Povorka ponosa u Sarajevu
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#1776 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Opet ponavljam, sto su se svi fokusirali samo na gay
Sta je sa lezbejkama, transgender i transeksualcima, aseksualcima...
Sta je sa lezbejkama, transgender i transeksualcima, aseksualcima...
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#1777 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Hmm, a zašto se ovoliko pravdaš kao da te je neko prozvao?džakailibu wrote:ma ne, zamjena teza. upravo ovi sto su zadrti po pitanju lgbt su u stvari latentni derpasi . dakle potpuno podrzavam paradu i nemam problem da ljudi izdaju na ulice i pokazu da su dio zajednice a ne neki ilegalisti. realno ono sto mi oni nude po pitanju sexa mi nije nesto zavodno niti interesantno. ja sam potpuno cist sa svojom sexualnom orijentacijom i nece se to mijenjati.zato mi i ne smetaju. ali vi- vama kojima smeta koji ih ne zelite vidjeti ni razgovarati- e kod vas ima jedan podsvijesni strah da bi vam se to moglo svidjeti. uzasavate se polugolog lika kome je kita na gotovs.buaaaaaa!!!S4mpion wrote: Naravno, to je zapravo i veoma vjerovatno.
Šta da radi jedan pripadnik LGBT populacije koji se plaši osude okoline i ne smije da iz ormara izađe na ulicu i paradira?
I nema baš nekog izbora osim da paradu podržava isključivo preko tastature i druge(nepodobne) optužuje da su LGBT.
Čemu tolika potreba da nekog ubijediš da si hetero?
Last edited by S4mpion on 05/04/2019 17:30, edited 1 time in total.
- mali Ninja
- Posts: 2144
- Joined: 22/09/2007 21:10
#1778 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Samo da pljucnem, (pljuc)!
- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#1779 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pederi su fuj, a kakav dobar uradak sa dvije dobre lezbe može se pogledati.Bloo wrote:Opet ponavljam, sto su se svi fokusirali samo na gay
Sta je sa lezbejkama, transgender i transeksualcima, aseksualcima...
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#1780 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Čekaj, nismo mi još savladali ni prva dva slova.... trans? Majko moja!Bloo wrote:Opet ponavljam, sto su se svi fokusirali samo na gay
Sta je sa lezbejkama, transgender i transeksualcima, aseksualcima...
-
džakailibu
- Posts: 764
- Joined: 08/05/2013 11:37
#1781 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
ma ni najmanje nego ti pokusavam objasniti da postoje straight opcije koje potpuno podrazavaju gey pricu. a ti to vec danima ne mozes shvatiti.S4mpion wrote:Hmm, a zašto se ovoliko pravdaš kao da te je neko prozvao?džakailibu wrote:ma ne, zamjena teza. upravo ovi sto su zadrti po pitanju lgbt su u stvari latentni derpasi . dakle potpuno podrzavam paradu i nemam problem da ljudi izdaju na ulice i pokazu da su dio zajednice a ne neki ilegalisti. realno ono sto mi oni nude po pitanju sexa mi nije nesto zavodno niti interesantno. ja sam potpuno cist sa svojom sexualnom orijentacijom i nece se to mijenjati.zato mi i ne smetaju. ali vi- vama kojima smeta koji ih ne zelite vidjeti ni razgovarati- e kod vas ima jedan podsvijesni strah da bi vam se to moglo svidjeti. uzasavate se polugolog lika kome je kita na gotovs.buaaaaaa!!!S4mpion wrote: Naravno, to je zapravo i veoma vjerovatno.
Šta da radi jedan pripadnik LGBT populacije koji se plaši osude okoline i ne smije da iz ormara izađe na ulicu i paradira?
