Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#1776 Re: Raiffeisen banka

Post by DON_eARL »

Dobiješ i Maestro karticu u ovom paketu debitnih kartica za istu cijenu.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1777 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

DON_eARL wrote:Dobiješ i Maestro karticu u ovom paketu debitnih kartica za istu cijenu.
sad se maestro mijenja mastercardom
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#1778 Re: Raiffeisen banka

Post by bumerangss »

Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova :roll:
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#1779 Re: Raiffeisen banka

Post by mirzet87sa »

bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova :roll:
Imas knjigu zalbi, pisi.. Zivim blizu jedne od poslovnica u kojoj ujedno i placam racune, narod se redovno upisuje.. Da ima efekta ne znam ali od kako sam u toj banci par se je radnika smijenilo, da li bas zbog zalbi ili drugog razloga ne znam opet..
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#1780 Re: Raiffeisen banka

Post by Co0l »

Nema to efekta nikakvog a RFB je poznat po tome sto stalno rotira salterske radnike ali ne zbog zalbi naroda.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1781 Re: Raiffeisen banka

Post by bach »

bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova :roll:
Jesi i ti našao crkvu u kojoj ćeš se moliti...

Đeš bolan u RF banku, pa od tamo svako bježi...
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#1782 Re: Raiffeisen banka

Post by bumerangss »

bach wrote:
bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova :roll:
Jesi i ti našao crkvu u kojoj ćeš se moliti...

Đeš bolan u RF banku, pa od tamo svako bježi...[/quote

Ma zato sto imaj široku mrežu bankomata a i blizu mi njihova poslovnica. Šalteruša me nagovarala da uzmem neku od 3,99 KM mjesecno jer bi imao osiguranje da ako umrem da ce porodica dobiti 5000 KM ali sam joj rekao da mi je 32 god i da jos ne mislim mrijeti pa sam uzeo neku bezkontaktnu od 1,99 KM mjesecno i 8 KM godišnje clanarine
Sehro
Posts: 1838
Joined: 25/09/2008 14:46

#1783 Re: Raiffeisen banka

Post by Sehro »

bumerangss wrote:
bach wrote:
bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova :roll:
Jesi i ti našao crkvu u kojoj ćeš se moliti...

Đeš bolan u RF banku, pa od tamo svako bježi...[/quote

Ma zato sto imaj široku mrežu bankomata a i blizu mi njihova poslovnica. Šalteruša me nagovarala da uzmem neku od 3,99 KM mjesecno jer bi imao osiguranje da ako umrem da ce porodica dobiti 5000 KM ali sam joj rekao da mi je 32 god i da jos ne mislim mrijeti pa sam uzeo neku bezkontaktnu od 1,99 KM mjesecno i 8 KM godišnje clanarine
Hhahaha, ako umreš :D :run:
Dzontra_Volta
Posts: 8004
Joined: 20/01/2011 11:10

#1784 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

bumerangss wrote:
bach wrote:
bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova :roll:
Jesi i ti našao crkvu u kojoj ćeš se moliti...

Đeš bolan u RF banku, pa od tamo svako bježi...[/quote

Ma zato sto imaj široku mrežu bankomata a i blizu mi njihova poslovnica. Šalteruša me nagovarala da uzmem neku od 3,99 KM mjesecno jer bi imao osiguranje da ako umrem da ce porodica dobiti 5000 KM ali sam joj rekao da mi je 32 god i da jos ne mislim mrijeti pa sam uzeo neku bezkontaktnu od 1,99 KM mjesecno i 8 KM godišnje clanarine
Za 3,99 ti je paket Classic koji obuhvata to osiguranje u iznosu od 5000 KM, ali mislim da imaš uključeno i sms obavijesti o stanju racuna, internet bankarstvo, popust pri obradi kredita i sl.
A za umiranje... Ko garantuje da ti neće sutra pasti klavir na glavu sa 10 sprata? ;)
rizibizi
Posts: 1973
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#1785 Re: Raiffeisen banka

