Republika Turska

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17701 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Kat wrote:
Krokodajl wrote:Ove fotografije iz Nusajbina su namještene, riječ je o kampovima za obuku PKK terorista koje su oni sami uništili kada su bježali od moćne Turske vojske, u želji da unište dokaze koji ih povezuju sa FETO organizacijom.

Ovi civili su Sirijske izbjeglice koje je PKK protjerao iz Sirije i koje su došle u Tursku i tamo će ih Turska naseliti u te nekadašnje kampove PKK.

Ova džamija u Nusajbinu je stvarna fotografija, ovaj prostor okolo kao što vidimo je nasip na kojem će biti izgrađen veliki park, možda i abdesthana.

Eto, objašnjeno.
Hvala na obavjestenju :thumbup: , ali zar ti mislis da Gulenovog placenika i ove druge hejtere istina interesuje.
Bog te... ne vjerujem :lol: :lol: :lol: :lol:

Kroks :thumbup: :D
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17702 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

vivaldi wrote:
Grean wrote:Sve to stoji ali ima primjera kao npr. u Rusiji gdje je percepcija snage bitnija od ekonomske situacije na osnovu cega Putin opstaje.A realno prije Erdogana Turska je bila qurac od ovce. Mozda ni danas situacija nije sjajna ali neuporedivo su jaci kao drzava nego 90' ih proslog vijeka.
veliki ekonomsko-infratskturni iskorak turske je apsolutno neupitan, ali tek sada, tacnije zadnje 2-3 godine se vidi da to nije bio rezultat promisljene politike, pogotovo ekonomske.

zapravo jedini njegov dobar potez je bio mir sa kurdima sto se podudarilo sa talasom globalizacije tako da je uz katastrofalnu polaznu osnovu turska explodirala bas kao sto je i kina, rusija, i masa drugih zemalja.

medjutim struktura tog rasta se ispostavila vrlo losa po nekoliko osnova - sva jaja je stavio u jednu kosaru, gradjevinski sektor - od stanogradnje do mega infrastrukturnih projekata. narod je sve te uspjehe logicno vezivao za njega jer on slavodobitno presijece vrpcu na otvaranju, a onda jos se i pohvali kako nema duga prema mmf.

to jeste istina, ali kako to obicno biva problem nije u onome sto se kaze, vec u onome sto se presuti. a presutio je da se sve to pravilo na kredit i od tudjih para, ali ne od mmf-a, vec od vanjskog zaduzivanja privatnih firmi, a radi se o stotinama milijardi dolara. osim sto se previse oslonio na gradjevinu, drugi mega problem je preveliko zaduzivanje u dolarima umjesto da je dug razgodio u razne valute da bude sto manje izlozen valutnim rizicima, a to sada sve dolazi na naplatu.

i onda mu je iz nekog razloga moc pomutila razum, umislio da je puno veci nego sto jeste, poceo se petljat u egipat, siriju, zakuho sa izraelom, pa amerikom, pa rusijom, sa evropom, postao tranzitna ruta za svakakav olos i pse rata na putu za siriju, a onda otvorio opet rat sa kurdima. onda su pocele i bombe koje su uz sranje s rusima sjebale turizam, sto je sjebalo gradnju turističke gradjevine i hotela, bombe su sjebale i masovnu kupovina nekretnina od strane zapadanjake koji su kupovali za penzionerske dane (a nije mala cifre 4-5 milijardi dolara su stranci kupovlai nekretnina godinje), njegove zapaljive izjave i prijetenje rastjeruju investitore, vojni udar, masovna hapsenja, vanredno stanje, kapital poceo bjezat, sve veci nedostatak deviza, skace kurs, inflacija...i domino efekat pocinje.

dok je uzimao tudje milijarde sve je bilo ok, a sad kada ih treba vracat sad su svi fasisti, nacisti, zavjera...svi su krivi sem njega, a covjek se bukvalno trudi vec 2-3 godine da preplasi i ljude i kapital.

do prosle godine mu je za jednu milijardu dolara duga koju je morao vratiti trebalo 3 milijarde lira. danas mu vec treba 3 milijarde i 700 miliona lira. a samo ove godine treba vratiti desetine milijardi dolara. sve to moze izbit samo iz narodnih dzepova. vec ih je naguzio sa onom zamjenom deviza za lire, onda je promjenio zakon da svaki stranac koji polozi milion dolara moze dobiti tursko drzavljanstvo i slicne stvari sto samo pokazuje ocaj i nedostatak ekonomske ideje i vizije.