I nema baš nekog izbora osim da paradu podržava isključivo preko tastature i druge(nepodobne) optužuje da su LGBT.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#1782 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Neizostavni dio, dankedžakailibu wrote: ma ne, zamjena teza. upravo ovi sto su zadrti po pitanju lgbt su u stvari latentni derpasi . dakle potpuno podrzavam paradu i nemam problem da ljudi izdaju na ulice i pokazu da su dio zajednice a ne neki ilegalisti. realno ono sto mi oni nude po pitanju sexa mi nije nesto zavodno niti interesantno. ja sam potpuno cist sa svojom sexualnom orijentacijom i nece se to mijenjati.zato mi i ne smetaju. ali vi- vama kojima smeta koji ih ne zelite vidjeti ni razgovarati- e kod vas ima jedan podsvijesni strah da bi vam se to moglo svidjeti. uzasavate se polugolog lika kome je kita na gotovs.buaaaaaa!!!
Last edited by Idemedosumom on 05/04/2019 17:34, edited 1 time in total.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#1783 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Kada budemo protestvovali za penzionere, bolesnike, kurceve palceve, onda cu podrzati i gey/trans.
Do tada, neka uzivaju u vlastita 4 zida.
Do tada, neka uzivaju u vlastita 4 zida.
- Ommadawn
- Posts: 8370
- Joined: 20/02/2014 21:15
- Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!
#1784 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Imao sam ih i ja i masa nas u školi u Švedskoj i niko nije postao homoseksualac. Osim ako to nije bio prije.mirza_15 wrote:To niko ne propagira. Ovi hoće u školske knjige.
Samo smo skontali da je to sasvim u redu.
-
kiligonzales
- Posts: 5809
- Joined: 01/12/2016 10:32
- Contact:
#1785 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019
Nista sporno da neko voli ili ne voli nekoga, niceg spornog nema ni u tome da razliciti narodi, drustva, sredine razlicito vide jednake teme razlicito, pa neko LGBT populaciju podrzava i štiti, a neko joj stavlja metu na leđa i gura kao takvu u treci red građana. Svakome prema njegovome naslijeđu. Eto ja ih ne volim, ali im vala i ne cinim nasilje. Zato sam da svako intimu drzi u 4 zida, tu svako moze dobiti svoje pravo.
Mi živimo u BiH, cije pravo je dotjeranije rimsko pravo, modifikovano u građansko pravo kakvim ga poznajemo. Pošto je Evropa za vrijeme njenog dark ere bila lišena Rima i rimske razuzdanosti i raskalašenosti i bila inkvizitor svačemu, razuzdanost i raskalašenost narodnih masa je preživljavala na pojedinim dvorovima i u coskovima gradova skriveno od ociju javnosti.
Oni su male mace za recimo Tiberija, Kaligulu, Hadrijana, Elagabala i neke druge rimske careve, plemice, pjesnike, filozofe, nadaleko poznate licnosti i dilajle. Tiberije je recimo bio opicenjak, volio bi da mu dvoristem trce gola djeca kako bi se osjecao da je u raju. Njegov nasljednik samo nije jebao mrtvu macku, ma da je i to moguce. Primjerice isti se nisu bunili kad bi slobodni Rimljanin sprzio nekog roba i imao aktivnu ulogu, problema bi bilo kad bi bili oni pasivni, a sprzio ih kakav rob. Tad bi se pojedinac diskreditirao tom pricom u njihovim politickim pripucavanja.
Zvuci kao vic manji je peder onaj koga uvali, od onog koga primi.
Kad se slomila crkva, Evropa se pocela vracati starim obicajima i praksama. Uz Grcku, Rim je oduvijek bio inspiracijom Evropi. Samo sto su prve optuzbe za vracanje te razuzdanosti i raskalasenosti upucene Jevrejima. Valjda tesko crkvenjacima bilo prihvatiti da i sami mogu biti takvi.
