hrvatska-more

Post Reply
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1776 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

Zavisi šta tražiš,hoćeš ,možeš. Ja plaćam rahatluk . A u HR ne mogu to ni naći ni platiti. Jer ono što nude je ništa ,a preskupo.
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1777 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

KatarinaKosaca wrote:
detroit-mercy wrote:Ja volim da prodjiram okolo, da malo osjetim i lokalni smek :D , na dosta mjesta ti je ovo nemoguce jer kao sto rekoh, iza ograde je na vlastitu odgovornost :D .
U pravu si u Dominikanskoj republici smo bili zatvoreni u ogradi hotela kao u zoo vrtu, ni na vlastitu odgovornost :D Na Kubi je bolje. Meni je poslije Cro od ovog što sam vidjela (sve europske plaže uključujući famoznu Azurnu obalu) i par Južno američkih Kuba.
Moji prijatelji iz Kanade idu prilicno redovno na Kubu, bili su dosta zadovoljni svih ovih godina ali u zadnje vrijeme kazu da ni tamo nije isto kao sto je bilo prije. Voli bih probati :D ali nama "amerikancima" ne daju da idemo tamo a da idem u Kanadu pa onda odatle na Kubu sa BH pasosem. Previse rizika za jedan odmor.
User avatar
Entropio
Posts: 8029
Joined: 21/11/2010 21:49
Vozim: njemackog premiuma
Horoskop: TDI

#1778 Re: hrvatska-more

Post by Entropio »

LEDA wrote:Zavisi šta tražiš,hoćeš ,možeš. Ja plaćam rahatluk . A u HR ne mogu to ni naći ni platiti. Jer ono što nude je ništa ,a preskupo.
Znači ono što si rekla je bila obična floskula. Činjenica je da je nemoguće za iste pare dobiti isto u Hrvatskoj i Turskoj (Turska je skuplja).

A što se tiče rahatluka... to je relativan pojam.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1779 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

P308 wrote:
Micaha wrote:[quote="P308"


Znaci ja otpadam :D
Zaostrog i na dan... Pa zaspes u onoj prasini, lesh takozvani, malo krupniji pjesak. Pored klupica. Odma uz parkirane aute. Ko to moze platit :D[/quote]

:lol: neprocjenjivo :D[/quote]
A vidi ovu situaciju... Ne ides u Zaostrog. Nego skrenes prije kampa Uvala borova. Izmedu Podaca i Zaostroga. Orjentir - restoran Budapes. Ako ne mozes pogodit onda se okreni na prosirenju ispred Uvale borova, vrati se tristo metara nazad i prvo skretanje desno.
Kupanje na plazi od Uvale borova ili ispred Morenije. Ne placa se parking. Vazda mjesta. A ima i onaj izvor s vodom pa ne moras ni to placat.
Cuj Dominikanska :D
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1780 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

madner wrote:Nije mi jasno zasto neko poredi all inclusive u Turskoj i odmor u privatnom smjestaju u Cro i pravi se da je ista cijena.

Kako potrosite te pare u Cro? :D
JA nisam govorila o all inclusive ,nego o normalnom hotelskom smještaju. Privatni nisam spominjala -to mi nije opcija ni pod razno ( mislim u HR) :)
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1781 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

LEDA wrote:
madner wrote:Nije mi jasno zasto neko poredi all inclusive u Turskoj i odmor u privatnom smjestaju u Cro i pravi se da je ista cijena.

Kako potrosite te pare u Cro? :D
JA nisam govorila o all inclusive ,nego o normalnom hotelskom smještaju. Privatni nisam spominjala -to mi nije opcija ni pod razno ( mislim u HR) :)
Ne znas sta propustas... Pretis lonac, Brist, lagani povjetarac...
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1782 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

Entropio wrote:
LEDA wrote:Zavisi šta tražiš,hoćeš ,možeš. Ja plaćam rahatluk . A u HR ne mogu to ni naći ni platiti. Jer ono što nude je ništa ,a preskupo.
Znači ono što si rekla je bila obična floskula. Činjenica je da je nemoguće za iste pare dobiti isto u Hrvatskoj i Turskoj (Turska je skuplja).

