Inace bilo bi interesantno potraziti postove nekih forumasa u vezi medjunarodnih sukoba, mira u svijetu i americke preziborne kampanje 2016.
IRAN
- jeza u ledja
- Posts: 50678
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17726 Re: IRAN
Trump se okruzio proizraelskim ljudima, ali B ekipa. Ovo nisu ljudi koji znaju smisliti scenarij kao Bushevi vizavi WMD i medijske kampanje. Iskreno mislim da ni Trumpu tako nesto ne pada na pamet, ali mu rat rijecima i zveckanjem oruzja itekako odgovara, kao sto odgovara i svim drugim stranama. Ne odgovara samo nama obicnim ljudima, s izuzetkom par geostrateskih sveznalica.
Inace bilo bi interesantno potraziti postove nekih forumasa u vezi medjunarodnih sukoba, mira u svijetu i americke preziborne kampanje 2016.
Inace bilo bi interesantno potraziti postove nekih forumasa u vezi medjunarodnih sukoba, mira u svijetu i americke preziborne kampanje 2016.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#17727 Re: IRAN
Evo te i na drugoj temi besmislice lupaš, znaš li da kad su intervjuisali ljude zbog cega se vodio rat da je oko 80 posto odgovaralo da su imali neke veze s obaranjem zgrada 2001?jeza u ledja wrote:Trump se okruzio proizraelskim ljudima, ali B ekipa. Ovo nisu ljudi koji znaju smisliti scenarij kao Bushevi vizavi WMD i medijske kampanje. Iskreno mislim da ni Trumpu tako nesto ne pada na pamet, ali mu rat rijecima i zveckanjem oruzja itekako odgovara, kao sto odgovara i svim drugim stranama. Ne odgovara samo nama obicnim ljudima, s izuzetkom par geostrateskih sveznalica.
Inace bilo bi interesantno potraziti postove nekih forumasa u vezi medjunarodnih sukoba, mira u svijetu i americke preziborne kampanje 2016.
Treba ti dobar razlog za pokretanje poput toga da iranci bombarduju mornaricu ili nešto slicno ovako idu sankcije.
- jeza u ledja
- Posts: 50678
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17728 Re: IRAN
Kad bi tebe intervjuisali u sta tracis dragocjenu mladost sta bi ti odgovorio?90minut wrote: Evo te i na drugoj temi besmislice lupaš, znaš li da kad su intervjuisali ljude.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#17729 Re: IRAN
Šta baljezgaš?jeza u ledja wrote:Kad bi tebe intervjuisali u sta tracis dragocjenu mladost sta bi ti odgovorio?90minut wrote: Evo te i na drugoj temi besmislice lupaš, znaš li da kad su intervjuisali ljude.
- jeza u ledja
- Posts: 50678
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17730 Re: IRAN
Uhvati se knjige, ili alatke. Mani se foruma.90minut wrote: Šta baljezgaš?
A mogao bi i skratit jezik.
Last edited by jeza u ledja on 10/05/2019 05:56, edited 1 time in total.
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#17731 Re: IRAN
Uhvati se knjige, ili alatke. Mani se foruma.[/quote]jeza u ledja wrote:Šta baljezgaš?90minut wrote:
Kad bi tebe intervjuisali u sta tracis dragocjenu mladost sta bi ti odgovorio?
To govoriš iz iskustva jer forumaš još malo 20 godina?
- jeza u ledja
- Posts: 50678
- Joined: 29/12/2005 01:20
#17732 Re: IRAN
Kao sto rekoh, uhvati se knjige.90minut wrote: To govoriš iz iskustva jer forumaš još malo 20 godina?
-
90minut
- Posts: 12889
- Joined: 07/04/2019 10:56
#17733 Re: IRAN
Knjiga ti donosi pare, a?jeza u ledja wrote:Kao sto rekoh, uhvati se knjige.90minut wrote: To govoriš iz iskustva jer forumaš još malo 20 godina?
- Point.
