Ulazak u Hrvatsku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sale07
Posts: 1295
Joined: 18/05/2018 12:28

#1776 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by sale07 »

studiorum_tuzlaensis wrote: 30/06/2021 16:25
sale07 wrote: 30/06/2021 16:18

Image
Vidiš kako su napisali kaznu "nije pojasnio okolnosti vezane za prelazak granice". Nadam se da nisi platio i podnio prigovor u kojem si mogao navesti šta se desilo. Nerealno mi je ovo.


Nevezano, jel moguće da su ovi Hrvati toliki papci.
Sto se tice okolnsti objasnio sve, al mu nije odgovaralo, za svaki moj odgovor je trazio zvanicnu potvrdu od HAK-a i slicno.
Obrazlozenje je bilo da u toku tranzita se ne smije napustatit vozilo.

Platio na licu mjesta, jer sam imao dvije opcije
Platiti ili ici u pritvor do sutra, gdje se ide na brzo rociste. Tako mi je receno.
Pored svega novac nisam imao kod sebe, pa sam se morao vratiti u Metkovice na bankomat. Na moje pitanje, pa kako sad smijem napustati vozilo, ako mi pises kaznu zbog toga, samo je odmahnuo rukom.

Iskreno nije me osiromasio, a niti Hrvatsku obogatio, a kroz godinu dana Hrvatska ce od mene kao pojedinca vise izgubiti nego sto je naplatila ovih 200KM.
User avatar
Fossil
Posts: 697
Joined: 11/10/2010 18:32

#1777 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Fossil »

Kod Hrvata je to kompleks, u Evropi nisu bas na nekom glasu niti su bitni sem kao jeftina turisticka destinacija (iako je to diskutabilno) pa se “sile” nad Bosancima jer im tu jedino i prolazi.
Mene cudi sto se ponasaju negostoprimljivo, a idalje mnogi na odmor pravac Hrvatska? Navika valjda…
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1778 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Humljanin »

New wave wrote: 30/06/2021 16:10 Četrdeset minuta je dato od Doljana do Neuma za tranzit. I nauci se kulturi dijaloga.
E Šerbet@ kad bi svi bili kao ja i moji (profesor sam u gimnaziji) ne bi nikad nijedan Bošnjak kročio tamo. Ostale narode ne spominjem jer ne priznaju državu u kojoj živim i koju volim. A čuo sam i da fejk Rvatine imaju dosta problema odnosno imali su od Nove. Nažalost, za Hrvate smo građani drugog reda iz tamo neke treće zemlje. Ali eto raja mijenja svijest i sve više ljudi ni ne pomišlja otići u Hrvatsku što mi je posebno drago. Znamo mi osviješteni jako dobro ko su nam lijevi, a ko desni neprijatelji.
Ako si ti profesor (nečega) u gimnaziji, neka je Bog na pomoći toj djeci a i ovom društvu.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#1779 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by New wave »

Humljanin wrote: 30/06/2021 16:55
New wave wrote: 30/06/2021 16:10 Četrdeset minuta je dato od Doljana do Neuma za tranzit. I nauci se kulturi dijaloga.
E Šerbet@ kad bi svi bili kao ja i moji (profesor sam u gimnaziji) ne bi nikad nijedan Bošnjak kročio tamo. Ostale narode ne spominjem jer ne priznaju državu u kojoj živim i koju volim. A čuo sam i da fejk Rvatine imaju dosta problema odnosno imali su od Nove. Nažalost, za Hrvate smo građani drugog reda iz tamo neke treće zemlje. Ali eto raja mijenja svijest i sve više ljudi ni ne pomišlja otići u Hrvatsku što mi je posebno drago. Znamo mi osviješteni jako dobro ko su nam lijevi, a ko desni neprijatelji.
Ako si ti profesor (nečega) u gimnaziji, neka je Bog na pomoći toj djeci a i ovom društvu.
Pravo mi je bitno tvoje mišljenje.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1780 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by mO k3 »

Pa vi drugari u Hrvatsku na more ....
costacurta
Posts: 3540
Joined: 05/05/2005 08:25

#1781 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by costacurta »

sale07 wrote: 30/06/2021 16:18
studiorum_tuzlaensis wrote: 30/06/2021 16:03

Ne provaljuj se i ne laži. Postavi kaznu pa da vidimo...

Tranzit je 12 sati, barem za Hr. Može se u putu svašta desit, čuj sat vremena...

