Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#1777 Re: Blokada puteva

Post by uglavnomja »

baxus wrote:
Cherry-Cherry wrote:Eto hajmo sve srušiti i šta onda? Riješi se sve samo od sebe .... Niko nema plan i program šta dalje
Poziva se na ispunjene 3 razumna uslova, nikakvo rušenje, ne izvrćete.
bio sinoc lik na tv, parafraziram

nece da prica ni sa kim, ne slusa novinara, ne zna ko je zaduzen za preogovore sa vladom, ali zna da hoce ostavku ministra i vlade

a ostavka ministara pod prislom znaci rusenje vlade.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1778 Re: Blokada puteva

Post by General War »

kakva ormanica...sicki brod ulaz u tuzlu.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1779 Re: Blokada puteva

Post by invincible1921 »

PM72 wrote:Ako hoćeš da razvodniš problem-formiraj komisiju.Meščini da je to izjavio Čerčil...

Svako zna s kim je bio u jedinici.Javno objaviš spisak te i te jedinice a ispod ostaviš stavku - primjedbe da se upiše da je pod brojem recimo 62 čovjek koji nikad nije bio u toj jedinici a da je onaj pod brojem 12 slagao da je od 06.04.1992 nego od 1993.

Ja sam bio pripadnik MUP-a i znam da je u mojoj stanici policije na početku rata bilo 24 čovjeka.Znam ih imenom i prezimenom.Na kraju rata preko 100.Znam i to da NIKO nije dobio Zlatnu policijsku značku ili medalju za hrabrost.Prije pet godina osvanu podatak da je policajac XY posthumno dobio Zlatnu policijsku značku za hrabrost.??? ja se ibretio,niti je to dobio u ratu niti je išta "značajno" napravio,ubila ga granata dok se vozio autom.Ali,helem neise.
Prošle godine čitam kako su u mojoj stanici policije za hrabrost nagrađena tri policajca,jedan Zlatnom policijskom značkom i dvojca "srebrenom". :-) Jedan rahmetlija i jedan živ.

Bog me ubio ako do sljedeće godine još dvojca ne dobiju kakve "značke za hrabrost"...niđe veze.Kontam,ako ovo potraje možda i meni daju kakvu značku,da ne serem i da ih ne ofiram. :D
:thumbup:
I po ovim moralistima sa foruma hipotetcki npr sutra bi ti trebao izac na proteste i je..bavat svima od do, ali akd te pitaju da imenujes te ljude ti neces iz xy razloga i sad bi ja kao trebao ic ganjat ko je lazno na spisku...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1780 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Moze li pomoc, da mi neko od ovih sto podrzavaju objasne, zasto ovi iz gracanice srebrnika i gadacca blokiraju ulaz u tuzlu...koliko znam taj isti put prolazi blizu ili kroz mjesta gdje zive, isto tako sarajevo blokiraju ljudi van sarajeva...zenicu nemam pojma odakle su...pa eto, ako moze objasnjenje.
hvala.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#1781 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

General War wrote:
kakva ormanica...sicki brod ulaz u tuzlu.
U pravu si. Preselili su jer su juče bili tamo.

User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1782 Re: Blokada puteva

Post by dobar osjecaj »

Ovaj Amir Sejdinović djeluje pravo demobilisano i nemoćno. Sirotinja neka teška. Koje je njegovo mjesto u univerzumu bivših boraca?
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1783 Re: Blokada puteva

Post by Tito_i_Partija »

General War wrote:
Tito_i_Partija wrote: Kome godi? Pa bilo kome osim SDA. Godi i borackim organizacijama, ocigledno. :lol:

Al' jbt, svaki put kad je neka demonstracija, odmah pocnu teze da je to majstor manipulacije Fahro koji upravlja svojim marionetama. I uvijek mu malo fali da uzme drzavu u svoje kandze, kad ono se pojavi heroj Bake koji ga vrati nazad u njegovu pecinu. :-)

Fahro vam je haman Gargamel, Skeletor, Dr. Evil, Fu Manchu, i svi Bondovi negativci u jednom. :D
Bit ce i vama ako mu uspije, upoznao sam ja njega i oko njega...sjecace se ovi borci SDA sa nostalgijom :D
Ko smo to "mi"? Ja cisto sumnjam da scepin uticaj stize cak do sjevernoamerickog kontinenta.

