Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#17752 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dugi su ti intervali na 1.6HDI, predugi. Cuj 240k.
Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.
1.7CDTI je prije bio 180k ili 10 godina, da bi to znacajno smanjili na 150k/5 godina. Sigurno se desavalo da od starosti pukne zupcasti.
Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.
1.7CDTI je prije bio 180k ili 10 godina, da bi to znacajno smanjili na 150k/5 godina. Sigurno se desavalo da od starosti pukne zupcasti.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#17753 Re: Pitamo Mehanicare ?
npr?UmaX wrote:
Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#17754 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa ako je do prekidaca kupis drugi na otpadu za sicu. Dobro ljepilo ti je 10KM il nesto sitno jeftinije a ni prekidac ne bi trebalo da je puno skupljilavic wrote:Zna li neko???lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.
Slomili zeni na autu taster za prozore....sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
Trazi Bison ako ces se zezat s tim, u vecim Bingo prodavnicama imaš komplet štand od Bisona, od raznoraznih silikona, preko traka do tih dvokomponentnih
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17755 Re: Pitamo Mehanicare ?
kod jednog druga sam vidio neko zajebano namazes jednu komponentu iz tube a druga je u spreju ,prsnes malo iz spreja i suholavic wrote:Zna li neko???lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.
Slomili zeni na autu taster za prozore....sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17756 Re: Pitamo Mehanicare ?
e cuj dugi intervali... ako je fabrika rekla tako,valjda znaju bolje od naprDŽivaĆa po forumima 
Last edited by bitanga_sa_otesa on 25/10/2018 13:47, edited 1 time in total.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17757 Re: Pitamo Mehanicare ?
vec pitao, tesko je naci a i ide kompletan...4 x prozor, salter za zadnja stakla, centralna i retrovizori... 100 KM na otpadu a preko 300 u servisu.Throttle wrote:Pa ako je do prekidaca kupis drugi na otpadu za sicu. Dobro ljepilo ti je 10KM il nesto sitno jeftinije a ni prekidac ne bi trebalo da je puno skupljilavic wrote:Zna li neko???lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.
Slomili zeni na autu taster za prozore....sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
Trazi Bison ako ces se zezat s tim, u vecim Bingo prodavnicama imaš komplet štand od Bisona, od raznoraznih silikona, preko traka do tih dvokomponentnih
Tako da je prva opcija popravak...jbg ako ne mogne onda amazon, ebay....
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17758 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala za info, izgleda da ima tako nesto Wurth.bitanga_sa_otesa wrote:kod jednog druga sam vidio neko zajebano namazes jednu komponentu iz tube a druga je u spreju ,prsnes malo iz spreja i suholavic wrote:Zna li neko???lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.
Slomili zeni na autu taster za prozore....sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17759 Re: Pitamo Mehanicare ?
nema na cemu ,ne sjecam se ko je proizvodjac,samo se sjecam kad mi je pokazivao kako lijepi.lavic wrote:
hvala za info, izgleda da ima tako nesto Wurth.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17760 Re: Pitamo Mehanicare ?
pa valjda je napredovala proizvodnjaUmaX wrote:Dugi su ti intervali na 1.6HDI, predugi. Cuj 240k.
Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.
1.7CDTI je prije bio 180k ili 10 godina, da bi to znacajno smanjili na 150k/5 godina. Sigurno se desavalo da od starosti pukne zupcasti.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#17761 Re: Pitamo Mehanicare ?
Samo pazi ako budes radio sa onim super brzim ljepilom. Ma njega za te stvari treba izbjegavati. Ostavlja fleke ako ga se nanese više, a brz je ko đavo. Mala pogreška ili više ljepila ako naneseš i nema šanse da očistiš. Jednom dok sam ljepio keder na ivici gdje se presavija par centimetara na jednom autu, ne možeš ga drukčije zaljepiti, sa svim drugim ljepilima popusti jer keder se zategne i popusti brzo a ne možeš ga nečim fiksirati, i uzmem ovo super brzo ljepilo, malo nanesem zalijepilo ga momentalno neće ga Tito odlijepit. Al, dok sam namazao par cm na kederu i navukao ga na njegovo mjesto, ostalo mi malo ljepila na prstima i dva prsta mi se zaljepila
dok sam ja naštimao keder na njegovo mjesto...tesko sam ja prste odlijepio, fleku trljao svim i svačim
Uglavnom, sve zaštiti na plastici što ne treba biti u dodiru sa ljepilom.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#17762 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvala za savjet u svakom slucaju moram ga komplet rastaviti da bi ga zaljepio.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17763 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koliko sam upratio, 180 kk u otezanim uslovima a 240 kk max granica za zamjenu, ali niko ne rece koliko godina..Me_again wrote:Ja mislim da je 180.000 na ovim novijim koji imaju 8 ventila, ustvari siguran sam, dok je na 16 V nesto kraci.bitanga_sa_otesa wrote:zar nije na 1.6 hdi 180.000 interval?
