Challenger_ wrote:Nisi čitao Kur'an, a očigledno nisi čitao ni Bibliju iliti Sveto Pismo:славянин wrote:Ne znam nisam sa sela niti citam vjersku literaturi u kojoj karanje je u normalnoj upotrebi kao rijec drugacije definicije od je*anja.
"Ja koje god ljubim one i karam i poučavam; postaraj se dakle, i pokaj se".
19. stih
Mani se politike, tužni čovječe. Radi na elementarnom obrazovanju.
IRAN
- bogoljub
- Posts: 2930
- Joined: 14/03/2008 19:20
- Location: Do you have a room tonight?
#17901 Re: IRAN
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17902 Re: IRAN
https://biblija.biblija-govori.hr/glava ... ijevod=sveOtkrivenje 3,19 Ja, sve one što volim, prekorije- vam i ispravljam. Budi dakle gorljiv i pokaj se!
Nemas kapacitet da shvatis da uzimas za izvor sa prevodom koji koristi turcizme ?
Last edited by славянин on 14/05/2019 01:58, edited 1 time in total.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17903 Re: IRAN
славянин wrote:Ne znam nisam sa sela niti citam vjersku literaturi u kojoj karanje je u normalnoj upotrebi kao rijec drugacije definicije od je*anja.
Ipak suzdrzat cu se od uvreda prema vama dvojici/paru stovatelja homeinija i mula.
Dobro danas covjek rece - klasicni Dunning-Kruger efekt.

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17904 Re: IRAN
Da, kao danas tvoje usmijavanje Trumpovog davanja broja, uz poruku "call me". Dobro je da se ti razumijes u politiku.славянин wrote:I opet pocinjete sa gladjenjem ledja jedan drugom i nebulozama kao “nisu se htjeli sastati eu predstavnici sa americkim kojem je bio cilj da se slikaju” - zbog tvrdnji popit ovih nema potrebe da se odgovori na neke “uvrede” od vas jer sami pokazujete domete svog razumjevanja politikesalik79 wrote:I htjede, kao usput, klizeci (nenajavljeno) uletiti i dobiti podrsku EU. Ovi se snebivali. Cini mi se da se, na kraju, nisu ni slikali s njim (sto mu je bio glavni ciljChallenger_ wrote:
Sutra ide u Soči da sa Lavrovom i Putinom izdogovara "novu Jaltu". Pazi tih bombi. Kao, ovi će se oduševiti, povjerovati im i tako ostati sasvim po strani u ovom ludilu oko Irana.
Koji underground level.![]()
).
- bogoljub
- Posts: 2930
- Joined: 14/03/2008 19:20
- Location: Do you have a room tonight?
#17905 Re: IRAN
Zašto Pompeov avion stalno menja kursChallenger_ wrote:Sutra ide u Soči da sa Lavrovom i Putinom izdogovara "novu Jaltu". Pazi tih bombi. Kao, ovi će se oduševiti, povjerovati im i tako ostati sasvim po strani u ovom ludilu oko Irana.salik79 wrote:Danas ministri EU, na celu sa Mogherini, maksimalno izignorisali Pompea, koji je izbenadnim dolaskom htio uhvatiti koju fotosesiju, kao argument podrske americkoj politici. Dozivio totalni fiasko, otprilike kao s onom lakrdijom odrzanoj u Varsavi prije par mjeseci.
Koji underground level.
„Ovo nije prvo otkazivanje Pompeove posete poslednjih dana — on je otkazao i svoju posetu Nemačkoj. Moguće je da on nikoga nije želeo da uvredi. Prosto je situacija sa Iranom toliko zaoštrena da je želeo da dobije podršku. Otputovaće u Soči, gde su planirani glavni sastanci sa Lavrovom i eventualno sa Putinom. U Moskvi je želeo da se sastane sa zaposlenima u američkoj ambasadi, a pored toga se obično sastaju i sa predstavnicima demokratske opozicije. Očigledno je da ovo nije toliko značajno i da je taj susret otkazan radi drugih ciljeva. To se dešava u diplomatskoj praksi“, objašnjava za Sputnjik ruski politikolog Jurij Počta.
Eksperti takođe smatraju da ovaj stil američke diplomatije može ukazivati i na to da sistem planiranja i izgradnje logistike ne funkcioniše dobro u Stejt departmentu, a da su najverovatnije spoljna kriza i unutaramerički problemi takvi da je u okviru planiranih sastanaka i napravljenog rasporeda rada nemoguće odgovoriti na spoljne izazove. SAD sada imaju jaku glavobolju, u okviru koje se gradi raspored narednih sastanaka.
„Američki predsednik Donald Tramp je napravio mnogo problema i situacija je zaista teška i kada je reč o Venecueli, i Severnoj Koreji i Iranom, u toku je trgovinski rat sa Kinom, obim sankcija protiv Rusije se ne smanjuje… Naravno, Pompeo ima dovoljno briga“, smatra Počta.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17906 Re: IRAN
NapreDkov lik sada bunca o turcizmu. Jeste da je na vi sa osnovama jezika, ali je "ekspert" za etimologiju.
