Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#1776 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
kakav god da je alhos bio, bio je domaca firma u kojoj su radili nasi ljudi i poroizvodili nas proizvod. profit je ostajao u bosni, nije isao u kinu ili njemacku.
- Tito_i_Partija
- Posts: 12407
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#1777 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Dozer wrote:Dakle, da rezimiramo ovu dosadasnju nebulozuFudo387 wrote:Pa kad navaljas masu gluposti i ne preostaje ti nista drugo do da se kreveljis i lijepis urnebesne smajlije.
Idi ti jarane ganjaj vanzemaljce.
Fu-Do HNJiiiii! tvrdi, i cvrsto stoji na tome da:![]()
1. Juga nije napravila ni metar autoputa, za razliku od BiH koja je vrlo uspjesno za 23 godine napravila 70-80 km auto puteva. Pri tome mu nije palo na pamet da bar malo progugla, cime bi dosao do frapantnih podataka da Juga, zapravo, jeste do 1990 imala preko 700 km auto puteva, sto je izrazeno u metrima 700.000 +. Mislim da se mozemo sloziti da 0 i 700.000m nije zanemarljiva razlika.
Naravno, u odbranu svojih stavova i navoda po ovom pitanju, Fu-Do HNJiiiiiiiiiiii!, zvani Štilovka, neumoljivo poredi 1950. i 2015. godinu, jer su to za njega sasvim validne referentne vrijednosti
2. Juga nije imala nikakav zdravstveni sistem, a pogotovo ne bilo kakav klinicki centar u kojem su se Jugosloveni mogli lijeciti, nego su ti isti ljudi umirali u mukama po ulicama i cestama, podrazumijeva se - neasfaltiranim. Pri tome mu, opet, nije palo na pamet da bar malo progugla, cime bi neminovno dosao do vise nego frapantnih podataka o tome da su cak i ljudi iz drugih evropskih drzava dolazili da se lijece na beogradsku VMA i slovenacki KCLj.
Podrazumijevano, u odbranu svvjih stavova i navoda po ovom pitanju, Fu-Do HNJiiiiiiiiii!, zvani Štilovka, neumoljivo sagovornike pokusava diskreditovati tvrdnjama da ne znaju ni gdje su im bile granice bivse drzave, implicirajuci da su VMA i KCLj bile klinike u nekim drugim drzavama. Jasno, ovo su i te kako validni i mocni argumenti
Inace, Fu-Do HNJiiiiiiiiii!, zvani Štilovka, poznat je po tome sto je u ranijem periodu, vrlo vjerovatno dok je imao 4-5-6 godina, veoma uspjesno cistio tesko naoruzane, oklopljene i ukopane cetnicke rovove u stilu Mad Max-a, sa primjesama moci i sposobnosti Terminatora, ali i nikada potucenog Komandosa, a sve naoruzan samo motornom pilom, cime je i zasluzio nadimak - Štilovka.
Ostaje da se vidi koji segment ex Yu ce Fu-Do HNJiiiiiiiiii! napasti u svom sljedecem naletu, kao i koje cvrste dokaze i argumente ce ovoga puta isukati.
P.S. Samo se nadamo da nece potegnuti svoju staru i oprobanu Stihl-ovku, jer bi to vjerovanto znacilo cijepanje i totalno unistenje ovog edukativnog foruma.

Pitam se samo gdje nam je kolegica SaraFina da nam objasni kako je Juga bila Sjeverna Koreja Evrope.
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#1778 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Moram priznati da me strasno pogodilo to sto madjari prema srbiji udaraju zid.Šunj wrote:
Da ga hoce i na Drini napraviti i mirna Bosna.
- Dozer
- Posts: 32998
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1779 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Oleeee!Fudo387 wrote:Pricas o drugoj polovici 80ih, taman kad se malo unormalila i madrknula je, drzava vam u vas.Ali Kemal wrote:Smiješno ti sto lažeš sam sebeFudo387 wrote:Cao Stevo, idem u Kluz.![]()
Eto ako ti je bio Kluz iz poniženja imao si Leviske svih vrsta, Levis teksas jakne, Levis teksas košulje, a u Planici kupiš adidaske tadašnje domaće proizvodnje.