A što se tiče rahatluka... to je relativan pojam.
Za iste pare dobijes vise u Turskoj
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#1783 Re: hrvatska-more

Post by miki.ba »

Kakva ba Turska, nema raja para za izvaditi pasoš, a kamoli za godišnji.
Last edited by miki.ba on 22/07/2013 14:58, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1784 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Micaha wrote:
LEDA wrote:
madner wrote:Nije mi jasno zasto neko poredi all inclusive u Turskoj i odmor u privatnom smjestaju u Cro i pravi se da je ista cijena.

Kako potrosite te pare u Cro? :D
JA nisam govorila o all inclusive ,nego o normalnom hotelskom smještaju. Privatni nisam spominjala -to mi nije opcija ni pod razno ( mislim u HR) :)
Ne znas sta propustas... Pretis lonac, Brist, lagani povjetarac...
Za pare all inclusive smjestaja i vamo i tamo :D mozes naci apartman sa vise zvjezdica i druziti se svaki dan sa konobarima za rucak i veceru.
Mada, furka se okupati u bazenu, sto jest jest. :D
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1785 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

Micaha wrote:
LEDA wrote:
madner wrote:Nije mi jasno zasto neko poredi all inclusive u Turskoj i odmor u privatnom smjestaju u Cro i pravi se da je ista cijena.

Kako potrosite te pare u Cro? :D
JA nisam govorila o all inclusive ,nego o normalnom hotelskom smještaju. Privatni nisam spominjala -to mi nije opcija ni pod razno ( mislim u HR) :)
Ne znas sta propustas... Pretis lonac, Brist, lagani povjetarac...
Pretis mi pišĆi svaki dan u kuhinji . Želim bar 2 hefte odmoriti uši :)
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1786 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Entropio wrote:
Nisi mi odgovorila na pitanje. Ja sam izračunao i prosto je nemoguće da se za iste pare može otići u Hrvatsku i Tursku i dobiti isto, a ti si tako rekla. Zato pitam...
Pa rece ti neko. Poredimo hotele iste kategorizacije.

Recimo hotel Alga, Tucepi - 4 zvjezdice - period: 20.7. do 17.8. je cijena dvokrevetne sobe 154KM po danu i osobi ("Centrotours" turisticka agencija) = 7*154 = 1078 KM po osobi - u pitanju je polupansion + gorivo ili autobuska karta.

S druge strane, uzmimo npr. hotel May Garden, 4 zvjezdice u Alanyi za termin 23.7. i 30.7. - kosta 1029KM po osobi ALL INCLUSIVE (Goldentorus, turisticka agencija) + aerdromske takse u iznosu od 150KM = 1179KM.

Skuplje jeste, ali je all inclusive ponuda, dakle ukljuceno neograniceno pice (ukljucujuci i domaca alkoholna pica) i hrana (konkretno rucak, s obzirom da ga u hotelu Alga nema), zatim lezaljke, suncobrani, peskiri, i pojedine sportske aktivnosti (odbojka na pjesku, stoni tenis i sl.).

EDIT: Zaboravih spomenuti da recimo preko iste gore navedene agencije, ima i niza cijena hotela sa 4* ali da ne bude da sam uzimao najjeftinije :D Recimo Hotel Bone Club, takodjer all inclusive, Alanya 4* u istom peridou kosta 899KM plus aerodromske takse. Ili hotel Mesut, all inclusive, 4* - 949KM plus aerodromske takse.

