IRAN

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 33489
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#17701 Re: IRAN

Post by Point. »

Čuj Amerika pomagala Srbiju pa ih poslije bombardovali kao kaznu za loš urađen posao. Kakve gluposti neki pišu, nevjerovatno.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17702 Re: IRAN

Post by CPT »

Point. wrote:Čuj Amerika pomagala Srbiju pa ih poslije bombardovali kao kaznu za loš urađen posao. Kakve gluposti neki pišu, nevjerovatno.
Gdje tacno pise da je Amerika pomagala Srbiji? Ili bombardovali za lose uradjen posao?
User avatar
Point.
Posts: 33489
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#17703 Re: IRAN

Post by Point. »

CPT wrote:
Point. wrote:Čuj Amerika pomagala Srbiju pa ih poslije bombardovali kao kaznu za loš urađen posao. Kakve gluposti neki pišu, nevjerovatno.
Gdje tacno pise da je Amerika pomagala Srbiji? Ili bombardovali za lose uradjen posao?
Da, nakon sto Srbije nije na efikasan nacin uradila ono sto je trebala uraditi. A racun za to orgijanje je smrt cca 100.000 ljudi. Te su Srbi u svojoj akciji bili efikasniji niko danas ne bi vise govorio o Bosni ili Bosnjacima. Dio teritorije su odzeli nakon sto su dopustili zlostavljanje Albanaca bar 30 godina!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50677
Joined: 29/12/2005 01:20

#17704 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

CPT wrote:
jeza u ledja wrote:Nego da ja tebe pitam, posto kazes Iran je imao pravo otici u Siriju na poziv njenog diktatora da ga odbrani od njegovog uklanjanja - je li takvo pravo imao recimo sah 1979-e kad su njega krenuli ukloniti? :oops:
Cuj... Znaci svak ima pravi eliministati neprijatelja? Bas? I to bas ovih dana kad SAD prijete Kini? Izrael prijeti atomskom bombom tj. unistenjem al eto Iran kriv jer negira pravo na opstanak :roll: :lol: Konflikt postoji jer se je neko povukao iz dogovora koji je Iran postovao. Pogodi ko? :?
Na strani neodgovornost u vezi postovanje dogovorenog, kako ce to utjecati na druge dogovore, itd, itd...

Prvo da utvrdimo da Iran jeste imao pravo, Amerikanci nisu imali pravo. Pa onda mozemo do kamenog doba. Vazi? Znaci Iran je bio legalno i uz dogovor sa vladom i uz jedinu legalno vojsku. A ostali su tu rovarili mimo legalne vlasti, legalne vojske i podrzavali svaku mogucu paravojno formaciju. Ukljucujuci i one najgore. Razlika drasticna.
IR Iran od svog postanka prijeti Izraelu unistenjem. To je razlog konflikta sa Izraelom.

Na drugo pitanje nisi odgovorio - da li je sah 1979-e, kao "legalna vlast u zemlji" imao pravo da pozove americku vojsku ili bilo koga da napadne protestante? Ono, posto si ti legalista. :oops:

Isto vazi za bilo koga bilo gdje, bilo kakvu vlast, nevezano kakvi su, da li su tu dosli demokratskim putem i da li imaju podrsku naroda. Cuj ono, diktator neke zemlje zovne drugu zemlju u ispomoc u gusenju ustanka protiv sebe i posto je to "legalno" tu se prica zavrsava. :oops:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17705 Re: IRAN

Post by CPT »

