Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#17726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

channel10 wrote:Može li se umjesto zelenog G11 dosuti onaj drecavo zeleni antifriz od ine sto je vec razrijedjen na -40 ili da tražim drecavo zeleni G11 sto je vec razrijedjen :)

Može li uopšte antifriz umjesto G11?
Moze ako je G11. :mrgreen:
Obicno u sisteme koji primaju G11 ne ide G12 i obratno. A boja je manje vise-nebitna Zeleni, plavi, zuti... ako je G11.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#17727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Zuti, plavi i zeleni su G11, crveni je G12. Dolij po boji i ne brini.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#17728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Pa jel moze i ovaj drecavo zeleni antifriz ili da idem na G11 zeleni koji je 100 posto i razblazim destilovanom vodom :)
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#17729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

channel10 wrote:Pa jel moze i ovaj drecavo zeleni antifriz ili da idem na G11 zeleni koji je 100 posto i razblazim destilovanom vodom :)
Pitanje ti nije na mjestu. Ako je drecavo zeleni G11, onda moze. Sve su to antifrizi, razlike su u specifikacijama. Najcesce su G11, G12, G12+, G12++...
G11 i G12 nebi smjeli ga se mijesaju. Boja antifriza ne odredjuje specifikaciju ali crvena boja je najcesce G12 a zelena boja je najcesce G11. Sto se tice boja antifriza, ima svakakvih, plavi, zeleni, crveni, zuti, drecavo pink, bezbojni... Da li ces dosuti 100%-tni ili ces ga razblaziti ocjenis po tome kakva ti je preostala tekucina u sistemu.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#17730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

preludezalude wrote:
channel10 wrote:Pa jel moze i ovaj drecavo zeleni antifriz ili da idem na G11 zeleni koji je 100 posto i razblazim destilovanom vodom :)
Pitanje ti nije na mjestu. Ako je drecavo zeleni G11, onda moze. Sve su to antifrizi, razlike su u specifikacijama. Najcesce su G11, G12, G12+, G12++...
G11 i G12 nebi smjeli ga se mijesaju. Boja antifriza ne odredjuje specifikaciju ali crvena boja je najcesce G12 a zelena boja je najcesce G11. Sto se tice boja antifriza, ima svakakvih, plavi, zeleni, crveni, zuti, drecavo pink, bezbojni... Da li ces dosuti 100%-tni ili ces ga razblaziti ocjenis po tome kakva ti je preostala tekucina u sistemu.
Znaci da ja ne komplikujem i kupim zeleni( vidio sam da je tamno zeleni neki na EP pumpi- 100-ni) i uzmem destilovanu vodu, pomiješam ih i dospem i Bog te.veselio :).

Trenutna temperatura u sistemu je -40 i to je to.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#17731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

channel10 wrote:
preludezalude wrote:
channel10 wrote:Pa jel moze i ovaj drecavo zeleni antifriz ili da idem na G11 zeleni koji je 100 posto i razblazim destilovanom vodom :)
Pitanje ti nije na mjestu. Ako je drecavo zeleni G11, onda moze. Sve su to antifrizi, razlike su u specifikacijama. Najcesce su G11, G12, G12+, G12++...
G11 i G12 nebi smjeli ga se mijesaju. Boja antifriza ne odredjuje specifikaciju ali crvena boja je najcesce G12 a zelena boja je najcesce G11. Sto se tice boja antifriza, ima svakakvih, plavi, zeleni, crveni, zuti, drecavo pink, bezbojni... Da li ces dosuti 100%-tni ili ces ga razblaziti ocjenis po tome kakva ti je preostala tekucina u sistemu.
Znaci da ja ne komplikujem i kupim zeleni( vidio sam da je tamno zeleni neki na EP pumpi- 100-ni) i uzmem destilovanu vodu, pomiješam ih i dospem i Bog te.veselio :).

Trenutna temperatura u sistemu je -40 i to je to.
To je ok. Nemoj ici na jos nizu. Kupis litar 100%-tnog i litar destilovane, razmuti i naspi. Ili kupi vec spreman i naspi. Do tebe je.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#17732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by channel10 »

Ok, hvala :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Danas uradio treci po redu veliki servis na svojoj truljici. Ina set španer i roler, dayco remen, valeo vodena, conti pk, ina roler i nek mi je sa srecom. :mrgreen: Valjda su ok dijelovi?! Ja kupio dijelove a majstor ugradio, za malo para. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Danas uradio treci po redu veliki servis na svojoj truljici. Ina set španer i roler, dayco remen, valeo vodena, conti pk, ina roler i nek mi je sa srecom. :mrgreen: Valjda su ok dijelovi?! Ja kupio dijelove a majstor ugradio, za malo para. :mrgreen:
koliko,ja cu ga na 110/120 hiljada vjerovatno :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:Danas uradio treci po redu veliki servis na svojoj truljici. Ina set španer i roler, dayco remen, valeo vodena, conti pk, ina roler i nek mi je sa srecom. :mrgreen: Valjda su ok dijelovi?! Ja kupio dijelove a majstor ugradio, za malo para. :mrgreen:
koliko,ja cu ga na 110/120 hiljada vjerovatno :-D
Dijelovi kupljeni u trgomat-u, 250 KM a ruke 70. :mrgreen:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Dijelovi kupljeni u trgomat-u, 250 KM a ruke 70. :mrgreen:
:thumbup:

zar nije 2x skuplje od vw seta :oops:
BAN---KAI
Posts: 98
Joined: 02/02/2016 19:23

#17737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by BAN---KAI »

drug_profi wrote:Pa sta je to sa tim brisacima na corsi B? Kao da su od papira.