Posto smo mi dio Evrope koje je pripadalo tome carstvu, a danas nase nasljedje isprepleteno sa mnogim pa i rimskim,otuda u nasem drustvu masu dvojbi, zasto se cudimo onome sto nam dolazi sa Zapada? Kada bi se zabavljali i Istokom i na Istoku je bilo te razuzdanosti i raskalasenosti, ima je i danas. Primjerice u osmanskom carstvu u mnogim djelovima te tvorevine postojale su javne kuce kojima se udarao porez, sta se desavalo po hamamima i ropskim pijacama, coskovima gradova, tesko da cemo i saznati, prezivljava prica o tome kroz knjizevna dijela i kakva politicka previranja i optuzbe iz proslosti. Svaka carsija ima te neke tajne, ima i u BiH po fin spisak poznatih osoba iz proslosti koje su zbog svoje raskalasenosti pokupili kakvu spolnu bolest i umrli od nje u nekom od kupleraja...
Cemu toliko opterecenje pojedinaca da natjeraju mak na konac da su upravu i briga ko koga u biti mlati u 4 zida cime? Parada ce se desiti bez obzira ko LGBT populaciju volio ili ne volio.
Mi živimo u BiH, cije pravo je dotjeranije rimsko pravo, modifikovano u građansko pravo kakvim ga poznajemo. Pošto je Evropa za vrijeme njenog dark ere bila lišena Rima i rimske razuzdanosti i raskalašenosti i bila inkvizitor svačemu, razuzdanost i raskalašenost narodnih masa je preživljavala na pojedinim dvorovima i u coskovima gradova skriveno od ociju javnosti.
Oni su male mace za recimo Tiberija, Kaligulu, Hadrijana, Elagabala i neke druge rimske careve, plemice, pjesnike, filozofe, nadaleko poznate licnosti i dilajle. Tiberije je recimo bio opicenjak, volio bi da mu dvoristem trce gola djeca kako bi se osjecao da je u raju. Njegov nasljednik samo nije jebao mrtvu macku, ma da je i to moguce. Primjerice isti se nisu bunili kad bi slobodni Rimljanin sprzio nekog roba i imao aktivnu ulogu, problema bi bilo kad bi bili oni pasivni, a sprzio ih kakav rob. Tad bi se pojedinac diskreditirao tom pricom u njihovim politickim pripucavanja.
Zvuci kao vic manji je peder onaj koga uvali, od onog koga primi.
Posto smo mi dio Evrope koje je pripadalo tome carstvu, a danas nase nasljedje isprepleteno sa mnogim pa i rimskim,otuda u nasem drustvu masu dvojbi, zasto se cudimo onome sto nam dolazi sa Zapada? Kada bi se zabavljali i Istokom i na Istoku je bilo te razuzdanosti i raskalasenosti, ima je i danas. Primjerice u osmanskom carstvu u mnogim djelovima te tvorevine postojale su javne kuce kojima se udarao porez, sta se desavalo po hamamima i ropskim pijacama, coskovima gradova, tesko da cemo i saznati, prezivljava prica o tome kroz knjizevna dijela i kakva politicka previranja i optuzbe iz proslosti. Svaka carsija ima te neke tajne, ima i u BiH po fin spisak poznatih osoba iz proslosti koje su zbog svoje raskalasenosti pokupili kakvu spolnu bolest i umrli od nje u nekom od kupleraja...
Cemu toliko opterecenje pojedinaca da natjeraju mak na konac da su upravu i briga ko koga u biti mlati u 4 zida cime? Parada ce se desiti bez obzira ko LGBT populaciju volio ili ne volio.
Last edited by kiligonzales on 05/04/2019 18:48, edited 1 time in total.
- S4mpion
- Posts: 19317
- Joined: 24/11/2011 21:16
#1786 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pajdo, sastavio si esej o tome kako ti nisi LGBT i kako ti jesi hetero.džakailibu wrote:ma ni najmanje nego ti pokusavam objasniti da postoje straight opcije koje potpuno podrazavaju gey pricu. a ti to vec danima ne mozes shvatiti.S4mpion wrote:Hmm, a zašto se ovoliko pravdaš kao da te je neko prozvao?džakailibu wrote:
ma ne, zamjena teza. upravo ovi sto su zadrti po pitanju lgbt su u stvari latentni derpasi . dakle potpuno podrzavam paradu i nemam problem da ljudi izdaju na ulice i pokazu da su dio zajednice a ne neki ilegalisti. realno ono sto mi oni nude po pitanju sexa mi nije nesto zavodno niti interesantno. ja sam potpuno cist sa svojom sexualnom orijentacijom i nece se to mijenjati.zato mi i ne smetaju. ali vi- vama kojima smeta koji ih ne zelite vidjeti ni razgovarati- e kod vas ima jedan podsvijesni strah da bi vam se to moglo svidjeti. uzasavate se polugolog lika kome je kita na gotovs.buaaaaaa!!!
