Republika Turska

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17651 Re: Republika Turska

Post by madner »

Kurdi nisu nacija, Bosanci jesu.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#17652 Re: Republika Turska

Post by Rampage »

Sara03 wrote:Bošnjačka hipokrizija - Palestina vs. Kurdistan

1. Mrzi Izrael / Zaklinje se u majku Tursku
2. Mrzi Jevreje / Obožava turske nacionaliste i sve što je u korelaciji sa islamom
3. Palestinci Bogom dani / Kurdi niža rasa
4. Genocid na Palestincima / Rat protiv Kurda
5. Cionisti zločinci / Buđenje nacionalne svijesti

...
Ti da si upoznao prosječnog Bošnjaka, vidio bi da istog boli ćuna kako za Turskom i Kurdima, tako i za Izraelom i Palestinom. Možeš živjeti 100 godina u bilo kojoj bosanskoj mahali a da uopće ne čuješ da bilo ko spominje Tursku, Siriju, Izrael qrce palce.

Zato se mani podmetanja bilo kakve hipokrizije Bošnjacima, nije fino od tebe.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17551
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#17653 Re: Republika Turska

Post by JohnnyS »

madner wrote:Kurdi nisu nacija, Bosanci jesu.

A kad tako kažeš onda je skroz u redu ako te netko strpa u zatvor izleti li ti rečenica na kurdskom :D
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17654 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Maraschino wrote:
Idemedosumom wrote:Cuj Turska gora od izraela :lol:
haman

kurdistan imao svoju drzavu i svoj jezik pa im turci na silu oteli i jos ih sada maltretiraju...

kurdi imaju pravo da participiraju u vlasti ali jok, bolje to terorizmom rjesavati. :roll:

kurdi su kao rsk ili ovaj nas brlog. isto bi kurdi uradili samo da imaju silu ako ne i gore.
Kurdistan nije imao državu - nije je imala ni Palestina... Jezik jesu imali i imaju, i jedni i drugi...

I Arapi/Palestinci koji se nalaze na teritoriji Izraela imaju pravo na participiranje u vlasti... S druge strane, oni koji se nalaze na Zapadnoj Obali i Gazi imaju samoupravu, tj. praktično imaju državu... Kurdi to nemaju...

Dakle, ne razumijem šta je autor htio reći...

Da, tačno je... U mnogim aspektima, politika Turske jeste gora od politike Izraela... Još jednom, ovim ne tvrdim da politika Izraela valja, naprotiv...
Last edited by cyprus on 18/04/2017 15:56, edited 3 times in total.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#17655 Re: Republika Turska

Post by asurbanipal »

Referendumska dova :lol:


User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17656 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

madner wrote:Kurdi nisu nacija, Bosanci jesu.
A jesu li oni jedan narod, i da li isti imaju svoj jezik?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17657 Re: Republika Turska

Post by madner »

JohnnyS wrote:
madner wrote:Kurdi nisu nacija, Bosanci jesu.

A kad tako kažeš onda je skroz u redu ako te netko strpa u zatvor izleti li ti rečenica na kurdskom :D
Govorimo za jezik, nije u redu da te strpaju u zatvor. Nije obaveza da se odrzi nastava ako drzava ne priznaje nacionalnu manjinu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17658 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

The 51st State wrote:
Kikibombona wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Pa imaju Kurdi svoje sponzore Francuze i Holandiju pa neko oni o tome pišu i izvještavaju, svakako su im još malo pa dali ambasade da otvore. :oops:
Imaju Kurdi po prvi put kontrolu nad svojim resursima, u Iraku, a sada i Siriji. Nemaju kao Arapi, Turci i Perzijanci koji izdvajaju milijarde za propagandu, ali imaju dovoljno za pocetak. I odmah se vidi razlika. Opsada Kobanija je dobila veliku medijsku paznju. O zlocinima u Turskoj se pise vise nego ikada. Zapad romantizira kurdske borce u Siriji i Iraku. Zapadni lideri su svako malo kod Kurda u Iraku i obratno. Oland je skoro kucni prijatelj sa Barzanijem. Podrska kurdskim snagama je sve veca. Mediji poput France24 svako malo rade afirmativne dokumentarce o Kurdima. Pojedinci poput Anri Bernara Levija, Bernara Kusnera, Kristofera Hicensa itd rade vrhunsku pro-kurdsku propagandu. Hicenes na reveru nosi znacku Velikog Kurdistana. :D

