Republika Turska

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17726 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Kikibombona wrote: Kurdima je obecana drzava prije nego je nastala sadasnja zlocinacka Republika Turska. Turci su na to pristali i poslije je Ataturk ponistio dogovoreno, protuzakonito. I od tada traje borba.
Ima li gdje taj ugovor i gdje tacno ako ima. Gdje se nalazi taj ugovor. Kako to da Kurdi nisu sudu tuzili za krsenje ugovora. Mogli su i pred Un-om ili negdje drugo ako ima ugovor.

Sto sudski nisu zatrazili da se ugovor ispuni i obecanje iz ugovora.
Kako će pred UN-om, tj. MSP kad ne mogu biti stranka u sporu.
Pa moze u njihovo ime neka druga drzava zahtjev da podnese zar ne. I imaju drugi sudovi od Merickih, Europskih pa nadalje. Nije Un jedini sud. Zar ne.

I sto u medije ne puste taj ugovor i u javnost isto da svi vide da im je drzava obecana.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17727 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote: Zasto Palestinac vrijedi vise od Kurda?
Pa ne vrijedi, ali ni Kurd ne vrijedi vise od Palestinca ni od Bosanca, Boshnjaka itd. Zar ne vrijede svi isto. Ili neko vise vrijedi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#17728 Re: Republika Turska

Post by insomnia78 »

To je samo na papiru. U stvarnosti postoji milion faktora koji odredjuju vrijednost
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17729 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

cyprus wrote:
Bodkin wrote:
Lopez1981 wrote:
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.

Znaci ok je srusiti gradove uz civilne zrtve jer su se tu krili neki vojnici pa je legitimna vojna meta? Zanimljivo. Jel to vazi za sve?
#Gaza #Hamas #IDF #doublestandards
Samo zasnji je dovoljan. Ali pazi, to vazi za dva slucaja. Onaj kad se dobri momci sakriju medju civile i to je ok i onda kad losi momci rokaju po zgradama i to nije ok :evil:
User avatar
Sara03
Posts: 3349
Joined: 22/02/2017 03:17

#17730 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Vizionar 1985 wrote:
Sara03 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Ima li gdje taj ugovor i gdje tacno ako ima. Gdje se nalazi taj ugovor. Kako to da Kurdi nisu sudu tuzili za krsenje ugovora. Mogli su i pred Un-om ili negdje drugo ako ima ugovor.

Sto sudski nisu zatrazili da se ugovor ispuni i obecanje iz ugovora.
Kako će pred UN-om, tj. MSP kad ne mogu biti stranka u sporu.
Pa moze u njihovo ime neka druga drzava zahtjev da podnese zar ne. I imaju drugi sudovi od Merickih, Europskih pa nadalje. Nije Un jedini sud. Zar ne.

I sto u medije ne puste taj ugovor i u javnost isto da svi vide da im je drzava obecana.
Sud UN-a je jedini za takvu vrstu nadležnost, i ne ne može druga država, aktivna legitimacija je samo u rukama jedne stranke; one koja tuži, nema tu posredovanja.

Ostali sudovi su ili sui generis, ad hoc ili rješavaju samo individualne podneske/tužbe.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17731 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:To je samo na papiru. U stvarnosti postoji milion faktora koji odredjuju vrijednost
Pa znam. Evo ja svojima govorim da vrijedim samo u dugu 3 hiljade dolara, iako nisam nista se nikada zaduzio ali jeste Bosna. Bosna duzna 3 hiljade dolara po glavi pa samim tim i ja sam duzan i moram taj dug da vratim nekad. Ja to govorio svojima ne vjeruju mi.

Jos vrijedim u podatcima na internetu minimalno jos 1 hiljadu dolara.

Znaci vrijedim 4 hiljade dolara minimalno. Neko vise vrijedi od toga neko manje. :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17732 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
Sud UN-a je jedini za takvu vrstu nadležnost, i ne ne može druga država, aktivna legitimacija je samo u rukama jedne stranke; one koja tuži, nema tu posredovanja.

Ostali sudovi su ili sui generis, ad hoc ili rješavaju samo individualne podneske/tužbe.
Kako znas kad niko nije pokusao na nekim drugim sudovima da tuzi. Ni na Europskim ni Americkim itd. Niko nije ni pokusao, uopste. Barem da je pokusano ali nista, nisu ni pokusali Kurdi a Turcima se spocitava i to, sto Kurdi nisu pokusali da Tursku bilo kojem sudu tuze.

