Republika Turska

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17926 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

Jok. Sumska je nastala voljom naroda i bozijim davanjem
Papastadopulos
Posts: 197
Joined: 25/06/2016 20:52

#17927 Re: Republika Turska

Post by Papastadopulos »

s-400 :D
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#17928 Re: Republika Turska

Post by @mba »

MUNAFIK wrote:
JedanOdBraceMorica wrote:Nije moguce da jos uvijek postoje delegati koji misle da je cirkus zvani "drzavni udar" uistinu bio drzavni udar :shock: :shock: wtf, dodjite sebi, ako nista ne pomaze onda malo vode preko masica dok nije kasno
Eto prosvjetli nas...

Jok ono je bio sve u holivudskom stilu snimljeno u nekom studiju i nama pušteno da mislimo da se fakat desilo.

Vrlo ozbiljan državni udar koji je sprijecen od strane NARODA koji je izašao u milionima na ulice u sred noci... protiv toga nema oružja, osim ako ne želiš da pobiješ jedno 10 000 ljudi za noć...


nije drzavni udar zato sto nije uspio, da je kojim slucajem sve teklo kako su to planirali njemci i ostala bratija zu njih, bio bi drzavni!

nazalost su ih rusi zeznuli pa od udara postao poraz!

cijelu noc sam pratio te noci sta se desavalo, pratio sam zapadne medie i njihove izjave, vec se tada moglo vidjeti na cijoj su strani i ko je reziser svega!

samo napred amidza!!!


ne kontam sto su neki ljudi ovde na forumu moze se reci "opsjednuti" turskom, pustite ljude na miru vise imate svojih problema u bosni koliko hocete!
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17929 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Najbolji su ovisto navijaju za tursku - iz njemacke :D znaci odgovaraju njemacki liberalbi zakoni kad trebaju pljuvati po njoj i navijati za turke. Cudo da biko ne preseli u taj raj na zemlji
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17930 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

to je sasvim normalno
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#17931 Re: Republika Turska

Post by @mba »

Bodkin wrote:Najbolji su ovisto navijaju za tursku - iz njemacke :D znaci odgovaraju njemacki liberalbi zakoni kad trebaju pljuvati po njoj i navijati za turke. Cudo da biko ne preseli u taj raj na zemlji

jes svi su u njemackoj rade i placaju porez toj drzavi njemackoj i ne rade protiv njemacke drzave i ne mijesaju se u unutrasnje stvari te zemlje, STO SVABE OCITO RADE U TURSKOJ....

i sve te vase price o tome "oni tamo u njemackoj, te ovo te ono" SU bullshit, ako se ne varam njemacka je te ljude sama sebi dovela kao radnu snagu!
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17932 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

@mba wrote:
Bodkin wrote:Najbolji su ovisto navijaju za tursku - iz njemacke :D znaci odgovaraju njemacki liberalbi zakoni kad trebaju pljuvati po njoj i navijati za turke. Cudo da biko ne preseli u taj raj na zemlji

jes svi su u njemackoj rade i placaju porez toj drzavi njemackoj i ne rade protiv njemacke drzave i ne mijesaju se u unutrasnje stvari te zemlje, STO SVABE OCITO RADE U TURSKOJ....

i sve te vase price o tome "oni tamo u njemackoj, te ovo te ono" SU bullshit, ako se ne varam njemacka je te ljude sama sebi dovela kao radnu snagu!

Aha, slala avione u tursku po njih :D turci zadovoljni bili u turskoj al svabo to na silu doveo :D
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#17933 Re: Republika Turska

Post by @mba »

Bodkin wrote:
@mba wrote:
Bodkin wrote:Najbolji su ovisto navijaju za tursku - iz njemacke :D znaci odgovaraju njemacki liberalbi zakoni kad trebaju pljuvati po njoj i navijati za turke. Cudo da biko ne preseli u taj raj na zemlji

jes svi su u njemackoj rade i placaju porez toj drzavi njemackoj i ne rade protiv njemacke drzave i ne mijesaju se u unutrasnje stvari te zemlje, STO SVABE OCITO RADE U TURSKOJ....

i sve te vase price o tome "oni tamo u njemackoj, te ovo te ono" SU bullshit, ako se ne varam njemacka je te ljude sama sebi dovela kao radnu snagu!

