sve te priče o moralu, njihovoj vojsci, etici ne piju vodu.
Mi ćemo se vjerovatno morati obraniti od velikog priliva izbjeglica, a moguće je da će zbog toga biti zategnuti odnosi za istočnim susjedima.
Očekumo veliku zabavu (ili "zabavu") i dinamično ljeto 2019. godine.
Uskoro ćemo gledati snow na bliskom istoku. Biće zanimljivo pratiti live program na CNNu, a sada za razliku od kraja XX i početka XXI stoljeća ćemo imati i snimke mobitelima, brzo će se širiti informacije i snimci društvenim mrežama. Mišljenja sam daće Iran vrlo brzo biti osvojen. Sve te priče o moralu, njihovoj vojsci, etici ne piju vodu.
Mi ćemo se vjerovatno morati obraniti od velikog priliva izbjeglica, a moguće je da će zbog toga biti zategnuti odnosi za istočnim susjedima.
Očekumo veliku zabavu (ili "zabavu") i dinamično ljeto 2019. godine.
Last edited by Zvek on 14/05/2019 12:18, edited 1 time in total.
- Point.
- Posts: 33507
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#17934 Re: IRAN
Tačno tako. Svakom američkom predsjedniku je potreban neki rat, izgleda da je budala Trump izabrao Iran.Sad će slike iz Nigera za vijeće sigurnosti UN.muzicar_iz_parka wrote:Jel Iran ispunio obaveze iz sporazuma o obustavljanju nuklearnog programa? Jeste
Jel USA jednostrano istupila iz sporazuma i dodatnim sankcijama pokušava uništiti Iran? Jeste
Jel se vrši indirektni pritisak na evropske firme uskraćivanjem pristupa amer tržištu ako budu sarađivali sa Iranom? Vrši se
U čitavoj ovoj igranci ne vidim ni trunka krivice na iranskoj strani, nego samo pokušaj eliminacije Irana kad su već obustavili nuklearni program.
Smješne su ove kikijeve gluposti o nekom glasu razuma iz USA, nije Iran ni jedan metak ispalio na Ameriku, a ovi hoće da ih unište. Američke aktivnosti su u određenoj mjeri kao objava rata Iranu, iako Iranci niti su objavili rat Amerikancima niti recimo napali nekog američkog saveznika (mislim na države a ne kojekakve paradržavne tvorevine).
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17935 Re: IRAN
славянин wrote:Pazi da ne padnes na etimoloski jarak porijekla rijeci karanje
Imam idejumoram postaviti anketu “dali su vas karali roditelji u mladosti”
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17936 Re: IRAN
Daleko mjerodavniji od tebe vele da piju.Zvek wrote:https://www.nytimes.com/2019/05/13/worl ... -iran.html
Uskoro ćemo gledati snow na bliskom istoku. Mišljenja sam daće Iran vrlo brzo biti osvojen. Sve te priče o morali, njihovoj vojsci, etici ne piju vodu.
- Point.
- Posts: 33507
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#17937 Re: IRAN
Kakve ti gluposti pišeš od jutros mati draga. Kara na turskom je crn. Znači li to da se Karadžić preziva Jebadžić.славянин wrote:Pazi da ne padnes na etimoloski jarak porijekla rijeci karanje
Imam idejumoram postaviti anketu “dali su vas karali roditelji u mladosti”
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17938 Re: IRAN
Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
- Zvek
- Posts: 1494
- Joined: 16/10/2010 19:58
#17939 Re: IRAN
Koga je to briga? Možda nekom povjesničaru kada bude pričao da USA i nije uvijek bila dobra strana. Danas je važno je šta kaže USA.muzicar_iz_parka wrote:Jel Iran ispunio obaveze iz sporazuma o obustavljanju nuklearnog programa? Jeste
Jel USA jednostrano istupila iz sporazuma i dodatnim sankcijama pokušava uništiti Iran? Jeste
Jel se vrši indirektni pritisak na evropske firme uskraćivanjem pristupa amer tržištu ako budu sarađivali sa Iranom? Vrši se
U čitavoj ovoj igranci ne vidim ni trunka krivice na iranskoj strani, nego samo pokušaj eliminacije Irana kad su već obustavili nuklearni program.
Smješne su ove kikijeve gluposti o nekom glasu razuma iz USA, nije Iran ni jedan metak ispalio na Ameriku, a ovi hoće da ih unište. Američke aktivnosti su u određenoj mjeri kao objava rata Iranu, iako Iranci niti su objavili rat Amerikancima niti recimo napali nekog američkog saveznika (mislim na države a ne kojekakve paradržavne tvorevine).