Point. wrote:
CPT wrote:
Point. wrote:Čuj Amerika pomagala Srbiju pa ih poslije bombardovali kao kaznu za loš urađen posao. Kakve gluposti neki pišu, nevjerovatno.
Gdje tacno pise da je Amerika pomagala Srbiji? Ili bombardovali za lose uradjen posao?
Da, nakon sto Srbije nije na efikasan nacin uradila ono sto je trebala uraditi. A racun za to orgijanje je smrt cca 100.000 ljudi. Te su Srbi u svojoj akciji bili efikasniji niko danas ne bi vise govorio o Bosni ili Bosnjacima. Dio teritorije su odzeli nakon sto su dopustili zlostavljanje Albanaca bar 30 godina!
A da citas u kontekstu? SAD je Milosevicu dozvolila obracun sa SLO&HR. Javno i oficielno. Zbog toga je rat poceo ali Amerikanci nisu znali da Srbi zele Veliku Srbiju i ne Jugoslaviju. Racunalo se da ce Kadijevic za 14 dana sve "srediti". Ne da su dobili 14 dana vec 3 godine... I dobili bi jos 30 da nije bilo pritiska medija i nove vlasti u SAD.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17706 Re: IRAN

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:
CPT wrote:
jeza u ledja wrote:Nego da ja tebe pitam, posto kazes Iran je imao pravo otici u Siriju na poziv njenog diktatora da ga odbrani od njegovog uklanjanja - je li takvo pravo imao recimo sah 1979-e kad su njega krenuli ukloniti? :oops:
Cuj... Znaci svak ima pravi eliministati neprijatelja? Bas? I to bas ovih dana kad SAD prijete Kini? Izrael prijeti atomskom bombom tj. unistenjem al eto Iran kriv jer negira pravo na opstanak :roll: :lol: Konflikt postoji jer se je neko povukao iz dogovora koji je Iran postovao. Pogodi ko? :?
Na strani neodgovornost u vezi postovanje dogovorenog, kako ce to utjecati na druge dogovore, itd, itd...

Prvo da utvrdimo da Iran jeste imao pravo, Amerikanci nisu imali pravo. Pa onda mozemo do kamenog doba. Vazi? Znaci Iran je bio legalno i uz dogovor sa vladom i uz jedinu legalno vojsku. A ostali su tu rovarili mimo legalne vlasti, legalne vojske i podrzavali svaku mogucu paravojno formaciju. Ukljucujuci i one najgore. Razlika drasticna.
IR Iran od svog postanka prijeti Izraelu unistenjem. To je razlog konflikta sa Izraelom.

Na drugo pitanje nisi odgovorio - da li je sah 1979-e, kao "legalna vlast u zemlji" imao pravo da pozove americku vojsku ili bilo koga da napadne protestante? Ono, posto si ti legalista. :oops:

Isto vazi za bilo koga bilo gdje, bilo kakvu vlast, nevezano kakvi su, da li su tu dosli demokratskim putem i da li imaju podrsku naroda. Cuj ono, diktator neke zemlje zovne drugu zemlju u ispomoc u gusenju ustanka protiv sebe i posto je to "legalno" tu se prica zavrsava. :oops:
Ako prijeti od postojanja cemu onda dogovor? Nisu znali za prijetnje? Valjda to nesto novo? I kakve veze imaju "prijetnje" sa citavom pricom? Izrael je rusio Siriju jer Iran prijeti?! Zanimljiva teorija.... Sta tega ima pravo uraditi Iran nakon prijetnji iz SAD? Ili Kina nakon prijetnji iz SAD?

Cuj, diktator nema pravo ovo ono... Kako si onda mogli sklopiti dogovor sa diktatorom?! Usput koaliraju sa najvecim i najgorim diktatorima u regiji :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50677
Joined: 29/12/2005 01:20

#17707 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

CPT wrote: Ako prijeti od postojanja cemu onda dogovor? Nisu znali za prijetnje? Valjda to nesto novo? I kakve veze imaju "prijetnje" sa citavom pricom? Izrael je rusio Siriju jer Iran prijeti?! Zanimljiva teorija.... Sta tega ima pravo uraditi Iran nakon prijetnji iz SAD? Ili Kina nakon prijetnji iz SAD?