Ili mozda mislis da sam neki njegov simpatizer, samo zato sto ne vjerujem da je za svaku jebenu demonstraciju u BiH kriv uvijek jedan te isti bolid. :roll:
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#1784 Re: Blokada puteva

Post by baxus »

Raspoloženje na forumu sto se tiče boraca je “Izvini se Djuri sto te tukao”
caco372
Posts: 80
Joined: 03/09/2012 13:09

#1785 Re: Blokada puteva

Post by caco372 »

Jel ovo bilo 100 km za 2 dana i jedna noć na barikadi,uz mezu i mikrofon???
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1786 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

PM72 wrote:Ako hoćeš da razvodniš problem-formiraj komisiju.Meščini da je to izjavio Čerčil...

Svako zna s kim je bio u jedinici.Javno objaviš spisak te i te jedinice a ispod ostaviš stavku - primjedbe da se upiše da je pod brojem recimo 62 čovjek koji nikad nije bio u toj jedinici a da je onaj pod brojem 12 slagao da je od 06.04.1992 nego od 1993.

Ja sam bio pripadnik MUP-a i znam da je u mojoj stanici policije na početku rata bilo 24 čovjeka.Znam ih imenom i prezimenom.Na kraju rata preko 100.Znam i to da NIKO nije dobio Zlatnu policijsku značku ili medalju za hrabrost.Prije pet godina osvanu podatak da je policajac XY posthumno dobio Zlatnu policijsku značku za hrabrost.??? ja se ibretio,niti je to dobio u ratu niti je išta "značajno" napravio,ubila ga granata dok se vozio autom.Ali,helem neise.
Prošle godine čitam kako su u mojoj stanici policije za hrabrost nagrađena tri policajca,jedan Zlatnom policijskom značkom i dvojca "srebrenom". :-) Jedan rahmetlija i jedan živ.

Bog me ubio ako do sljedeće godine još dvojca ne dobiju kakve "značke za hrabrost"...niđe veze.Kontam,ako ovo potraje možda i meni daju kakvu značku,da ne serem i da ih ne ofiram. :D
Partizani bi te vec odavno ukokali
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1787 Re: Blokada puteva

Post by General War »

dobar osjecaj wrote:
Ovaj Amir Sejdinović djeluje pravo demobilisano i nemoćno. Sirotinja neka teška. Koje je njegovo mjesto u univerzumu bivših boraca?
Da nije evi? Penzioner njakav od tridesetak godina. :D

http://tuzlanski.ba/carsija/amir-sejdin ... ane-ljude/

Naravno mozda se radi o drugom tipu, pa ko ima facebook moze to za cas rijesiti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1788 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Nije taj. Cojk nije nikad nidje ni reko da je demobilisan niti sirotinja.
Pardon sad sam pogledo link nije taj
Last edited by insomnia78 on 01/03/2018 13:19, edited 2 times in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1789 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Tito_i_Partija wrote:
General War wrote:
Tito_i_Partija wrote: Kome godi? Pa bilo kome osim SDA. Godi i borackim organizacijama, ocigledno. :lol:

Al' jbt, svaki put kad je neka demonstracija, odmah pocnu teze da je to majstor manipulacije Fahro koji upravlja svojim marionetama. I uvijek mu malo fali da uzme drzavu u svoje kandze, kad ono se pojavi heroj Bake koji ga vrati nazad u njegovu pecinu. :-)

Fahro vam je haman Gargamel, Skeletor, Dr. Evil, Fu Manchu, i svi Bondovi negativci u jednom. :D
Bit ce i vama ako mu uspije, upoznao sam ja njega i oko njega...sjecace se ovi borci SDA sa nostalgijom :D
Ko smo to "mi"? Ja cisto sumnjam da scepin uticaj stize cak do sjevernoamerickog kontinenta.

