Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17751 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Testiraj gumu :-D
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#17752 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Dugi su ti intervali na 1.6HDI, predugi. Cuj 240k.

Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.

1.7CDTI je prije bio 180k ili 10 godina, da bi to znacajno smanjili na 150k/5 godina. Sigurno se desavalo da od starosti pukne zupcasti.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#17753 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

UmaX wrote:
Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.
npr?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17754 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

lavic wrote:
lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.

Slomili zeni na autu taster za prozore.... :evil: sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
Zna li neko???
Pa ako je do prekidaca kupis drugi na otpadu za sicu. Dobro ljepilo ti je 10KM il nesto sitno jeftinije a ni prekidac ne bi trebalo da je puno skuplji
Trazi Bison ako ces se zezat s tim, u vecim Bingo prodavnicama imaš komplet štand od Bisona, od raznoraznih silikona, preko traka do tih dvokomponentnih
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17755 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

lavic wrote:
lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.

Slomili zeni na autu taster za prozore.... :evil: sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
Zna li neko???
kod jednog druga sam vidio neko zajebano namazes jednu komponentu iz tube a druga je u spreju ,prsnes malo iz spreja i suho :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17756 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

e cuj dugi intervali... ako je fabrika rekla tako,valjda znaju bolje od naprDŽivaĆa po forumima :lol:
Last edited by bitanga_sa_otesa on 25/10/2018 13:47, edited 1 time in total.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17757 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Throttle wrote:
lavic wrote:
lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.

Slomili zeni na autu taster za prozore.... :evil: sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
Zna li neko???
Pa ako je do prekidaca kupis drugi na otpadu za sicu. Dobro ljepilo ti je 10KM il nesto sitno jeftinije a ni prekidac ne bi trebalo da je puno skuplji
Trazi Bison ako ces se zezat s tim, u vecim Bingo prodavnicama imaš komplet štand od Bisona, od raznoraznih silikona, preko traka do tih dvokomponentnih
vec pitao, tesko je naci a i ide kompletan...4 x prozor, salter za zadnja stakla, centralna i retrovizori... 100 KM na otpadu a preko 300 u servisu.
Tako da je prva opcija popravak...jbg ako ne mogne onda amazon, ebay....
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17758 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

bitanga_sa_otesa wrote:
lavic wrote:
lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.

Slomili zeni na autu taster za prozore.... :evil: sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
Zna li neko???
kod jednog druga sam vidio neko zajebano namazes jednu komponentu iz tube a druga je u spreju ,prsnes malo iz spreja i suho :)
hvala za info, izgleda da ima tako nesto Wurth.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17759 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

lavic wrote:
hvala za info, izgleda da ima tako nesto Wurth.
nema na cemu ,ne sjecam se ko je proizvodjac,samo se sjecam kad mi je pokazivao kako lijepi.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17760 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

UmaX wrote:Dugi su ti intervali na 1.6HDI, predugi. Cuj 240k.

Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.

1.7CDTI je prije bio 180k ili 10 godina, da bi to znacajno smanjili na 150k/5 godina. Sigurno se desavalo da od starosti pukne zupcasti.
pa valjda je napredovala proizvodnja :D ,dobar je on,da se zamijenit,hajde lanac na motoru sa vvt-i glavom zamijeni,ne bi bio u majstorovoj kozi :run:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#17761 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by condy »

Samo pazi ako budes radio sa onim super brzim ljepilom. Ma njega za te stvari treba izbjegavati. Ostavlja fleke ako ga se nanese više, a brz je ko đavo. Mala pogreška ili više ljepila ako naneseš i nema šanse da očistiš. Jednom dok sam ljepio keder na ivici gdje se presavija par centimetara na jednom autu, ne možeš ga drukčije zaljepiti, sa svim drugim ljepilima popusti jer keder se zategne i popusti brzo a ne možeš ga nečim fiksirati, i uzmem ovo super brzo ljepilo, malo nanesem zalijepilo ga momentalno neće ga Tito odlijepit. Al, dok sam namazao par cm na kederu i navukao ga na njegovo mjesto, ostalo mi malo ljepila na prstima i dva prsta mi se zaljepila :-D dok sam ja naštimao keder na njegovo mjesto...tesko sam ja prste odlijepio, fleku trljao svim i svačim :-D Uglavnom, sve zaštiti na plastici što ne treba biti u dodiru sa ljepilom.
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17762 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