Nek barem pokusaju, pa odbiju ih, odbiju ih.
User avatar
Sara03
Posts: 3349
Joined: 22/02/2017 03:17

#17733 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Vizionar 1985 wrote:
Sara03 wrote:
Sud UN-a je jedini za takvu vrstu nadležnost, i ne ne može druga država, aktivna legitimacija je samo u rukama jedne stranke; one koja tuži, nema tu posredovanja.

Ostali sudovi su ili sui generis, ad hoc ili rješavaju samo individualne podneske/tužbe.
Kako znas kad niko nije pokusao na nekim drugim sudovima da tuzi. Ni na Europskim ni Americkim itd. Niko nije ni pokusao, uopste. Barem da je pokusano ali nista, nisu ni pokusali Kurdi a Turcima se spocitava i to, sto Kurdi nisu pokusali da Tursku bilo kojem sudu tuze.

Nek barem pokusaju, pa odbiju ih, odbiju ih.
Tačno se zna nadležnost svakog suda, u tome i jeste problem.

Ne možeš bilo kojem sudu, koji ti se ćefne. :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 28459
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17734 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Sara03 wrote:
Sud UN-a je jedini za takvu vrstu nadležnost, i ne ne može druga država, aktivna legitimacija je samo u rukama jedne stranke; one koja tuži, nema tu posredovanja.

Ostali sudovi su ili sui generis, ad hoc ili rješavaju samo individualne podneske/tužbe.
Kako znas kad niko nije pokusao na nekim drugim sudovima da tuzi. Ni na Europskim ni Americkim itd. Niko nije ni pokusao, uopste. Barem da je pokusano ali nista, nisu ni pokusali Kurdi a Turcima se spocitava i to, sto Kurdi nisu pokusali da Tursku bilo kojem sudu tuze.

Nek barem pokusaju, pa odbiju ih, odbiju ih.
Tačno se zna nadležnost svakog suda, u tome i jeste problem.

Ne možeš bilo kojem sudu, koji ti se ćefne. :D
Ko ti to kaze. Na Merickom sudu mozes bilo koga i bilo sta tuzit. Mislim da je bila cak i tuzba protiv boga ako se ne varam na nekom sudu. Ne sjecam se kojem i nisam siguran za ovo.

Ima sud za ljudska prava u Eu, ima Un, imaju i pod sudovi Eu i Un, ima Mericki itd. sudovi. Ima i sud u Irackom Kurdistanu. Nek tuze Tursku i Turke pred sudom u Irackom Kurdistanu.

Sto da ne.

Evo mi u Bosni smo pred svojim sudovima i Milosevica, Tudzmana, Hrvatsku, Srbiju itd. mogli i mozemo da tuzimo.

Sad bil to ista postiglo i promjenilo i znacilo to je druga stvar. Ali mozemo tuziti. Ja sam cak razmisljao ko pojedinac da tuzim Srbiju za pokusaj ubistva dva puta. Srbiju, Jna itd.

Ali nemam para ni da pokusam, a drugi bi mi odmah rekli ne moze to, to je ludo itd.
Ali je li stvarno to ludo, je li stvarno to ne moze itd.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17735 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Vizionar 1985 wrote:
Kikibombona wrote: Kurdima je obecana drzava prije nego je nastala sadasnja zlocinacka Republika Turska. Turci su na to pristali i poslije je Ataturk ponistio dogovoreno, protuzakonito. I od tada traje borba.
Ima li gdje taj ugovor i gdje tacno ako ima. Gdje se nalazi taj ugovor. Kako to da Kurdi nisu sudu tuzili za krsenje ugovora. Mogli su i pred Un-om ili negdje drugo ako ima ugovor.

Sto sudski nisu zatrazili da se ugovor ispuni i obecanje iz ugovora.
Proguglaj -treaty of Sevres-

Ovo su granice Kurdistana definisane nakon 1SR!

Image

Turski nacionalisti, mladoturci, su odbili potpisan dokument i od tada pocinje agonija kurdskog naroda. Prevareni su i izdani.

Dakle, ugovor je potpisan 1920. 1922 se Kurdistanu trebao prikljuciti i -Juzni Kurdistan- (Bashur), danasnji Irak.