Post by rizibizi »

Klavir... u Sarajevu...na 10 spratu...jesi siguran? U zadnje vrijeme jedini klavir koji mi moze pasti na pamet nije na 10-om spratu nego u Palmi stoji (tehnicki ni ne moze pasti na pamet). Nek si ti nama ziv i zdrav, a za to osiguranje 'bem li ga skontaj sam. Kao dugogodisnji korisnik nema primjedbi na kartice, kad treba da platim urednom provucem i radi, nisam imao nikakvih problema, jedino su me handrile guzve u poslovnicama, brate puna banka ko oko u najboljem slucaju dva saltera rade. Tu ti ja fino pocnem koristiti mobilno bankarstvo i brate em manje stresa em manje frke, dobro i za zdravlje, jedino sto vise ne mogu da bacim oko na fonasi omiljene salterske radnice dok sacekam da zavrsi posao ali eto barem ne stojim u redu. Generalno sto se mene tice sve banke su mi u 5 dkg, samo se logo i naziv razlikuju, a kod ovih sam odavno pa mi mrsko sad to nesto mjenjati, prelaziti, peglati se.
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1786 Re: Raiffeisen banka

Post by iceman ze »

Ima sigurno par godina da sam to i uradio, nas uvijek azurni RFB.... :roll: :-)



Poštovani/a, 

Obzirom da ste korisnik servisa PayPal, obavještavamo Vas da prilikom korištenja navedenog servisa za kupovinu možete ostvariti uštedu na proviziji za konverziju novca.  

Naime, prilikom kupovine putem ovog servisa, možete izvršiti odabir načina vršenja konverzije valuta, odnosno da li želite da servis PayPal automatski izvrši konverziju, što je postavljeno kao zadani način, ili da konverziju izvrši Banka, izdavaoc kartice putem koje vršite plaćanje, pri čemu je naknada za konverziju valute niža. 

U slučaju da želite izvršiti podešavanje postavki načina vršenja konverzije, ljubazno Vas molimo da slijedite uputstvo koje je dostupno na sljedećem linku: Uputstvo. 

Srdačan pozdrav. 

Raiffeisen banka
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#1787 Re: Raiffeisen banka

Post by lajk »

Koliko uzimaju naknadu za placanje preko paypal? nikako da upratim, na izvodu mi ne pise,vec samo znos uplacen tom i tom i u KM je
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1788 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Mislim da im je za takvo placanje osim kursne razlike na kojoj svakako zaradjuju, naknada 1% za konverziju... Meni se (samo jednom doduse) desilo da sam preko njih dobio novac sa PayPal-a, i tu su mi isto naplatili % za konverziju pored kursne razlike.... E nes' ga majci vise... Pa nek' mi sad naplate 2-3% (a mogu vala i 20-30-50%) od 0 (nula) prometa....! :kontrabas:
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#1789 Re: Raiffeisen banka

Post by Entropio »

Koja je procedura zatvaranja tekuceg racuna i koliko se placa?
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2839
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#1790 Re: RE: Re: Raiffeisen banka

Post by Del_Boy1 »

Entropio wrote:Koja je procedura zatvaranja tekuceg racuna i koliko se placa?
Samo lična karta i kartica ili kartice ako ih imaš više, i naravno da nemaš duga prema njima, ako imaš para na računu podigneš, sve bude gotovo za 10 minuta. Ne plaća se ništa.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1791 Re: Raiffeisen banka

Post by Daryl Dixon »

nisam upratio da je bila neka obavijest ali interesuje me da li je nekome u skorije vrijeme falilo na računu nekih 8-10KM?
kolegica danas govori da joj fali toliko na računu a isto mi je govorio neko prije par dana..
je li imao neko slicno iskustvo, o cemu je rijec?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1792 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

Uvedena godisnja naknada za koristenje kartice jos pocetkom godine.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#1793 Re: Raiffeisen banka