Kurdi su jedini narod na BI koji je istinski pro-zapadno orjentisan. Dzeb Bush recimo porucuje Trampu kako je nepravedno uvesti zabranu ulaska u Ameriku gradjanima Iraka kada se zna da je dobar dio tih gradjana pro-americki raspolozen, tj. Kurdi iz Juznog Kurdistana (Irak). Zapad u Kurdima ima strateskog saveznika za buducnost. Sekularan narod, sa demokratskim potencijalom. Zato ih pomazu i prave drzavu u Iraku i Siriji. Poslije ce na red doci Iran i Turska. To je narod borbenog duha koji broji preko 30 miliona sa izrazito visokim natalitetom. Za 2-3 decenije ce biti brojniji od Turaka i Perzijanaca. Samo da ih naoruzaju do zuba, sto i rade, pa im niko nista nece moci.

Nece proci dugo prije nego PKK bude partner zapada. Zapamti ovo. Oni vec sada potpuno slobodno djeluju u Evropi, imaju desetine medija, udruzenja... orgnizuju konferencije, samite, proteste... I pro-evropski su raspolozeni, iako su na EU listi teroristickih organizacija. Jasno im je da to EU radi radi Turske i nisu ljuti zbog toga. Vazno im je da potpuno slobodno djeluju u Evropi. Visokorangirani pripadnici PKK ugl zive u Francuskoj. PKK ima visemilionsku podrsku Kurda u domovini i dijaspori. Najjaca su kurdska stranka.

Barzanijev KDP (Irak) i Talibanijev PUK (Irak) su do nedavno bili na listi teroristickih organizacija Amerike i EU. Sada su saveznici zapada i svjetionik slobode u Iraku. Potpuno isto ce se desiti sa PKK. Kada? Vidjet cemo.
The Democratic Unionist Party (PYD) on Tuesday released political prisoners in the town of Tel Tamar and the city of Darbasiyya. The party's own groups raided a football stadium in Dirk to arrest young men and market them for forced conscription camps.
Yekiti Media correspondent in Tal Tammer reported that the PYD militants had released a member of the Kurdish Yekiti party, Mazin Shouki, and a member of the Kurdistan Democratic Party-Syria PDK-S Jamil Kiki and the abductees since 3-3-2017
In Darbasiya, our correspondent said PYD gunmen released a member of the local council of the Kurdish National Council (ENKS) Farhad Osman after his abduction on Monday 10/4-2017
Armed PYD groups surrounded the municipal stadium in Dirk and arrested a group of young people under the pretext of the Compulsory Recruitment Act.
PYD gunmen, member of the PDK-S, Hassan Nawaf Abdul Aziz, were abducted from the village of Abasa Pref in the town of Kerki on Monday 10/4-2017
PYD’s gunmen kidnap Kurdish language teacher “Amin Omar”

avangarda.
KDP otpuzuje PKK da rade za interese Irana, PKK optuzuje KDP da rade za interese Turske. I jedna i druga optuzba su u dobroj mjeri neutemeljene. Al' postoji strah. Tursko-iranska agentura radi posao, iracko-sirijska isto tako, neprestano podmecu noge. I zbog toga je cest slucaj da PKK, KDP, PUK, PYD i druge stranke hapse rivalske clanove pod optuzbom da saradjuju sa Turskom ili Iranom. Sve zavrsi bez ikakvih problema. Nema ubistava, premlacivanja i visegodisnje robije.