I to nije prvi i posljednji put da su prevareni. Desavalo se prije i poslije toga, u Iranu i Iraku.
Last edited by Kikibombona on 18/04/2017 23:52, edited 2 times in total.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#17736 Re: Republika Turska

Post by Nadzornik »

7 Police officers
1 Judge
1 Army officer
3 Crew
All killed in a Turkish army helicopter crash in Tunceli east #Turkey

Image
Lopez1981
Posts: 1176
Joined: 19/07/2016 22:27

#17737 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

Kikibombona wrote:
Nadam se da isti ovakav odnos imas prema teoristima u Siriji. Samo su oni sto puta gori jer civile koriste kao zivi stit. YPS je evakuisao civile, trazili su od Turaka da pristanu na primirje, da izadju svi civili, pa da se onda poklepaju. Primjer za to je Dzizre. Turci nikad nisu pristali i zato je bilo prilicno civilnih zrtava.

Dalje, Turci su sjebali gradove za tri mjeseca gore nego Asad, Rusi i Iranci za sest godina. Kako je moguce da dzamija prezivi a sve oko nje poravnato? Zasto su terorisali civile, zasto nisu dozvolili da se evakuise bolnica u Dzizreu gdje su ljudi na kraju zivi spaljeni? Zasto su ravnali satore kurdskih izbjeglica, zasto imaju bolji odnos prema Sirijcima nego gradjanima Turske? Zasto su Turci u Dzizreu i drugim gradovima prije ofanzive turske vojske dobili poruke da napuste grad? Zasto ists poruke nisu dobili Kurdi? Jesu to Kurdi manje vrijedni gradjani Turske od Turaka?

U Siriji je poginuo veliki broj civila zato sto ih teroristi drze kao taoce. Ako dijelis ovo misljenje, moze se reci da imas principe. U suprotnom si licemjer.
Sto se tice Sirije, da ti iskreno kazem ne znam vise sta da mislim, koliko se god trudio da pronadjem stranu koju bih podrzao ne ide ali nikako, volio bi kad bi svaki stranac napustio Siriju pa ako je vecina za Asada neka ostane, ako je vecina protiv neka ide. Nisam corav vidim kakav se sljam sjatio i dosao u Siriju da se bori kao protiv Asada, koljaci i barbari ustvari, vidim i da je Asad krvolok i ubica vidim da ga podrzavaju Rusi koji otvoreno rade protiv moje zemlje i na stetu moga naroda. Vidim i da Turci iskoristavaju Sirijce za svoje interese, sve je meni to jasno, nista mi Turcin nije drazi od Arapa ili Kurda. Neces mi vjerovat da ove slike Kurdskih gradova lijepim po zatucanim stranicama po FB kao sto je ona "Republika Turska" 2 profila mi banovali jer ne mogu da gledam kako se predstavljaju kao veliki muslimani, Islam im uvijek u ustima a Kurde na jugoistoku kao da bog nije dao i kao da nisu muslimani, nikad ni rijeci ne napisu o nevinom narodu koji ocigledno pati. I tamo se svadjam sa takvim zatucanim ljudima. Nije ni na ovoj temi nesto puno drugacije osim sto vlada velika Turkofobija, znamo odakle najvise i dolazi da budemo jasni, nismo vesla sisali. Tebi su svi sljam, zlocinci, vango samo Kurdi nevinasca, u Siriju vjerovatno jesu najnormalniji u onom haosu, ali zapamti moraju se ponasati i glumiti nevinasca jer treba izgraditi Kurdistan i svima se uvlaciti u pakas. Da sutra osvane Kurdistan to mislis da bi Barzani ili Salih Muslim bili "fini" prema onima koji su protiv tog Kurdistana i da bi ih mazili? bi al malo morgen kralju. Nista se drugacije ne bi ponasali od Erdogana to nek ti bude jasno.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17738 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Lopez1981 wrote:Sto se tice Sirije, da ti iskreno kazem ne znam vise sta da mislim, koliko se god trudio da pronadjem stranu koju bih podrzao ne ide ali nikako, volio bi kad bi svaki stranac napustio Siriju pa ako je vecina za Asada neka ostane, ako je vecina protiv neka ide. Nisam corav vidim kakav se sljam sjatio i dosao u Siriju da se bori kao protiv Asada, koljaci i barbari ustvari, vidim i da je Asad krvolok i ubica vidim da ga podrzavaju Rusi koji otvoreno rade protiv moje zemlje i na stetu moga naroda. Vidim i da Turci iskoristavaju Sirijce za svoje interese, sve je meni to jasno, nista mi Turcin nije drazi od Arapa ili Kurda. Neces mi vjerovat da ove slike Kurdskih gradova lijepim po zatucanim stranicama po FB kao sto je ona "Republika Turska" 2 profila mi banovali jer ne mogu da gledam kako se predstavljaju kao veliki muslimani, Islam im uvijek u ustima a Kurde na jugoistoku kao da bog nije dao i kao da nisu muslimani, nikad ni rijeci ne napisu o nevinom narodu koji ocigledno pati. I tamo se svadjam sa takvim zatucanim ljudima. Nije ni na ovoj temi nesto puno drugacije osim sto vlada velika Turkofobija, znamo odakle najvise i dolazi da budemo jasni, nismo vesla sisali. Tebi su svi sljam, zlocinci, vango samo Kurdi nevinasca, u Siriju vjerovatno jesu najnormalniji u onom haosu, ali zapamti moraju se ponasati i glumiti nevinasca jer treba izgraditi Kurdistan i svima se uvlaciti u pakas. Da sutra osvane Kurdistan to mislis da bi Barzani ili Salih Muslim bili "fini" prema onima koji su protiv tog Kurdistana i da bi ih mazili? bi al malo morgen kralju. Nista se drugacije ne bi ponasali od Erdogana to nek ti bude jasno.
Sa izuzetkom boldirane rečenice, vrlo realan post :thumbup:

A što se tiče boldiranog, nije to turkofobija (bar ne na ovom forumu)... Nego je riječ jednostavno o reakcijama na konstantno silovanje razuma od strane Erdoganofila unazad nekoliko godina... Erdogan je izjednačio sebe sa Turskom i Turcima, a tu istu mantru su prisvojili i njegovi fanovi... S druge strane, i nevezano sa Erdogana, ovo neko potenciranje bratimljenja Bošnjaka (čak i Bosanaca u totalu) sa Turcima također spada u silovanje mozga... U tu svrhu se vrlo često primjenjuju i brojni dvostruki aršini, tipa onog da Turci ne mogu biti zločinci, jer su oni muslimani... Svako ko ima iole malo razuma i morala, treba dići glas protiv toga...
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#17739 Re: Republika Turska

Post by Truba »

referendum bi imao smisla da se glasovalo o tome koliko ce ovlasti imati neki tamo imaginarni likovi koji se tek trebaju kandidirati

ovako je bilo ili ste s nama ili protiv
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17740 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Lopez1981 wrote:
Kikibombona wrote:
Nadam se da isti ovakav odnos imas prema teoristima u Siriji. Samo su oni sto puta gori jer civile koriste kao zivi stit. YPS je evakuisao civile, trazili su od Turaka da pristanu na primirje, da izadju svi civili, pa da se onda poklepaju. Primjer za to je Dzizre. Turci nikad nisu pristali i zato je bilo prilicno civilnih zrtava.

Dalje, Turci su sjebali gradove za tri mjeseca gore nego Asad, Rusi i Iranci za sest godina. Kako je moguce da dzamija prezivi a sve oko nje poravnato? Zasto su terorisali civile, zasto nisu dozvolili da se evakuise bolnica u Dzizreu gdje su ljudi na kraju zivi spaljeni? Zasto su ravnali satore kurdskih izbjeglica, zasto imaju bolji odnos prema Sirijcima nego gradjanima Turske? Zasto su Turci u Dzizreu i drugim gradovima prije ofanzive turske vojske dobili poruke da napuste grad? Zasto ists poruke nisu dobili Kurdi? Jesu to Kurdi manje vrijedni gradjani Turske od Turaka?