Aha, slala avione u tursku po njih :D turci zadovoljni bili u turskoj al svabo to na silu doveo :D

ocigledno nisi bas upucen sto se tice odlaska turskih drzavljana u svabiju!
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#17934 Re: Republika Turska

Post by animals »

Ovaj Erdogan ce na kraju ko i Staljin pola Turske u radne logore :D
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17935 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

@mba wrote:

ocigledno nisi bas upucen sto se tice odlaska turskih drzavljana u svabiju!
Znaci ti bi mene sad hladno ubjedjivao da turci ne idu u tursku jer im je bolje nego nekako svabe njih dovedu?
User avatar
Truba
Posts: 93850
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#17936 Re: Republika Turska

Post by Truba »

kad je bio drzavni udar jedne noci sam dvije noci spavao :thumbup:
ja71
Posts: 5654
Joined: 31/03/2006 14:45

#17937 Re: Republika Turska

Post by ja71 »

Bodkin wrote:
@mba wrote:

ocigledno nisi bas upucen sto se tice odlaska turskih drzavljana u svabiju!
Znaci ti bi mene sad hladno ubjedjivao da turci ne idu u tursku jer im je bolje nego nekako svabe njih dovedu?
Ne provaljuj se Bodkine, 60/70-tih su Nijemci motivisali gastarbajtere da dodju raditi. Na isti način je i 1. Generacija iz bivse Yu otišla u Njemačku.

E druga je priča što je 30 god. Kasnije proizvodnja se automatizovala a kasnije otisla u Kinu pa su gastarbajteri bili prvi na udaru koji su gubili posao i zavrsavali na socijali. Pa sad neki ovdje seru kako stranci na Zapadu iskorištavaju sistem sto je daleko id istine. Njemačka svoj brzi uspon je (dijelom ) bazirala i na jeftinij radnoj snazi gastarbajtera
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17938 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

ja71 wrote:
Bodkin wrote:
@mba wrote:

ocigledno nisi bas upucen sto se tice odlaska turskih drzavljana u svabiju!
Znaci ti bi mene sad hladno ubjedjivao da turci ne idu u tursku jer im je bolje nego nekako svabe njih dovedu?
Ne provaljuj se Bodkine, 60/70-tih su Nijemci motivisali gastarbajtere da dodju raditi. Na isti način je i 1. Generacija iz bivse Yu otišla u Njemačku.

E druga je priča što je 30 god. Kasnije proizvodnja se automatizovala a kasnije otisla u Kinu pa su gastarbajteri bili prvi na udaru koji su gubili posao i zavrsavali na socijali. Pa sad neki ovdje seru kako stranci na Zapadu iskorištavaju sistem sto je daleko id istine. Njemačka svoj brzi uspon je (dijelom ) bazirala i na jeftinij radnoj snazi gastarbajtera
Sta bolan znaci motivisala? Ovaj gore pise kao da su ih njemci doslovno pohvatali po turskoj i doveli u njemacku.
I kako to ds nisu motivisali francuze ili svicarce? A i ako ih je motivisala tad, kako ih nije kasnije demotivisala bego i dalje rijeka turaka hoce u njemacku?

Kako mozete takve gluposti pisati.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#17939 Re: Republika Turska

Post by Putnik ali stvarno »

Ma ljudi samo hoce da obidju rodbinu i odmah nazad kod Brkana, ko i nasi, to rodjeni turisti & poliglote,

nadasve on line patriote :thumbup:
ja71
Posts: 5654
Joined: 31/03/2006 14:45

#17940 Re: Republika Turska

Post by ja71 »

Je li ti živiš u Njemackoj ?