Cuj, diktator nema pravo ovo ono... Kako si onda mogli sklopiti dogovor sa diktatorom?! Usput koaliraju sa najvecim i najgorim diktatorima u regiji :lol:
Imas li jos pitanja ili je to to? :lol:

Napisi koncizan i smislen post pa cemo razgovarati.
User avatar
Point.
Posts: 33489
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#17708 Re: IRAN

Post by Point. »

CPT wrote: A da citas u kontekstu? SAD je Milosevicu dozvolila obracun sa SLO&HR. Javno i oficielno. Zbog toga je rat poceo ali Amerikanci nisu znali da Srbi zele Veliku Srbiju i ne Jugoslaviju. Racunalo se da ce Kadijevic za 14 dana sve "srediti". Ne da su dobili 14 dana vec 3 godine... I dobili bi jos 30 da nije bilo pritiska medija i nove vlasti u SAD.
Naravno, imaš dokaze za sve to.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17709 Re: IRAN

Post by King Theoden »

jeza u ledja wrote:
CPT wrote: a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?
Zele da prestanu biti konstantna prijetnja njihovim interesima u regiji.
Iran želi uništiti izrael? Ko ti je to slago? Da nisu cionistički mediji?
Od homeinija pa naovamo, svi govore o uklanjanju cionistickog režima.
Niko ne pominje narod.
Drugo, koji su to izraelski interesi koje iran ugrožava?
Možda to što iran kritikuje izrael zato što palestince tretiraju kao životinje i zatvaraju u rezervate?
Kakva bi bila sudbina libana da iran nije pomagao hezbollah?
Vjerovatno bi ostali u rezervatu poput palestinskog u kojeg bi jevreji s vremena na vrijeme ulazili i činili što im je volja.

Jesu li možda ugroženi interesi kad svaki iranski vođa poziva okolne zemlje da zajedno nastupaju na globalnom tržištu?
Možda to što prizivaju sunitsko-šitsko bratstvo?
Možda zato što bi u nekom pandanu eu kojeg prizivaju postali sila ravna najvećim silama na svijetu?
Možda zato što pozivaju arape da se okrenu nauci kako bi opstali u trenutnim konstelacijama?
Možda zato što apeluju da zemlje u regiji preuzmu svoja prirodna bogatstva?

Eto, koji su to interesi ugroženi?

To isto kad bi srbija počela otimati naše teritorije, progoniti stanovništvo i sl. Onda dođe hrvatska, stane na našu stranu i počne nas naoruzavati.
Onda se pojavi rusija i zaprijeti hrvatskoj da će je smrviti jer ta hrvatska pomaže nama da se odbranimo.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17710 Re: IRAN

Post by славянин »

Dino34 wrote:
jeza u ledja wrote:
CPT wrote: a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?
Zele da prestanu biti konstantna prijetnja njihovim interesima u regiji.
Iran želi uništiti izrael? Ko ti je to slago? Da nisu cionistički mediji?
Od homeinija pa naovamo, svi govore o uklanjanju cionistickog režima.
Niko ne pominje narod.
Drugo, koji su to izraelski interesi koje iran ugrožava?
Možda to što iran kritikuje izrael zato što palestince tretiraju kao životinje i zatvaraju u rezervate?
Kakva bi bila sudbina libana da iran nije pomagao hezbollah?
Vjerovatno bi ostali u rezervatu poput palestinskog u kojeg bi jevreji s vremena na vrijeme ulazili i činili što im je volja.

Jesu li možda ugroženi interesi kad svaki iranski vođa poziva okolne zemlje da zajedno nastupaju na globalnom tržištu?
Možda to što prizivaju sunitsko-šitsko bratstvo?
Možda zato što bi u nekom pandanu eu kojeg prizivaju postali sila ravna najvećim silama na svijetu?
Možda zato što pozivaju arape da se okrenu nauci kako bi opstali u trenutnim konstelacijama?
Možda zato što apeluju da zemlje u regiji preuzmu svoja prirodna bogatstva?

Eto, koji su to interesi ugroženi?