Druga stvar je ako te uhvate negdje u Lidlu ili kafiću. Smiješ stati na pumpu i to je to.
Image
Kad skenira pasoš na ulazu ima sve podatke o tebi.
Na izlazu mu je dovoljno samo jedan pasoš provjeriti.
Realno je ako ti treba do Neuma sat vremena a ti dođeš par sati poslije da te upita gdje si bio. Ti si mu vjerovatno nešto zbrljavio i bilo mu dovoljno za sumLJu i da te olakša za tisuću i sto HRK.
Ja poštujem to što oni vole svoju zemlju i skidam kapu.
A to što smo mi uhljupi i ne poštujemo sami sebe nije tema emisije.
Jbga
Bobi
Forum administrator
Posts: 32551
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1782 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Bobi »

Ja odnio doktorici Milka čokoladu i dobio potvrdu da sam prebolio :D, šta komplikujete :D.
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1783 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

Nije mi jasno zasto se brinete za hrvatski turizam

Ni meni se vise ne ide u hrvatsku
Sljedece god bih u albaniju

Nije odmor ako cu strepiti na granici
Jebote to
Trappist
Posts: 4308
Joined: 12/09/2020 08:52

#1784 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Trappist »

Breaking: EU to Permit Residents of 11 More Third-Countries to Enter Completely Restriction-Free. I mi smo na listi a Hrvatska dobrocudna ostavila mjere, govna najveća na svijetu.
Kad nam je trebalo uvesti testove bilo je moramo pratiti sta EU kaze...
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1785 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Humljanin »

New wave wrote: 30/06/2021 17:00
Humljanin wrote: 30/06/2021 16:55

Ako si ti profesor (nečega) u gimnaziji, neka je Bog na pomoći toj djeci a i ovom društvu.
Pravo mi je bitno tvoje mišljenje.
Nisam te ni pitao.
Samo sam konstatirao.
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1786 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

Hrvatska postaje preskupa
Dolje treba ljetovat ko ima kucu jarana rodbinu...
Naslovnica
Posts: 28486
Joined: 20/03/2013 15:38

#1787 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Naslovnica »

Black swan wrote: 30/06/2021 18:17 Hrvatska postaje preskupa
Dolje treba ljetovat ko ima kucu jarana rodbinu...
Nije Hrvatska preskupa, nego smo mi postali frontalni kokuzi.
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1788 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Truba »

Tugo moja ko student sam mogao 10 dana na more makarska zakon...pa se ostane i 12
Vlak do ploca bus makarska zakon
Nikakve brige
Jebote ovo i granica i pregledi...

Primanja su ok ali je HRANA skupa a ja je mogu ko VOL pojest
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#1789 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by bh.tornjak »

on hudnik ceka turistu da zaradi koju kintu ( od toga zivi a valja i vansezonu preziviti)
nada se nekoj zaradi....dodje mu hudnik s argetama i paradajzom....
belaj obojici....oba nezadovoljni.....domacin gostom a gost domacinom

a odes u malo "gotivniji" hotel ili slicno....ti hadzija....domacin te na rukama nosa....
raduje se tebi i iduce godine a i ti svakao iduce godine dolazis (i mozda svake sledece)
i postaju dobri prijatelji...

obadvije radnje su u HR a Boga mi svuda u svijetu je ili isto ili slicno


ojjj...zivote....kaljo od kupusa...
User avatar
House
Posts: 47037
Joined: 17/03/2010 15:36

#1790 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by House »

Bobi wrote: 30/06/2021 17:13 Ja odnio doktorici Milka čokoladu i dobio potvrdu da sam prebolio :D, šta komplikujete :D.
otključaj bez cenzure :D
User avatar
House
Posts: 47037
Joined: 17/03/2010 15:36

#1791 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by House »

sherbett wrote: 30/06/2021 18:59
House wrote: 30/06/2021 18:52

otključaj bez cenzure :D
Nemoj @Bobi nosi lud :mrgreen:
:twisted:
User avatar
House
Posts: 47037
Joined: 17/03/2010 15:36