Kada vidiš ovako da kada sasvim lako dokažeš Štihlovcima da nije tako kako im je rečeno od strane popova i hodža i njihovih voljenih vodja, onda se klebere bez veze![]()
Sto se tice modnih detalja, kako je to bilo blesavo mozes primjetiti ako se malo zagledas u albume iz tog vremena. Toliko smo bili u trendu da je svako ziv imao istu vrstu kundura, kanadjanke.![]()
Poneko i gojzerice, i nikad mi nije bilo jasno u cemu je fazon po vas cijeli boziji dan hodati u cizmama za planinarenje. Pa haj sto hoda preko dana vec ih obice navece za izlaska, lud narod pa haj. Varteks isti fazon, kasne osamdesete, bofl roba za koju smo kontali da je nesta sve dok ne odes vani i skontas da si fakat teski djiber kad vidis kako je pristojan svijet obucen.
Jos spominje alhos, tito te mrtvi, cuj alhos.
Iiiiii...Fu-Do HNJiiiiiiii!, aka Štilovka, se opet zalijece! Naravno, po obicaju - glavom u zid
Sta kezes, svi izgledali isto...?
Njemacka omladina 1980-ih:

USA omladina 1980-ih:

YU omladina 1980-ih:

Zadatak za Štilovku - uociti bar 5 drasticnih grupnih razlika
Last edited by Dozer on 27/08/2015 16:25, edited 2 times in total.
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#1780 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
prije ce ga napraviti na kozijoj cupriji. a ti znas dobro zahvaljujuci kome.Fudo387 wrote: Moram priznati da me strasno pogodilo to sto madjari prema srbiji udaraju zid.![]()
Da ga hoce i na Drini napraviti i mirna Bosna.
- Ali Kemal
- Posts: 2060
- Joined: 04/01/2012 18:49
#1781 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Bez uvrede, al papak si, zato i postavljaš takva pitanja. Kanadjanke su bile nepoderive, vjeruj mi mnogo bolje od kineksih čizama sa pijaceFudo387 wrote:Pricas o drugoj polovici 80ih, taman kad se malo unormalila i madrknula je, drzava vam u vas.![]()
Sto se tice modnih detalja, kako je to bilo blesavo mozes primjetiti ako se malo zagledas u albume iz tog vremena. Toliko smo bili u trendu da je svako ziv imao istu vrstu kundura, kanadjanke.![]()
Poneko i gojzerice, i nikad mi nije bilo jasno u cemu je fazon po vas cijeli boziji dan hodati u cizmama za planinarenje. Pa haj sto hoda preko dana vec ih obice navece za izlaska, lud narod pa haj.
Da ne spominjem što bi ti poredio 50-te sa 2015
Pa pitaj mladu raju vani što nose Martenke po čitav dan, to su te gojzerice o kojima se čudišFudo387 wrote:Varteks isti fazon, kasne osamdesete, bofl roba za koju smo kontali da je nesta sve dok ne odes vani i skontas da si fakat teski djiber kad vidis kako je pristojan svijet obucen.
Da Alhos jer se tada narod nije oblačio na pijaci, nego fino ode u normalnu prodavnicuFudo387 wrote:Jos spominje alhos, tito te mrtvi, cuj alhos.
- Dozer
- Posts: 32998
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#1782 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
E, Stilovka...imali smo i Borac Travnik 
Znas li za koga su sili i proizvodili, sto rade i danas, ali u drasticno manjim kolicinama?
Znas li za koga su sili i proizvodili, sto rade i danas, ali u drasticno manjim kolicinama?
-
5 0 5
- Posts: 15203
- Joined: 14/10/2007 20:58
#1783 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
pa ode i fudo u shopping centar u vlasnistvu arapa. pa tamo bira hoce li pare ostaviti turcinu, njemcu, spancu ili kinezu.Ali Kemal wrote: Pa pitaj mladu raju vani što nose Martenke po čitav dan, to su te gojzerice o kojima se čudiš![]()
Da Alhos jer se tada narod nije oblačio na pijaci, nego fino ode u normalnu prodavnicuFudo387 wrote:Jos spominje alhos, tito te mrtvi, cuj alhos.
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#1784 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ma jok, kakav shop kod Arapa, Fudo se oblacu u Guessu, Nautici, Lucky...i sl mjestima.
A ziku slika gore, pa samo corav ne moze primjetiti razliku izmedju raje vani i nasih zohara.
Borac jeste sio za Hugu, ali jarane to se prodavalo u Njemackoj, za tebe je bio rezervisan Alhos buvljak, ne lupaj ziv bio.
