IRAN

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50691
Joined: 29/12/2005 01:20

#17776 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Challenger_ wrote:
Matzan wrote:Kad će to arapsko proljeće doći u KSA?
Kada se pojavi struktura ili ličnost koja je odlučila da se distancira od Izraela i USA. Ili, ne daj Bože, približi Rusima, Kinezima i Irancima.

Eto kada.
Zar se nije Trump odlucio pribliziti Rusima? :oops:

Btw, tvoja prethodna dva posta, tacno covjeka stid bude za tebe kad ono procita. Isto Michael Scott kad pokusava rec nesto pametno.
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#17777 Re: IRAN

Post by bogoljub »

Nadzornik wrote:"Annus horribilis" Iranaca: "Nismo jeli meso kod kuce mjesec dana"

Mike Pompeo, americki drzavni sekretar je izjavio:
Lideri Irana moraju da odluce da li zele da njihova populacija jede... :?

Oni moraju da odluce da li zele da iskoriste svoje bogatstvo za uvoz ljekova a ne da finansiraju putovanje Qasema Solemanija po Bliskom istoku, uzrokujuci smrt i unistenje.... :shock:


Image

https://www.tellerreport.com/news/--the ... dg-nV.html
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#17778 Re: IRAN

Post by Matzan »

jeza u ledja wrote:
Matzan wrote:Kad će to arapsko proljeće doći u KSA?
Ono, sloboda govora, slobodni demokratski izbori, ljudska prava, prava žena, Khashoggi ... i tako to.
Odakle da dodje? Iz Amerike jel?
Iz Sjeverne Koreje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50691
Joined: 29/12/2005 01:20

#17779 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Matzan wrote: Iz Sjeverne Koreje.
Vidim, brines se za narod Bliskog Istoka tako sto pokazujes koliko je nisko tvoje misljenje o njima. :thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17780 Re: IRAN

Post by salik79 »

Trump, kao kakva trebica, preko Svicarske ambasade salje broj Ruhaniju s porukom "nazovi me". Kakva lujka :lol:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17781 Re: IRAN

Post by salik79 »

salik79 wrote:Trump, kao kakva trebica, preko Svicarske ambasade salje broj Ruhaniju s porukom "nazovi me". Kakva lujka :lol:
Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17782 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Image
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17783 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote:Trump, kao kakva trebica, preko Svicarske ambasade salje broj Ruhaniju s porukom "nazovi me". Kakva lujka :lol:
Kreten pa et.
Ekonomski virtuoz ( :mrgreen:) misli da je politika poput
ekonomije pa da na taj način dođe do deala.
Da mu se ponudi ruka, taj bi još sutra otišao u iran i sjedeći preko puta hameneija onom svojom tupom facom klimao u kamere.
Samo što iran nije firma, nego ponosna nacija sa više hiljada godina dugom tradicijom.
Ne možeš ti njima zavrtati ruke poput nekog školskog kabadahije.
Kladim se, da je probao na neki drugi način, imao bi više uspjeha.
Samo što je trump prilično glup tako da ne zna.
U to se može uvjeriti svako ko pogleda neke amaterske intervjue.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17784 Re: IRAN

Post by славянин »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:Trump, kao kakva trebica, preko Svicarske ambasade salje broj Ruhaniju s porukom "nazovi me". Kakva lujka :lol:
Kreten pa et.
Ekonomski virtuoz ( :mrgreen:) misli da je politika poput
ekonomije pa da na taj način dođe do deala.
Da mu se ponudi ruka, taj bi još sutra otišao u iran i sjedeći preko puta hameneija onom svojom tupom facom klimao u kamere.
Samo što iran nije firma, nego ponosna nacija sa više hiljada godina dugom tradicijom.
Ne možeš ti njima zavrtati ruke poput nekog školskog kabadahije.
Kladim se, da je probao na neki drugi način, imao bi više uspjeha.
Samo što je trump prilično glup tako da ne zna.
U to se može uvjeriti svako ko pogleda neke amaterske intervjue.
Tako je , insalaa iran do pobjede sta ce trump salje poruku preko svicarske banke :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17785 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

154 000 rijala = 1 dolar

Banana drzava. Rijal ce jos malo nagurati na milion u odnosu na dolar. :D

https://www.reuters.com/article/iran-ri ... SD5N1XF03S

Amerika salje Patriot sisteme u perzijski zaljev. Americki zvanicnici sugerisu da Iran sprema napad na americku vojsku. Sigurno se vode nekim siitskim apokalipticnim motivima, ko ce znati sta je u glavama tih neuracunljivih ljudi.

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 1557575387

Inace, iranska zajednica u dijaspori podrzava smjenu mulanskog rezima.

