Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#1776 Re: Raiffeisen banka
Dobiješ i Maestro karticu u ovom paketu debitnih kartica za istu cijenu.
- perfect_guy
- Posts: 6942
- Joined: 18/04/2008 23:08
- Location: Anfield road
- Contact:
#1777 Re: Raiffeisen banka
sad se maestro mijenja mastercardomDON_eARL wrote:Dobiješ i Maestro karticu u ovom paketu debitnih kartica za istu cijenu.
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#1778 Re: Raiffeisen banka
Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova 
-
mirzet87sa
- Posts: 3274
- Joined: 08/05/2013 04:23
#1779 Re: Raiffeisen banka
Imas knjigu zalbi, pisi.. Zivim blizu jedne od poslovnica u kojoj ujedno i placam racune, narod se redovno upisuje.. Da ima efekta ne znam ali od kako sam u toj banci par se je radnika smijenilo, da li bas zbog zalbi ili drugog razloga ne znam opet..bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova
- Co0l
- Posts: 10551
- Joined: 25/07/2010 20:02
- Location: Kad i sam skontam javim vam
#1780 Re: Raiffeisen banka
Nema to efekta nikakvog a RFB je poznat po tome sto stalno rotira salterske radnike ali ne zbog zalbi naroda.
- bach
- Posts: 3478
- Joined: 05/11/2005 11:52
#1781 Re: Raiffeisen banka
Jesi i ti našao crkvu u kojoj ćeš se moliti...bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova
Đeš bolan u RF banku, pa od tamo svako bježi...
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#1782 Re: Raiffeisen banka
Jesi i ti našao crkvu u kojoj ćeš se moliti...bach wrote:bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova
Đeš bolan u RF banku, pa od tamo svako bježi...[/quote
Ma zato sto imaj široku mrežu bankomata a i blizu mi njihova poslovnica. Šalteruša me nagovarala da uzmem neku od 3,99 KM mjesecno jer bi imao osiguranje da ako umrem da ce porodica dobiti 5000 KM ali sam joj rekao da mi je 32 god i da jos ne mislim mrijeti pa sam uzeo neku bezkontaktnu od 1,99 KM mjesecno i 8 KM godišnje clanarine
-
Sehro
- Posts: 1838
- Joined: 25/09/2008 14:46
#1783 Re: Raiffeisen banka
Hhahaha, ako umrešbumerangss wrote:Jesi i ti našao crkvu u kojoj ćeš se moliti...bach wrote:bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova
Đeš bolan u RF banku, pa od tamo svako bježi...[/quote
Ma zato sto imaj široku mrežu bankomata a i blizu mi njihova poslovnica. Šalteruša me nagovarala da uzmem neku od 3,99 KM mjesecno jer bi imao osiguranje da ako umrem da ce porodica dobiti 5000 KM ali sam joj rekao da mi je 32 god i da jos ne mislim mrijeti pa sam uzeo neku bezkontaktnu od 1,99 KM mjesecno i 8 KM godišnje clanarine
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1784 Re: Raiffeisen banka
Za 3,99 ti je paket Classic koji obuhvata to osiguranje u iznosu od 5000 KM, ali mislim da imaš uključeno i sms obavijesti o stanju racuna, internet bankarstvo, popust pri obradi kredita i sl.bumerangss wrote:Jesi i ti našao crkvu u kojoj ćeš se moliti...bach wrote:bumerangss wrote:Predao sam zahtjev juce oko 12 i sluzbenica mi rekla da dodjem sutra tj danas po racun a kartica ce mi doci za 15-ak dana na adresu. Medjutim danas sam se razocarao u njihovu poslo nos jer sam hidao po gradu od 12 do 16 sati i 6 puta usao u 3 razlicite poslovnice i nije mi bila gotova
Đeš bolan u RF banku, pa od tamo svako bježi...[/quote
Ma zato sto imaj široku mrežu bankomata a i blizu mi njihova poslovnica. Šalteruša me nagovarala da uzmem neku od 3,99 KM mjesecno jer bi imao osiguranje da ako umrem da ce porodica dobiti 5000 KM ali sam joj rekao da mi je 32 god i da jos ne mislim mrijeti pa sam uzeo neku bezkontaktnu od 1,99 KM mjesecno i 8 KM godišnje clanarine
A za umiranje... Ko garantuje da ti neće sutra pasti klavir na glavu sa 10 sprata?