Nema potrebe da mene ili bilo koga ubjeđuješ da si hetero. Ne znam što si se pronašao, niko te nije prozvao.
- SmokingMan
- Posts: 22600
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#1787 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Ako ništa,treba biti samo svoj,i dužan si da ispoštuješ odluke/opredjeljenja drugih.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52749
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#1788 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Spojene teme. Zajebavajte Ozonea.
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#1789 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Hvala na javljanju!peppermint5 wrote:Kao pripadnik LGBT populacije nisam nigdje primjetio da se na ovoj temi izjasnio iko da je takođe pripadnik. Samo komentarišu oni koji nisu lgbt i kojih se to i ne treba da tiče.
Registrovo sam se maksuz da podijelim svoje mišljenje, i da oni koji prate temu imaju uvid od nekoga ko je pripadnik te populacije.
Pravo na okupljanje i protest ima svaki građanin, to je zakonom dopušteno u ovoj državi bilokojoj manjini, dal to bili gejevi ili bilokoja skupina građana to je nebitno.
Fizičke napade i nasilje na bilokoga se ne smije pravdati.
Drugo, nadam se da građani razmiju da nikome nije u interesu paraditi po gradu, jer mi ovdje živimo, radimo i borimo da se uklopimo u sredinu u kojoj živimo.
Prema tome oni koji mašu sa zastavom duginih boja i žele parade i gluposti to su isključivo pripadnici nevladinih organizacija koji ganjaju svoj lični interes, dobivaju donacije ili da prikupe dovoljno pretećih poruka na svoj fb account da bi dobili pravo na azil kada se ta ista parada završi.
Činjenica je da su lgbt građani u ovoj zemlji diskriminisani - ali da se ne lažemo situacija se u zadnjih 20 godina lagano popravlja. Ono što nama treba nisu parade i uzburkavanje javnosti, već osvještavanje građana na svakodnevne probleme sa kojima se lgbt građani susreću.
To se postiže dijalogom sa prijateljima, porodicom, poznanicima i okolinom. Treba dokazati ljudima da postojimo i ne stiditi se sami sebe krijući se po mišijim rupama i živjeti lažne živote.
Velika većina gej osoba u ovoj zemlji se krije i stide se sami sebe te zbog toga nam i jeste takva situacija kakva jeste. Niko tu nije kriv osim mi sami - zakoni već postoje i štite nas od diskriminacije na radnom mjestu i u društvu, a to što se oni ne primjenjuju kako treba to je već drugi par čarapa i to je problem ne samo naš već cijele države.
Što se mene lično tiče meni parada ne treba niti ću u tome da učestvujem. Ovo nije New York niti San Francisco da se održavaju povorke ponosa, jer kod nas vlada drugačiji mentalitet i ne možemo tek tako prekopirati sve iz amerike i primjeniti na našu regiju. Takođe ne želim sebe da izlažem opasnosti a mislim i da velika većina drugih neće učestvovati u tome iz istih razloga.
Blokiranjem saobraćaja i mahanjem šarenih zastava samo će se dodatno izazvati gnjev građana. A to je zadnje što nam treba.
Mi kao i svi drugi građani ove zemlje plaćamo pdv, porez i punimo državi budžet za razliku od onih koji su razgulili u druge zemlje. Samim time privređujemo i borimo se za budućnost ove zemlje, ostavljamo novac u našoj državi. Te smo zaslužili ravnopravnost kao i ostali građani.
Na ovaj ili na onaj način, nekada se moraju riješiti problemi i lgbt građana, ne može uvjek argument biti: "jesu dosadni opet paradiraju" - za svaki pokušaj uspostavljanja bilokakvog skupa.