- Posts: 33491
- Joined: 28/10/2008 00:24
- Location: Bagni di Lucca
#17734 Re: IRAN
Biće Iran planira napasti USA kao što je i Irak imao rakete sa kojim je mogao gađati svaku zveku u Kansasu i Nebraski.Saul Alvarez wrote:Citava ova Trumpova administracija je ispunjena Israel First likovimaPoint. wrote:Trenutna američka administracija, tj skupina idiota okupljena oko najvećeg idiota Trumpa će ući u rat sa Iranom jer ih Izrael uspješno trola i navodi na rat. Ovo je ono kad si u školskom pa ti dođe neko i kaže joj taj i taj ti je opsovao mamu i završi sa marisanom..
Ovo im je idealna prilika da uniste i posljednju neprijateljsku drzavu Izraelu u regionu.
Posto je veliko pitanje da li ce Trump osvojiti drugi mandat pokusace u ovih godinu i po zavrsiti posao.
Boli njih kurrac kakve ce posljedice to imati, koliko ce Amerikanca izginuti a o iranskih zrtvama da i ne govorim, kako ce se to odraziti na Evropu kad ponovo nagrnu milioni izbjeglica, bitno je da je to dobro za Izrael![]()
Prvo ce pokusati zestokim sankcijama da uniste rezim iznutra a posto im to nece uspjeti morace izmisliti neki dogadjaj da animiraju americku javnost za rat sa Iranom.
Bice zanimljivo vidjeti da li je obican narod u Americi izvukao neke pouke iz one strasne propagande koja se vodila prije invazije na Irak. Bez podrske javnosti tesko da ce im proci ovaj rat zato ce medijska masinerija raditi punom parom.
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#17735 Re: IRAN
"Annus horribilis" Iranaca: "Nismo jeli meso kod kuce mjesec dana"
Mike Pompeo, americki drzavni sekretar je izjavio:
Lideri Irana moraju da odluce da li zele da njihova populacija jede...
Oni moraju da odluce da li zele da iskoriste svoje bogatstvo za uvoz ljekova a ne da finansiraju putovanje Qasema Solemanija po Bliskom istoku, uzrokujuci smrt i unistenje....

https://www.tellerreport.com/news/--the ... dg-nV.html
Mike Pompeo, americki drzavni sekretar je izjavio:
Lideri Irana moraju da odluce da li zele da njihova populacija jede...
Oni moraju da odluce da li zele da iskoriste svoje bogatstvo za uvoz ljekova a ne da finansiraju putovanje Qasema Solemanija po Bliskom istoku, uzrokujuci smrt i unistenje....

https://www.tellerreport.com/news/--the ... dg-nV.html
- Nadzornik
- Posts: 13784
- Joined: 30/05/2011 12:25
#17736 Re: IRAN
Nije sve izgubljeno u SAD.
F-35A Exploding...
F-35A Exploding...
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17737 Re: IRAN
Kao prvo, moras prihvatiti ovo:jeza u ledja wrote:Ne kontam?salik79 wrote: Sto manje opcija puceva i instaliranja marionetskih rezima, cionisticke ekspanzivne agresije, suvereniteta (ne dozvoljavanjem da ti drugi odredjuju kakvu ces unutrasnju politiku voditi), crpljenja resursa u bescijenje, od cega samo Ameri (oligarhija) i vladajuca elita imaju koristi, dok se narod zatupljuje, itd, itd, itd... Ovo onako, usput, u hodu.![]()
Na koji nacin iransko ucesce u ratu u Siriji, ispomoc paravojnim formacijama u Libanu, Palestini i Jemenu promovisu interese iranskog naroda. I koji su to interesi konkretno?
Znaci posaljes vojsku ili oruzje u drugu zemlju (i to ne nuzno na poziv, pristanak tamosnjih vlasti, a pogotovo ne stanovnika) i tamo ti kojima saljes vode sukob(e) protiv nekog treceg. Sta ima Iran od toga?
Ne kazem da nema, ali hocu da mi ti objasnis sta je to i na koji nacin to doprinosi dobrobit obicnog Iranca koji naravno placa za sve to?