Jedan od iranskih aktivista kritikuje Ameriku radi odnosa prema mulanskom rezimu
#Trump Administration is made of a bunch of propagandists who only try to win the next election. They think sending an aircraft carrier & four B-52H bombers can force barbaric Mullahs of #Iran's Islamic Regime to take a memorial photo with #Trump & help him win the election!
https://mobile.twitter.com/BabakTaghvae ... 8127328256
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17786 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:Trump, kao kakva trebica, preko Svicarske ambasade salje broj Ruhaniju s porukom "nazovi me". Kakva lujka :lol:
Kreten pa et.
Ekonomski virtuoz ( :mrgreen:) misli da je politika poput
ekonomije pa da na taj način dođe do deala.
Da mu se ponudi ruka, taj bi još sutra otišao u iran i sjedeći preko puta hameneija onom svojom tupom facom klimao u kamere.
Samo što iran nije firma, nego ponosna nacija sa više hiljada godina dugom tradicijom.
Ne možeš ti njima zavrtati ruke poput nekog školskog kabadahije.
Kladim se, da je probao na neki drugi način, imao bi više uspjeha.
Samo što je trump prilično glup tako da ne zna.
U to se može uvjeriti svako ko pogleda neke amaterske intervjue.
Jes. Inace “sukob” na relaciji Iran-USA traje zadnje dvije godine
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17787 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:Trump, kao kakva trebica, preko Svicarske ambasade salje broj Ruhaniju s porukom "nazovi me". Kakva lujka :lol:
Kreten pa et.
Ekonomski virtuoz ( :mrgreen:) misli da je politika poput
ekonomije pa da na taj način dođe do deala.
Da mu se ponudi ruka, taj bi još sutra otišao u iran i sjedeći preko puta hameneija onom svojom tupom facom klimao u kamere.
Samo što iran nije firma, nego ponosna nacija sa više hiljada godina dugom tradicijom.
Ne možeš ti njima zavrtati ruke poput nekog školskog kabadahije.
Kladim se, da je probao na neki drugi način, imao bi više uspjeha.
Samo što je trump prilično glup tako da ne zna.
U to se može uvjeriti svako ko pogleda neke amaterske intervjue.
K'o Monty Python :mrgreen:

Najbolje mu je druzit' se s ovom plemenskom poglavicom, za njega je akademija nauka:

User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17788 Re: IRAN

Post by salik79 »

Za to vrijeme jevrejska asocijacija Siraza bira svoje predstavnike:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

A muslimani su posveceni ramazanu, u kojem, pored ostalih aktivnosti, odrzavaju svakodnevne mukabele:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17789 Re: IRAN

Post by King Theoden »

insomnia78 wrote:Jes. Inace “sukob” na relaciji Iran-USA traje zadnje dvije godine
Sa zločincem obamom su sklopili kakav-takav ugovor i bili su u miru.
salik79 wrote:Najbolje mu je druzit' se s ovom plemenskom poglavicom, za njega je akademija nauka:
Pa gledaj selmana kinga, Allaha ti dragog :lol:
Isti queen mum :mrgreen:
Ne zna taj gdje se nalazi.
salik79 wrote:muslimani su posveceni ramazanu, u kojem, pored ostalih aktivnosti odrzavaju svakodnevne mukabele:
Među nama muslimanima...
Dokle god ovog "zujanja" u džamijama, nema tog dušmana koji će ih uništiti.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17790 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:Najbolje mu je druzit' se s ovom plemenskom poglavicom, za njega je akademija nauka:
Pa gledaj selmana kinga, Allaha ti dragog :lol:
Isti queen mum :mrgreen:
Ne zna taj gdje se nalazi.
Ni je l' pos'o, nit' je l' dos'o :D
Dino34 wrote:
salik79 wrote:muslimani su posveceni ramazanu, u kojem, pored ostalih aktivnosti odrzavaju svakodnevne mukabele:
Među nama muslimanima...
Dokle god ovog "zujanja" u džamijama, nema tog dušmana koji će ih uništiti.
Kod njih su dzamije, masaAllah, vazda pune. Sto veli Miko Peled, kada je skoro bio u posjeti Iranu:
My first impression of Iran and its people was the calm and cleanliness one feels even in a large city like Mashhad, which has a population of five million and was my first point of entry. And, unlike the Middle-East and Europe, in Iran, it is rare to see people smoke. Mashhad, is considered a holy city and it is the home of the Imam Reza shrine, which I was told can accommodate all five million people within its compound during prayer. I visited the shrine along with a few friends between midnight and 2 AM and still there were many people there worshipping, some sitting in silent contemplation and there were even families enjoying a late-night picnic. Returning to the hotel I could not help mentioning to my friends that there are not many cities of that size in the world where one feels completely comfortable and safe to walk at 2 o’clock in the morning.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17791 Re: IRAN

Post by славянин »

Masalah bitno je da su dzamije pune.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17792 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dzamije pune, a nauka cvate, hvala Bogu dragome :thumbup:
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17793 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:Dzamije pune, a nauka cvate, hvala Bogu dragome :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17794 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Jel te stra’ dzamija?
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17795 Re: IRAN

Post by salik79 »

славянин wrote:
salik79 wrote:Dzamije pune, a nauka cvate, hvala Bogu dragome :thumbup:
Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17796 Re: IRAN

Post by salik79 »

insomnia78 wrote:Jel te stra’ dzamija?
Naravno da jeste.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17797 Re: IRAN

Post by славянин »

Top 500 Universities in the world.

Israel
1
Technion-Israel Institute of Technology 77
2
The Hebrew University of Jerusalem 95
3
Weizmann Institute of Science 101-150
4
Tel Aviv University 151-200
5-6
Bar-Ilan University 401-500
5-6
Ben-Gurion University of the Negev 401-500
Iran (Islamic Republic of)
ranking World Rank University
8 974 Iran University of Science & Technology Tehran
9 1014 Ferdowsi University of Mashhad
10 1124 Shahid Beheshti University
11 1248 Shiraz University
Israel surged to 5th place in the newest Bloomberg Innovation Index of 2019, climbing five spots from last year’s index where Israel ranked 10th for the second consecutive year.

The country retained its top spot in the R&D intensity category of the survey and dropped to second place (from first last year) in research concentration.
Dalje ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17798 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

salik79 wrote:
insomnia78 wrote:Jel te stra’ dzamija?
Naravno da jeste.
A jesu sumnjive. I ja sam uvijek spreman za “atomski” kad prolazim
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17799 Re: IRAN

Post by славянин »

insomnia78 wrote: A jesu sumnjive. I ja sam uvijek spreman za “atomski” kad prolazim
Znaci zato si kod cafira pobjego ? od dzamija jel ? :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17800 Re: IRAN

Post by insomnia78 »

Pa ja.
Post Reply