Edit: tek sad vidjeh da stevo poredi planikine gojzerice sa martinkama.
A ziku slika gore, pa samo corav ne moze primjetiti razliku izmedju raje vani i nasih zohara.
Borac jeste sio za Hugu, ali jarane to se prodavalo u Njemackoj, za tebe je bio rezervisan Alhos buvljak, ne lupaj ziv bio.
Edit: tek sad vidjeh da stevo poredi planikine gojzerice sa martinkama.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#1785 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
To fudo torbicom ih.al njemackom 
- Leons
- Posts: 1037
- Joined: 16/08/2013 23:52
#1786 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Stavljaju slike da su bili jedna od najbogatijih nacija Evropr i hvale se da su bili jeftina radna snaga za zapadnjake 
- and
- Posts: 8178
- Joined: 04/09/2007 22:51
#1787 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
u jugoslaviji se puno skromnije živjelo,prohtjevi su bili manji,mnoge stvari su puno bolje funkcionisale i teško je porediti s ovim što sad živimo.
ovo izgleda ko neka skrivena kamera,neka zajebancija
ovo izgleda ko neka skrivena kamera,neka zajebancija
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#1788 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
sumirprimus wrote:E momci ajmo malo licne!
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#1789 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Predaj se srce izgubili smo boooj nikaaadaa više ti ne pričaj ooo njooooj u mom životu sad nema višeee njeeeee preeedaj se srce izgubili smo sve.Fudo387 wrote:Ma jok, kakav shop kod Arapa, Fudo se oblacu u Guessu, Nautici, Lucky...i sl mjestima.![]()
A ziku slika gore, pa samo corav ne moze primjetiti razliku izmedju raje vani i nasih zohara.![]()
Borac jeste sio za Hugu, ali jarane to se prodavalo u Njemackoj, za tebe je bio rezervisan Alhos buvljak, ne lupaj ziv bio.
Edit: tek sad vidjeh da stevo poredi planikine gojzerice sa martinkama.
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#1790 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Dozer wrote: Dakle, da rezimiramo ...
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#1791 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Nema predaje, Armija BiH se nikad ne predaje!
Ovo sad ganjamo razbijene ostatke komunisticke internacionale.
Ovo sad ganjamo razbijene ostatke komunisticke internacionale.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#1792 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Imali smo trenerke Jassa,pojam kvaliteta za sadašnje trenerke...
Imali smo "Slovenijašport",pojam sportske prodavnice sa najkvalitetnijim Adidas proizvodima...
Imali smo te čuvene Adidas gojzerice pored kojih ne bih pogledao ove salomon od 400 KM...
Imali smo najbolje džempere Rašica i Almira ali kome ovo pričati kad vas 90% ne zna ni za jedan od ovih proizvoda a skoro sve ovo se proizvodilo u toj fuj državi...a sad ni kurtone ne pravimo!
Imali smo "Slovenijašport",pojam sportske prodavnice sa najkvalitetnijim Adidas proizvodima...
Imali smo te čuvene Adidas gojzerice pored kojih ne bih pogledao ove salomon od 400 KM...
Imali smo najbolje džempere Rašica i Almira ali kome ovo pričati kad vas 90% ne zna ni za jedan od ovih proizvoda a skoro sve ovo se proizvodilo u toj fuj državi...a sad ni kurtone ne pravimo!
- Leons
- Posts: 1037
- Joined: 16/08/2013 23:52
#1793 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ovako ce za trudeseyak godina neki dedo pricati joj sine mi smo ti se oblacili u almarasuPM72 wrote:Imali smo trenerke Jassa,pojam kvaliteta za sadašnje trenerke...
Imali smo "Slovenijašport",pojam sportske prodavnice sa najkvalitetnijim Adidas proizvodima...
Imali smo te čuvene Adidas gojzerice pored kojih ne bih pogledao ove salomon od 400 KM...
Imali smo najbolje džempere Rašica i Almira ali kome ovo pričati kad vas 90% ne zna ni za jedan od ovih proizvoda a skoro sve ovo se proizvodilo u toj fuj državi...a sad ni kurtone ne pravimo!
Da vidis robe u azel france i odjela u granoffu
Cuj dzemper jbga dzempet
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#1794 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
A, dŽe Elan? Pa, i skijali smo.PM72 wrote:Imali smo trenerke Jassa,pojam kvaliteta za sadašnje trenerke...