prvi krug siromasenje stanovnistva je zavrsen. sljedeca faza ce vjerovatno biti siromasenje kroz ekonosmku stagnagnaciju u kombinaciji sa inflacijom sto ce biti smrtonosno.

prosle godine se desio jos jedan bitan momenat koji su mnogi previdjeli - turski zavod za statistiku je iznenada pormjenio metodologiju obracuna gdp. naravno ekonomisiti su itog trenutka primjetili nedoslijednosti i cudne simpotme koji se ne podudaraju sa drugim podacima.

ma moze se o tome satima pisati...on je jednostavno na putu bez povratka.

a sto se tice usporedbe s rusijom, i putin je diktator ali daleko namazaniji i pametniji jer je u vremenu krize ipak poslusao strucnjake - od upravljanja kursom do planiranja budzeta. osim toga rusija ima 2 ogromne prednosti - energetsku nezavisnost i zanemariv vanjski dug.
Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17703 Re: Republika Turska

Post by Maraschino »

Kiki, uzmi malo serbeta pa dodji sebi.

:run:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17704 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

rz brzotrz wrote:Nije mi bilo mrsko malo proguglati jer fkt ne znam kome bih vjerovao. Pa nakon guglanja naidjoh na ovo http://icmu.nyc.gr/A-Country-On-The-Edg ... Torn-Syria ili ovo https://www.yahoo.com/news/eu-calls-imm ... 54881.html Čini se ipak da je Kiki u pravu. I nakon svega oni podrže Erdogana. Nisu ni oni dobri u glavi.
Ma vidi drug, Kurdima je svejedno. Turska politika od nastanka republike gazi Kurde. Nebitno da li se radi o sekularistima, nacionalistima ili islamistima. Da stvar bude bizarnija, dosta ovih zlocina na istoku su pocinili pucisti, Gulenisti, prije nego ce izvesti vojni udar. Da treba gaziti Kurde, oko toga se slazu svi turski politicari, bez izuzetka. Oni medjusobno imaju razmirice, bore se za vlast, a oko gazenja Kurda su apsolutno jedinstveni.

Sve su prilike da je dosta glasova pokradeno. Taj narod dole je pod ogromnim pritiskom. Zele samo mir i stabilnost. Nema sumnje da su mnogi glasali iz straha.

I opet je vecina Kurda bila protiv.

Onda imas dosta kurdskih ultra nacionalista, konzervativaca, malo zescih vjernika, koji ne vole ljevicarski (komunisticki, ateisticki) PKK. Krive ih zato sto su borbu donijeli u gradove. I ne vole ih od ranije, razlikuju se ideoloski. Ima i takvih koji su glasali ZA, iz bunta prema PKK, iako ne vole AKP.

Turci, AKP Turci, igraju na kartu islama. Imaju sve moguce medije pod kontrolom. Konstantno ispiru mozak, govore da su PKK-aovci ateisti koji zele unistiti islam i sl. Govore da je mir moguc ako pobijedi Erdogan, da ce u suprotnom opet biti rat. Ljudi neuki, zatucani, nepismeni, skloni propagandi. Ima tu svega.

Potpuno devastiran narod, ali veoma kurcevit, pruza otpor, ne odrice se nacionalnog identiteta uprkos svemu. A to Turke najvise boli.
Lopez1981
Posts: 1176
Joined: 19/07/2016 22:27

#17705 Re: Republika Turska

Post by Lopez1981 »

Krokodajl wrote:
Ali, najžalosnije od svega, u Turskim medijima tako stoji, mada svi dobro znamo (bar oni koji prate) šta se u Džizreu i Nusajbinu desilo.
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17706 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

jedna za sve one koji podrzavaju kurde-prepoznace se... ili kako ih pjesnik-inace pripadnik
specijalnih snaga turske zandarmerije :thumbup: na 0.27 naziva "armenima" :izet: iz slobodnog-turskog Sura 8-)

bice sur ljepsi, veci i starij :thumbup: sirnak je ionako bio pun neplanski izgradenih objekata

User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17707 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Lopez1981 wrote:
Krokodajl wrote:
Ali, najžalosnije od svega, u Turskim medijima tako stoji, mada svi dobro znamo (bar oni koji prate) šta se u Džizreu i Nusajbinu desilo.
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.
Image
:thumbup: a onda su PKK teroristi dosli u satorska izbjeglicka naselja, pa su ih turske snage sigurnosti moraale srusiti i poravnati :izet:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17708 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Maraschino wrote:Kiki, uzmi malo serbeta pa dodji sebi.

