Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#17651 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Sta se ovo zbiva s japancima :mrgreen:

SUBARU LEGACY, 2,0, 2008.G. (12.000 KM)
https://www.olx.ba/r/26816470/82529

Subaru Tribeca DSG 4x4 (11.000 KM)
https://www.olx.ba/r/31098775/82529

Subaru Impreza 2010.g. 2.0 dizel 4x4 , kvar na motoru (3.900 KM)
https://www.olx.ba/r/29567079/82529

SUBARU LEGACY 2.0TD AWD 4x4 2008g. (7.500 KM)
https://www.olx.ba/r/26513263/82529
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#17652 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Nista sto jedna dobra konverzija na TDI ne bi rijesila :mrgreen:
Jes da bi malo virio al hajd :lol:
https://www.google.ba/search?q=subaru+t ... e&ie=UTF-8
Ps tribeca je rijetko odvratan auto
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#17653 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vauvau »

Ovdje se vidi koliko japanci ustvari zaostaju za evropljanima. Njemački motori i dizel tehnologija je daleko superiornija.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#17654 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

Jedino su u Subaru-u bili dovoljno ludi ici praviti dizel boxer motor :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#17655 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Bakir1 wrote:Nista sto jedna dobra konverzija na TDI ne bi rijesila :mrgreen:
Jes da bi malo virio al hajd :lol:
https://www.google.ba/search?q=subaru+t ... e&ie=UTF-8
Ps tribeca je rijetko odvratan auto
Tribeca je benzin sto je jos gore
Cuo sam da i oni cesto rade harakiri :mrgreen:

A ovi 2.0d nema ga da se nije razletio
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17656 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Smetlje obično...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17657 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mk ultra wrote:Sta se ovo zbiva s japancima :mrgreen:

SUBARU LEGACY, 2,0, 2008.G. (12.000 KM)
https://www.olx.ba/r/26816470/82529

Subaru Tribeca DSG 4x4 (11.000 KM)
https://www.olx.ba/r/31098775/82529

Subaru Impreza 2010.g. 2.0 dizel 4x4 , kvar na motoru (3.900 KM)
https://www.olx.ba/r/29567079/82529

SUBARU LEGACY 2.0TD AWD 4x4 2008g. (7.500 KM)
https://www.olx.ba/r/26513263/82529
Jbte subaru dizel,mozes li vece smece gledat ili kupiti :lol: , ez36 isto budalastina u odnosu na eg33 :-)

Koliko su ga reklamirali,covjek bi rekao cudo od motora,a ono govno zesce,drzite se benzina i turbo benzina i nema problema sa njima.

EJ20 bog i batina


PS.Ima idiota pa nabijaju pun gas na 1500 obrtaja u 4toj i visim brzinama i ubiju koljenasta vratila, na pojedinim ne znam tacno kojim subaru motorima kao i na 2.3 disi Turbo mazdinom ,i kaze ne valja motor :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#17658 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

amar1994 wrote:
mk ultra wrote:Sta se ovo zbiva s japancima :mrgreen:

SUBARU LEGACY, 2,0, 2008.G. (12.000 KM)
https://www.olx.ba/r/26816470/82529

Subaru Tribeca DSG 4x4 (11.000 KM)
https://www.olx.ba/r/31098775/82529

Subaru Impreza 2010.g. 2.0 dizel 4x4 , kvar na motoru (3.900 KM)
https://www.olx.ba/r/29567079/82529

SUBARU LEGACY 2.0TD AWD 4x4 2008g. (7.500 KM)
https://www.olx.ba/r/26513263/82529
Jbte subaru dizel,mozes li vece smece gledat ili kupiti :lol: , ez36 isto budalastina u odnosu na eg33 :-)

Koliko su ga reklamirali,covjek bi rekao cudo od motora,a ono govno zesce,drzite se benzina i turbo benzina i nema problema sa njima.

EJ20 bog i batina


PS.Ima idiota pa nabijaju pun gas na 1500 obrtaja u 4toj i visim brzinama i ubiju koljenasta vratila, na pojedinim ne znam tacno kojim subaru motorima kao i na 2.3 disi Turbo mazdinom ,i kaze ne valja motor :lol:
U USA 80% wrx sti sto su na cesti nemaju orginalne motore ili im je pola motora izmjenjeno. neki riknu i pod garancijom toliko o turbo benzincima boxerima. I jako teski na uljima.
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17659 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

Akumulator VARTA Silver Dynamic AGM, E39, P/N: 570 901 076, 70 Ah, 760 A, kod koga ima kupiti u Sarajevu?

Hvala lijepo.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17660 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Seawolf wrote:Akumulator VARTA Silver Dynamic AGM, E39, P/N: 570 901 076, 70 Ah, 760 A, kod koga ima kupiti u Sarajevu?

