Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#17626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sale07 »

Throttle wrote:2,0 je d3 i francuz je :mrgreen:
jel to ovaj volvo ?
Iskreno to sto je francuz meni nista ne smeta.
Imam kolegu koji vozi mecku od 40 000 eura i njemu je haman renault motor, tako da ako mercedes moze sebi priustiti taj luksus mogu i ja :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

sale07 wrote:
Throttle wrote:2,0 je d3 i francuz je :mrgreen:
jel to ovaj volvo ?
Iskreno to sto je francuz meni nista ne smeta.
Imam kolegu koji vozi mecku od 40 000 eura i njemu je haman renault motor, tako da ako mercedes moze sebi priustiti taj luksus mogu i ja :D
Ma govorim opcenito, 2,0 d3 je motor iz PSA
Ok motor, ide fino, fino radi...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#17628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

Jeste vi sigurni da je D3 motor u Volvu S60 i V60 od PSA jer vidim da je u jednom slučaju R5, a u drugom slucaju (poslije 2014) 4cil Volvo motor.
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

To su sve volvo motori izuzev verzije 1.6 d koji je psa.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#17630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

na preticanju neki dan ja sa suzukijem usao u guzicu tom d3 automatik xc60 facelift :izet:

e jebes takav volvo.
User avatar
corsa
Posts: 2594
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#17631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corsa »

NediM17 wrote:na preticanju neki dan ja sa suzukijem usao u guzicu tom d3 automatik xc60 facelift :izet:

e jebes takav volvo.
S kojim Suzukijem, Hayabusom? :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

mali_milojica wrote:Jeste vi sigurni da je D3 motor u Volvu S60 i V60 od PSA jer vidim da je u jednom slučaju R5, a u drugom slucaju (poslije 2014) 4cil Volvo motor.
prije 2013 godista su DW,poslije mislim da su volvo :)
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote:na preticanju neki dan ja sa suzukijem usao u guzicu tom d3 automatik xc60 facelift :izet:

e jebes takav volvo.
I onda kad si se probudio............... :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#17634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ono jest da je 1900 kila u XC ali je i 300+ konja zavisi od motora. Tesko da mu moze falit snage.
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#17635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#17636 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

NediM17 wrote:https://www.auto-data.net/bg/volvo-xc60 ... atic-18378

Jest, pogotovo je D3 300ks.
Anu to viđu sepeta.... :(
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#17637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sale07 »

NediM17 wrote:https://www.auto-data.net/bg/volvo-xc60 ... atic-18378

Jest, pogotovo je D3 300ks.
Vozao bi ja njega i da je 90ks :-D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

s60 2011to je d3 i psa motor, tako kolegi rekose u servisu.
Evo sad gledam, navodno je to 5cil motor i trebalo bi da je volvo a ovaj 2.0 4cil je psa?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#17639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Pa ima li sta online po tom pitanju, sta kaze gugl?
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

Throttle wrote:s60 2011to je d3 i psa motor, tako kolegi rekose u servisu.
Evo sad gledam, navodno je to 5cil motor i trebalo bi da je volvo a ovaj 2.0 4cil je psa?
U Volvo S60 D3, iz 2011-e, išao je petocilindrični Volvo motor, radne zapremine 1.984 ccm, najveće snage 120 kW (163 PS). Ništa PSA.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#17641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

To i ja nadjoh, znaci ipak volvo
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17642 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

poa jebem ga,znace valjda po zvuku koji je koji,4cil su kosilice,5 vec ima dubok zvuk :-D

ako je 136ks,to je PSA 100% ,ovi sa 5cil mislim da su 150ks




8)
User avatar
konektovan
Posts: 51425
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#17643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Od 2011 volvo koristi svoje 2.0 motore.
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

amar1994 wrote:poa jebem ga,znace valjda po zvuku koji je koji,4cil su kosilice,5 vec ima dubok zvuk :-D

ako je 136ks,to je PSA 100% ,ovi sa 5cil mislim da su 150ks ...
Ovako je kako sam prije napisao. Petocilindrični Volvo motor, radne zapremine 1.984 ccm, najveće snage 120 kW (163 PS).

Vozio sam službeni V60 D3, proizveden 2011-e (MY '12), sa istim takvim motorom i tim podacima.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#17645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mali_milojica »

PSA 2.0 je Isao samo u C30 i S40/V50.
U S60 je Isao 1.6 od PSA. 2.0 su već Volvo.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#17646 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Seawolf wrote:
amar1994 wrote:poa jebem ga,znace valjda po zvuku koji je koji,4cil su kosilice,5 vec ima dubok zvuk :-D

ako je 136ks,to je PSA 100% ,ovi sa 5cil mislim da su 150ks ...
Ovako je kako sam prije napisao. Petocilindrični Volvo motor, radne zapremine 1.984 ccm, najveće snage 120 kW (163 PS).

Vozio sam službeni V60 D3, proizveden 2011-e (MY '12), sa istim takvim motorom i tim podacima.
:thumbup:

ja sam probao c30 D3 :D ,on je 150ks .

kaok meni izbacuje svugdje da je D4 u s60 163ks :? ,svi su oni mala maca za stari D5 2.4 .


edit:od 2013 su promijenili,pa su nudili D3 150 i D4 163 :)
Seawolf
Posts: 9163
Joined: 14/06/2012 22:59

#17647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Seawolf »

amar1994 wrote:...
kaok meni izbacuje svugdje da je D4 u s60 163ks :? ,svi su oni mala maca za stari D5 2.4 .

edit:od 2013 su promijenili,pa su nudili D3 150 i D4 163 :)
Tako nekako.

Do, i uključujući MY '12, odnosno do proizvodnog mjeseca 05/2012, nije postojala D4 izvedba S60/V60.

Nakon proizvodnog mjeseca 05/2012, uvodi se motor najveće snage 100 kW (136 PS, ne 150 PS, kako si ti napisao) iste radne zapremine i sa istih pet cilindara i vozilo sa tim motorom postaje izvedba D3.

Dotadašnja izvedba D3, sa prije spomenutim motorom najveće snage 120 kW (163 PS), od proizvodnog mjeseca 05/2012, dobija oznaku D4.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Sta na bordu znaci ono 1 i 2 u cosku kod potrosnje goriva
Msm razlicito prikazuje, sta je jedno sta drugo?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#17649 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kokuz_sa »

JavierBosnia wrote:Sta na bordu znaci ono 1 i 2 u cosku kod potrosnje goriva
Msm razlicito prikazuje, sta je jedno sta drugo?
Trenutna i prosjecna?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#17650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

kokuz_sa wrote:
JavierBosnia wrote:Sta na bordu znaci ono 1 i 2 u cosku kod potrosnje goriva
Msm razlicito prikazuje, sta je jedno sta drugo?
Trenutna i prosjecna?
Mislio sam da svejedno mjeri prosjecnu
Post Reply