Uglavnom, privatni smjestaj i klopa po restoranima = jeftinije ljetovanje u Hrvatskoj nego u Turskoj, s tim se slazem. Inace volim obje zemlje, i rado se u obje vracam :)
Last edited by P308 on 22/07/2013 15:12, edited 3 times in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1787 Re: hrvatska-more

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote:Za pare all inclusive smjestaja i vamo i tamo :D mozes naci apartman sa vise zvjezdica i druziti se svaki dan sa konobarima za rucak i veceru.
Mada, furka se okupati u bazenu, sto jest jest. :D
Slažem se :D

I ne znam zašto tako posprdno o moru na jedan dan, meni je to najdraži aranžman. Posebno ako je subota, u nedelju mogu odmoriti, ne gubim od godišnjeg, kupam se cijeli dan, meni je to predobro tako.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1788 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

LEDA wrote:
Micaha wrote:Ne znas sta propustas... Pretis lonac, Brist, lagani povjetarac...
Pretis mi pišĆi svaki dan u kuhinji . Želim bar 2 hefte odmoriti uši :)
Nije to to... Ja ne mogu pojest sarme sto se nece Ceh nadvirit u tanjir
P.S.
Pogledaj cjene u Spaniji. Sad je palo. Andaluzija, Granada. Mnogo dobro
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1789 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Micaha wrote: A vidi ovu situaciju... Ne ides u Zaostrog. Nego skrenes prije kampa Uvala borova. Izmedu Podaca i Zaostroga. Orjentir - restoran Budapes. Ako ne mozes pogodit onda se okreni na prosirenju ispred Uvale borova, vrati se tristo metara nazad i prvo skretanje desno.
Kupanje na plazi od Uvale borova ili ispred Morenije. Ne placa se parking. Vazda mjesta. A ima i onaj izvor s vodom pa ne moras ni to placat.
Cuj Dominikanska :D
:lol: Sad mi dodje u Zaostrog otici :D
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1790 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

Micaha wrote:
LEDA wrote:
Micaha wrote:Ne znas sta propustas... Pretis lonac, Brist, lagani povjetarac...
Pretis mi pišĆi svaki dan u kuhinji . Želim bar 2 hefte odmoriti uši :)
Nije to to... Ja ne mogu pojest sarme sto se nece Ceh nadvirit u tanjir
P.S.
Pogledaj cjene u Spaniji. Sad je palo. Andaluzija, Granada. Mnogo dobro
Ne ljubim Španiju . Bila sam tamo ,a i službeno puno radim sa špancima .....pun mi ih je kufer :D
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1791 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

P308 wrote:
Micaha wrote: A vidi ovu situaciju... Ne ides u Zaostrog. Nego skrenes prije kampa Uvala borova. Izmedu Podaca i Zaostroga. Orjentir - restoran Budapes. Ako ne mozes pogodit onda se okreni na prosirenju ispred Uvale borova, vrati se tristo metara nazad i prvo skretanje desno.
Kupanje na plazi od Uvale borova ili ispred Morenije. Ne placa se parking. Vazda mjesta. A ima i onaj izvor s vodom pa ne moras ni to placat.
Cuj Dominikanska :D
:lol: Sad mi dodje u Zaostrog otici :D
To nekad... Ipak je ono gore u "pravom" Zaostrogu opcija broj jedan. Prevari te san a draga te Avazom preko leda pokrije. Ma ni MasterCard...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#1792 Re: hrvatska-more

Post by madner »

KatarinaKosaca wrote:
madner wrote:Za pare all inclusive smjestaja i vamo i tamo :D mozes naci apartman sa vise zvjezdica i druziti se svaki dan sa konobarima za rucak i veceru.
Mada, furka se okupati u bazenu, sto jest jest. :D
Slažem se :D

I ne znam zašto tako posprdno o moru na jedan dan, meni je to najdraži aranžman. Posebno ako je subota, u nedelju mogu odmoriti, ne gubim od godišnjeg, kupam se cijeli dan, meni je to predobro tako.
Najbolje je otici oko 12 petkom ako se mazne neciji kljuc od kuce / vikendice :skoljka:

Meni je samo smjesno ovo da se neko moze toviti koliko hoce, isto da neko ovako potrosi vise od te cifre pa se isplati. :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#1793 Re: hrvatska-more

Post by KatarinaKosaca »