Iz perspektive EU naroda, pa cak i nasih plemena sa Balkana, Kurdi su daleko od bilo kakve avangarde. Kao drustvo imaju mana koliko hoces. Moze se o tome nasiroko. Susjedstvo im ne ide u prilog, najblaze receno. Dosta je tu nepismenosti, zatucanosti i cega ne. Potencijal za bolje imaju, ali su svakako daleko od civilizacijskih vrijednosti zapadne Evrope, tj. vrijednosti koje Evropa bastini u vlastitom dvoristu (znamo kako djeluju u svijetu). Kurdi su kao pojedinci veoma slicni Turcima, Arapima, Perzijancima. Zive zajedno stoljecima, sve je to u pet deka.

Razlika je u POLITICI. Kurdi nemaju asimilatorski gen kao recimo Turci koji su u tome presli svaku mjeru. Pojedini nacionalisti svojataju Jezide, Shabake, Lure itd. I medju samim Jezidima, Shabak itd (ima dosta tih manjinskih zajednica koje pripadaju kurdskom etnosu, mada neki ne vole reci da su Kurdi) ima znacajan broj onih koji tvrde da su Kurdi, sto historijski svakako jesu, govore kurdskim jezikom uostalom. Vecina Kurda kaze da su Jezidi ono sto oni misle i osjecaju da su. Kurdi nemaju ambiciju da namecu volju drugima. To najbolje pokazuju u Iraku gdje imaju vlast. Nemaju nikakav problem da Jezidi imaju svoju zastavu, Shabak svoju, Turkmeni svoju, Asirci svoju, Arapi svoju. Asirci u Peshmergama na ramenu imaju asirsku zastavu, Jezidi svoju itd. Sve etnicke i vjerske skupine su priznate i imaju sigurno mjesto u parlamentu. Arapski, turkmenski, asirski i drugi jezici manjinskih naroda su zvanicni. Sve manjinske konfesije su priznate od vlasti u Kurdistanu itd.

Isti slucaj u Siriji. Cim je PYD (prakticno ogranak PKK u Siriji) preuzeo vlast na sjeveru Sirije, odmah su zakonom izjednacili arapski, kurdski i armenski jezik. Vlast se dijeli prema ucescu stanovnistva u lokalnoj zajednici. Ako Arapi cine 100% stanovnistva, u gradskom vijecu su 100% Arapi. U Manbidzu, koji je multi-kulti grad, vijece cini negdje oko 60% Arapa, 20% Kurda, 10% Turkmena i 10% ostlih. Onda prava zena. Najmanje trecina duznosnika moraju biti zene. Kriminalizovali su osvete iz casti, imaju zakone koji se suprostavljaju ugovorenim brakovima itd. I zato imas situaciju da se lokalni Arapi uopste ne bune protiv dominantno kurdske, ako hoces PKK, vlasti. Dobili su vise nego bi im Damask u snovima dao. To je ideologija PKK, da se gotovo sva vlast prebaci na lokalne zajednice. Mozda je to utopija, ali se za pocetak dopada lokalnim Arapima koji su bili otudjeni od Damaska. PKK ne gaji nikakv sovinizam, ni prema Turcima, ni prema Arapima, ni prema Perzijancima. I to je veliki zalog za kurdski narod, to sto ne mrzi. PKK je svu mrznju usmjerio na vlast, vojsku i policiju, te je tako sacuvao kurdski narod od mrznje prema Turcima, Arapima i Perzijancima. Turska vojska ubi boga u kurdskom narodu, A OPET NEMA OSVETE NAD TURSKIM CIVILIMA. Za to PKK snosi ogromne zasluge. Ubijanje civila iz perspektive PKK je apsolutno neprihvatljivo. Oni neprestano ponavljaju da su im Turci braca, a neprijatelji vlast, vojska i policija. Kada poginu civili u nekoj akciji PKK, vodstvo stranke svaki put uputi izvinjenje. U njihovom djelovanju ima dosta negativnog, ali je ovo svakako pozitivno. I pozitivno je sto su zestoki borci protiv sektaskih i plemenskih podjela. Isto tako, ucinili su dosta na ocuvanju kurdske kulture i identiteta. Kurdi bi se mozda predali da nije bilo otpora PKK. Oportunisticki bi prihvatili da su 'planinski Turci' i nastavili zivjeti u miru. Mnogi su to uradili. Otpor PKK je ucinio da obim asimilacije bude manji.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17659 Re: Republika Turska