#1792 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by House »

bobi, tužit ću te sudu za ljudska prava u strasbourgu
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#1793 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by New wave »

sherbett wrote: 30/06/2021 17:23
New wave wrote: 30/06/2021 16:35

U pravu si, ali to je skretanje s teme i nije toliko bitno s obzirom na kontekst. Bitno je razjasniti i prikazati stvari onakvim kakve jesu. A one su jasne kao dan sto se tice licemjernih susjeda. A bilo kakve promjene pocinju od samog sebe/tebe. Ne mogu ja na Bakira ili Dinu uticati. Ili ikebanu Dzafera. Ali mogu milju ostaviti u Neumu, a ne u Zadru.
Tako je
Ostavi ti milje vakiru i dzafiru da te bolje prace budalom :lol:
A sto se ne bunis svom mministarstvu unutarnjih i vanjskih pislova? Pa te stvari se rjesavaju diplomacijom, a ne na forumu
Svako krece od sebe, pa tek onda od politicara. Ako si pratio/la ja sam napisao da smo mi banana drzava sa banana politicarima. Nemam se sta buniti ministarstvu, kad tu sjedi 66% ljudi koji ne voli ovu drzavu. Na forumu svako iznosi svoja misljenja i saznanja. Ja sam naveo kako mi je jadno da nas vracaju s granica tri mjeseca kao migrante iz Alzira, pa sad kao otvore sve. Sezona nije nimalo obecavajuca ako pratis. Sad smo kao dobri. A jasno sam naveo banalne primjere zasto ne treba ljetovati kod nadubnih ustaša. To je podmetanje oruzja u dzamije i odlaganje radioaktivnog materijala. Mogu do ujutru pisati o hinjskim podmetanjima i ofiranjima jedne Kolinde ili Jadranke Kosor po evropskim kongresima i samitima, ali mi je mrsko. Opet kazem, ima nas koji jako dobro znamo ko nam je prijatelj, a ko neprijatelj. Nek smo vazda puni Bosne, a i Bosna puna nas.

Kad nasi politicari ne mogu/ne znaju onda barem mi kao pojedinci mozemo izbjegavati Janu, Podravku, ljetovanja dole i tako dalje. To je valjda nesto prirodno i normalno, kad vidis sa kim imas posla.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1794 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Humljanin »

sherbett wrote: 30/06/2021 21:45
New wave wrote: 30/06/2021 21:27

Svako krece od sebe, pa tek onda od politicara. Ako si pratio/la ja sam napisao da smo mi banana drzava sa banana politicarima. Nemam se sta buniti ministarstvu, kad tu sjedi 66% ljudi koji ne voli ovu drzavu. Na forumu svako iznosi svoja misljenja i saznanja. Ja sam naveo kako mi je jadno da nas vracaju s granica tri mjeseca kao migrante iz Alzira, pa sad kao otvore sve. Sezona nije nimalo obecavajuca ako pratis. Sad smo kao dobri. A jasno sam naveo banalne primjere zasto ne treba ljetovati kod nadubnih ustaša. To je podmetanje oruzja u dzamije i odlaganje radioaktivnog materijala. Mogu do ujutru pisati o hinjskim podmetanjima i ofiranjima jedne Kolinde ili Jadranke Kosor po evropskim kongresima i samitima, ali mi je mrsko. Opet kazem, ima nas koji jako dobro znamo ko nam je prijatelj, a ko neprijatelj. Nek smo vazda puni Bosne, a i Bosna puna nas.

Kad nasi politicari ne mogu/ne znaju onda barem mi kao pojedinci mozemo izbjegavati Janu, Podravku, ljetovanja dole i tako dalje. To je valjda nesto prirodno i normalno, kad vidis sa kim imas posla.
Naravno
Samo se nadam da ucenicima ns prenosis svoj govor mrznje
Prenosi, šta će drugo radit...
Zato sam i pisao jadno školstvo u kojem on uči djecu.

Dovezao se one podvale sa paradzematima, a provaljeno kao aidova kuhinja. I u svakom komentaru isto veze...

Ali nema veze, svatko ima pravo na svoje misljenje i svoje afinitete. Samo je žalosno da će jedna ovakva osoba oblikovari nekoliko generacija mladih ljudi i zadojit ih mržnjom.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#1795 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by New wave »

sherbett wrote: 30/06/2021 21:45
New wave wrote: 30/06/2021 21:27

Svako krece od sebe, pa tek onda od politicara. Ako si pratio/la ja sam napisao da smo mi banana drzava sa banana politicarima. Nemam se sta buniti ministarstvu, kad tu sjedi 66% ljudi koji ne voli ovu drzavu. Na forumu svako iznosi svoja misljenja i saznanja. Ja sam naveo kako mi je jadno da nas vracaju s granica tri mjeseca kao migrante iz Alzira, pa sad kao otvore sve. Sezona nije nimalo obecavajuca ako pratis. Sad smo kao dobri. A jasno sam naveo banalne primjere zasto ne treba ljetovati kod nadubnih ustaša. To je podmetanje oruzja u dzamije i odlaganje radioaktivnog materijala. Mogu do ujutru pisati o hinjskim podmetanjima i ofiranjima jedne Kolinde ili Jadranke Kosor po evropskim kongresima i samitima, ali mi je mrsko. Opet kazem, ima nas koji jako dobro znamo ko nam je prijatelj, a ko neprijatelj. Nek smo vazda puni Bosne, a i Bosna puna nas.