Podržavao bih proteste, uvođenje zakona o istospolnim brakovima, borbu protiv diskriminacije. Ali paradu za tuđe interese - Ne
Ne možemo očekivati prihvatanje i podršku okoline ako se LGBT građani ne zalažu nizašta drugo osim za svoje guzice. Ako hoćete podršku od građana BiH onda trebaju pružiti i podršku drugim građanima i žrtvama nepravednog sistema u ovoj državi.
Jedini pozitivan primjer bih ovdje mogao navesti da su se ovi "predstavnici" lgbt-a pridružili protestu za 8.mart i podržali prava žena...
Što se tiče Samre - klasičan primjer lažnog moraliste koju nažalost moramo finansirati iz našeg i vašeg džepa. Nadam se da će joj djeca biti gej pa da se zapita da li bi svoju djecu posavjetovala da se negdje "izoluju"
Možda sam previše razdužio al eto... drago mi je da ima ljudi koji razumiju problema sa kojima se naša skupina susreće u svakodnevnom životu. Peace
Za nadati se da se svakodnevni problemi ovim neće povećati, ali sama nelagoda od negativne reakcije društva je na neki način svjedočenje da postoji potreba za akcijom. Samo lako je meni govoriti kad sve to ne osjećam na svojoj koži. Pitanje je koliko se u organizaciji i pripremi parade zapravo vršila konsultacija sa samom LGBT zajednicom na terenu?
- Sara03
- Posts: 3336
- Joined: 22/02/2017 03:17
#1790 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Ko vam tačno brani?un1ted wrote:Kada budemo protestvovali za penzionere, bolesnike, kurceve palceve, onda cu podrzati i gey/trans.
Organizirajte se, pratite smjernice Zakona o javnom okupljanju u pogledu podnošenja zahtjeva i izdavanja odobrenja, cijenim da neće biti problema.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#1791 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Šetnja za ozdravljenje / Nela Hasić: Karcinom dojke nije samo ženska stvarSara03 wrote:Ko vam tačno brani?un1ted wrote:Kada budemo protestvovali za penzionere, bolesnike, kurceve palceve, onda cu podrzati i gey/trans.
Organizirajte se, pratite smjernice Zakona o javnom okupljanju u pogledu podnošenja zahtjeva i izdavanja odobrenja, cijenim da neće biti problema.
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... var/239712
Šetnjom u Sarajevu obilježen Svjetski dan osoba s Downovim sindromom
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... mom-443244
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
#1792 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Dosta muskaraca bi se izgubilo da im kazes da i oni mogu oboliti od karcinoma dojkeKikibombona wrote:Šetnja za ozdravljenje / Nela Hasić: Karcinom dojke nije samo ženska stvarSara03 wrote:Ko vam tačno brani?un1ted wrote:Kada budemo protestvovali za penzionere, bolesnike, kurceve palceve, onda cu podrzati i gey/trans.
Organizirajte se, pratite smjernice Zakona o javnom okupljanju u pogledu podnošenja zahtjeva i izdavanja odobrenja, cijenim da neće biti problema.
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... var/239712
Šetnjom u Sarajevu obilježen Svjetski dan osoba s Downovim sindromom
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... mom-443244
Bio jednom kod ginekologa,zene zinule u mene
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#1793 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Evo sad' da pitam ove "svoje," što također ne bi rado dozvolili paradu ponosa: ima l' neko ko doista smatra da se gledanjem te parade može odjednom postati gej? Pošto vidim da nas suprotna strana stalno proziva za to.
-
palermo
- Posts: 25348
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#1794 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Pa i LGBT zajednica je kao i svaka druga zajednica, puna različitih interesa, mišljenja, ljudi.....vrlo vjerovatno ćeš i među njima naći protivnike parade. Ali korak naprijed uvijek prave oni hrabri, pokatakd uprkos protivljenju i strahu onih u čije ime nastupaju......piupiu wrote:Hvala na javljanju!peppermint5 wrote:Kao pripadnik LGBT populacije nisam nigdje primjetio da se na ovoj temi izjasnio iko da je takođe pripadnik. Samo komentarišu oni koji nisu lgbt i kojih se to i ne treba da tiče.