Post by madner »

Sara03 wrote:
madner wrote:Kurdi nisu nacija, Bosanci jesu.
A jesu li oni jedan narod, i da li isti imaju svoj jezik?
Ima jako puno naroda i jezika, drzava nema obavezu da obezbjedi istima ista.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17660 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

madner wrote:
JohnnyS wrote:
madner wrote:Kurdi nisu nacija, Bosanci jesu.

A kad tako kažeš onda je skroz u redu ako te netko strpa u zatvor izleti li ti rečenica na kurdskom :D
Govorimo za jezik, nije u redu da te strpaju u zatvor. Nije obaveza da se odrzi nastava ako drzava ne priznaje nacionalnu manjinu.
Ni ljudska prava nisu obavezna ukoliko ih država ne priznaje :)
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17661 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
JohnnyS wrote:Pa nitko ne opravdava terorizam, evo mene konkretno zanima zašto je negiranje bosanskog jezika u RŠ loše, a preko zabrane kurdskog jezika se lagano prelazi, a poneki takve upite smatraju islamofobijom?
Teško da ćeš dobiti neki konkretan odgovor..
In 2009, a Turkish University allowed the teaching of Kurmancî for the first time since the ban on speaking Kurdish was lifted in 1991.
http://pulitzercenter.org/reporting/tur ... s-language

http://muftah.org/turkey-kurds-learning ... PYbeWclHIU

Kako neko narodu jezik moze zabraniti i njegovu upotrebu u svakodnevnom zivotu da mi je znat.

Pokuso je i Enver Hodza u Albaniji Bosancima, Boshnjacima zabraniti pa su opet ljudi govorili svojim jezikom u svojim kucama.

U svakodnevnom zivotu.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17662 Re: Republika Turska

Post by madner »

cyprus wrote:
madner wrote:
JohnnyS wrote:

A kad tako kažeš onda je skroz u redu ako te netko strpa u zatvor izleti li ti rečenica na kurdskom :D
Govorimo za jezik, nije u redu da te strpaju u zatvor. Nije obaveza da se odrzi nastava ako drzava ne priznaje nacionalnu manjinu.
Ni ljudska prava nisu obavezna ukoliko ih država ne priznaje :)
Striktno govoreci to je tacno, medjutim posto je vecina drzava clan UNa, ista su manje vise univerzalna.
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17663 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

madner wrote:
Sara03 wrote:
madner wrote:Kurdi nisu nacija, Bosanci jesu.
A jesu li oni jedan narod, i da li isti imaju svoj jezik?
Ima jako puno naroda i jezika, drzava nema obavezu da obezbjedi istima ista.
Ne radi se ovdje o davanju ustavne kategorije kurdskom jeziku, niti uvođenja dvojezičnosti.

"Forcing the Kurds to abondon their language and become native speakers of Turkish.."

Jel' i to (ne)obaveza države?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17664 Re: Republika Turska

Post by madner »

Sara03 wrote:
madner wrote:
Sara03 wrote: A jesu li oni jedan narod, i da li isti imaju svoj jezik?
Ima jako puno naroda i jezika, drzava nema obavezu da obezbjedi istima ista.
Ne radi se ovdje o davanju ustavne kategorije kurdskom jeziku, niti uvođenja dvojezičnosti.

"Forcing the Kurds to abondon their language and become native speakers of Turkish.."

Jel' i to (ne)obaveza države?
To radi svaka iole pristojna nacija zadnjih 200 godina. Nekad su u Francuskoj bilo 5 nativnih jezika.