U Siriji je poginuo veliki broj civila zato sto ih teroristi drze kao taoce. Ako dijelis ovo misljenje, moze se reci da imas principe. U suprotnom si licemjer.
Sto se tice Sirije, da ti iskreno kazem ne znam vise sta da mislim, koliko se god trudio da pronadjem stranu koju bih podrzao ne ide ali nikako, volio bi kad bi svaki stranac napustio Siriju pa ako je vecina za Asada neka ostane, ako je vecina protiv neka ide. Nisam corav vidim kakav se sljam sjatio i dosao u Siriju da se bori kao protiv Asada, koljaci i barbari ustvari, vidim i da je Asad krvolok i ubica vidim da ga podrzavaju Rusi koji otvoreno rade protiv moje zemlje i na stetu moga naroda. Vidim i da Turci iskoristavaju Sirijce za svoje interese, sve je meni to jasno, nista mi Turcin nije drazi od Arapa ili Kurda. Neces mi vjerovat da ove slike Kurdskih gradova lijepim po zatucanim stranicama po FB kao sto je ona "Republika Turska" 2 profila mi banovali jer ne mogu da gledam kako se predstavljaju kao veliki muslimani, Islam im uvijek u ustima a Kurde na jugoistoku kao da bog nije dao i kao da nisu muslimani, nikad ni rijeci ne napisu o nevinom narodu koji ocigledno pati. I tamo se svadjam sa takvim zatucanim ljudima. Nije ni na ovoj temi nesto puno drugacije osim sto vlada velika Turkofobija, znamo odakle najvise i dolazi da budemo jasni, nismo vesla sisali. Tebi su svi sljam, zlocinci, vango samo Kurdi nevinasca, u Siriju vjerovatno jesu najnormalniji u onom haosu, ali zapamti moraju se ponasati i glumiti nevinasca jer treba izgraditi Kurdistan i svima se uvlaciti u pakas. Da sutra osvane Kurdistan to mislis da bi Barzani ili Salih Muslim bili "fini" prema onima koji su protiv tog Kurdistana i da bi ih mazili? bi al malo morgen kralju. Nista se drugacije ne bi ponasali od Erdogana to nek ti bude jasno.
Je li ti za nadimak inspiracija Klaudio Lopez? Pitam posto sam simpatizer Valensije! :D

Radi se o tome da teroristi u Siriji koriste civile kao zivi stit i u propagandne svrhe. Kurdi to nikada i nigdje nisu radili. Ni u Turskoj, ni u Siriji, ni Iraku, ni Iranu. Uvijek evakuisu civile i muski se potuku. Teroristi u Siriji su u dobroj mjeri odgovorni za stotine hiljada mrtvih civila. I Asad je zlocinac, nema sumnje, radi prekomjerne upotrebe sile, jednako kao Erdogan. Kod mene tu nema dvojbe. Za sve isti principi.

Rekoh vec, Kurdi su gorstacki narod. Nikakva avangarda, narocito ne iz perspektive zapadnih drustava. Nepismenost, zatucanost itd. Imaju mana za izvoz. Prosjecan Kurd nije nista bolji od prosjecnog Turcina, Arapina i Perzijanca. Ista mraka, kao i mi ovdje na Balkanu, vjerovatno i gori. Nema kod mene te vrste idealizacije. Ja ne stedim nikoga, pocevsi od svojih roditelja, pa nadalje. Sto zasluzis to i dobijes.

Onda u nastavku upadas u zamku. Kazes da Kurdi ne rade sranja da bi se dodvorili nekome. Znas li da isto to Srbi spocitavaju Bosnjacima? Nemoguce da ne znas, to im je jedan od glavnih argumenta u relativizatorskim pohodima. Razmisli jos jednom, udahni duboko.

Kurdski narod nema asimilatorski gen, da eto tako kazem. Nema potrebu drugima nametati vlastiti identitet. Imas primjer Irackog Kurdistana u kojem Kurdi imaju vlast od ranih devedesetih. Sta su lose napravili? Manjine imaju pravo na jezik, zastavu, zagarantovana mjesta u parlamentu. Imaju apsolutno sve sto imaju manjine u evropskim drzavama I VISE OD TOGA. Peshmerga ministarstvo formira posebne jedinice vojske sastavljene od Aisraca, Turkmena i Arapa, tako da ti narodi mogu kontrolisati vlastite gradove. Gdje to jos ima. Poredjenja radi, to bi bilo isto kao da Vojska Srbije ima 100% bosnjacku jedinicu, sve sa zastavom Sandzaka, koja ce kontrolisati pokrajinu. Nezamislivo?

Asirska Peshmerga brigada, sa grbom Asirije!

Image

Komadant Jezidi HPE Peshmerga, sa zastavom Jezida!