- King Theoden
- Posts: 14454
- Joined: 21/11/2018 13:15
#17940 Re: IRAN
A zato su prozori na karađoz-begovoj medresi zatamnjenisalik79 wrote:Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
Tobe jarabi
Inače, njemački handelsblatt prenosi da ameri planiraju poslati 120.000 vojnika u perzijski zaljev
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17941 Re: IRAN
Zviz, pardon, zvek, sta ti mislis, zasto se Iran ne povinuje, pa nazove onu trebicu u Bijeloj kuci, ako je tako, kako ti sebi zamisljas?Zvek wrote:Koga je to briga? Možda nekom povjesničaru kada bude pričao da USA i nije uvijek bila dobra strana. Danas je važno je šta kaže USA.muzicar_iz_parka wrote:Jel Iran ispunio obaveze iz sporazuma o obustavljanju nuklearnog programa? Jeste
Jel USA jednostrano istupila iz sporazuma i dodatnim sankcijama pokušava uništiti Iran? Jeste
Jel se vrši indirektni pritisak na evropske firme uskraćivanjem pristupa amer tržištu ako budu sarađivali sa Iranom? Vrši se
U čitavoj ovoj igranci ne vidim ni trunka krivice na iranskoj strani, nego samo pokušaj eliminacije Irana kad su već obustavili nuklearni program.
Smješne su ove kikijeve gluposti o nekom glasu razuma iz USA, nije Iran ni jedan metak ispalio na Ameriku, a ovi hoće da ih unište. Američke aktivnosti su u određenoj mjeri kao objava rata Iranu, iako Iranci niti su objavili rat Amerikancima niti recimo napali nekog američkog saveznika (mislim na države a ne kojekakve paradržavne tvorevine).
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17942 Re: IRAN
To je toDino34 wrote:A zato su prozori na karađoz-begovoj medresi zatamnjenisalik79 wrote:Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
Tobe jarabi
Inače, njemački handelsblatt prenosi da ameri planiraju poslati 120.000 vojnika u perzijski zaljev
Planiraju oni svasta nesto... Evo vec punih 40 godina.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17943 Re: IRAN
Nikome nije palo na pamet karati - crniti - ruziti ?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17944 Re: IRAN
Zasto ? Pa zar ne karaju ucenike unutra ako ne uce dobroDino34 wrote:A zato su prozori na karađoz-begovoj medresi zatamnjenisalik79 wrote:Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
Tobe jarabi
Inače, njemački handelsblatt prenosi da ameri planiraju poslati 120.000 vojnika u perzijski zaljev
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17945 Re: IRAN
Nije. Jer veze s vezom nema. Kara Deniz (Crno more).славянин wrote:Nikome nije palo na pamet karati - crniti - ruziti ?
Mora da je i na ceskom turcizam:

Kao i na ruskom:

Nema gdje ti Turci nisu doprli
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17946 Re: IRAN
Ne kako si ti sebi do sada predstavljao. A mi "seljaci", pod uticajem "turcizama" uvijek pogresno tumacili.славянин wrote:Zasto ? Pa zar ne karaju ucenike unutra ako ne uce dobroDino34 wrote:A zato su prozori na karađoz-begovoj medresi zatamnjenisalik79 wrote:Karamejdan, iliti megdan, je mejdan na kojem se... Sta? (by slaven logic)
Tobe jarabi
Inače, njemački handelsblatt prenosi da ameri planiraju poslati 120.000 vojnika u perzijski zaljev
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#17947 Re: IRAN
Razmatraju plan o slanju 120000 hiljada vojnika na srednji istok za suprotstavljanje iranskoj prijetnji. My ass..
https://www.rt.com/news/459268-us-plans ... oy-120000/
Veliko sranje u reziji USA u najavi.
https://www.rt.com/news/459268-us-plans ... oy-120000/
Veliko sranje u reziji USA u najavi.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17948 Re: IRAN
Ja prvi put cujem tu rijec u tom kontekstu u temi na religijskom PF. Opet trebam anketu postavitisalik79 wrote:
Ne kako si ti sebi do sada predstavljao. A mi "seljaci", pod uticajem "turcizama" uvijek pogresno tumacili.
Ali opet neka ej upravu ste.Moja greska
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17949 Re: IRAN
Sto-sta ti orvi put cujes, al' te zelja da budes najpametniji tjera da letis pred rudu, bez ikakvih argumenata.славянин wrote:Ja prvi put cujem tu rijec u tom kontekstu u temi na religijskom PF. Opet trebam anketu postavitisalik79 wrote:
Ne kako si ti sebi do sada predstavljao. A mi "seljaci", pod uticajem "turcizama" uvijek pogresno tumacili.![]()
Ali opet neka ej upravu ste.Moja greska
Spusti nekad loptu, procitaj, nauci nesto, ne moras uvijek ti biti najpametniji i svakom loncu poklopac.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17950 Re: IRAN
Obecavam da ocu citati i nauciti ponestosalik79 wrote:
Sto-sta ti orvi put cujes, al' te zelja da budes najpametniji tjera da letis pred rudu, bez ikakvih argumenata.
Spusti nekad loptu, procitaj, nauci nesto, ne moras uvijek ti biti najpametniji i svakom loncu poklopac.