Kad nasi politicari ne mogu/ne znaju onda barem mi kao pojedinci mozemo izbjegavati Janu, Podravku, ljetovanja dole i tako dalje. To je valjda nesto prirodno i normalno, kad vidis sa kim imas posla.
Naravno
Samo se nadam da ucenicima ns prenosis svoj govor mrznje
Ucenicima prenosim samo istinu, a s obzirom da sam historicar i kad dodjemo do agresije na Bosnu i Hercegovinu onda im objasnim zaustavljanje punktova hrane u Kiseljaku, brodova s oružjem u Splitu, spomenem im Dretelj, Ahmiće, Biljane, Praljka, pustim rusenje starog mosta u Mostaru. Analiziramo sastanke Tudjman - Milosevic.
Kazem ti, nismo svi, ali nas je dosta puno osvjestenije i spremnije nego 1992. godine. Ne govorim ratnohusacki, ali zbog sigurnosti svoje djece moramo izuzetno dobro poznavati svoju povijest i svoje neprijatelje.
https://youtu.be/lWeeeVvZuAk 1:02

Humljaninu, sta je bolan provaljeno ? Nemoj lagati i valjati gluposti.
https://youtu.be/V2EMEcY4YJo

Vi stvarno mislite da svi hodamo sa sahovnicama po gradu i navijamo za drzavu koja na dresu nosi grb Pavelic Ante i Luburica Maksa. Pa 98 % nas ismijava Ivanu Maric. Hudnici :D
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#1796 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by New wave »

sherbett wrote: 30/06/2021 22:14
New wave wrote: 30/06/2021 22:03

Ucenicima prenosim samo istinu, a s obzirom da sam historicar i kad dodjemo do agresije na Bosnu i Hercegovinu onda im objasnim zaustavljanje punktova hrane u Kiseljaku, brodova s oružjem u Splitu, spomenem im Dretelj, Ahmiće, Biljane, Praljka, pustim rusenje starog mosta u Mostaru. Analiziramo sastanke Tudjman - Milosevic.
Kazem ti, nismo svi, ali nas je dosta puno osvjestenije i spremnije nego 1992. godine. Ne govorim ratnohusacki, ali zbog sigurnosti svoje djece moramo izuzetno dobro poznavati svoju povijest i svoje neprijatelje.
https://youtu.be/lWeeeVvZuAk 1:02

Humljaninu, sta je bolan provaljeno ? Nemoj lagati i valjati gluposti.
https://youtu.be/V2EMEcY4YJo

Vi stvarno mislite da svi hodamo sa sahovnicama po gradu i navijamo za drzavu koja na dresu nosi grb Pavelic Ante i Luburica Maksa. Pa 98 % nas ismijava Ivanu Maric. Hudnici :D
Evo opet si se isprovalio, hrvatska repka na dresu ima hrvatski grb
A ti bi i kao prof povijesti frebao znati da onaj koji su na zadnjoj utakmici imali naljeoljen prilikom utakmice na dres, je grb puno stariji od nacistickog satelita ndh :mrgreen:
A drugo, pa ako je ono sto si nabrojao u kurikulumi, pa uci ih, sta fali
Samo ti uci zivotu u proslosti
Nemoj da se zaboravi
Ostanimo u 90. I 40. Zauvijek! Jedino tako cete se razlikovati od ustasoidnih granicara iz metkovica i sinja, pa tako su i njih ucili :mrgreen:
Zadatak historije je da ucenike ucini patriotama. Jer nece svi to studirati ili uciti. Mi moramo znati nasu proslost da bi mogli u buducnost. To nije zivot u proslosti, nego obaveza svih nas zbog sadasnjosti, da djeca ne budu duduci kao sto smo mi bili. Nek zbog toga bude manje spaljenih sela, klanja, logora u narednom ratu (daBogda nikad do njega da ne dodje) ja cu biti najsretniji. Moraju znati ko su nam neprijetelji.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1797 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Humljanin »