hvala za savjet u svakom slucaju moram ga komplet rastaviti da bi ga zaljepio.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17763 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Me_again wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:zar nije na 1.6 hdi 180.000 interval?
Ja mislim da je 180.000 na ovim novijim koji imaju 8 ventila, ustvari siguran sam, dok je na 16 V nesto kraci.
Koliko sam upratio, 180 kk u otezanim uslovima a 240 kk max granica za zamjenu, ali niko ne rece koliko godina..
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#17764 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Dzontra_Volta wrote:
UmaX wrote:
Dok mnogi drugi proizvodjaci imaju predvidjenu zamjenu na 90k, ili cak 4 godine.
npr?
http://aam-europe.contitech.de/pages/do ... _en_es.pdf
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17765 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

stara auta ko grcka :D ,nije to relevantno poredjenje .
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#17766 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by UmaX »

Dobro, jesu starija, ali vrlo aktuelna auta kad je BiH u pitanju. Nazalost.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17767 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

to je tacno.

eno vidis 1.4tdci/hdi 240 hiljada :D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17768 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

basicm wrote:
konektovan wrote:Danas uradio treci po redu veliki servis na svojoj truljici. Ina set španer i roler, dayco remen, valeo vodena, conti pk, ina roler i nek mi je sa srecom. :mrgreen: Valjda su ok dijelovi?! Ja kupio dijelove a majstor ugradio, za malo para. :mrgreen:
Velkiservis serif mubarek olsun!
:lol:
Gdje se ovoga sjeti?! :mrgreen: :thumbup:
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#17769 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Renault megane 3
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17770 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

preludezalude wrote:Renault megane 3
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
Pošteno... :thumbup:
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#17771 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

konektovan wrote:
preludezalude wrote:Renault megane 3
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
Pošteno... :thumbup:
Po meni, uopste nije skup veliki servis. Ako cemo bas tjerati mak na konac, skup je mali servis s obzirom da se radi puno cesce od velikog servisa.
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#17772 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sale07 »

preludezalude wrote:
konektovan wrote:
preludezalude wrote:Renault megane 3
1.5dci
Set za veliki servis sa dva litra antifriza...213KM
Set za mali servis...174KM
Veliki servis rad...80KM
Mali servis rad...20KM
Sve ukupno 487KM
Pošteno... :thumbup:
Po meni, uopste nije skup veliki servis. Ako cemo bas tjerati mak na konac, skup je mali servis s obzirom da se radi puno cesce od velikog servisa.
Mali i veliki servisi nisu skupi generalno, al svi ostali kvarovi su zato tu da gule :D
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#17773 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Ovo skupo-neskupo spominjem samo iz razloga sto neki ljudi kod odredjivanja koliko je neki auto dobar prvo spomenu koliko je skup veliki servis. Po meni je to bas bez veze. Pa ne radi se veliki servis svake godine. Uostalom, i taj famozni veliki servis spada u redovno odrzavanje auta, a sasvim druga je stvar sto bi se neki ljudi j*bali a da im ne udje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17774 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

preludezalude wrote:sasvim druga je stvar sto bi se neki ljudi j*bali a da im ne udje.
naravno,velika vecina je u tom skupu,odatle i ona cuvena:motor ima lanac-nema velikog servisa :lol:
samo sipaj i vozi ...
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#17775 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote:
preludezalude wrote:sasvim druga je stvar sto bi se neki ljudi j*bali a da im ne udje.
naravno,velika vecina je u tom skupu,odatle i ona cuvena:motor ima lanac-nema velikog servisa :lol:
samo sipaj i vozi ...
Sta je sporno s cuvenom? Gdje je lanac napravljen kako treba traje kao i sam auto, i ti to dobro znas.

To sto VW ne umije napravit razvodni lanac pa se mijenja uz mali servis, ne znaci da je na svakom autu tako, i ono Pezo THP smece isto tako, ima ih jos...

Lanac nema predvidjeni interval zamjene. Mijenja se kad prozvecka. Samo sto je to na Mercedesu na milion, kad su komplet kola za gvozdja, a na VW-u na 10 hiljada.
Post Reply