Ili mozda mislis da sam neki njegov simpatizer, samo zato sto ne vjerujem da je za svaku jebenu demonstraciju u BiH kriv uvijek jedan te isti bolid. :roll:
Pa i ti si se obratio sa "vam" a ne "ti"...pa mnozna-mnozini.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#1790 Re: Blokada puteva

Post by kmirsad »

Sve jedinice su imale svoje arhive, popise, ljudstva i MTS-a, četne evidentičare, brigadne evidintičare,komande stana, mobilizacijska odjeljenja, ratne štabove i komande korpusa... sva je arhiva, pohranjena i sačuvana, stavljena na trajno čuvanje. Nije posao boraca da listaju spiskove i prijavljuju... nego državnih organa. Mnogih koji su bili, zbog nehata, panike, nerada i sl nema spiskovima. Uz dva ili tri svjedoka borca sa spiska, dokažeš svoj ratni status. Revizija bila počela, al zaustaviše...
Last edited by kmirsad on 01/03/2018 13:21, edited 1 time in total.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1791 Re: Blokada puteva

Post by dobar osjecaj »

General War wrote:Naravno mozda se radi o drugom tipu, pa ko ima facebook moze to za cas rijesiti.
Pa link za video vodi na profil: https://www.facebook.com/amir.sejdinovic1

Ćelav, istetoviran, onako pravo ispaćeno borački djeluje. Možda mu je djed ratovao.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1792 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

dobar osjecaj wrote:
Ovaj Amir Sejdinović djeluje pravo demobilisano i nemoćno. Sirotinja neka teška. Koje je njegovo mjesto u univerzumu bivših boraca?
Ima ljudi koji rade ono sto bi svi koji godinama kmece trebali. Podrzavaju.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12402
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#1793 Re: Blokada puteva

Post by Tito_i_Partija »

General War wrote:
Tito_i_Partija wrote:
General War wrote: Bit ce i vama ako mu uspije, upoznao sam ja njega i oko njega...sjecace se ovi borci SDA sa nostalgijom :D
Ko smo to "mi"? Ja cisto sumnjam da scepin uticaj stize cak do sjevernoamerickog kontinenta.

Ili mozda mislis da sam neki njegov simpatizer, samo zato sto ne vjerujem da je za svaku jebenu demonstraciju u BiH kriv uvijek jedan te isti bolid. :roll:
Pa i ti si se obratio sa "vam" a ne "ti"...pa mnozna-mnozini.
Obracao sam se forumasima koji misle da SBB stoji iza svega, jer ovo vec gledam po 12957392379-ti put.

Sta si mislio, da govorim svima u BiH? :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1794 Re: Blokada puteva

Post by drndalo »

General War wrote:
dobar osjecaj wrote:
Ovaj Amir Sejdinović djeluje pravo demobilisano i nemoćno. Sirotinja neka teška. Koje je njegovo mjesto u univerzumu bivših boraca?
Da nije evi? Penzioner njakav od tridesetak godina. :D

http://tuzlanski.ba/carsija/amir-sejdin ... ane-ljude/

Naravno mozda se radi o drugom tipu, pa ko ima facebook moze to za cas rijesiti.
Men's'cini da je od teretane podmladjen... Ili mu je na BMWu otisao servo volana, pa se razvio motajuc' isti...?

Image
Last edited by drndalo on 01/03/2018 13:22, edited 1 time in total.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1795 Re: Blokada puteva

Post by dobar osjecaj »

insomnia78 wrote:Ima ljudi koji rade ono sto bi svi koji godinama kmece trebali. Podrzavaju.
E vjerujem. Ne zamjeri, liči na tvoj nekadašnji avatar.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1796 Re: Blokada puteva

Post by General War »

Tito_i_Partija wrote:
General War wrote: Pa i ti si se obratio sa "vam" a ne "ti"...pa mnozna-mnozini.
Obracao sam se forumasima koji misle da SBB stoji iza svega, jer ovo vec gledam po 12957392379-ti put.

Sta si mislio, da govorim svima u BiH? :D
Pa i ja sam svima koji misle da je ovo eto sve slucajno, i da od ovoga fahra nema nista :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1797 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Nisam u BiH. Pogotovo nisam Amir mada ga poznajem
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#1798 Re: Blokada puteva

Post by vatrogasac »

insomnia78 wrote:Nisam u BiH. Pogotovo nisam Amir mada ga poznajem

Pa Amir kaže na clipu da se borcima i pridružuju i oni kojima nije danas nužda. Solidarnost sa sugrađanima.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1799 Re: Blokada puteva

Post by insomnia78 »

Pa znam al eto vec pucaju prozivke kakav je on borac i kakva je on sirotinja
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1800 Re: Blokada puteva

Post by General War »

drndalo wrote: Men's'cini da je od teretane podmladjen... Ili mu je na BMWu otisao servo volana, pa se razvio motajuc' isti...?

Image
OK, kako rekoh moze biti neki drugi tip...
Locked