Hvala lijepo.
http://www.fibex.ba/kontakt


:thumbup:

ili oni lili vesprom,mozda budes morao naruciti ;-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17661 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

B6Redhell wrote:
U USA 80% wrx sti sto su na cesti nemaju orginalne motore ili im je pola motora izmjenjeno. neki riknu i pod garancijom toliko o turbo benzincima boxerima. I jako teski na uljima.
toliko ih je i tjunirano :D , zato kazem EJ20 , 25 je za ameriku i europu i vrti do 7500 ,zato tamo swapuju JDM masine a oni vrte 8000 :D :thumbup:
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#17662 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

amar1994 wrote:

Dodje sinoc SK 4K. Nesto su bili zajebali u centrali. Imam i uredan ton. :lol: :D

A da ne bude off topic, meni je Varta na Suzukiju bila gotova za tri godine. Sad je unutra Topla.
Last edited by NediM17 on 21/10/2018 09:56, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17663 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:
Dodje sinoc SK 4K. Nesto su bili zajebali u centrali. Imam i uredan ton. :lol: :D
:lol: uzivaj :thumbup:
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17664 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

amar1994 wrote:
Seawolf wrote:Akumulator VARTA Silver Dynamic AGM, E39, P/N: 570 901 076, 70 Ah, 760 A, kod koga ima kupiti u Sarajevu?

Hvala lijepo.
http://www.fibex.ba/kontakt


:thumbup:

ili oni lili vesprom,mozda budes morao naruciti ;-)
Hvala ti!

Kontaktirat ću sutra i jedne i druge. Javim rezultat.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17665 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Seawolf wrote: Hvala ti!

Kontaktirat ću sutra i jedne i druge. Javim rezultat.
nista,ovi sa linka su imali i azija modele,tako da bi trebali imati tu koju trazis :)
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17666 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

amar1994 wrote:
Seawolf wrote: Hvala ti!

Kontaktirat ću sutra i jedne i druge. Javim rezultat.
nista,ovi sa linka su imali i azija modele,tako da bi trebali imati tu koju trazis :)
Ma ovo je najstandardnija Varta za evropske kompaktne dizele sa Start/Stop sistemom.

I mora se ugraditi u ovlaštenom servisu, ili kod nekoga ko ima odgovarajući dijagnostički računar.
User avatar
konektovan
Posts: 51391
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17667 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Vesprom ima odličnu ponudu baterija i momci koji tamo rade djeluju strucno. Cak dolaze i na adresu.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#17668 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Seawolf wrote:Akumulator VARTA Silver Dynamic AGM, E39, P/N: 570 901 076, 70 Ah, 760 A, kod koga ima kupiti u Sarajevu?

Hvala lijepo.
Znam u Tuzli gdje imas kupiti ali budi spreman da ga platis masno. Ja sam prije 20-ak dana trazio da kupim gel akumulator 50Ah i u ovoj radnji mi uporno pokusavao uvaliti AGM akumulator uvjeravajuci me da je to isto a nisu ni blizu. U glavnom, Varta AGM od 50Ah je 350KM.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#17669 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

To registrovanje novog akumulatora u sistemu nije mi nikako jasno :mrgreen:

Imas i exide sa zahtjevanim karakteristikama, samo pazi sad ove neke nove baterije ne dozvoljavaju montazu ispod haube
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17670 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

mk ultra wrote:To registrovanje novog akumulatora u sistemu nije mi nikako jasno :mrgreen:

Imas i exide sa zahtjevanim karakteristikama, samo pazi sad ove neke nove baterije ne dozvoljavaju montazu ispod haube
Da, vidio sam, odgovarajući EXIDE je "Start-Stop AGM EK700".

Dimenzije ova dva akumulatoru su identične: 278 x 175 x 190 mm. I identične su onome koji je tvornički ugrađen u autu.

Ako ne bude prevelika razlika u cijeni (do 25%), ipak prefeririam Vartu u odnosu na EXIDE.
User avatar
nivla
Posts: 6570
Joined: 12/01/2008 23:44

#17671 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by nivla »

mk ultra wrote:To registrovanje novog akumulatora u sistemu nije mi nikako jasno :mrgreen:

Imas i exide sa zahtjevanim karakteristikama, samo pazi sad ove neke nove baterije ne dozvoljavaju montazu ispod haube
mozda to i ima,ali ako u vespromu podrazumijevaju zamjenu akumulatora registrovanjem novog akumulatora, nisam bas vidio da su spajali na dijagnostiku
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17672 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

amar1994 wrote:
Seawolf wrote: Hvala ti!

Kontaktirat ću sutra i jedne i druge. Javim rezultat.
nista,ovi sa linka su imali i azija modele,tako da bi trebali imati tu koju trazis :)
Image

Kupio sam. Hvala ti! :thumbup:
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#17673 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vauvau »

Ovo je star akumulator, koliko garancije daju na njega?
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17674 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

vauvau wrote:Ovo je star akumulator, koliko garancije daju na njega?
Ma neka je star, samo neka je originalan. 24 mjeseca.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17675 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Seawolf wrote: Image

Kupio sam. Hvala ti! :thumbup:
:thumbup:

dobra udarna struja :-D
Post Reply