______
Ama, samo na ignore.
______
Ama, samo na ignore.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17907 Re: IRAN
MMM1977 wrote:
U Iranu je doslovno sprdancija po ovom pitanju. Drustvene mreze su preplavili skecevi na ovu temu. Cak i dopisnik CNNa iz Teherana je o ovome izvijestio.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17908 Re: IRAN
славянин wrote:https://biblija.biblija-govori.hr/glava ... ijevod=sveOtkrivenje 3,19 Ja, sve one što volim, prekorije- vam i ispravljam. Budi dakle gorljiv i pokaj se!
Nemas kapacitet da shvatis da uzimas za izvor sa prevodom koji koristi turcizme ?
Tuuuuuurcizme, aaaaahhhaaaaahaaaaa
Sta reci?!
(A ono praslavenska rijec, na koje on, jelte, otkida)
Last edited by salik79 on 14/05/2019 02:05, edited 1 time in total.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17909 Re: IRAN
Jeli te karao profesor u skoli kada nisi dobro ucio ? - kako ti shvatas tu recenicuChallenger_ wrote:NapreDkov lik sada bunca o turcizmu. Jeste da je na vi sa osnovama jezika, ali je "ekspert" za etimologiju.
![]()
![]()
![]()
______
Ama, samo na ignore.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17910 Re: IRAN
“Karanje” praslavenska rijecsalik79 wrote:славянин wrote:https://biblija.biblija-govori.hr/glava ... ijevod=sveOtkrivenje 3,19 Ja, sve one što volim, prekorije- vam i ispravljam. Budi dakle gorljiv i pokaj se!
Nemas kapacitet da shvatis da uzimas za izvor sa prevodom koji koristi turcizme ?
Tuuuuuurcizme, aaaaahhhaaaaahaaaaa![]()
![]()
![]()
Sta reci?!
(A ono praslavenska rijec, na koje on, jelte, otkida)
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17911 Re: IRAN
славянин wrote:Jeli te karao profesor u skoli kada nisi dobro ucio ? - kako ti shvatas tu recenicuChallenger_ wrote:NapreDkov lik sada bunca o turcizmu. Jeste da je na vi sa osnovama jezika, ali je "ekspert" za etimologiju.
![]()
![]()
![]()
______
Ama, samo na ignore.
Hej moj "Turcizmu"

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17912 Re: IRAN
Znas li sta je "etimologija"?славянин wrote: “Karanje” praslavenska rijecako tako kazes

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17913 Re: IRAN
Straaasno.славянин wrote:Jeli te karao profesor u skoli kada nisi dobro ucio ? - kako ti shvatas tu recenicuChallenger_ wrote:NapreDkov lik sada bunca o turcizmu. Jeste da je na vi sa osnovama jezika, ali je "ekspert" za etimologiju.
![]()
![]()
![]()
______
Ama, samo na ignore.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17914 Re: IRAN
Jedino rjesenjeChallenger_ wrote:NapreDkov lik sada bunca o turcizmu. Jeste da je na vi sa osnovama jezika, ali je "ekspert" za etimologiju.
![]()
![]()
![]()
______
Ama, samo na ignore.
- Challenger_
- Posts: 13551
- Joined: 05/03/2013 21:09
- Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
- Contact:
#17915 Re: IRAN
Kakva etimologija, to je za njega nepoznanica, nema taj pojma ni o čemu.salik79 wrote:Znas li sta je "etimologija"?![]()
Jedino rjesenjesalik79 wrote:Ama, samo na ignore.
+1.
Čitamo se.
______
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#17916 Re: IRAN
Marko Rubio je poznat kao covjek razuma i glas mira
https://mobile.twitter.com/Breaking911/ ... 9593295874
Tramp kaze da ce za Iran biti lose ako se ispotavi da su napali saudijske tankere. Ova izjava je izrecena prije nego ce americki zvanicnici potvrditi da iza napada stoje iranske snage.
https://mobile.twitter.com/RealKyleMorr ... 6975208450
Bombarderi kao poruka upozorenja i mira
https://thehill.com/policy/defense/4434 ... RPlVdCMzyl
White House Reviews Military Plans Against Iran, in Echoes of Iraq War
https://www.nytimes.com/2019/05/13/worl ... -iran.html
Sve ovo izgleda veoma lose. Daj boze da iranski narod uvidi opasnost i skine mule sa vlasti. Neka idu u Rusiju, neka ponesu novac koji su uzeli od naroda, samo da se zemlja spasi katastrofe.