:run:
A Kurdish Majority In Turkey Within One Generation?

https://www.ibtimes.com/kurdish-majorit ... %3Famp%3D1

Will low-birth-rate Turks become a minority in their own country?

https://www.mercatornet.com/mobile/view ... ic-worries

O ovome se vec dosta pise. Demografija ce odraditi svoje, isto kao na Kosovu. Samo opusteno. Kurdima trenutno ne odgovara podjela Turske. Kako vrijeme odmice, pokrivaju sve vise i vise teritorija. Za par decenija mogu dobiti cijelu Anadoliju. :thumbup:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#17709 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Lopez1981 wrote:
Krokodajl wrote:
Ali, najžalosnije od svega, u Turskim medijima tako stoji, mada svi dobro znamo (bar oni koji prate) šta se u Džizreu i Nusajbinu desilo.
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.
Nisam nigdje spomenuo da su civili bila meta napada, ali svi znaju da je ove gradove srušila Turska vojska.
PKK svakako da jeste upao u te gradove i civilne objekte koristio kao svoje, to se isto dešava i u Siriji i Sirijskoj vojsci to Erdoan na sva zvona spočitava.

I opet kažem, nije problem što su gradovi porušeni u borbama, Bože moj, rat je, ali o tome se u Turskoj uistinu ne smije pisati.

Znam momka rodom iz Hakkarija, ljetos otišao kući, kaže ko da je došao u Irak, a ne u Hakkari, jer ti u Turskim medijima imaš šturo "u borbama na jugoistoku Turske ubijeno 100 PKK-ovaca poginulo 5 vojnika" i tako iz dana u dan.

Situacija dole je ta da imamo ljude koji su ostali bez krova nad glavom, hiljade Kurda su ostale bez kuće zbog tog sukoba, o tome se u Turskoj ne smije govoriti, većina Kurda ne podržava PKK to stoji, i većina bi bila sretna kada bi taj PKK nestao jer im stvara probleme, ali kada već imamo Tursku vojsku koja se bori protiv PKK red bi bio da pomogne civilima, evo primjer Nusajbina.

Tamo je grad skoro čitav razoren u borbama, neću pričati o upotrebi prekomjerne sile jer bi bilo licemjerno od mene kad to isto ne spočitavam Sirijskoj vojsci, ali Turska za razliku od Sirije (hej Sirije :-) :-) :-) ) nema plan šta da radi sa tim ljudima, srušili su čitavo naselje u Nusajbinu, vjerujem da će tu napraviti nove zgrade, možda i neće, ko će znati, ali ti ljudi gdje žive sada ?

Nema plana, Sirija isto to radi, i u Siriji je rat, ali tamo se ljudi smjeste u izbjegličke kampove, o tome se priča, ne šuti se, čak i u vladinim medijima se smije govoriti o problemu izbjeglica, Sirijska vlada isto govori da su krivi teroristi za to, niječu da je Sirijska vojska srušila te zgrade, već su teroristi za sve krivi, ali Sirijska vlada ne krije se od problema da tamo žive civili.

U Turskoj, ništa, pobjeđeni teroristi i to je to, sve ok, sve pet, život teče dalje, a ne teče.

Objavljivat i dijeliti fotografije srušenih Kurdskih gradova, to te dovodi do velikih problema, nažalost.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17710 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

sunceKOtepsija wrote:
Lopez1981 wrote:
Krokodajl wrote:
Ali, najžalosnije od svega, u Turskim medijima tako stoji, mada svi dobro znamo (bar oni koji prate) šta se u Džizreu i Nusajbinu desilo.
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.
Image
:thumbup: a onda su PKK teroristi dosli u satorska izbjeglicka naselja, pa su ih turske snage sigurnosti moraale srusiti i poravnati :izet:
Uz poruku da idu u Kirkuk, da razgule iz Turske.

Hvale se kako pomazu Arape iz Sirije, a vlastitim gradjanima, nazalost Kurdima, ruse satore.

I Lopez, kako samo to, da se sruse sve kuce a dzamije u sred zarista prezive? Je li to Bog upleo prste ili je turska vojska dobila naredbu da porusi sve zgrade i kuce a ostavi dzamije?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17711 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

opet kiki o demografji
taman imaju vremena da se poturce svi ti novorodjeni kurdi do, jel ono 2043 bjese godina
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17712 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Image
ravnaj :thumbup:
Bodkin
Posts: 22543
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17713 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Lopez1981 wrote:
Krokodajl wrote:
Ali, najžalosnije od svega, u Turskim medijima tako stoji, mada svi dobro znamo (bar oni koji prate) šta se u Džizreu i Nusajbinu desilo.
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.