To isto kad bi srbija počela otimati naše teritorije, progoniti stanovništvo i sl. Onda dođe hrvatska, stane na našu stranu i počne nas naoruzavati.
Onda se pojavi rusija i zaprijeti hrvatskoj da će je smrviti jer ta hrvatska pomaže nama da se odbranimo.
The nuclear program of Iran with its potential to develop nuclear weapons, together with the anti-Israel rhetoric of the President, Mahmoud Ahmadinejad, and his desire for "the regime occupying Jerusalem" to "vanish from the pages of time," has led many Israelis to fear an eventual attack from Iran.[162][163]

In a May 2012 speech to a defense gathering in Tehran, Iran's Military Chief of Staff declared: "The Iranian nation is standing for its cause and that is the full annihilation of Israel."[164]

In August 2012, Brigadier General Gholam Reza Jalali, who heads Iran's Passive Defense Organization, said ahead of Al-Quds Day that Israel must be destroyed, saying, "[Al-Quds Day] is a reflection of the fact that no other way exists apart from resolve and strength to completely eliminate the aggressive nature and to destroy Israel."[41][118][119]

In August 2012, a senior cleric and Tehran's provisional Friday Prayers Leader Ayatollah Ahmad Khatami, speaking about Qods Day, called for the annihilation of the "Zionist regime," emphasizing that the spread of the "Islamic Awakening" in the Middle East "heralds annihilation of the Zionist regime."[117]

Iran's repeated threats against Israel, particularly in 2012, led Canada, a close ally of Israel, to close its embassy in Iran on September 7, 2012, giving Iranian diplomats 5 days to leave Canada.

On 21 September, at a military parade in Iran to mark the beginning of the Iran–Iraq War, and in which a new air defense system was unveiled, Amir Ali Hajizadeh, the Iranian air force chief, said that should a conflict between Iran and Israel break out, Israel would "manage the beginning of the war, but the response and end would be in our hands, in which case the Zionist entity would cease to exist. The number of missiles launched would be more than the Zionists could imagine."[165]

On 22 September, General Mohammad Ali Jafari, the commander of the Iranian Revolutionary Guards, said that eventually a war with Israel would break out, during which Iran would eradicate Israel, which he referred to as a "cancerous tumor."[120]

On 23 September, Hajizadeh threatened to attack Israel and trigger World War III, saying that "it is possible that we will make a pre-emptive attack" which would "turn into World War III." In the same statement, Hajizadeh threatened to attack American bases in the Middle East as well. Hajizadeh said that as a result of this attack, Israel would "sustain heavy damage and that will be a prelude to its obliteration."[166] On the same day, Deputy Commander of the Iranian Revolutionary Guards Brigadier General Hossein Salami said that while Iran isn't concerned by Israeli "threats" to strike Iranian nuclear facilities, such an attack would be "a historic opportunity for the Islamic Revolution to wipe them off the world's geographic history."[167]

On 2 October 2012, Hojjat al-Eslam Ali Shirazi, the representative of Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei to the Iranian Qods Force, alleged that Iran required only "24 hours and an excuse" in order to eradicate Israel. Shirazi alleged that Israel was "close to annihilation," and allegedly sought to attack Iran out of desperation.[168]

Iran's actions, nuclear program, and threats have been viewed by Dr. Gregory Stanton, the founder and director of Genocide Watch, as having taken 6 out of 8 steps on the "path to genocide." Stanton urged the international community to take action against Iran and to isolate it, in order to "curb its genocidal intent." He said that "one of the best predictors of genocide is incitement to genocide ... and I believe that is exactly what Iran is doing today." Incitement to genocide is a crime under international law. He stressed that it is important not to dismiss "the early signs" as "diabolical rhetoric or as a tactic meant to advance a different goal," and doing so would "enable the perpetrators." Stanton also said that Iran has classified and symbolized Israel via hate speech and an ideology of exclusion, and has dehumanized Israel by portraying potential victim as "cancer" that should be wiped out. In addition, Stanton said that Iran has organized "fanatical militas," such as the Islamic Revolutionary Guard Corps, while stifling dissent in Iranian society. He added that by denying a previous genocide, the Holocaust, by working on weapons of mass destruction, and through global terrorism, Iran has prepared for genocide.[169]