Image

U Iraku se desio slucaj da su kurdski vojnici ubili jedno zarobljenog borca ISILa. Te likove sirijska, iracka vojska, turska vojska i pridruzeni teroristi, rokaju po kratkom postupku... u Kurdistanu se digla kuka i motka kada je ubijen jedan ISIL zarobljenik, a da ne govorimo o civilima.
KRP vice president Kosrat Rasul calls on Peshmerga forces to respect corpses of enemies, saying this is against #Kurdish culture and the laws of war. #ISIS is trying to draw us to their level, he added.
Zamjenik zapovjednika snaga Pešmargi Kusert Resul, upozorio je Pešmerge na klanja i druga kršenja ratnog prava i zaprijetio da će oštro kažnjavati sve one koji prekrše ratno pravo.

Također je dodao:''U zadnjim akcijama smo svjedočili nekim ružnim scenama koje su daleko od naših principa i kurdske etike.Na društvenim mrežama su objavljene slike klanja jednog teroriste''.Zamjenik premijera vlade u Kurdistanu je zatražio da se prestane sa tim ružnim radnjama koje šalju ružnu sliku o Kurdima i njihovoj plemenitoj istoriji.Također je i on zaprijetio kažnjavanjem onih koji to budu u budućnosti činili, govoreći kako je to ono što neprijatelj želi tj izjednačavanje njihovih zločinačkih nedjela sa onim što Pešmerge rade, koji brane ljudske vrijednosti.
Za Kurde u Iraku i Siriji se ne vezu nikavi zlocini nad zarobljenim protivnicima, a o civilima da ne govorimo. I to veoma smeta tursko-arapsku propagandu.

Zarobljeni i ranjeni borac ISILa

Image

Nedavno je nekakav ludak pretukao dvojicu Arapa u okolini Kirkuka. Svi kurdski mediji su pisali o tome. Za Turke nezamislivo?

Kurdish man in abuse video of Arab IDPs is a ‘volunteer citizen’, Peshmerga says

http://www.rudaw.net/english/kurdistan/200220173

Nema sovinizma i mrznje, zato nema ni zlocina.

Aj nadji da je PKK rekao ikada ista lose za turski narod!? Neces naci. PKK i njihovi simpatizeri govore da su im Turci braca i da oni nemaju problem sa turskim narodom vec sa turskom politikom. Koliko treba imati snage pa graditi ovakav stav nakon svega sto im je priredila turska drzava? Zato nema ubijanja turskih civila. Turci zive potpuno sigurno u dominantno kurdskim sredinama.

Isti slucaj u Siriji gdje je PKK fakticki preuzeo vlast. Odmah su izjednacili kurdski, arapski, armenski i druge manjinske jezike. Odmah su vlast dali lokalcima prema udjelu u stanovnistvu. Zasto Arapi nikada ne protestuju tamo gdje vlast kontrolise PKK, tj. njihov sirijski ogranak PYD? Pa zato sto su im sve dali, potpunu vlast, vise nego bi ikada dobili od Damaska. Turci stalno mesetare i pozivaju Arape na otpor, a ovi nece. Zasto? Nedavno se kurdska vojska povukla iz dominantno krscanske regije oko Tel Tamira i kontrolu prepustila krscanskoj miliciji MFS. Pregovaraju o tome da ta regija dobije autonomiju.

Kurdska politika se drasticno razlikuje od turske, kao nebo i zemlja.
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#17741 Re: Republika Turska

Post by Nadzornik »

Upravo zbog svega toga gore navedenog @kiki Kurdi nikada nece imati svoju drzavu.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#17742 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

Lopez1981 wrote:
Kikibombona wrote:
Nadam se da isti ovakav odnos imas prema teoristima u Siriji. Samo su oni sto puta gori jer civile koriste kao zivi stit. YPS je evakuisao civile, trazili su od Turaka da pristanu na primirje, da izadju svi civili, pa da se onda poklepaju. Primjer za to je Dzizre. Turci nikad nisu pristali i zato je bilo prilicno civilnih zrtava.

Dalje, Turci su sjebali gradove za tri mjeseca gore nego Asad, Rusi i Iranci za sest godina. Kako je moguce da dzamija prezivi a sve oko nje poravnato? Zasto su terorisali civile, zasto nisu dozvolili da se evakuise bolnica u Dzizreu gdje su ljudi na kraju zivi spaljeni? Zasto su ravnali satore kurdskih izbjeglica, zasto imaju bolji odnos prema Sirijcima nego gradjanima Turske? Zasto su Turci u Dzizreu i drugim gradovima prije ofanzive turske vojske dobili poruke da napuste grad? Zasto ists poruke nisu dobili Kurdi? Jesu to Kurdi manje vrijedni gradjani Turske od Turaka?