Post by Horcrux »

Daryl Dixon wrote:nisam upratio da je bila neka obavijest ali interesuje me da li je nekome u skorije vrijeme falilo na računu nekih 8-10KM?
kolegica danas govori da joj fali toliko na računu a isto mi je govorio neko prije par dana..
je li imao neko slicno iskustvo, o cemu je rijec?
Ima na izvodu od decembra prosle godine:
Godi�nja clanarina za korisnike debitnih kartica Raiffeisen banke pocev od 01.02.2016. iznosi 8 KM za osnovnog korisnika,
te 5 KM za dodatnog korisnika kartice.
Mozda je to.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#1794 Re: Raiffeisen banka

Post by holowey »

zvali me, kazu odobrena mi kreditna kartica samo da dodjem sa licnom, ni za kakvu kreditnu nisam aplicirao... juce dodje sms, odobren mi kes kredit samo da dodjem sa licnom, a nikakav kredit nisam trazio... jeli to imaju viska para, hoce da vise zarade na meni, povecavaju portfelj pred svoju udaju nekome vecem ili sta? sumnjivi su mi skroz :roll:
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1795 Re: Raiffeisen banka

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 12/08/2016 07:39, edited 1 time in total.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1796 Re: Raiffeisen banka

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 12/08/2016 07:37, edited 1 time in total.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#1797 Re: Raiffeisen banka

Post by Horcrux »

Daryl Dixon wrote:
Horcrux wrote:
Daryl Dixon wrote:nisam upratio da je bila neka obavijest ali interesuje me da li je nekome u skorije vrijeme falilo na računu nekih 8-10KM?
kolegica danas govori da joj fali toliko na računu a isto mi je govorio neko prije par dana..
je li imao neko slicno iskustvo, o cemu je rijec?
Ima na izvodu od decembra prosle godine:
Godi�nja clanarina za korisnike debitnih kartica Raiffeisen banke pocev od 01.02.2016. iznosi 8 KM za osnovnog korisnika,
te 5 KM za dodatnog korisnika kartice.
Mozda je to.
moguce, a kontam ako skidaju mjesecno 2KM sto onda skidaju dodatnih 8KM? ili samo ovo drugo..

Ako dobro kontam, sad imas "clanarinu" na godisnjem nivou od 8KM, a pored toga imas naknadu za vodjenje racuna 1.99KM, mjesecno.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1798 Re: Raiffeisen banka

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 12/08/2016 07:38, edited 1 time in total.
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#1799 Re: Raiffeisen banka

Post by holowey »

Daryl Dixon wrote:
holowey wrote:zvali me, kazu odobrena mi kreditna kartica samo da dodjem sa licnom, ni za kakvu kreditnu nisam aplicirao... juce dodje sms, odobren mi kes kredit samo da dodjem sa licnom, a nikakav kredit nisam trazio... jeli to imaju viska para, hoce da vise zarade na meni, povecavaju portfelj pred svoju udaju nekome vecem ili sta? sumnjivi su mi skroz :roll:
mozda imaju istog korisnika sa istim imenom i prezimenom.. ali odakle im onda tvoj broj? :D otidji ti do njih pa to lijepo rijesi da ne bi bilo poslije belaja :thumbup:
klijent sam vise od deset godina, internet transakcije potvrdjujem sms kodom pa mi je jasno odakle im moj broj...
poslali su genericki sms

Code: Select all

U mogucnosti smo ponuditi Vam unaprijed pripremljen i odobren KES novac, samo uz licnu kartu. Bez papirologije i bez cekanja. Samo nam nedostaje Vas potpis! Posjetite najblizu poslovnicu Banke. Vasa Raiffeisen BANK
pa se zato pitam sta lezi iza tog iznenadnog merhametluka :?
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#1800 Re: Raiffeisen banka

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 12/08/2016 07:38, edited 1 time in total.
Post Reply