Registrovo sam se maksuz da podijelim svoje mišljenje, i da oni koji prate temu imaju uvid od nekoga ko je pripadnik te populacije.
Pravo na okupljanje i protest ima svaki građanin, to je zakonom dopušteno u ovoj državi bilokojoj manjini, dal to bili gejevi ili bilokoja skupina građana to je nebitno.
Fizičke napade i nasilje na bilokoga se ne smije pravdati.
Drugo, nadam se da građani razmiju da nikome nije u interesu paraditi po gradu, jer mi ovdje živimo, radimo i borimo da se uklopimo u sredinu u kojoj živimo.
Prema tome oni koji mašu sa zastavom duginih boja i žele parade i gluposti to su isključivo pripadnici nevladinih organizacija koji ganjaju svoj lični interes, dobivaju donacije ili da prikupe dovoljno pretećih poruka na svoj fb account da bi dobili pravo na azil kada se ta ista parada završi.
Činjenica je da su lgbt građani u ovoj zemlji diskriminisani - ali da se ne lažemo situacija se u zadnjih 20 godina lagano popravlja. Ono što nama treba nisu parade i uzburkavanje javnosti, već osvještavanje građana na svakodnevne probleme sa kojima se lgbt građani susreću.
To se postiže dijalogom sa prijateljima, porodicom, poznanicima i okolinom. Treba dokazati ljudima da postojimo i ne stiditi se sami sebe krijući se po mišijim rupama i živjeti lažne živote.
Velika većina gej osoba u ovoj zemlji se krije i stide se sami sebe te zbog toga nam i jeste takva situacija kakva jeste. Niko tu nije kriv osim mi sami - zakoni već postoje i štite nas od diskriminacije na radnom mjestu i u društvu, a to što se oni ne primjenjuju kako treba to je već drugi par čarapa i to je problem ne samo naš već cijele države.
Što se mene lično tiče meni parada ne treba niti ću u tome da učestvujem. Ovo nije New York niti San Francisco da se održavaju povorke ponosa, jer kod nas vlada drugačiji mentalitet i ne možemo tek tako prekopirati sve iz amerike i primjeniti na našu regiju. Takođe ne želim sebe da izlažem opasnosti a mislim i da velika većina drugih neće učestvovati u tome iz istih razloga.
Blokiranjem saobraćaja i mahanjem šarenih zastava samo će se dodatno izazvati gnjev građana. A to je zadnje što nam treba.
Mi kao i svi drugi građani ove zemlje plaćamo pdv, porez i punimo državi budžet za razliku od onih koji su razgulili u druge zemlje. Samim time privređujemo i borimo se za budućnost ove zemlje, ostavljamo novac u našoj državi. Te smo zaslužili ravnopravnost kao i ostali građani.
Na ovaj ili na onaj način, nekada se moraju riješiti problemi i lgbt građana, ne može uvjek argument biti: "jesu dosadni opet paradiraju" - za svaki pokušaj uspostavljanja bilokakvog skupa.
Podržavao bih proteste, uvođenje zakona o istospolnim brakovima, borbu protiv diskriminacije. Ali paradu za tuđe interese - Ne
Ne možemo očekivati prihvatanje i podršku okoline ako se LGBT građani ne zalažu nizašta drugo osim za svoje guzice. Ako hoćete podršku od građana BiH onda trebaju pružiti i podršku drugim građanima i žrtvama nepravednog sistema u ovoj državi.
Jedini pozitivan primjer bih ovdje mogao navesti da su se ovi "predstavnici" lgbt-a pridružili protestu za 8.mart i podržali prava žena...