Ponavljam : 60/70 su gastarbajteri bili u obostranom interesu i zato imaš i danas more gastarbajtera 3. Ili 4. Generacije. Nijemci su mogli zaustaviti priliv stranaca ali nisu nego su slali biroima za zaposljavanje oglase (izmedju ostalog i u bivsoj YU ) da traze radnike. Naravno da su teoretski mogli i Svajcarci doći da su bili spremni raditi za male pare. E to što se Njemačka precijenila i mislila da ce se gastarbajteri vratiti kućama posle 3 godine je druga priča .
User avatar
pici
Posts: 46413
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17941 Re: Republika Turska

Post by pici »

jel ono brka ukino wikipediju... :mrgreen:
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17942 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

ja71 wrote:Je li ti živiš u Njemackoj ?

Ponavljam : 60/70 su gastarbajteri bili u obostranom interesu i zato imaš i danas more gastarbajtera 3. Ili 4. Generacije. Nijemci su mogli zaustaviti priliv stranaca ali nisu nego su slali biroima za zaposljavanje oglase (izmedju ostalog i u bivsoj YU ) da traze radnike. Naravno da su teoretski mogli i Svajcarci doći da su bili spremni raditi za male pare. E to što se Njemačka precijenila i mislila da ce se gastarbajteri vratiti kućama posle 3 godine je druga priča .
Dakle pitam po treci put, jel to znaci da nakon 70ih nema ni jednog turcina koji je dosao u njemacku? Stvarno vjerujete u ovo sto pisete?
User avatar
animals
Posts: 21623
Joined: 19/04/2013 22:13

#17943 Re: Republika Turska

Post by animals »

Bodkin wrote:
ja71 wrote:Je li ti živiš u Njemackoj ?

Ponavljam : 60/70 su gastarbajteri bili u obostranom interesu i zato imaš i danas more gastarbajtera 3. Ili 4. Generacije. Nijemci su mogli zaustaviti priliv stranaca ali nisu nego su slali biroima za zaposljavanje oglase (izmedju ostalog i u bivsoj YU ) da traze radnike. Naravno da su teoretski mogli i Svajcarci doći da su bili spremni raditi za male pare. E to što se Njemačka precijenila i mislila da ce se gastarbajteri vratiti kućama posle 3 godine je druga priča .
Dakle pitam po treci put, jel to znaci da nakon 70ih nema ni jednog turcina koji je dosao u njemacku? Stvarno vjerujete u ovo sto pisete?
Ma pola Turske bi sad dosli u Njemacku i Austriju, da ih puste..
toliko je to bogata drzava..
User avatar
Truba
Posts: 93850
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#17944 Re: Republika Turska

Post by Truba »

citam blokirali vikipediju u turskoj :lol:

kako ce sad studenti spremati ispite :lol:
ja71
Posts: 5654
Joined: 31/03/2006 14:45

#17945 Re: Republika Turska

Post by ja71 »

Bodkin wrote: Dakle pitam po treci put, jel to znaci da nakon 70ih nema ni jednog turcina koji je dosao u njemacku? Stvarno vjerujete u ovo sto pisete?
Šta ti u stvari želiš reći?
Šta nije tacno što sam napisao ?
Odakle si ti tako dobar poznavalac Turskog naroda ?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#17946 Re: Republika Turska

Post by Tito_i_Partija »

https://www.theguardian.com/world/2017/ ... l-security

Ovaj brko fakat nije normalan. Wikipedia mu opasnost po nacionalnu sigurnost. :-)
User avatar
Sara03
Posts: 3366
Joined: 22/02/2017 03:17

#17947 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

A kad je bio... normalan? :run:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#17948 Re: Republika Turska

Post by Tito_i_Partija »

Ma ne znam sta da ti kazem, jednostavno nemam adekvatnih rijeci da opisem ovo ludilo. Prvo novinari, pa onda profesori, i sad Wikipedia. Brko svoj narod svjesno vraca u feudalizam. :-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#17949 Re: Republika Turska

Post by HAVANA »

:lol: A sta mu je wiki uradila jebo nanu ludu?
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#17950 Re: Republika Turska

Post by HAVANA »

Sad kad mi neko pokuca na vrata,kae jesi ti jebo brkinu nanu? :cry:
Post Reply