-
rizibizi
- Posts: 1973
- Joined: 28/11/2008 15:56
- Location: Zanzibar City
#1785 Re: Raiffeisen banka
Klavir... u Sarajevu...na 10 spratu...jesi siguran? U zadnje vrijeme jedini klavir koji mi moze pasti na pamet nije na 10-om spratu nego u Palmi stoji (tehnicki ni ne moze pasti na pamet). Nek si ti nama ziv i zdrav, a za to osiguranje 'bem li ga skontaj sam. Kao dugogodisnji korisnik nema primjedbi na kartice, kad treba da platim urednom provucem i radi, nisam imao nikakvih problema, jedino su me handrile guzve u poslovnicama, brate puna banka ko oko u najboljem slucaju dva saltera rade. Tu ti ja fino pocnem koristiti mobilno bankarstvo i brate em manje stresa em manje frke, dobro i za zdravlje, jedino sto vise ne mogu da bacim oko na fonasi omiljene salterske radnice dok sacekam da zavrsi posao ali eto barem ne stojim u redu. Generalno sto se mene tice sve banke su mi u 5 dkg, samo se logo i naziv razlikuju, a kod ovih sam odavno pa mi mrsko sad to nesto mjenjati, prelaziti, peglati se.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#1786 Re: Raiffeisen banka
Ima sigurno par godina da sam to i uradio, nas uvijek azurni RFB....
Poštovani/a,
Obzirom da ste korisnik servisa PayPal, obavještavamo Vas da prilikom korištenja navedenog servisa za kupovinu možete ostvariti uštedu na proviziji za konverziju novca.
Naime, prilikom kupovine putem ovog servisa, možete izvršiti odabir načina vršenja konverzije valuta, odnosno da li želite da servis PayPal automatski izvrši konverziju, što je postavljeno kao zadani način, ili da konverziju izvrši Banka, izdavaoc kartice putem koje vršite plaćanje, pri čemu je naknada za konverziju valute niža.
U slučaju da želite izvršiti podešavanje postavki načina vršenja konverzije, ljubazno Vas molimo da slijedite uputstvo koje je dostupno na sljedećem linku: Uputstvo.
Srdačan pozdrav.
Raiffeisen banka
Poštovani/a,
Obzirom da ste korisnik servisa PayPal, obavještavamo Vas da prilikom korištenja navedenog servisa za kupovinu možete ostvariti uštedu na proviziji za konverziju novca.
Naime, prilikom kupovine putem ovog servisa, možete izvršiti odabir načina vršenja konverzije valuta, odnosno da li želite da servis PayPal automatski izvrši konverziju, što je postavljeno kao zadani način, ili da konverziju izvrši Banka, izdavaoc kartice putem koje vršite plaćanje, pri čemu je naknada za konverziju valute niža.
U slučaju da želite izvršiti podešavanje postavki načina vršenja konverzije, ljubazno Vas molimo da slijedite uputstvo koje je dostupno na sljedećem linku: Uputstvo.
Srdačan pozdrav.
Raiffeisen banka
-
lajk
- Posts: 2700
- Joined: 01/06/2011 13:40
- Location: Ilijaš
#1787 Re: Raiffeisen banka
Koliko uzimaju naknadu za placanje preko paypal? nikako da upratim, na izvodu mi ne pise,vec samo znos uplacen tom i tom i u KM je
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#1788 Re: Raiffeisen banka
Mislim da im je za takvo placanje osim kursne razlike na kojoj svakako zaradjuju, naknada 1% za konverziju... Meni se (samo jednom doduse) desilo da sam preko njih dobio novac sa PayPal-a, i tu su mi isto naplatili % za konverziju pored kursne razlike.... E nes' ga majci vise... Pa nek' mi sad naplate 2-3% (a mogu vala i 20-30-50%) od 0 (nula) prometa....! 

- Entropio
- Posts: 8029
- Joined: 21/11/2010 21:49
- Vozim: njemackog premiuma
- Horoskop: TDI
#1789 Re: Raiffeisen banka
Koja je procedura zatvaranja tekuceg racuna i koliko se placa?
- Del_Boy1
- Posts: 2839
- Joined: 19/01/2013 14:37
- Location: TK
#1790 Re: RE: Re: Raiffeisen banka
Samo lična karta i kartica ili kartice ako ih imaš više, i naravno da nemaš duga prema njima, ako imaš para na računu podigneš, sve bude gotovo za 10 minuta. Ne plaća se ništa.Entropio wrote:Koja je procedura zatvaranja tekuceg racuna i koliko se placa?