Drzava asimilira ono sto ne priznaje kao nacionalne manjine.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17665 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Maraschino wrote:
Idemedosumom wrote:Cuj Turska gora od izraela :lol:
haman

kurdistan imao svoju drzavu i svoj jezik pa im turci na silu oteli i jos ih sada maltretiraju...

kurdi imaju pravo da participiraju u vlasti ali jok, bolje to terorizmom rjesavati. :roll:

kurdi su kao rsk ili ovaj nas brlog. isto bi kurdi uradili samo da imaju silu ako ne i gore.
Ne lupetaj!

Kurdi u Iraku imaju drzavu u drzavi i ove godine ce, inshAllah, raspisati referendum o nezavinosti. Uzeli su svaki pedalj zemlje gdje su Kurdi vecina. Ne zanima ih tudja zemlja. Djeluju u skladu sa ovom cuvenom pjesmom... :-D Nacionalne i vjerske manjine imaju sva moguca prava.



Kurdi su domace stanovnistvo na prostoru Anadolije. Bili su prilicno lojalni otomanskim vlastima i bili su ljuti kada se Otomansko carstvo raspalo. Kada je vec doslo do toga, trazili su drzavu za sebe. Mongoli, danasnji Turci, su teznje u krvi ugusili, u vise navrata. Kurdima je obecana drzava prije nego je nastala sadasnja zlocinacka Republika Turska. Turci su na to pristali i poslije je Ataturk ponistio dogovoreno, protuzakonito. I od tada traje borba.

Granice Kurdistana prema ugovoru iz Sevra koji je prvobitno prihvatilo Osmansko carstvo!

Image

Kurdistan je u razlicitim periodima proglasavao nezavisnost u Iranu i Iraku, ali su i tamo mlade kurdske drzave u krvi ugusene. Za to veliku krivicu snose britansko-francuski imperijalisti. Zato Kurdi imaju parolu 'nemamo prijatelje osim planina'.

Veliki vojskovodja Saladin Ejubi je etnicki Kurd, pa se njegova dinastija, koja je u to vrijeme bila vjerovatno najjaca na svijetu, smatrala 'kurdskom dinastijom'. Saladin je ostao zapamcen kao jedan od najpravednijih vladara o kojem su najljuci protivnici sipali hvalospjeve.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Ajubidi

Zlocinacka turska drzava nece dovijeka. Svakoj represiji dodje kraj. Kurdi u Iraku i Siriji kontinuirano jacaju. U Iraku imaju izmedju 400-500 000 ljudi pod oruzjem, u Siriji ce uskoro nagurati 100 000. Pomazu ih velike svjetske sile. Imaju drasticno bolji natalitet od Turaka i Perzijanaca, uskoro ce biti brojniji narod od njih. Tako veliki narod, naglasenog borbenog duha, koji nema strah i kompleks od okupatora, koji se smije potuci i kada je slabiji, ce neminovno decekati slobodu. Zapad je uvidio potencijal kurdskog naroda i zato imaju veliku podrsku. Kurde u Siriji pomazu Amerika i Rusija. To je pravi presedan. :thumbup: :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17666 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

madner wrote:
Sara03 wrote:
madner wrote:Kurdi nisu nacija, Bosanci jesu.
A jesu li oni jedan narod, i da li isti imaju svoj jezik?
Ima jako puno naroda i jezika, drzava nema obavezu da obezbjedi istima ista.
A hoce li biti nacija kada se uskoro odvoje od Iraka i proglase Republiku Kurdistan!?? :D

Referendum po svemu sudeci u novembru ove godine. Sve stranke podrzale. :izet: :D

Jedino se idioti iz PKK protive, oni imaju neku svoju debilnu veziju konfederacije (protive se nezavisnom Kurdistanu :-) ), ali se u Iraku na srecu ne pitaju previse.
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17667 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

madner wrote: To radi svaka iole pristojna nacija zadnjih 200 godina. Nekad su u Francuskoj bilo 5 nativnih jezika.

Drzava asimilira ono sto ne priznaje kao nacionalne manjine.
Čega pet?