U Siriji je poginuo veliki broj civila zato sto ih teroristi drze kao taoce. Ako dijelis ovo misljenje, moze se reci da imas principe. U suprotnom si licemjer.
Sto se tice Sirije, da ti iskreno kazem ne znam vise sta da mislim, koliko se god trudio da pronadjem stranu koju bih podrzao ne ide ali nikako, volio bi kad bi svaki stranac napustio Siriju pa ako je vecina za Asada neka ostane, ako je vecina protiv neka ide. Nisam corav vidim kakav se sljam sjatio i dosao u Siriju da se bori kao protiv Asada, koljaci i barbari ustvari, vidim i da je Asad krvolok i ubica vidim da ga podrzavaju Rusi koji otvoreno rade protiv moje zemlje i na stetu moga naroda. Vidim i da Turci iskoristavaju Sirijce za svoje interese, sve je meni to jasno, nista mi Turcin nije drazi od Arapa ili Kurda. Neces mi vjerovat da ove slike Kurdskih gradova lijepim po zatucanim stranicama po FB kao sto je ona "Republika Turska" 2 profila mi banovali jer ne mogu da gledam kako se predstavljaju kao veliki muslimani, Islam im uvijek u ustima a Kurde na jugoistoku kao da bog nije dao i kao da nisu muslimani, nikad ni rijeci ne napisu o nevinom narodu koji ocigledno pati. I tamo se svadjam sa takvim zatucanim ljudima. Nije ni na ovoj temi nesto puno drugacije osim sto vlada velika Turkofobija, znamo odakle najvise i dolazi da budemo jasni, nismo vesla sisali. Tebi su svi sljam, zlocinci, vango samo Kurdi nevinasca, u Siriju vjerovatno jesu najnormalniji u onom haosu, ali zapamti moraju se ponasati i glumiti nevinasca jer treba izgraditi Kurdistan i svima se uvlaciti u pakas. Da sutra osvane Kurdistan to mislis da bi Barzani ili Salih Muslim bili "fini" prema onima koji su protiv tog Kurdistana i da bi ih mazili? bi al malo morgen kralju. Nista se drugacije ne bi ponasali od Erdogana to nek ti bude jasno.
:thumbup:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17743 Re: Republika Turska

Post by madner »

Kiki totalno odljepio.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17744 Re: Republika Turska

Post by JThomas »

Image
User avatar
ElRe
Posts: 16939
Joined: 12/12/2011 11:28

#17745 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

Erdogan: Da li čovjek, koji može svakoga trenutka umrijeti, može pripremati ovakav sistem za sebe?

http://www.trt.net.tr/bosanski/turska-1 ... ebe-715972

Onaj ko nije musliman i ko mrzi islam, ne moze ni razumjeti ove rijeci!
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#17746 Re: Republika Turska

Post by Novak20 »

ElRe wrote:Erdogan: Da li čovjek, koji može svakoga trenutka umrijeti, može pripremati ovakav sistem za sebe?

http://www.trt.net.tr/bosanski/turska-1 ... ebe-715972

Onaj ko nije musliman i ko mrzi islam, ne moze ni razumjeti ove rijeci!
:lol: :lol: :lol:

Stvarno nema kraja tvom bezobrazluku i drskosti.
User avatar
Sara03
Posts: 3349
Joined: 22/02/2017 03:17

#17747 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Image
User avatar
ElRe
Posts: 16939
Joined: 12/12/2011 11:28

#17748 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

I pored krstaskih zabrana THY biljezi odlicne rezultate

Turkish Airlines to offer laptops to passengers affected by electronics ban

https://www.dailysabah.com/tourism/2017 ... ronics-ban
User avatar
Sara03
Posts: 3349
Joined: 22/02/2017 03:17

#17749 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Da se sultan imalo boji smrti, ne bi radio to što radi...
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17750 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Novak20 wrote:
ElRe wrote:Erdogan: Da li čovjek, koji može svakoga trenutka umrijeti, može pripremati ovakav sistem za sebe?

http://www.trt.net.tr/bosanski/turska-1 ... ebe-715972

Onaj ko nije musliman i ko mrzi islam, ne moze ni razumjeti ove rijeci!
:lol: :lol: :lol:

Stvarno nema kraja tvom bezobrazluku i drskosti.
Isprani mozgovi su druga realnost
Post Reply