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#1791 Re: Raiffeisen banka
nisam upratio da je bila neka obavijest ali interesuje me da li je nekome u skorije vrijeme falilo na računu nekih 8-10KM?
kolegica danas govori da joj fali toliko na računu a isto mi je govorio neko prije par dana..
je li imao neko slicno iskustvo, o cemu je rijec?
kolegica danas govori da joj fali toliko na računu a isto mi je govorio neko prije par dana..
je li imao neko slicno iskustvo, o cemu je rijec?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#1792 Re: Raiffeisen banka
Uvedena godisnja naknada za koristenje kartice jos pocetkom godine.
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#1793 Re: Raiffeisen banka
Ima na izvodu od decembra prosle godine:Daryl Dixon wrote:nisam upratio da je bila neka obavijest ali interesuje me da li je nekome u skorije vrijeme falilo na računu nekih 8-10KM?
kolegica danas govori da joj fali toliko na računu a isto mi je govorio neko prije par dana..
je li imao neko slicno iskustvo, o cemu je rijec?
Mozda je to.Godi�nja clanarina za korisnike debitnih kartica Raiffeisen banke pocev od 01.02.2016. iznosi 8 KM za osnovnog korisnika,
te 5 KM za dodatnog korisnika kartice.
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#1794 Re: Raiffeisen banka
zvali me, kazu odobrena mi kreditna kartica samo da dodjem sa licnom, ni za kakvu kreditnu nisam aplicirao... juce dodje sms, odobren mi kes kredit samo da dodjem sa licnom, a nikakav kredit nisam trazio... jeli to imaju viska para, hoce da vise zarade na meni, povecavaju portfelj pred svoju udaju nekome vecem ili sta? sumnjivi su mi skroz 
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#1795 Re: Raiffeisen banka
.
Last edited by Daryl Dixon on 12/08/2016 07:39, edited 1 time in total.
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#1796 Re: Raiffeisen banka
.
Last edited by Daryl Dixon on 12/08/2016 07:37, edited 1 time in total.
-
Horcrux
- Posts: 1296
- Joined: 24/04/2016 13:22
#1797 Re: Raiffeisen banka
Daryl Dixon wrote:moguce, a kontam ako skidaju mjesecno 2KM sto onda skidaju dodatnih 8KM? ili samo ovo drugo..Horcrux wrote:Ima na izvodu od decembra prosle godine:Daryl Dixon wrote:nisam upratio da je bila neka obavijest ali interesuje me da li je nekome u skorije vrijeme falilo na računu nekih 8-10KM?
kolegica danas govori da joj fali toliko na računu a isto mi je govorio neko prije par dana..
je li imao neko slicno iskustvo, o cemu je rijec?Mozda je to.Godi�nja clanarina za korisnike debitnih kartica Raiffeisen banke pocev od 01.02.2016. iznosi 8 KM za osnovnog korisnika,
te 5 KM za dodatnog korisnika kartice.
Ako dobro kontam, sad imas "clanarinu" na godisnjem nivou od 8KM, a pored toga imas naknadu za vodjenje racuna 1.99KM, mjesecno.
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#1798 Re: Raiffeisen banka
.
Last edited by Daryl Dixon on 12/08/2016 07:38, edited 1 time in total.
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#1799 Re: Raiffeisen banka
klijent sam vise od deset godina, internet transakcije potvrdjujem sms kodom pa mi je jasno odakle im moj broj...Daryl Dixon wrote:mozda imaju istog korisnika sa istim imenom i prezimenom.. ali odakle im onda tvoj broj?holowey wrote:zvali me, kazu odobrena mi kreditna kartica samo da dodjem sa licnom, ni za kakvu kreditnu nisam aplicirao... juce dodje sms, odobren mi kes kredit samo da dodjem sa licnom, a nikakav kredit nisam trazio... jeli to imaju viska para, hoce da vise zarade na meni, povecavaju portfelj pred svoju udaju nekome vecem ili sta? sumnjivi su mi skrozotidji ti do njih pa to lijepo rijesi da ne bi bilo poslije belaja
poslali su genericki sms
Code: Select all
U mogucnosti smo ponuditi Vam unaprijed pripremljen i odobren KES novac, samo uz licnu kartu. Bez papirologije i bez cekanja. Samo nam nedostaje Vas potpis! Posjetite najblizu poslovnicu Banke. Vasa Raiffeisen BANK- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#1800 Re: Raiffeisen banka
.
Last edited by Daryl Dixon on 12/08/2016 07:38, edited 1 time in total.