Znaci ok je srusiti gradove uz civilne zrtve jer su se tu krili neki vojnici pa je legitimna vojna meta? Zanimljivo. Jel to vazi za sve?
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17714 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

Bodkin wrote:
Znaci ok je srusiti gradove uz civilne zrtve jer su se tu krili neki vojnici pa je legitimna vojna meta? Zanimljivo. Jel to vazi za sve?
prepisali od asasa i rusije ... i srbije
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17715 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

ovako patriote glasaju :lol: slika s birackog mjesta :D
Image
Image
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#17716 Re: Republika Turska

Post by Maraschino »

Kikibombona wrote:
Maraschino wrote:Kiki, uzmi malo serbeta pa dodji sebi.

:run:
A Kurdish Majority In Turkey Within One Generation?

https://www.ibtimes.com/kurdish-majorit ... %3Famp%3D1

Will low-birth-rate Turks become a minority in their own country?

https://www.mercatornet.com/mobile/view ... ic-worries

O ovome se vec dosta pise. Demografija ce odraditi svoje, isto kao na Kosovu. Samo opusteno. Kurdima trenutno ne odgovara podjela Turske. Kako vrijeme odmice, pokrivaju sve vise i vise teritorija. Za par decenija mogu dobiti cijelu Anadoliju. :thumbup:
pa kazem ti, opusti se. sve ce to na svoje leci.
turska nece postojati za par desetina godina ili ce moliti da opstanu. :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17717 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Lopez1981 wrote:
Krokodajl wrote:
Ali, najžalosnije od svega, u Turskim medijima tako stoji, mada svi dobro znamo (bar oni koji prate) šta se u Džizreu i Nusajbinu desilo.
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.
Tacnije, radi se o idiotima iz YPS, mladim Kurdima (lideri im klinci od po 20 godina), sve redom stanovnicima tih gradova. Uzavrela krv proradila. Idioti, definitivno. I teroristi, nije problem ni to reci.

Nadam se da isti ovakav odnos imas prema teoristima u Siriji. Samo su oni sto puta gori jer civile koriste kao zivi stit. YPS je evakuisao civile, trazili su od Turaka da pristanu na primirje, da izadju svi civili, pa da se onda poklepaju. Primjer za to je Dzizre. Turci nikad nisu pristali i zato je bilo prilicno civilnih zrtava.

Dalje, Turci su sjebali gradove za tri mjeseca gore nego Asad, Rusi i Iranci za sest godina. Kako je moguce da dzamija prezivi a sve oko nje poravnato? Zasto su terorisali civile, zasto nisu dozvolili da se evakuise bolnica u Dzizreu gdje su ljudi na kraju zivi spaljeni? Zasto su ravnali satore kurdskih izbjeglica, zasto imaju bolji odnos prema Sirijcima nego gradjanima Turske? Zasto su Turci u Dzizreu i drugim gradovima prije ofanzive turske vojske dobili poruke da napuste grad? Zasto ists poruke nisu dobili Kurdi? Jesu to Kurdi manje vrijedni gradjani Turske od Turaka?

U Siriji je poginuo veliki broj civila zato sto ih teroristi drze kao taoce. Ako dijelis ovo misljenje, moze se reci da imas principe. U suprotnom si licemjer.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17718 Re: Republika Turska

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Maraschino wrote:
Kikibombona wrote:
Maraschino wrote:Kiki, uzmi malo serbeta pa dodji sebi.

:run:
A Kurdish Majority In Turkey Within One Generation?

https://www.ibtimes.com/kurdish-majorit ... %3Famp%3D1

Will low-birth-rate Turks become a minority in their own country?

https://www.mercatornet.com/mobile/view ... ic-worries

O ovome se vec dosta pise. Demografija ce odraditi svoje, isto kao na Kosovu. Samo opusteno. Kurdima trenutno ne odgovara podjela Turske. Kako vrijeme odmice, pokrivaju sve vise i vise teritorija. Za par decenija mogu dobiti cijelu Anadoliju. :thumbup:
pa kazem ti, opusti se. sve ce to na svoje leci.
turska nece postojati za par desetina godina ili ce moliti da opstanu. :lol:
Nada zadnja umire, ili prvo skoči pa reci hop.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17719 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Bodkin wrote:
Lopez1981 wrote:
Krokodajl wrote:
Ali, najžalosnije od svega, u Turskim medijima tako stoji, mada svi dobro znamo (bar oni koji prate) šta se u Džizreu i Nusajbinu desilo.
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.

Znaci ok je srusiti gradove uz civilne zrtve jer su se tu krili neki vojnici pa je legitimna vojna meta? Zanimljivo. Jel to vazi za sve?
#Gaza #Hamas #IDF #doublestandards
User avatar
Sanjarko
Posts: 28460
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17720 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote: Kurdima je obecana drzava prije nego je nastala sadasnja zlocinacka Republika Turska. Turci su na to pristali i poslije je Ataturk ponistio dogovoreno, protuzakonito. I od tada traje borba.
Ima li gdje taj ugovor i gdje tacno ako ima. Gdje se nalazi taj ugovor. Kako to da Kurdi nisu sudu tuzili za krsenje ugovora. Mogli su i pred Un-om ili negdje drugo ako ima ugovor.

Sto sudski nisu zatrazili da se ugovor ispuni i obecanje iz ugovora.
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#17721 Re: Republika Turska

Post by kamberovica polje »

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 28460
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17722 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

kamen spoticanja wrote:Eno Al-Sisi kritikuje turske vlasti zbog "uvodjenja diktature" :D :lol:
:lol:

On mlatno hiljade ljudi i hoce i demokratskog izabranog predsjednika da mlatne. Taj je na avataru kikija bio.
User avatar
Sara03
Posts: 3356
Joined: 22/02/2017 03:17

#17723 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Bodkin wrote:
Lopez1981 wrote:
Krokodajl wrote:
Ali, najžalosnije od svega, u Turskim medijima tako stoji, mada svi dobro znamo (bar oni koji prate) šta se u Džizreu i Nusajbinu desilo.
Desilo se to da je PKK sa planina sisao u gradove i zabarikadirao se medju civile, nakon toga Turci najavili antiteroristicku operaciju u gradovima i upozorili civile da napuste podrucja gdje ce biti operacije. Za par mjeseci teroristi iz gradova eliminisani, kvartovi u kojima su bili teroristi razoreni, gdje su bila veca ostecenja na objektima poravnali bagerima. Tokom operacije je bilo i poginulih civila ali ne velik broj kad se uzme u obzir obim operacije. Gradovi prije nego sto su budale iz PKK dosli u gradove nisu bili razarani, bilo je Turske represije, nasilja itd ali bar im nisu padale granate po kucama i bilo je relativno mirno. Molim te da me ispravis ako nesto nije tacno. Volim i Turke Kurde podjednako, mrzim pkk i svakog vojnika koji se bori protiv Kurda civila i nanosi stetu nevinom Kurdskom narodu.
Znaci ok je srusiti gradove uz civilne zrtve jer su se tu krili neki vojnici pa je legitimna vojna meta? Zanimljivo. Jel to vazi za sve?
Tako su četnici opravdavali granatiranje porodilišta, bolnica i škola.. u prevodu bradati mudžahedini teroristi, vojna baza..
User avatar
Sara03
Posts: 3356
Joined: 22/02/2017 03:17

#17724 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Vizionar 1985 wrote:
Kikibombona wrote: Kurdima je obecana drzava prije nego je nastala sadasnja zlocinacka Republika Turska. Turci su na to pristali i poslije je Ataturk ponistio dogovoreno, protuzakonito. I od tada traje borba.
Ima li gdje taj ugovor i gdje tacno ako ima. Gdje se nalazi taj ugovor. Kako to da Kurdi nisu sudu tuzili za krsenje ugovora. Mogli su i pred Un-om ili negdje drugo ako ima ugovor.

Sto sudski nisu zatrazili da se ugovor ispuni i obecanje iz ugovora.
Kako će pred UN-om, tj. MSP kad ne mogu biti stranka u sporu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28460
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17725 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Kikibombona wrote:[

Ovih slika nema na vodecim medijima, valja istresti stotine miliona da se objavi. I tako nesretnici poput Drvojsece misle da je Izrael gori od Turske, samo zato sto se svaki izraelski zlocin nadje u medijima, zahvaljujuci neogranicenom budzetu arapskih monarhija. S druge strane, zlocini nad Kurdima su daleko od vodecih medija, uglavnom. I ne radi se o zavjeri. Nemaju love da plate. Koliko para - toliko muzike.
Pa ima internet sada. Ima merika lovu, Rusija, Francuska, Njemacka, Eu itd. Sto oni ne plate da se ovo vrti po medijima.
Ali ima sada jedan od jecih medija a to je internet.

Zao mi ljudi, stvarno ni jednima ni drugima ovo ne treba.
Post Reply