In January 2013, Iran warned that any Israeli attack on Syria would be treated the same as an attack on Iran.[170] After Israel attacked Syria, Iran simply stated that Israel would "regret this recent aggression".[171]

In March 2015, the commander of the Basij militia of Iran's Revolutionary Guards said that "erasing Israel off the map is not negotiable."[172]
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17711 Re: IRAN

Post by CPT »

Point. wrote:
CPT wrote: A da citas u kontekstu? SAD je Milosevicu dozvolila obracun sa SLO&HR. Javno i oficielno. Zbog toga je rat poceo ali Amerikanci nisu znali da Srbi zele Veliku Srbiju i ne Jugoslaviju. Racunalo se da ce Kadijevic za 14 dana sve "srediti". Ne da su dobili 14 dana vec 3 godine... I dobili bi jos 30 da nije bilo pritiska medija i nove vlasti u SAD.
Naravno, imaš dokaze za sve to.
Da. Na prosloj stranici. A imas sve to detaljno u BBC dokumentarcu (The Death of Yugoslavia)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50677
Joined: 29/12/2005 01:20

#17712 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Dino34 wrote: Iran želi uništiti izrael? Ko ti je to slago? Da nisu cionistički mediji?
Od homeinija pa naovamo, svi govore o uklanjanju cionistickog režima.
Niko ne pominje narod.
Kakav narod? Izrael je produkt i cilj cionizma. "Cionisticki rezim" je vlast Izraela.
Niko me nije "slago", to je zvanicna politika Irana koji ne priznaje Izrael niti njegovu legitimnost.
Dino34 wrote:Drugo, koji su to izraelski interesi koje iran ugrožava?
Opstanak istog, vidi iznad.
Dino34 wrote: Možda to što iran kritikuje izrael zato što palestince tretiraju kao životinje i zatvaraju u rezervate?
A mozda i zato sto im prijete unistenjem.
Dino34 wrote: Kakva bi bila sudbina libana da iran nije pomagao hezbollah?
Bolja.
Dino34 wrote: Vjerovatno bi ostali u rezervatu poput palestinskog u kojeg bi jevreji s vremena na vrijeme ulazili i činili što im je volja.
Jevreji ili Izraelci? LIban nije isto sto i Palestina, mada su se PLO i iranski sateliti dobrano potrudili da ga takvim naprave.
Dino34 wrote: Jesu li možda ugroženi interesi kad svaki iranski vođa poziva okolne zemlje da zajedno nastupaju na globalnom tržištu?
Mozda.
Dino34 wrote: Možda to što prizivaju sunitsko-šitsko bratstvo?
Mozda?
Dino34 wrote: Možda zato što bi u nekom pandanu eu kojeg prizivaju postali sila ravna najvećim silama na svijetu?
Mozda!
Dino34 wrote: Možda zato što pozivaju arape da se okrenu nauci kako bi opstali u trenutnim konstelacijama?
Mozda...
Dino34 wrote: Možda zato što apeluju da zemlje u regiji preuzmu svoja prirodna bogatstva?
....mozda.
Dino34 wrote: Eto, koji su to interesi ugroženi?
Opstanak Izraela, vidi iznad.
Dino34 wrote: To isto kad bi srbija počela otimati naše teritorije, progoniti stanovništvo i sl. Onda dođe hrvatska, stane na našu stranu i počne nas naoruzavati.
Onda se pojavi rusija i zaprijeti hrvatskoj da će je smrviti jer ta hrvatska pomaže nama da se odbranimo.
Isto.
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#17713 Re: IRAN

Post by basar »

Isti oni sto su se naslađivali krvoproliću u Siriji sada svršavaju na prijetnje amerike i cionista da unište Iran.
(Pročitati postove u temi Sirija)

Isti oni koji su na forumu žalili zbog uništenja Sirije i pisali protiv amero-cionističke invazije i vehabijskih terorista sada pokušavaju ukazati na pravo Irana na samoodbranu.