Nakon sto to prihvatis, mozda skontas da Iranci, nakon sto su vec bili zavaljeni od strane Amerike, nece mirno cekati da im mecka zakuca na vrata, nego ce se kucu braniti u dvoristu, odnosno sve uciniti da ti mecka ne udje u kucu.
Druga stvar je nesebicna bratska pomoc gdje god je to potrebno, da bi se narod odbranio od pokolja i progona, sve od Bosne, preko Libana, Palestine, Iraka,... pa do Jemena. Da ih dragi Bog za to obilato nagradi na oba svijeta.
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17738 Re: IRAN
Jes', drot/prasinar i najvisi drzavni duznosnici su jedno te isto.славянин wrote:
Ako je po slikama onda su Francuzi postavili khomeinija
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17739 Re: IRAN
Ni Ameri ne cekaju da mecka kuca nego kucu brane u dvoristu koje je malo vece od Iranskog.salik79 wrote:
Kao prvo, moras prihvatiti ovo:
Nakon sto to prihvatis, mozda skontas da Iranci, nakon sto su vec bili zavaljeni od strane Amerike, nece mirno cekati da im mecka zakuca na vrata, nego ce se kucu braniti u dvoristu, odnosno sve uciniti da ti mecka ne udje u kucu.
Druga stvar je nesebicna bratska pomoc gdje god je to potrebno, da bi se narod odbranio od pokolja i progona, sve od Bosne, preko Libana, Palestine, Iraka,... pa do Jemena. Da ih dragi Bog za to obilato nagradi na oba svijeta.
Nesebicna pomoc
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17740 Re: IRAN
Bome nesto ga srdacno docekali.. sumnjiv je on.. da nije neki Francuski spijunsalik79 wrote:Jes', drot/prasinar i najvisi drzavni duznosnici su jedno te isto.славянин wrote:
Ako je po slikama onda su Francuzi postavili khomeinija


- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17741 Re: IRAN
славянин wrote:Ni Ameri ne cekaju da mecka kuca nego kucu brane u dvoristu koje je malo vece od Iranskog.salik79 wrote:
Kao prvo, moras prihvatiti ovo:
Nakon sto to prihvatis, mozda skontas da Iranci, nakon sto su vec bili zavaljeni od strane Amerike, nece mirno cekati da im mecka zakuca na vrata, nego ce se kucu braniti u dvoristu, odnosno sve uciniti da ti mecka ne udje u kucu.
Druga stvar je nesebicna bratska pomoc gdje god je to potrebno, da bi se narod odbranio od pokolja i progona, sve od Bosne, preko Libana, Palestine, Iraka,... pa do Jemena. Da ih dragi Bog za to obilato nagradi na oba svijeta.
Nesebicna pomoc![]()
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17742 Re: IRAN
Ko ga docekao? Prva slika je dolazak na aerodrom u Teheranu, gdje jes docekan od visemilionske mase, a druga su novinari okupljeni oko njega.славянин wrote:Bome nesto ga srdacno docekali.. sumnjiv je on.. da nije neki Francuski spijunsalik79 wrote:Jes', drot/prasinar i najvisi drzavni duznosnici su jedno te isto.славянин wrote:
Ako je po slikama onda su Francuzi postavili khomeinija![]()
Gdje je on u drustvu nekakvih drzavnika za vrijeme boravka u Francuskoj?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17743 Re: IRAN
Dzaba sumnjivo....

- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17744 Re: IRAN
Sta ti je ovdje sumnjivo? Konkretno, molit cu lijepo!? Usput, pokusaj izroviti barem jednu njegovu fotografiju sa francuskim duznosnicima. Ono, barem da se na ulici negdje mimoilaze.славянин wrote:Dzaba sumnjivo....![]()
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17745 Re: IRAN
Vraca se iz Francuske avionom air francea da preuzme vlast.. hmmm sumnjivo djaba..
to je neki tajni plan francuske da izbaci shell i bp iz igre da uleti total nekad tamo 
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17746 Re: IRAN
S cime ce se vratiti iz Francuske? Letecim cilimom?славянин wrote:Vraca se iz Francuske avionom air francea da preuzme vlast.. hmmm sumnjivo djaba..to je neki tajni plan francuske da izbaci shell i bp iz igre da uleti total nekad tamo
Ima li tih slika?
