Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#17901 Re: Zeničani

Post by avenija »

N.N. wrote:Jel SDP iseljava iz one zgrade ili sta ? Vidim danas neki prozori se mijenjaju, namjestaj se iznosi, pa reko da nisu odlucili da napuste one prostorije ?

p.s. a Lutrija se ipak "predomislila" :D Eno ih otvorise veliku poslovnicu sa aparatima na Uglovnici, gdje je nekada bila UniCredit banka...A vidim i onu poslovnicu preko puta pijace su opet otvorili. Toliko o napustanju Zenice :D
Stvarno se ne razumijem , ali ako Fudo moze naplatiti od KB kgz , koji je mehanizam naplatiti takse od kladionica za zadnje 3 godine ?
Pa nabralo je se sigurno preko milion sa starim taksama . Primjetio sam jos 10-tak novih kladionica otvorenih u zadnjih 1 mjesec.

SDP zgrada se renovira najvjerovatnije jer vidim da su i krov poceli mijenjat. Mislim da ne sele.
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#17902 Re: Zeničani

Post by Casual's »

avenija wrote:
N.N. wrote:Jel SDP iseljava iz one zgrade ili sta ? Vidim danas neki prozori se mijenjaju, namjestaj se iznosi, pa reko da nisu odlucili da napuste one prostorije ?

p.s. a Lutrija se ipak "predomislila" :D Eno ih otvorise veliku poslovnicu sa aparatima na Uglovnici, gdje je nekada bila UniCredit banka...A vidim i onu poslovnicu preko puta pijace su opet otvorili. Toliko o napustanju Zenice :D
Stvarno se ne razumijem , ali ako Fudo moze naplatiti od KB kgz , koji je mehanizam naplatiti takse od kladionica za zadnje 3 godine ?
Pa nabralo je se sigurno preko milion sa starim taksama . Primjetio sam jos 10-tak novih kladionica otvorenih u zadnjih 1 mjesec.

SDP zgrada se renovira najvjerovatnije jer vidim da su i krov poceli mijenjat. Mislim da ne sele.
Zanimljivo je da se Isak Ramo pravo aktivirao sa novim kladionicama, njegova je i ona "Zmajevi".
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#17903 Re: Zeničani

Post by lokalni_razdjevicar »

gdje u gradu mogu kupiti i izmijesati boju za krecenje zidova, a da nije skupo?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#17904 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li ko u zadnje vrijeme isao autobusom za prag?
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#17905 Re: Zeničani

Post by Warashii »

lokalni_razdjevicar wrote:gdje u gradu mogu kupiti i izmijesati boju za krecenje zidova, a da nije skupo?
Maja u Radakovu? Almy u Pecuju?
Cijena ti ovisi koliko ja znam od tona, namjene kao i proizvodaca.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#17907 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Warashii wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:gdje u gradu mogu kupiti i izmijesati boju za krecenje zidova, a da nije skupo?
Maja u Radakovu? Almy u Pecuju?
Cijena ti ovisi koliko ja znam od tona, namjene kao i proizvodaca.
Maya definitivno...rade odlicno
a i da ne dajes pare onom pakashu
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#17908 Re: Zeničani

Post by lokalni_razdjevicar »

Warashii wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:gdje u gradu mogu kupiti i izmijesati boju za krecenje zidova, a da nije skupo?
Maja u Radakovu? Almy u Pecuju?
Cijena ti ovisi koliko ja znam od tona, namjene kao i proizvodaca.
Hvala puno.

gdje je tacno ta maja u radakovu?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65943
Joined: 03/08/2010 19:04

#17909 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

lokalni_razdjevicar wrote:
Warashii wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:gdje u gradu mogu kupiti i izmijesati boju za krecenje zidova, a da nije skupo?
Maja u Radakovu? Almy u Pecuju?
Cijena ti ovisi koliko ja znam od tona, namjene kao i proizvodaca.
Hvala puno.