Sve jasno ko dan. Sa jedne strane plaćenici ili obmanuti a sa druge obični muslimani i oni malo bolje upućeni.

Svršavajte i dalje, ali bitno je da znate da će vaš izrael biti zbrisan i poravnat ukoliko i jedna cionistička (trampova) raketa padne na tlo irana.

Ukoliko neko vojno pokuša zaustaviti iransku naftu i plin, treba da zna da su i Bab El Mandeb i Hormuz dovoljno uski da se mogu vrlo lahko zatvoriti.

Mislim da to oni svi znaju, pa ako su spremni da plate tu cijenu onda ok.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17714 Re: IRAN

Post by славянин »

basar wrote:Isti oni sto su se naslađivali krvoproliću u Siriji sada svršavaju na prijetnje amerike i cionista da unište Iran.
(Pročitati postove u temi Sirija)

Isti oni koji su na forumu žalili zbog uništenja Sirije i pisali protiv amero-cionističke invazije i vehabijskih terorista sada pokušavaju ukazati na pravo Irana na samoodbranu.

Sve jasno ko dan. Sa jedne strane plaćenici ili obmanuti a sa druge obični muslimani i oni malo bolje upućeni.

Svršavajte i dalje, ali bitno je da znate da će vaš izrael biti zbrisan i poravnat ukoliko i jedna cionistička (trampova) raketa padne na tlo irana.

Ukoliko neko vojno pokuša zaustaviti iransku naftu i plin, treba da zna da su i Bab El Mandeb i Hormuz dovoljno uski da se mogu vrlo lahko zatvoriti.

Mislim da to oni svi znaju, pa ako su spremni da plate tu cijenu onda ok.
Bumo vidjeli :D
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#17715 Re: IRAN

Post by mirsek »

Image
User avatar
zarko.filip
Posts: 1688
Joined: 26/02/2010 21:44

#17716 Re: IRAN

Post by zarko.filip »

Dino34 wrote:
jeza u ledja wrote:
CPT wrote: a da ti pokusas pratiti prici u kontekstu? sta mislis da Amerikanci (a i Izrael) zele od Irana? zalihe hurmi?
Zele da prestanu biti konstantna prijetnja njihovim interesima u regiji.
Iran želi uništiti izrael? Ko ti je to slago? Da nisu cionistički mediji?
Od homeinija pa naovamo, svi govore o uklanjanju cionistickog režima.
Niko ne pominje narod.

Drugo, koji su to izraelski interesi koje iran ugrožava?
Možda to što iran kritikuje izrael zato što palestince tretiraju kao životinje i zatvaraju u rezervate?
Kakva bi bila sudbina libana da iran nije pomagao hezbollah?
Vjerovatno bi ostali u rezervatu poput palestinskog u kojeg bi jevreji s vremena na vrijeme ulazili i činili što im je volja.

Jesu li možda ugroženi interesi kad svaki iranski vođa poziva okolne zemlje da zajedno nastupaju na globalnom tržištu?
Možda to što prizivaju sunitsko-šitsko bratstvo?
Možda zato što bi u nekom pandanu eu kojeg prizivaju postali sila ravna najvećim silama na svijetu?
Možda zato što pozivaju arape da se okrenu nauci kako bi opstali u trenutnim konstelacijama?
Možda zato što apeluju da zemlje u regiji preuzmu svoja prirodna bogatstva?

Eto, koji su to interesi ugroženi?