Pa nista druze, olx u sake i kontaktiraj sve koji imaju corsu b. Nek ti salju postom. Mora negdje biti.
Evo kontaktirao sam jednog sa pika i kaze mi da ima "maticu" za to i naplacuje 10km po paru. Sad ne znam hoce li mi trebati samo matica ili još dodatni nosac metlice? Kao što znate to je povezano. I na oba dijela je taj mali metalni dio puko
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Dijelovi kupljeni u trgomat-u, 250 KM a ruke 70. :mrgreen:
:thumbup:

zar nije 2x skuplje od vw seta :oops:
Ma 4x skuplje, ali ne zalim se. :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Ma 4x skuplje, ali ne zalim se. :lol:
skupo za odrzavat :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#17740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

BAN---KAI wrote:
drug_profi wrote:Pa sta je to sa tim brisacima na corsi B? Kao da su od papira.

Pa nista druze, olx u sake i kontaktiraj sve koji imaju corsu b. Nek ti salju postom. Mora negdje biti.
Evo kontaktirao sam jednog sa pika i kaze mi da ima "maticu" za to i naplacuje 10km po paru. Sad ne znam hoce li mi trebati samo matica ili još dodatni nosac metlice? Kao što znate to je povezano. I na oba dijela je taj mali metalni dio puko
A šta znam. Neznam šta ti je puklo. Uzmi sve komplet ako nije puno para pa mijenjaj.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

konektovan wrote:Danas uradio treci po redu veliki servis na svojoj truljici. Ina set španer i roler, dayco remen, valeo vodena, conti pk, ina roler i nek mi je sa srecom. :mrgreen: Valjda su ok dijelovi?! Ja kupio dijelove a majstor ugradio, za malo para. :mrgreen:
Velkiservis serif mubarek olsun!
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#17742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

konektovan wrote:Danas uradio treci po redu veliki servis na svojoj truljici. Ina set španer i roler, dayco remen, valeo vodena, conti pk, ina roler i nek mi je sa srecom. :mrgreen: Valjda su ok dijelovi?! Ja kupio dijelove a majstor ugradio, za malo para. :mrgreen:
Cuj treci po redu :-)
Koliko ta tvoja trulja ima kilometara ? (Ovo bez namjere ponizavanja, samo me interesuje jer vozis "nekvalitetni" Citroen)
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Me_again wrote:
konektovan wrote:Danas uradio treci po redu veliki servis na svojoj truljici. Ina set španer i roler, dayco remen, valeo vodena, conti pk, ina roler i nek mi je sa srecom. :mrgreen: Valjda su ok dijelovi?! Ja kupio dijelove a majstor ugradio, za malo para. :mrgreen:
Cuj treci po redu :-)
Koliko ta tvoja trulja ima kilometara ? (Ovo bez namjere ponizavanja, samo me interesuje jer vozis "nekvalitetni" Citroen)
0riginalno ima preko 330 kk, ja ga kupio sa 180 kk... :mrgreen:
Jes da je bio malo vracen sat, ali dobro je, evo gura još. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

zar nije na 1.6 hdi 180.000 interval?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.

Slomili zeni na autu taster za prozore.... :evil: sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#17746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Me_again »

bitanga_sa_otesa wrote:zar nije na 1.6 hdi 180.000 interval?
Ja mislim da je 180.000 na ovim novijim koji imaju 8 ventila, ustvari siguran sam, dok je na 16 V nesto kraci.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Za taj noviji motor kod pezoa i citroena je predvidjeno na 240000km,kod ovih cudaka na 200 ili 10god,preporucuju internet strucnjaci na oko 150 ili 8god .
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#17748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

amar1994 wrote:Za taj noviji motor kod pezoa i citroena je predvidjeno na 240000km,kod ovih cudaka na 200 ili 10god,preporucuju internet strucnjaci na oko 150 ili 8god .
I zasto ti kod sebe onda hoces da mijenjas ranije?
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#17749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

lavic wrote:Treba mi preporuka za dobro dvokomponentno ljepilo, plastika tanka je u pitanju.

Slomili zeni na autu taster za prozore.... :evil: sad moram sarafat i popravljat, a i tanka je plastika u PM.
Zna li neko???
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Optimist wrote:
amar1994 wrote:Za taj noviji motor kod pezoa i citroena je predvidjeno na 240000km,kod ovih cudaka na 200 ili 10god,preporucuju internet strucnjaci na oko 150 ili 8god .
I zasto ti kod sebe onda hoces da mijenjas ranije?
Ne vjerujem komadu gume :-D ,racunaj za 2god ili 30000km ce mu bit 8ma god tj. 120 hiljada,s obzirom u kakvom stanju je bio pk kais nakon 5god i 80000 ne bi se zezao sa tim :thumbup:
Post Reply