Imali smo "Slovenijašport",pojam sportske prodavnice sa najkvalitetnijim Adidas proizvodima...
Imali smo te čuvene Adidas gojzerice pored kojih ne bih pogledao ove salomon od 400 KM...
Imali smo najbolje džempere Rašica i Almira ali kome ovo pričati kad vas 90% ne zna ni za jedan od ovih proizvoda a skoro sve ovo se proizvodilo u toj fuj državi...a sad ni kurtone ne pravimo!
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#1795 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Jesi li upamtio ili imao išta od gore pobrojanog?Leons wrote:Ovako ce za trudeseyak godina neki dedo pricati joj sine mi smo ti se oblacili u almarasuPM72 wrote:Imali smo trenerke Jassa,pojam kvaliteta za sadašnje trenerke...
Imali smo "Slovenijašport",pojam sportske prodavnice sa najkvalitetnijim Adidas proizvodima...
Imali smo te čuvene Adidas gojzerice pored kojih ne bih pogledao ove salomon od 400 KM...
Imali smo najbolje džempere Rašica i Almira ali kome ovo pričati kad vas 90% ne zna ni za jedan od ovih proizvoda a skoro sve ovo se proizvodilo u toj fuj državi...a sad ni kurtone ne pravimo!
Da vidis robe u azel france i odjela u granoffu![]()
Cuj dzemper jbga dzempet
- Leons
- Posts: 1037
- Joined: 16/08/2013 23:52
#1796 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Sad ima snizenje u bellissimi
-
mg
- Posts: 976
- Joined: 22/07/2004 19:28
#1797 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
BiH kao republika imala budzetski suficit nekad prije rata.
Energoinvest bio na svjetskom vrhu. A Branković je poslije rata psovao majku Blumu, i prodavao potraživanja Energoinvesta za male pare. Po zakonu. Što ti je Bošnjo i patriota! Voli svoju zemlju! Gdje god došao, ništa ostalo iza njega nije!
A ti mrski komunisti ginuli da naprave državu.
Ovi danas ne mogu da pokradu i unište evo već dvaes godina šta im je Juga ostavila. Profesori na fakultetima još u titinim stolicama sjede. Kao i studenti. Zato i šute i nemaju šta da kažu. Mamicu im...
Energoinvest bio na svjetskom vrhu. A Branković je poslije rata psovao majku Blumu, i prodavao potraživanja Energoinvesta za male pare. Po zakonu. Što ti je Bošnjo i patriota! Voli svoju zemlju! Gdje god došao, ništa ostalo iza njega nije!
A ti mrski komunisti ginuli da naprave državu.
Ovi danas ne mogu da pokradu i unište evo već dvaes godina šta im je Juga ostavila. Profesori na fakultetima još u titinim stolicama sjede. Kao i studenti. Zato i šute i nemaju šta da kažu. Mamicu im...
- sinuhe
- Posts: 12587
- Joined: 03/06/2011 11:33
#1798 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Kad zaviris u arhivu vidis da je sve isto. Nema posla - bice posla, humanitarne akcije itd
http://www.glassrpske.com/arhiva/ 1985

http://www.glassrpske.com/arhiva/ 1985

Last edited by sinuhe on 27/08/2015 19:22, edited 3 times in total.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#1799 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Ali mi sad imamo internet i kompjutere...mg wrote:BiH kao republika imala budzetski suficit nekad prije rata.
Energoinvest bio na svjetskom vrhu. A Branković je poslije rata psovao majku Blumu, i prodavao potraživanja Energoinvesta za male pare. Po zakonu. Što ti je Bošnjo i patriota! Voli svoju zemlju! Gdje god došao, ništa ostalo iza njega nije!
A ti mrski komunisti ginuli da naprave državu.
Ovi danas ne mogu da pokradu i unište evo već dvaes godina šta im je Juga ostavila. Profesori na fakultetima još u titinim stolicama sjede. Kao i studenti. Zato i šute i nemaju šta da kažu. Mamicu im...
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10265
- Joined: 12/10/2014 01:12
#1800 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište
Aaaaaaj.....zarazi ti mene s ovim.sinuhe wrote:Kad zaviris u arhivu vidis da je sve isto. Nema posla - bice posla, humanitarne akcije itd
http://www.glassrpske.com/arhiva/ 1985
![]()