To isto kad bi srbija počela otimati naše teritorije, progoniti stanovništvo i sl. Onda dođe hrvatska, stane na našu stranu i počne nas naoruzavati.
Onda se pojavi rusija i zaprijeti hrvatskoj da će je smrviti jer ta hrvatska pomaže nama da se odbranimo.
Niti drzim stranu Iranu niti Americi ali mi kazi gde to Amerika kaze da hoce da unisti narod u Iranu?Verocatno hoce da uklone vladajuci rezim kao i Iran u Izraelu kao sto kazes.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17717 Re: IRAN

Post by славянин »

mirsek wrote:Image
Image :D
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#17718 Re: IRAN

Post by mirsek »

Image
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17719 Re: IRAN

Post by King Theoden »

zarko.filip wrote:kazi gde to Amerika kaze da hoce da unisti narod u Iranu?
Pa već pokušava da ih uništi pomoću ovih nelegalnih sankcija.
Osim toga, lažu i petljaju kako bi izazvali rat koji će odnijeti desetine hiljada života.
Već dugi niz godina planiraju taj rat i smatraju da je sad kucnuo pravi čas.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17720 Re: IRAN

Post by славянин »

Dino34 wrote:
zarko.filip wrote:kazi gde to Amerika kaze da hoce da unisti narod u Iranu?
Pa već pokušava da ih uništi pomoću ovih nelegalnih sankcija.
Osim toga, lažu i petljaju kako bi izazvali rat koji će odnijeti desetine hiljada života.
Već dugi niz godina planiraju taj rat i smatraju da je sad kucnuo pravi čas.
Pa nema razloga za brigu, Iran ce to lako sve da pobijedi i zauzme sve do nila uz vodstvo - znamo koje :D
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#17721 Re: IRAN

Post by Nadzornik »

славянин wrote: Image :D
:D

Image
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17722 Re: IRAN

Post by славянин »

Nadzornik wrote:
славянин wrote: Image :D
:D

Image
Tako bi tacno i odgovorio putin vrhovnom vodji :lol:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17723 Re: IRAN

Post by King Theoden »

Sjooo, ovaj putin isti hrčak ahmo :lol:
Divi mu obraščića :mrgreen:
Saul Alvarez
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 09:27

#17724 Re: IRAN

Post by Saul Alvarez »

Point. wrote:Trenutna američka administracija, tj skupina idiota okupljena oko najvećeg idiota Trumpa će ući u rat sa Iranom jer ih Izrael uspješno trola i navodi na rat. Ovo je ono kad si u školskom pa ti dođe neko i kaže joj taj i taj ti je opsovao mamu i završi sa marisanom.
Citava ova Trumpova administracija je ispunjena Israel First likovima :D .
Ovo im je idealna prilika da uniste i posljednju neprijateljsku drzavu Izraelu u regionu.
Posto je veliko pitanje da li ce Trump osvojiti drugi mandat pokusace u ovih godinu i po zavrsiti posao.
Boli njih kurrac kakve ce posljedice to imati, koliko ce Amerikanca izginuti a o iranskih zrtvama da i ne govorim, kako ce se to odraziti na Evropu kad ponovo nagrnu milioni izbjeglica, bitno je da je to dobro za Izrael :-)

Prvo ce pokusati zestokim sankcijama da uniste rezim iznutra a posto im to nece uspjeti morace izmisliti neki dogadjaj da animiraju americku javnost za rat sa Iranom.
Bice zanimljivo vidjeti da li je obican narod u Americi izvukao neke pouke iz one strasne propagande koja se vodila prije invazije na Irak. Bez podrske javnosti tesko da ce im proci ovaj rat zato ce medijska masinerija raditi punom parom.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#17725 Re: IRAN

Post by Challenger_ »

Saul Alvarez wrote:Citava ova Trumpova administracija je ispunjena Israel First likovima :D .
Ovo im je idealna prilika da uniste i posljednju neprijateljsku drzavu Izraelu u regionu.
Posto je veliko pitanje da li ce Trump osvojiti drugi mandat pokusace u ovih godinu i po zavrsiti posao.
Boli njih kurrac kakve ce posljedice to imati, koliko ce Amerikanca izginuti a o iranskih zrtvama da i ne govorim, kako ce se to odraziti na Evropu kad ponovo nagrnu milioni izbjeglica, bitno je da je to dobro za Izrael :-)
+1

Suština aktuelnih dešavanja oko Irana. U nekoliko rečenica sve rečeno; ni dodati ni oduzeti. Bravo.
Post Reply