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17747 Re: IRAN
Cudno mi kako ga pustila vlada i sve lagano prosao... i pustili avion da ode da zbaci saha... nesto tu nije uredu.Sigurno su sastancili u tajnosti naravnosalik79 wrote:S cime ce se vratiti iz Francuske? Letecim cilimom?славянин wrote:Vraca se iz Francuske avionom air francea da preuzme vlast.. hmmm sumnjivo djaba..to je neki tajni plan francuske da izbaci shell i bp iz igre da uleti total nekad tamo
Ima li tih slika?
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17748 Re: IRAN
Koja vlada i sta "sve lagano prosao"?! Za avion je bogati iranski biznismen dao kauciju u cijelom iznosu i platio let.славянин wrote:Cudno mi kako ga pustila vlada i sve lagano prosao... i pustili avion da ode da zbaci saha... nesto tu nije uredu.Sigurno su sastancili u tajnosti naravnosalik79 wrote:S cime ce se vratiti iz Francuske? Letecim cilimom?славянин wrote:Vraca se iz Francuske avionom air francea da preuzme vlast.. hmmm sumnjivo djaba..to je neki tajni plan francuske da izbaci shell i bp iz igre da uleti total nekad tamo
Ima li tih slika?![]()
Pa da su sastancili, valjda bi onoliki novinari upratili da se barem istom ulicom krecu. A on nije micao iz tog predgradja Parisa i te ulicice.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#17749 Re: IRAN
Pa francuska cuj koja, ona koja radi sa cionistima kojima je pomogla da u dimoni naprave nuklearnu bombu ccccc... sad sto kazes mozda imaju i cionisti tu veze - mozda su oni poslali homeinija ??salik79 wrote:
Koja vlada i sta "sve lagano prosao"?! Za avion je bogati iranski biznismen dao kauciju u cijelom iznosu i platio let.
Pa da su sastancili, valjda bi onoliki novinari upratili da se barem istom ulicom krecu. A on nije micao iz tog predgradja Parisa i te ulicice.
Nisu ga novinari u krevet slijedili.
Pare nisu problem nego politicka situacija , pusti platio let nego kako francuzi dopustise da ovaj ode i zbaci saha koji je prodavao naftu zapadu .. jedino objasnjenje su cionisti
- salik79
- Posts: 27013
- Joined: 16/09/2013 13:15
#17750 Re: IRAN
Sam si prikazao onolike novinare i da bas niko od njih ne uprati barem jedan sastanak francuskih duznosnika s Homeinijem?славянин wrote:Pa francuska cuj koja, ona koja radi sa cionistima kojima je pomogla da u dimoni naprave nuklearnu bombu ccccc... sad sto kazes mozda imaju i cionisti tu veze - mozda su oni poslali homeinija ??salik79 wrote:
Koja vlada i sta "sve lagano prosao"?! Za avion je bogati iranski biznismen dao kauciju u cijelom iznosu i platio let.
Pa da su sastancili, valjda bi onoliki novinari upratili da se barem istom ulicom krecu. A on nije micao iz tog predgradja Parisa i te ulicice.![]()
Nisu ga novinari u krevet slijedili.
Pare nisu problem nego politicka situacija , pusti platio let nego kako francuzi dopustise da ovaj ode i zbaci saha koji je prodavao naftu zapadu .. jedino objasnjenje su cionisti
Hoce covjek da ide?! Sta ce mu? Protupravno oduzeti slobodu kretanja? Njegova je stvar gdje ce i sta. Jedini je problem bio avion, ali i to je sredjeno nakon sto je covjek polozio kauciju.