Tramp poziva Iran da se urazumiMarco Rubio
@marcorubio
8m
Potentially grave situation developing in Mid East #Iran’s #IRGC believes: - If Shia militias attack Americans in Iraq,Iran will not be blamed;& - U.S. will not respond forcefully for fear of intl condemnation They are dangerously wrong & should reconsider before its too late
https://mobile.twitter.com/Breaking911/ ... 9593295874
Tramp kaze da ce za Iran biti lose ako se ispotavi da su napali saudijske tankere. Ova izjava je izrecena prije nego ce americki zvanicnici potvrditi da iza napada stoje iranske snage.
https://mobile.twitter.com/RealKyleMorr ... 6975208450
Bombarderi kao poruka upozorenja i mira
https://thehill.com/policy/defense/4434 ... RPlVdCMzyl
White House Reviews Military Plans Against Iran, in Echoes of Iraq War
https://www.nytimes.com/2019/05/13/worl ... -iran.html
Sve ovo izgleda veoma lose. Daj boze da iranski narod uvidi opasnost i skine mule sa vlasti. Neka idu u Rusiju, neka ponesu novac koji su uzeli od naroda, samo da se zemlja spasi katastrofe.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#17917 Re: IRAN
Iran je ranije zaprijetio da ce zaustaviti izvoz nafte kroz perzijski zaljev ako isto pravo bude uskraceno Iranu. Mozda su konacno ispunili prijetnju...
https://mobile.twitter.com/CyrusShares/ ... 8457361408
Ostecena su cetiri broda.
Norveski brod kojeg je navodno napao Iran...CBS reports Iran or Iranian-backed proxies used explosives to blow holes in four ships -- two Saudi oil tankers and two others -- near the Strait of Hormuz, according to an initial assessment of the U.S. team sent to investigate.
https://mobile.twitter.com/CyrusShares/ ... 8457361408
Ostecena su cetiri broda.
- basar
- Posts: 1055
- Joined: 06/05/2013 09:15
- Location: Sarajevo
#17919 Re: IRAN
Kad čitam ove postove kikija i ovih nekih drugih, sa izrazima : "mule bježite, mule ovo, mule ono.."
Ne znam bil se smijo il plako.
Hahahaha, čuj bježite, eto katastrofe.... hahhaha
Ne znam bil se smijo il plako.
Hahahaha, čuj bježite, eto katastrofe.... hahhaha
-
ja71
- Posts: 5651
- Joined: 31/03/2006 14:45
#17920 Re: IRAN
Evropa treba da se pripremi na do sada mozda najveci val izbjeglica
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#17921 Re: IRAN
Izbjeglice su najveci problem kod napada na Iranja71 wrote:Evropa treba da se pripremi na do sada mozda najveci val izbjeglica
- King Theoden
- Posts: 14454
- Joined: 21/11/2018 13:15
#17922 Re: IRAN
Čovječe, ti bez da trepneš izvrćeš činjenice i širiš takvu lafinu da bi ti pozavidio i sam goebels.Kikibombona wrote:Daj boze da iranski narod uvidi opasnost i skine mule sa vlasti. Neka idu u Rusiju, neka ponesu novac koji su uzeli od naroda, samo da se zemlja spasi katastrofe.
Čitajući tvoje upise, čovjek bi zaključio da se iran jednostrano povukao iz ugovora i da je u zadnjih par godina pobio stotine hiljada ljudi u regionu.
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#17923 Re: IRAN
Jel Iran ispunio obaveze iz sporazuma o obustavljanju nuklearnog programa? Jeste
Jel USA jednostrano istupila iz sporazuma i dodatnim sankcijama pokušava uništiti Iran? Jeste
Jel se vrši indirektni pritisak na evropske firme uskraćivanjem pristupa amer tržištu ako budu sarađivali sa Iranom? Vrši se
U čitavoj ovoj igranci ne vidim ni trunka krivice na iranskoj strani, nego samo pokušaj eliminacije Irana kad su već obustavili nuklearni program.
Smješne su ove kikijeve gluposti o nekom glasu razuma iz USA, nije Iran ni jedan metak ispalio na Ameriku, a ovi hoće da ih unište. Američke aktivnosti su u određenoj mjeri kao objava rata Iranu, iako Iranci niti su objavili rat Amerikancima niti recimo napali nekog američkog saveznika (mislim na države a ne kojekakve paradržavne tvorevine).
Jel USA jednostrano istupila iz sporazuma i dodatnim sankcijama pokušava uništiti Iran? Jeste
Jel se vrši indirektni pritisak na evropske firme uskraćivanjem pristupa amer tržištu ako budu sarađivali sa Iranom? Vrši se
U čitavoj ovoj igranci ne vidim ni trunka krivice na iranskoj strani, nego samo pokušaj eliminacije Irana kad su već obustavili nuklearni program.
Smješne su ove kikijeve gluposti o nekom glasu razuma iz USA, nije Iran ni jedan metak ispalio na Ameriku, a ovi hoće da ih unište. Američke aktivnosti su u određenoj mjeri kao objava rata Iranu, iako Iranci niti su objavili rat Amerikancima niti recimo napali nekog američkog saveznika (mislim na države a ne kojekakve paradržavne tvorevine).
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#17924 Re: IRAN
Jesi makar sluso starog poturcenjaka Vlatka Stefanovskog “uci me majko, karaj me”
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17925 Re: IRAN
Dennis Kucinich, kada je Obama zveckao oruzjem:

