IRAN

Post Reply
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#17651 Re: IRAN

Post by King Theoden »

salik79 wrote:
Herr Flick wrote:Najjace je ovo, Amerikanci imaju informacije :-) :-)
Sve iz prve ruke:

Pametnom ne treba više.
Za razliku od ovih monstruma, iran nikad nikog nije napao, naprotiv.
Gdje god je neko ugrožen ili potlačen, iran je prvi koji je pomagao bez traženja protuusluge
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17652 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

salik79 wrote:I isto smece ce im donijeti boljitak/dobro?

E moj kiki, puk'o si k'o tromblon. Ili nisi, nego se samo pravis.
Zapravo, hoce.

Pogledaj Srbiju. Srbi trebaju voljeti Amerikance jer su ih spasili Milosevica. Naravno, Ameri su imali druge ciljeve, ali su uradili dobro djelo za srpski narod i sve narode koji zive sa Srbima.

Jarane, ovo je gotovo. Bilo bi bolje za iranski narod da mule odu vec sutra, u miru i da se implementira istinska demkratija. Ovo je produzenje agonije i prolongiranje neminovog.

Sjetit ces se Kikija kada Hamnei bude slao poruke iz Moskve. Zapamti dobro.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17653 Re: IRAN

Post by salik79 »

Dino34 wrote:
salik79 wrote:
Herr Flick wrote:Najjace je ovo, Amerikanci imaju informacije :-) :-)
Sve iz prve ruke:

Pametnom ne treba više.
Za razliku od ovih monstruma, iran nikad nikog nije napao, naprotiv.
Gdje god je neko ugrožen ili potlačen, iran je prvi koji je pomagao bez traženja protuusluge
To samo krajnji ignorant i bolesnik moze zanijekati.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17654 Re: IRAN

Post by salik79 »

Kikibombona wrote:
salik79 wrote:I isto smece ce im donijeti boljitak/dobro?

E moj kiki, puk'o si k'o tromblon. Ili nisi, nego se samo pravis.
Zapravo, hoce.

Pogledaj Srbiju. Srbi trebaju voljeti Amerikance jer su ih spasili Milosevica. Naravno, Ameri su imali druge ciljeve, ali su uradili dobro djelo za srpski narod i sve narode koji zive sa Srbima.

Jarane, ovo je gotovo. Bilo bi bolje za iranski narod da mule odu vec sutra, u miru i da se implementira istinska demkratija. Ovo je produzenje agonije i prolongiranje neminovog.

Sjetit ces se Kikija kada Hamnei bude slao poruke iz Moskve. Zapamti dobro.
Ma, svima nam je svanulo kada su Milosevica skinuli i postavili srpskog Willyija Brandta.


Kiki, evo, upri prstom u prognozu koju se ostvarila. Ti si, bolan, predmet sprdnje. A, ako se to desi, sto ti tvrdis, reci sta zelis!
A_A_AKCIJA
Posts: 7959
Joined: 16/11/2009 02:54

#17655 Re: IRAN

Post by A_A_AKCIJA »

Joo, sa Kikijem raspravljate... :D Hem laže, hem nema pojma o čemu priča. Nema pojma, kao elementarno neobrazovan lik koji ne poznaje osnovne pojmove teme za koju se prikačio. Zadnji put kad sam čitao, je situaciju u Turskoj pojašnjavao novinskim člankom starim 12 godina :D

Malo je falilo da mi ogadi Kurde, ali sreća, nađoh nezavisnih izvora, pa shvatih koliko je zglajzo u terorističku spiku.

Kiki, zar ne bi ono ima i mjesec, da je pitanje trenutka propasti Turske, Irana, .... Koga li si već priželjkivao, znam da su neki muslimani u pitanju, uglavnom :D

Budaletina Trump traži sebi kake međunaredne pobjede da ima za izbora, nakon što ga je Kim ispalio, a ovaj konta Amerika uteruje demokratiju :D
Uz to se uzda u lika kojeg Trump nije mogao očima pogledati zbog, pai sad, brkova :D :D :D

https://www.businessinsider.com/john-bo ... ims-2018-1
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17656 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

salik79 wrote:Ma, svima nam je svanulo kada su Milosevica skinuli i postavili srpskog Willyija Brandta.


Kiki, evo, upri prstom u prognozu koju se ostvarila. Ti si, bolan, predmet sprdnje. A, ako se to desi, sto ti tvrdis, reci sta zelis!
Toliko puta sam te ponizio u raspravama da mi je odavno neprijatno zbog toga. U 99% slucajeva iz prepiske izlazis kao porazen.

Samo u zadnje vrijeme sam dokazao da su u irackom Kurdistanu vece plate nego u Turskoj i narocito siromasnom Iranu. Dokazao sam da izbjeglice iz Irana masovno dolaze u Kurdistan raditi fizicke poslove.

Pogledaj ove slike iz tzv. Irana, bolje reci okupiranog Istocnog Kurdistana, nakon kurdskog referenduma u Iraku. Stotine hiljada Kurda je izaslo na ulice i fanaticno slavilo. Kurdi su jedan narod, ne mogu ih podijeliti nekakve imperijalisticke, britansko-francuske granice.

Pogledaj ovo slavlje

https://m.youtube.com/watch?v=_xx737jJ8LY

Ili ovo... ljudi skandiraju 'sloboda, sloboda...'

https://mobile.twitter.com/PollaGarmian ... 8615278592

Sutra da zapuca, garantujem da bi perzijska vojska u roku od mjesec dana pobjegla iz cijelog Kurdistana...

Isto bi ih cekalo u Ahvazu, Beludzistanu i Azerbejdzanu. I Luri bi ih nabili nogom.

Ne mozes bolan silom vladati, mrznja se velika stvori.

A Hamnei ce se javljati iz Moskve, budi siguran u to.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17657 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

A_A_AKCIJA wrote:Kiki, zar ne bi ono ima i mjesec, da je pitanje trenutka propasti Turske, Irana, .... Koga li si već priželjkivao, znam da su neki muslimani u pitanju, uglavnom :D
Naravno da je pitanje trenutka.

Mulanskom rezimu dajem maksimalno 5 godina, a nece biti cudo ako odleti za godinu. Trese im se pod nogama.

...

Turska ekonomski propada i taj trend je nezaustavljiv. Sve sam pogodio. A sto se tice eventualne podjele Turske, nece to uskoro. Nikad nisam rekao da hoce. Mozda za 2-3 decenije, osim ako Erdogan ne poludi. Kurdima ne odgovara raspad Turske. Vise niko od Kurda, narocito nacionalista, ne insistira na tome. Kurdi imaju strasan natalitet i za par decenija ce biti vise Kurda nego Turaka na prostoru Anadolije, a kada se uzme region, Kurdi ce biti dvostruko brojniji.

Vazno je ucvrstiti pozicije u Iraku i Siriji. Uskoro slijedi Iran.

A cjelovitost Turske treba zestoko podrzavati jer Kurdi preuzimaju sve veci teritorij. Po prvi put Kurdi imaju cijele kvartove u Adani i Mersinu. Do mora dogurali. :D Jednako tako, sire se na Crno more i prema unutrasnjosti. Tursku niposto ne treba dirati.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50673
Joined: 29/12/2005 01:20

#17658 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

Kiki vas trola ba. Nemoguce da neko ovako ozbiljno razmislja. :D

Mada je naravno u pravu sto se tice nekih stvari.

Ne objasni mi salik kako se brane iranski interesi u Siriji, Libanu, Palestini i Jemenu. :oops:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17659 Re: IRAN

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:Kiki vas trola ba. Nemoguce da neko ovako ozbiljno razmislja. :D

Mada je naravno u pravu sto se tice nekih stvari.

Ne objasni mi salik kako se brane iranski interesi u Siriji, Libanu, Palestini i Jemenu. :oops:
Osovinom otpora cio-americkoj hegemoniji.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50673
Joined: 29/12/2005 01:20

#17660 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:Kiki vas trola ba. Nemoguce da neko ovako ozbiljno razmislja. :D

Mada je naravno u pravu sto se tice nekih stvari.

Ne objasni mi salik kako se brane iranski interesi u Siriji, Libanu, Palestini i Jemenu. :oops:
Osovinom otpora cio-americkoj hegemoniji.
Sta Iran ima od toga? Objasni konkretno.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17661 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

jeza u ledja wrote:Kiki vas trola ba. Nemoguce da neko ovako ozbiljno razmislja. :D

Mada je naravno u pravu sto se tice nekih stvari.

Ne objasni mi salik kako se brane iranski interesi u Siriji, Libanu, Palestini i Jemenu. :oops:
Brane se tako sto Iran formira paravojne formacije koje su odane Teheranu a ne vlastima u pomenutim drzavama. I tako Iran preko svojih formacija, koje su cesto jace od drzavne vojske, diktira procese u zemljama.

Hamas i Hute naoruzava Iran ali se ne moze reci da jos uvijek imaju punu kontrolu.

Hezbolah aposlutno kontrolisu
Hashd al-Shabi u Iraku apsolutno kontrolisu

Sada poklapaju Siriju sa velikim brojem siitskih paravojnih skupina iz Libana, Iraka, Afganistana, Pakistana i samog Irana.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17662 Re: IRAN

Post by salik79 »

Nego, da odmorimo malo mozak od silnih kikijevih idiotizama:



User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17663 Re: IRAN

Post by madner »

Iran je racionalno odlucio da je najbolja odbrabena strategija da stvori sto skuplju situaciju za napad na Iran.

Ovi sateliti su prijetnje koje su moraju uzeti u obzir, da imaju mogucnost napada na americke interese u regionu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17664 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:Kiki vas trola ba. Nemoguce da neko ovako ozbiljno razmislja. :D

Mada je naravno u pravu sto se tice nekih stvari.

Ne objasni mi salik kako se brane iranski interesi u Siriji, Libanu, Palestini i Jemenu. :oops:
Osovinom otpora cio-americkoj hegemoniji.
Sta Iran ima od toga? Objasni konkretno.
Kakva laz...

Iran ne jaca legalne armije Libana, Iraka i Sirije, vec prave paralelne strukture i oruzane paravojne formacije koje su jace od legalnih armija. I odgovaraju na komande Irana.

Ovo je itekako ozbiljna prijetnja za Ameriku i Izrael, salu na stranu.

Iran aktivno radi u Afganistanu. Liwa Fatemiyoun je afganistanska jedinica formirana od strane IRGC.

Glup je onaj ko misli da ce Amerika, Izrael ili Saudija na ovakve aktivnosti ostati imuni.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#17665 Re: IRAN

Post by salik79 »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote:
jeza u ledja wrote:Kiki vas trola ba. Nemoguce da neko ovako ozbiljno razmislja. :D

Mada je naravno u pravu sto se tice nekih stvari.

Ne objasni mi salik kako se brane iranski interesi u Siriji, Libanu, Palestini i Jemenu. :oops:
Osovinom otpora cio-americkoj hegemoniji.
Sta Iran ima od toga? Objasni konkretno.
Sto manje opcija puceva i instaliranja marionetskih rezima, cionisticke ekspanzivne agresije, suvereniteta (ne dozvoljavanjem da ti drugi odredjuju kakvu ces unutrasnju politiku voditi), crpljenja resursa u bescijenje, od cega samo Ameri (oligarhija) i vladajuca elita imaju koristi, dok se narod zatupljuje, itd, itd, itd... Ovo onako, usput, u hodu.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50673
Joined: 29/12/2005 01:20

#17666 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

salik79 wrote: Sto manje opcija puceva i instaliranja marionetskih rezima, cionisticke ekspanzivne agresije, suvereniteta (ne dozvoljavanjem da ti drugi odredjuju kakvu ces unutrasnju politiku voditi), crpljenja resursa u bescijenje, od cega samo Ameri (oligarhija) i vladajuca elita imaju koristi, dok se narod zatupljuje, itd, itd, itd... Ovo onako, usput, u hodu.
Ne kontam? :?

Na koji nacin iransko ucesce u ratu u Siriji, ispomoc paravojnim formacijama u Libanu, Palestini i Jemenu promovisu interese iranskog naroda. I koji su to interesi konkretno?

Znaci posaljes vojsku ili oruzje u drugu zemlju (i to ne nuzno na poziv, pristanak tamosnjih vlasti, a pogotovo ne stanovnika) i tamo ti kojima saljes vode sukob(e) protiv nekog treceg. Sta ima Iran od toga?
Ne kazem da nema, ali hocu da mi ti objasnis sta je to i na koji nacin to doprinosi dobrobit obicnog Iranca koji naravno placa za sve to?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17667 Re: IRAN

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:
salik79 wrote: Sto manje opcija puceva i instaliranja marionetskih rezima, cionisticke ekspanzivne agresije, suvereniteta (ne dozvoljavanjem da ti drugi odredjuju kakvu ces unutrasnju politiku voditi), crpljenja resursa u bescijenje, od cega samo Ameri (oligarhija) i vladajuca elita imaju koristi, dok se narod zatupljuje, itd, itd, itd... Ovo onako, usput, u hodu.
Ne kontam? :?

Na koji nacin iransko ucesce u ratu u Siriji, ispomoc paravojnim formacijama u Libanu, Palestini i Jemenu promovisu interese iranskog naroda. I koji su to interesi konkretno?

Znaci posaljes vojsku ili oruzje u drugu zemlju (i to ne nuzno na poziv, pristanak tamosnjih vlasti, a pogotovo ne stanovnika) i tamo ti kojima saljes vode sukob(e) protiv nekog treceg. Sta ima Iran od toga?
Ne kazem da nema, ali hocu da mi ti objasnis sta je to i na koji nacin to doprinosi dobrobit obicnog Iranca koji naravno placa za sve to?
Jako dobro pitanje... Pogotovo kad to neko pita nakon skromne uloge SAD u pomenutim drzavama... Al eto do obicnom Amerikancu pomaze :lol:
Sto se tice pitanja... Ako pogledas okolinu Irana sigurno ces shvatiti zasto to Iran mora raditi i zasto to Iranu koristi. Pa cak i prosjecnom gradjaninu Irana. U svakom slucaju ne radi to nista vise od ostalih koji sa tom regijom nemaju nikakve veze. Ako se sjetimo Sirije (recimo), Iran je bio na strani legalne vlasti. A SAD i Izraeli na strani divljaka. Al eto, ono sto su radili oni je ok i u interesu prosjecnog Amerikanca. A ono sto je radio Iran, nije. Logika 0 bodova.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50673
Joined: 29/12/2005 01:20

#17668 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

CPT wrote:
jeza u ledja wrote:
Ne kontam? :?

Na koji nacin iransko ucesce u ratu u Siriji, ispomoc paravojnim formacijama u Libanu, Palestini i Jemenu promovisu interese iranskog naroda. I koji su to interesi konkretno?

Znaci posaljes vojsku ili oruzje u drugu zemlju (i to ne nuzno na poziv, pristanak tamosnjih vlasti, a pogotovo ne stanovnika) i tamo ti kojima saljes vode sukob(e) protiv nekog treceg. Sta ima Iran od toga?
Ne kazem da nema, ali hocu da mi ti objasnis sta je to i na koji nacin to doprinosi dobrobit obicnog Iranca koji naravno placa za sve to?
Jako dobro pitanje... Pogotovo kad to neko pita nakon skromne uloge SAD u pomenutim drzavama... Al eto do obicnom Amerikancu pomaze :lol:
Bravo! To je upravo ono sto hocu da kazem: Iran regionalno radi isto sto i SAD globalno - sire svoj uticaj, sponzoriraju prijateljske rezime, promovisu svoje geostrateske interese, i to ne nuzno vezano za interese stanovnika u zemljama o kojima se radi i pogotovo nevezano za dobrobit vlastitih gradjana.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17669 Re: IRAN

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:
CPT wrote:
jeza u ledja wrote:
Ne kontam? :?

Na koji nacin iransko ucesce u ratu u Siriji, ispomoc paravojnim formacijama u Libanu, Palestini i Jemenu promovisu interese iranskog naroda. I koji su to interesi konkretno?

Znaci posaljes vojsku ili oruzje u drugu zemlju (i to ne nuzno na poziv, pristanak tamosnjih vlasti, a pogotovo ne stanovnika) i tamo ti kojima saljes vode sukob(e) protiv nekog treceg. Sta ima Iran od toga?
Ne kazem da nema, ali hocu da mi ti objasnis sta je to i na koji nacin to doprinosi dobrobit obicnog Iranca koji naravno placa za sve to?
Jako dobro pitanje... Pogotovo kad to neko pita nakon skromne uloge SAD u pomenutim drzavama... Al eto do obicnom Amerikancu pomaze :lol:
Bravo! To je upravo ono sto hocu da kazem: Iran regionalno radi isto sto i SAD globalno - sire svoj uticaj, sponzoriraju prijateljske rezime, promovisu svoje geostrateske interese, i to ne nuzno vezano za interese stanovnika u zemljama o kojima se radi i pogotovo nevezano za dobrobit vlastitih gradjana.
Ne, Iran ne radio regionalno ono sto radi SAD globalno. Osim ako nisi prespavao zadnjih 20 godina (bar). Iran reaguje na invaziju Amerikanaca i Izraela koji zatezu omcu oko vrata Irana. Iran ne vrslja po Kanadi ili po interesima SAD.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50673
Joined: 29/12/2005 01:20

#17670 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

CPT wrote: Ne, Iran ne radio regionalno ono sto radi SAD globalno. Osim ako nisi prespavao zadnjih 20 godina (bar). Iran reaguje na iznvaziju Amerikanaca i Izraela koji zatezu omcu oko vrata Irana. Iran ne vrslja po Kanadi ili po interesima SAD.
Koji dio od "regionalno" nisi razumio? Regija Bliskog Istoka, ne regija Sjeverne Amerike. Kakvu invaziju Amerikanaca i Izraela? :-) Na kojem dijelu Irana se desila ta invazija? Iran je u zadnjih 10-ak godina prosirio svoj uticaj preko Iraka, do Sirije, sve do Libana i Palestine, tj. Izraela i juzno na poluostrvu u Jemenu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17671 Re: IRAN

Post by Kikibombona »

Amerika investira stotine milijardi dolara i onda neko kaze da Amerika nema veze sa BI.

Amerika ima obavezu za stiti svog prvog saveznika - Izrael.

...

I pogledajte, Amerika je skinula genocidasa Sadama Huseina. Vlast je preuzeo vecinski narod, shia Arapi. Amerika nema takav mentalitet i zelju da kontrolise sve. Vlada u Bagdadu je, mozete misliti, pro-iranski raspolozena, iako su je Amerikanci doveli na vlast. Kurdi sklapaju naftaske dilove sa Rusima iako ih ne bi bilo da nije Amerike.

Amerika je opasna kada su ugrozeni njeni interesi, ali dok im ne diras u ranu, slobodan si.
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#17672 Re: IRAN

Post by славянин »

salik79 wrote:Nego, da odmorimo malo mozak od silnih kikijevih idiotizama:



Sta je ovo.. jeli ima konsenzusa kod ucenjaka za ovakvo pokrivanje zena :? :D
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17673 Re: IRAN

Post by CPT »

jeza u ledja wrote:
CPT wrote: Ne, Iran ne radio regionalno ono sto radi SAD globalno. Osim ako nisi prespavao zadnjih 20 godina (bar). Iran reaguje na iznvaziju Amerikanaca i Izraela koji zatezu omcu oko vrata Irana. Iran ne vrslja po Kanadi ili po interesima SAD.
Koji dio od "regionalno" nisi razumio? Regija Bliskog Istoka, ne regija Sjeverne Amerike. Kakvu invaziju Amerikanaca i Izraela? :-) Na kojem dijelu Irana se desila ta invazija? Iran je u zadnjih 10-ak godina prosirio svoj uticaj preko Iraka, do Sirije, sve do Libana i Palestine, tj. Izraela i juzno na poluostrvu u Jemenu.
Bit price nije regija. SAD vrsla oko Irana i ne obratno. Iran se nije petljao u Siriji dok neko nije (skoro) srusio legalno vlast u Siriji. Taj neko je prije svega SAD&Izrael. Pad Sirije bi znacio da ima 1 saveznik manje i neprijatelj doslovce pred vratima.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50673
Joined: 29/12/2005 01:20

#17674 Re: IRAN

Post by jeza u ledja »

On obozava postavljati videa i slike iz Irana gdje se mladi hipsteri zabavljaju i zajebavaju kao i omladina svugdje u svijetu. Valjda da docara kako Iran nije zabit gdje ljudi ne smiju ni proc ulicom kako treba. Znamo mi da je tako, ovo nije forum nekog sela u Kansasu. No isto tako znamo da je ovo samo jedan manji segment stanovnistva, urban, obrazovan i visa srednja i bogata klasa i isto tako znamo da upravo ovaj stalez najmanje podrzava ono "IR" u nazivu drzave. To je svima jasno, ali eto iz nekog razloga salik i drustva za promociju Irana vani koriste upravo te ljude da normaliziraju IR Iran u ocima svijeta.
Apsurd.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#17675 Re: IRAN

Post by CPT »

Kikibombona wrote:Amerika investira stotine milijardi dolara i onda neko kaze da Amerika nema veze sa BI.

Amerika ima obavezu za stiti svog prvog saveznika - Izrael.

...

I pogledajte, Amerika je skinula genocidasa Sadama Huseina. Vlast je preuzeo vecinski narod, shia Arapi. Amerika nema takav mentalitet i zelju da kontrolise sve. Vlada u Bagdadu je, mozete misliti, pro-iranski raspolozena, iako su je Amerikanci doveli na vlast. Kurdi sklapaju naftaske dilove sa Rusima iako ih ne bi bilo da nije Amerike.

Amerika je opasna kada su ugrozeni njeni interesi, ali dok im ne diras u ranu, slobodan si.
Cuj? Amerika skinula genocidasa? Pa ko ga je postavio? Kinezi mozda? Ko mu je prodao otrov za Kurde? Eskimi mozda? Uostalom oni nisu trazili genocidasa Sadam (kojeg su postavili) vec WMD. Koje nikad nisu nasli btw...
Post Reply