LEDA wrote:Ne ljubim Španiju . Bila sam tamo ,a i službeno puno radim sa špancima .....pun mi ih je kufer :D
Valjanje po pijesku sa jedno 10.000 ljudi na plaži :D i prženje
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#1794 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Micaha wrote:
P308 wrote:
Micaha wrote: A vidi ovu situaciju... Ne ides u Zaostrog. Nego skrenes prije kampa Uvala borova. Izmedu Podaca i Zaostroga. Orjentir - restoran Budapes. Ako ne mozes pogodit onda se okreni na prosirenju ispred Uvale borova, vrati se tristo metara nazad i prvo skretanje desno.
Kupanje na plazi od Uvale borova ili ispred Morenije. Ne placa se parking. Vazda mjesta. A ima i onaj izvor s vodom pa ne moras ni to placat.
Cuj Dominikanska :D
:lol: Sad mi dodje u Zaostrog otici :D
To nekad... Ipak je ono gore u "pravom" Zaostrogu opcija broj jedan. Prevari te san a draga te Avazom preko leda pokrije. Ma ni MasterCard...
Jest, gore ljepsa plaza nego ispred Morenije - veliko brate kamenje :D Ali kad spomenu onaj izvor, nema bolje vode, sto jest, jest :)
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#1795 Re: hrvatska-more

Post by MedenoSrce »

ove opcije u turskoj sa AI ponudom najvise se isplate porodicama sa malom djecom, pogotovo jer UAI a nekad i AI ima ukljucenu dadilju (koja je obicno ruskinja ili gruzijka :D )
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1796 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

Micaha wrote:
P308 wrote:
Micaha wrote: A vidi ovu situaciju... Ne ides u Zaostrog. Nego skrenes prije kampa Uvala borova. Izmedu Podaca i Zaostroga. Orjentir - restoran Budapes. Ako ne mozes pogodit onda se okreni na prosirenju ispred Uvale borova, vrati se tristo metara nazad i prvo skretanje desno.
Kupanje na plazi od Uvale borova ili ispred Morenije. Ne placa se parking. Vazda mjesta. A ima i onaj izvor s vodom pa ne moras ni to placat.
Cuj Dominikanska :D
:lol: Sad mi dodje u Zaostrog otici :D
To nekad... Ipak je ono gore u "pravom" Zaostrogu opcija broj jedan. Prevari te san a draga te Avazom preko leda pokrije. Ma ni MasterCard...
Pa kad ustanes :D kod sa si istetoviran, samo problem je kad te pokrije onom stranom dje su smrtovnice :D .
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#1797 Re: hrvatska-more

Post by Micaha »

@madner, razlika je samac i familija sa dvoje djece. U Hrvatskoj je preskupa vanpansionska ponuda. S polupansionom ti ode stomaraka dnevno. Ovako te ubace u hotel, ne izlazis, jedes, pijes, Turci obljecu dok se przis, navece organizuju nesto ili odes u setnju nakon vecere.
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1798 Re: hrvatska-more

Post by detroit-mercy »

Ma nista ne moze zamijeniti kad se pristavi serpa graha u kampu, pa se jos ubaci komad suhog loja :D , pa cio kamp zamirise :roll: . A raja gladna, da kazan pristavis, puko bi ko bic :D .
Kakvi jastozi, kakve skoljke i druge dzidze bidze :D .
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#1799 Re: hrvatska-more

Post by MedenoSrce »

ko moze na moru jesti grah svaka mu cast
User avatar
LEDA
Posts: 1426
Joined: 13/04/2013 16:08

#1800 Re: hrvatska-more

Post by LEDA »

Micaha wrote:@madner, razlika je samac i familija sa dvoje djece. U Hrvatskoj je preskupa vanpansionska ponuda. S polupansionom ti ode stomaraka dnevno. Ovako te ubace u hotel, ne izlazis, jedes, pijes, Turci obljecu dok se przis, navece organizuju nesto ili odes u setnju nakon vecere.
Ima veliki izbor sportova -čisto da probaš i izleti svaki dan. Oabereš neki i uživaš. možeš i u grad ....postoji prevoz, u boljim hotelima oni organiziraju prevoz......svega ima ......a ti bi u Zaostrog s pretisom i sarmom , a prilog češćad :-)
Post Reply