New wave wrote: 30/06/2021 22:23
sherbett wrote: 30/06/2021 22:14
Evo opet si se isprovalio, hrvatska repka na dresu ima hrvatski grb
A ti bi i kao prof povijesti frebao znati da onaj koji su na zadnjoj utakmici imali naljeoljen prilikom utakmice na dres, je grb puno stariji od nacistickog satelita ndh :mrgreen:
A drugo, pa ako je ono sto si nabrojao u kurikulumi, pa uci ih, sta fali
Samo ti uci zivotu u proslosti
Nemoj da se zaboravi
Ostanimo u 90. I 40. Zauvijek! Jedino tako cete se razlikovati od ustasoidnih granicara iz metkovica i sinja, pa tako su i njih ucili :mrgreen:
Zadatak historije je da ucenike ucini patriotama. Jer nece svi to studirati ili uciti. Mi moramo znati nasu proslost da bi mogli u buducnost. To nije zivot u proslosti, nego obaveza svih nas zbog sadasnjosti, da djeca ne budu duduci kao sto smo mi bili. Nek zbog toga bude manje spaljenih sela, klanja, logora u narednom ratu (daBogda nikad do njega da ne dodje) ja cu biti najsretniji. Moraju znati ko su nam neprijetelji.
Nije. Zadatak historije je učenje povijesnih činjenica, bile one ugodne ili neugodne, išle u prilog tvom patriotizmu ili ne.

Potvrdio si ono što sam pisao.

U poziciji si da učiš mlade ljude a ti tu poziciju zloupotrebljavaš da filuješ mlade ljude mržnjom.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#1798 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by New wave »

Humljanin wrote: 30/06/2021 22:33
New wave wrote: 30/06/2021 22:23

Zadatak historije je da ucenike ucini patriotama. Jer nece svi to studirati ili uciti. Mi moramo znati nasu proslost da bi mogli u buducnost. To nije zivot u proslosti, nego obaveza svih nas zbog sadasnjosti, da djeca ne budu duduci kao sto smo mi bili. Nek zbog toga bude manje spaljenih sela, klanja, logora u narednom ratu (daBogda nikad do njega da ne dodje) ja cu biti najsretniji. Moraju znati ko su nam neprijetelji.
Nije. Zadatak historije je učenje povijesnih činjenica, bile one ugodne ili neugodne, išle u prilog tvom patriotizmu ili ne.

Potvrdio si ono što sam pisao.

U poziciji si da učiš mlade ljude a ti tu poziciju zloupotrebljavaš da filuješ mlade ljude mržnjom.
E buraz moj sto se vas tice, te povijesne cinjenice su jako neugodne i one jasno govore ko nam je neprijatelj. Ti ako to ne vidis onda imas veliki problem.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#1799 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Humljanin »

New wave wrote: 30/06/2021 22:03
Humljaninu, sta je bolan provaljeno ? Nemoj lagati i valjati gluposti.
https://youtu.be/V2EMEcY4YJo

Vi stvarno mislite da svi hodamo sa sahovnicama po gradu i navijamo za drzavu koja na dresu nosi grb Pavelic Ante i Luburica Maksa. Pa 98 % nas ismijava Ivanu Maric. Hudnici :D
Je je, baš su povratnici iz Sirije, vehabije sakrivenog identiteta kredibilan izvor informacija. Nema šta :thumbup:

Koga boli briga za koga ti navijaš.
Ivanu Marić ismijavaju i svi Hrvati jer je pokušala svidjeti se bošnjačkim nacionalistima a ostala je ni tamo ni vamo. Tko joj je kriv. To je sudbina takvih uhljeba koji se pokušavaju većini svidjeti pa se na kraju ne svide nikome.
New wave
Posts: 170
Joined: 31/05/2020 20:07

#1800 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by New wave »

sherbett wrote: 30/06/2021 22:41
New wave wrote: 30/06/2021 22:39

E buraz moj sto se vas tice, te povijesne cinjenice su jako neugodne i one jasno govore ko nam je neprijatelj. Ti ako to ne vidis onda imas veliki problem.
Buraz, il nas trolas il si psihopata :lol:
Psihopata moze biti samo neko ko negira ono sto sam napisao. Kako ste se samo upalili. Ja vam fino kazem, drugacija je malo situacija. Raja dolazi sebi i dosla je odavno, i pored politicke i ekonomske krize puno smo osvjesteniji. Preslusajte gore Fazlinu pjesmu.
Trolati smo sad poceli i ja se povlacim. Stojim iza svega sto sam napisao i historija jasno svjedoci o tome. Njom se moze manipulisati, moze se krivo navoditi, ali djeca koja vole ovu drzavu vrlo dobro ce znati za Praljka, Kiseljak, Dretelj, Ahmice, Kolindu, podmetanje oruzja, Tudjmana, radioaktivnost, Herceg Bosnu...ugodna noc.
Post Reply