gdje je tacno ta maja u radakovu?

treca zgrado po ulasku u radakovo,cire truhelke,iznad konzuma,uz stepenice
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#17910 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

lokalni_razdjevicar wrote:
Warashii wrote:
lokalni_razdjevicar wrote:gdje u gradu mogu kupiti i izmijesati boju za krecenje zidova, a da nije skupo?
Maja u Radakovu? Almy u Pecuju?
Cijena ti ovisi koliko ja znam od tona, namjene kao i proizvodaca.
Hvala puno.

gdje je tacno ta maja u radakovu?
Hjooooj Maja iz Radakova... :roll:

:izet:
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#17911 Re: Zeničani

Post by belfy »

od sada smo polutrokut ili nesto trece...:
Biene Maya wrote: ...Ja znam, da velika vecina Bosnjaka koja zivi u trokutu Zenica - Sarajevo...
da je barem rekla dvokutu... :-) :lol:
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#17912 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#17913 Re: Zeničani

Post by avenija »

Nisam upratio je li ovaj portal objavio ovu jaku lijepu pricu o Celiku, kada treba dnevno objavljivat kupljena jedna stolica na grbavici x 850 puta isto prvi su. Odlicna reportaza i fina prica.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1804
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#17914 Re: Zeničani

Post by ovo_mi_je_nick »

Ima li kakav parking blizu Kantonalne bolnice, kod kakvih zgrada, a da se ne plaća 1 sat - 2 KM kao što je u krugu.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#17915 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Cim prodjes prvu kapiju (ulaz) sa lijeve strane imas parking...brzo se popuni ujutro, ali trebao bi naci makar jedno mjesto.
Biene Maya
Posts: 202
Joined: 25/05/2013 22:00

#17916 Re: Zeničani

Post by Biene Maya »

belfy wrote:od sada smo polutrokut ili nesto trece...:
Biene Maya wrote: ...Ja znam, da velika vecina Bosnjaka koja zivi u trokutu Zenica - Sarajevo...
da je barem rekla dvokutu... :-) :lol:
Je li to tebe pogodila istina? Vi koji zivite u "DVOKUTU" Zenica - Sarajevo, vam je bas po mjeri! Ostatak drzave, to su oni onamo, oni tamo, ili oni njihovi itd. itd.
Biene Maya
Posts: 202
Joined: 25/05/2013 22:00

#17917 Re: Zeničani

Post by Biene Maya »

belfy wrote:od sada smo polutrokut ili nesto trece...:
Biene Maya wrote: ...Ja znam, da velika vecina Bosnjaka koja zivi u trokutu Zenica - Sarajevo...
da je barem rekla dvokutu... :-) :lol:
Tek sad vidim da si jedan idiot! Ovaj moj post si prenio sa teme "Revizija presude protiv Srbije" a citirao si samo jedan mali dio! Zanima me samo, sto si htio sa ovim postici?! Jadnicak!!!
User avatar
Casual's
Posts: 6722
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#17918 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Biene Maya wrote:
belfy wrote:od sada smo polutrokut ili nesto trece...:
Biene Maya wrote: ...Ja znam, da velika vecina Bosnjaka koja zivi u trokutu Zenica - Sarajevo...
da je barem rekla dvokutu... :-) :lol:
Je li to tebe pogodila istina? Vi koji zivite u "DVOKUTU" Zenica - Sarajevo, vam je bas po mjeri! Ostatak drzave, to su oni onamo, oni tamo, ili oni njihovi itd. itd.
Aj ne prdi svega ti. Koliko je nama u Zenici dobro pokazuju izbori. Ne mijesaj Zenicu u ta bosnjacko-hrvatsko-srpska sranja. Ti nisi normalan/normalna. Zdravo.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#17919 Re: Zeničani

Post by belfy »

to je jedan od razloga zasto to prebacih ovamo. mada, primarni je bio sto sam se usput i lijepo nasmijao pa reko da podijelim sa sugradjanima...
User avatar
Paulaner
Posts: 271
Joined: 04/01/2014 21:23