Jer native language, first language, mother tongue - nije ništa drugo do maternji, tj. prvi jezik. To se i od Kurda traži, da zamjene kurdski turskim kao svojim prvim jezikom.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17668 Re: Republika Turska

Post by madner »

Sara03 wrote:
madner wrote: To radi svaka iole pristojna nacija zadnjih 200 godina. Nekad su u Francuskoj bilo 5 nativnih jezika.

Drzava asimilira ono sto ne priznaje kao nacionalne manjine.
Čega pet?

Jer native language, first language, mother tongue - nije ništa drugo do maternji, tj. prvi jezik. To se i od Kurda traži, da zamjene kurdski turskim kao svojim prvim jezikom.
Nekad bilo nativnih, sada mrtvih jezika. Uci li iko ista o historiji?

Kada D'Artagnan dodje u Pariz i govori svoj smjesni jezik, ne misli se na Francuski. :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#17669 Re: Republika Turska

Post by madner »

Kikibombona wrote:
madner wrote:
Sara03 wrote:
A jesu li oni jedan narod, i da li isti imaju svoj jezik?
Ima jako puno naroda i jezika, drzava nema obavezu da obezbjedi istima ista.
A hoce li biti nacija kada se uskoro odvoje od Iraka i proglase Republiku Kurdistan!?? :D

Referendum po svemu sudeci u novembru ove godine. Sve stranke podrzale. :izet: :D

Jedino se idioti iz PKK protive, oni imaju neku svoju debilnu veziju konfederacije (protive se nezavisnom Kurdistanu :-) ), ali se u Iraku na srecu ne pitaju previse.
Ako bidne zastava na East Riveru, hoce.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17670 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

madner wrote:Ako bidne zastava na East Riveru, hoce.
Ok, kontam poentu.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#17671 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Himna Kurdistana (Ey Raqip), tacno opisuje historiju i stanje nacije!

Ovo je zvanicna himna 'Kurdistan region Iraq', uskoro himna Republike Kurdistan. Bice zanimljivo kada se u nekom od sportova sastanu sa Republikom Turskom, prije nego se Sjeverni Kurdistan (istok Turske), prikljuci matici. :D

Kljuc opstanka i razvoja kurdske nacije je 'kurdski jezik'. Na tome se himna temelji. Turci su najvise osakatili kurdski jezik. U otomanskom periodu svi Kurdi su znali kurdski jezik. Sada je situacija takva da 30-40% Kurda u Turskoj tecno govori kurdskim jezikom. Isto toliko povrsno poznaje, uglavnom razumije al' ne govori, dok ostali znaju veoma malo i gotovo da se ne mogu sporazumjeti. Perzijanci su naprvili nesto manju stetu, kao i Arapi.

Na kurdskim protestima u Evropi, uglavnom usmjerenim protiv turskog rezima, skandiraju se parole na kurdskom. Izmedju sebe pricaju na turskom, jer im je kurdski obicno veoma los. Kurdske organizacije u dijaspori su pokrenule kampanju i organizovale nekoliko skola koje ce zainteresovane uciti maternjem jeziku koji nisu znali dok su zivjeli u Turskoj.



'Ala Rengin', zastava Kurdistana, prihvacena od svih Kurda, zvanicna zastava 'Kurdistan Region Iraq'! :D

Image
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#17672 Re: Republika Turska

Post by kamen spoticanja »

Eno Al-Sisi kritikuje turske vlasti zbog "uvodjenja diktature" :D :lol:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#17673 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Sara03 wrote:Image
"Ko ubije jednog čovjeka, kao da je ubio čitav svijet." - Sultan Erdogan govoreći o Palestini

Kurdistan, uživo:
Image
User avatar
Sara03
Posts: 3336
Joined: 22/02/2017 03:17

#17674 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

kamen spoticanja wrote:Eno Al-Sisi kritikuje turske vlasti zbog "uvodjenja diktature" :D :lol:
Komedija :lol:
Reče mu "isto govno, drugo pakovanje" ..
User avatar
fakat
Posts: 1954
Joined: 21/06/2008 04:03
Location: suburbia

#17675 Re: Republika Turska

Post by fakat »

.
Post Reply