Što se tiče Samre - klasičan primjer lažnog moraliste koju nažalost moramo finansirati iz našeg i vašeg džepa. Nadam se da će joj djeca biti gej pa da se zapita da li bi svoju djecu posavjetovala da se negdje "izoluju"
Možda sam previše razdužio al eto... drago mi je da ima ljudi koji razumiju problema sa kojima se naša skupina susreće u svakodnevnom životu. Peace![]()
Za nadati se da se svakodnevni problemi ovim neće povećati, ali sama nelagoda od negativne reakcije društva je na neki način svjedočenje da postoji potreba za akcijom. Samo lako je meni govoriti kad sve to ne osjećam na svojoj koži. Pitanje je koliko se u organizaciji i pripremi parade zapravo vršila konsultacija sa samom LGBT zajednicom na terenu?
-
Hakiz
- Posts: 48406
- Joined: 30/07/2015 20:01
#1795 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
I to pod pretpostavkom da je post napisao stvarno pripadnik LGBT zajednice.
Isuviše liči na već poznate stavove nekih forumaša...
Isuviše liči na već poznate stavove nekih forumaša...
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#1796 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
A na Sta pljucas ?mali Ninja wrote:Samo da pljucnem, (pljuc)!
-
džakailibu
- Posts: 764
- Joined: 08/05/2013 11:37
#1797 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
ne znam fakat sta je problem. to ti je tako samo meni nije problem reci.Idemedosumom wrote:Neizostavni dio, dankedžakailibu wrote: ma ne, zamjena teza. upravo ovi sto su zadrti po pitanju lgbt su u stvari latentni derpasi . dakle potpuno podrzavam paradu i nemam problem da ljudi izdaju na ulice i pokazu da su dio zajednice a ne neki ilegalisti. realno ono sto mi oni nude po pitanju sexa mi nije nesto zavodno niti interesantno. ja sam potpuno cist sa svojom sexualnom orijentacijom i nece se to mijenjati.zato mi i ne smetaju. ali vi- vama kojima smeta koji ih ne zelite vidjeti ni razgovarati- e kod vas ima jedan podsvijesni strah da bi vam se to moglo svidjeti. uzasavate se polugolog lika kome je kita na gotovs.buaaaaaa!!!
- mali Ninja
- Posts: 2144
- Joined: 22/09/2007 21:10
#1798 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Na pederluk...mO k3 wrote:A na Sta pljucas ?mali Ninja wrote:Samo da pljucnem, (pljuc)!
-
džakailibu
- Posts: 764
- Joined: 08/05/2013 11:37
#1799 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Hmm, a zašto se ovoliko pravdaš kao da te je neko prozvao?[/quote]
ma ni najmanje nego ti pokusavam objasniti da postoje straight opcije koje potpuno podrazavaju gey pricu. a ti to vec danima ne mozes shvatiti.[/quote]
Pajdo, sastavio si esej o tome kako ti nisi LGBT i kako ti jesi hetero.
Nema potrebe da mene ili bilo koga ubjeđuješ da si hetero. Ne znam što si se pronašao, niko te nije prozvao.[/quote]
jest malo smijesno ali ima potrebe jer se hvatate svakog slova da bi ste prikazali crno boijelu sliku da su ovi koji su protiv cisti i moralni a ovi koji su za eeee oni su sigurno lgbt.
ma ni najmanje nego ti pokusavam objasniti da postoje straight opcije koje potpuno podrazavaju gey pricu. a ti to vec danima ne mozes shvatiti.[/quote]
Pajdo, sastavio si esej o tome kako ti nisi LGBT i kako ti jesi hetero.
Nema potrebe da mene ili bilo koga ubjeđuješ da si hetero. Ne znam što si se pronašao, niko te nije prozvao.[/quote]
jest malo smijesno ali ima potrebe jer se hvatate svakog slova da bi ste prikazali crno boijelu sliku da su ovi koji su protiv cisti i moralni a ovi koji su za eeee oni su sigurno lgbt.
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#1800 Re: Povorka ponosa u Sarajevu
Meni nekako jeste. Haman me privlače muškarci u podsvijesti, al' neam snage priznatidžakailibu wrote: ne znam fakat sta je problem. to ti je tako samo meni nije problem reci.