#17920 Re: Zeničani

Post by Paulaner »

ovo_mi_je_nick wrote:Ima li kakav parking blizu Kantonalne bolnice, kod kakvih zgrada, a da se ne plaća 1 sat - 2 KM kao što je u krugu.
Imas kod Medicinske skole parking,ne placa se :thumbup:
ovo_mi_je_nick
Posts: 1804
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#17921 Re: Zeničani

Post by ovo_mi_je_nick »

Paulaner wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Ima li kakav parking blizu Kantonalne bolnice, kod kakvih zgrada, a da se ne plaća 1 sat - 2 KM kao što je u krugu.
Imas kod Medicinske skole parking,ne placa se :thumbup:
Image

Misliš na ovaj pod 1. ?

Hvala
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#17922 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ovaj pod 2 je djabe, na njega sam mislio.

A vjerovatno je djabe i ovaj pod 1.

Nisam siguran, mislim da mozes uci djaba u krug bolnice na 5 min (ako vozis bekog starijeg da ga ispustis) i onda se vratis na jedan od ta dva parkinga. Ma bit ce mjesta na bilo kojem od ova dva.

A parking namjerno nebi koristio, platis i ocekujes kad ce te cuko zaganjati. Takodjer prije godinu dvije idem tako pjeske do auta, bio je mjesec maj pa se kosila trava i iz trimera frcnu kamen na obliznje autu, momentalno je pofino udubilo vrata. Svako ko radi sa trimerom zna da se ne koristi u blizini vozila.
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#17923 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Sa gornje slike su oba parkinga besplatna. Ima još par takvih u toj blizini. Ako bude trebalo, javi se. Ja živim blizu tu pa ćemo naći nešto...
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#17924 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

clio_dci120 wrote:Ovaj pod 2 je djabe, na njega sam mislio.

A vjerovatno je djabe i ovaj pod 1.

Nisam siguran, mislim da mozes uci djaba u krug bolnice na 5 min (ako vozis bekog starijeg da ga ispustis) i onda se vratis na jedan od ta dva parkinga. Ma bit ce mjesta na bilo kojem od ova dva.

A parking namjerno nebi koristio, platis i ocekujes kad ce te cuko zaganjati. Takodjer prije godinu dvije idem tako pjeske do auta, bio je mjesec maj pa se kosila trava i iz trimera frcnu kamen na obliznje autu, momentalno je pofino udubilo vrata. Svako ko radi sa trimerom zna da se ne koristi u blizini vozila.
15 minuta je besplatno.
belfy
Posts: 9827
Joined: 06/08/2007 09:00

#17925 Re: Zeničani

Post by belfy »

Freamon Lester wrote:
clio_dci120 wrote:Ovaj pod 2 je djabe, na njega sam mislio.

A vjerovatno je djabe i ovaj pod 1.

Nisam siguran, mislim da mozes uci djaba u krug bolnice na 5 min (ako vozis bekog starijeg da ga ispustis) i onda se vratis na jedan od ta dva parkinga. Ma bit ce mjesta na bilo kojem od ova dva.

A parking namjerno nebi koristio, platis i ocekujes kad ce te cuko zaganjati. Takodjer prije godinu dvije idem tako pjeske do auta, bio je mjesec maj pa se kosila trava i iz trimera frcnu kamen na obliznje autu, momentalno je pofino udubilo vrata. Svako ko radi sa trimerom zna da se ne koristi u blizini vozila.
15 minuta je besplatno.
ako si dobrovoljni davaoc (10 i vise puta dati krv), ili ides da dajes krv onda je u potpunosti besplatno. u slucaju davanja krvi samo na izlazu pokazes potvrdu sa transfuziologije (a ujedno spojis ugodno sa korisnim i nekome mozda spasis zivot).
Post Reply