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#17764 Re: Pitamo Mehanicare ?
http://aam-europe.contitech.de/pages/do ... _en_es.pdfDzontra_Volta wrote:npr?UmaX wrote:
Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17765 Re: Pitamo Mehanicare ?
stara auta ko grcka
,nije to relevantno poredjenje .
-
UmaX
- Posts: 2950
- Joined: 30/11/2017 13:53
#17766 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro, jesu starija, ali vrlo aktuelna auta kad je BiH u pitanju. Nazalost.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#17767 Re: Pitamo Mehanicare ?
to je tacno.
eno vidis 1.4tdci/hdi 240 hiljada
eno vidis 1.4tdci/hdi 240 hiljada
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17768 Re: Pitamo Mehanicare ?
basicm wrote:Velkiservis serif mubarek olsun!konektovan wrote:Danas uradio treci po redu veliki servis na svojoj truljici. Ina set španer i roler, dayco remen, valeo vodena, conti pk, ina roler i nek mi je sa srecom.Valjda su ok dijelovi?! Ja kupio dijelove a majstor ugradio, za malo para.
Gdje se ovoga sjeti?!
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#17769 Re: Pitamo Mehanicare ?
Renault megane 3
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#17770 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pošteno...preludezalude wrote:Renault megane 3
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#17771 Re: Pitamo Mehanicare ?
Po meni, uopste nije skup veliki servis. Ako cemo bas tjerati mak na konac, skup je mali servis s obzirom da se radi puno cesce od velikog servisa.konektovan wrote:Pošteno...preludezalude wrote:Renault megane 3
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
-
sale07
- Posts: 1378
- Joined: 18/05/2018 12:28
#17772 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mali i veliki servisi nisu skupi generalno, al svi ostali kvarovi su zato tu da gulepreludezalude wrote:Po meni, uopste nije skup veliki servis. Ako cemo bas tjerati mak na konac, skup je mali servis s obzirom da se radi puno cesce od velikog servisa.konektovan wrote:Pošteno...preludezalude wrote:Renault megane 3
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#17773 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ovo skupo-neskupo spominjem samo iz razloga sto neki ljudi kod odredjivanja koliko je neki auto dobar prvo spomenu koliko je skup veliki servis. Po meni je to bas bez veze. Pa ne radi se veliki servis svake godine. Uostalom, i taj famozni veliki servis spada u redovno odrzavanje auta, a sasvim druga je stvar sto bi se neki ljudi j*bali a da im ne udje.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#17774 Re: Pitamo Mehanicare ?
naravno,velika vecina je u tom skupu,odatle i ona cuvena:motor ima lanac-nema velikog servisapreludezalude wrote:sasvim druga je stvar sto bi se neki ljudi j*bali a da im ne udje.
samo sipaj i vozi ...
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#17775 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sta je sporno s cuvenom? Gdje je lanac napravljen kako treba traje kao i sam auto, i ti to dobro znas.bitanga_sa_otesa wrote:naravno,velika vecina je u tom skupu,odatle i ona cuvena:motor ima lanac-nema velikog servisapreludezalude wrote:sasvim druga je stvar sto bi se neki ljudi j*bali a da im ne udje.![]()
samo sipaj i vozi ...
To sto VW ne umije napravit razvodni lanac pa se mijenja uz mali servis, ne znaci da je na svakom autu tako, i ono Pezo THP smece isto tako, ima ih jos...
Lanac nema predvidjeni interval zamjene. Mijenja se kad prozvecka. Samo sto je to na Mercedesu na milion, kad su komplet kola za gvozdja, a na VW-u na 10 hiljada.
